Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Alkollüyken Motor Kullanmayın !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    teodor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV 950 CAFE RACER - Yamaha YZF R25
    Bu bilinen şeyi, bir daha tesadüfen de olsa belki birileri tekrar okur ve aklında kalır umarım.

Alkollüyken motosiklet kullanmayın ! Dün akşam seyir vadisinde (trafiğe kapalı bir alan) arkadaşlarla eğlenelim dedik. Bir bira içip dolaşıp geri geliyorduk. Vadi aşağı dümdüz on numara asfalt yolları olan bir yer. Bi bira gez bi bira gez derken 5'den sonraki partide alkolün verdiği inanılmaz cesaretle olmadık hızlara çıkmaya başladım. O kafayla, sadece yola atılmış bir poşet gördüm, üzerinden geçmeyeyim içinde bira şişeleri vardır gibi saçma bi düşünceyle poşetten sıyrılayım derken neredeyse 135 km civarı ile motorumdan ayrıldım. Şükürler olsun ki sırf tepe soğuk diye üzerimden çıkarmadığım korumalarım hayatımı kurtardı. Hepsi kullanılamaz hale geldi. R25 motorum paramparça oldu, 5 şişe biraya motorumu ve ekipmanlarımı feda ettim. Şükürler olsun ki el bileklerim harici bir sızlamam çıkmadı.

İnşallah bu yazımı olduğunca çok kişi görür ve alkol alacaksa da aklına gelir. Lütfen alkollüyken araç kullanmayın, lütfen.
    cenkito, polo34, savinelli ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    cok gecmis olsun alkollu motor araba hatta bisiklet bile kullanmamali alkolunu alip gidip uyuyacaksin ucuz atlatmissiniz cok gecmis olsun

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Geçmiş olsun. Şükür sana bir şey olmamış ve bir başkasına zarar vermemişsin.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Fotograf atar misiniz?
    Akilsiz basin cezasini ayaklar cekermis, bundan sonra yurursunuz artik
    emrb bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    iyi olmuş.

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun arkadaşım çok şükür ucuz atlatmışsın daha beteri olabilirdi.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi olmuş.
    yapmayın beyler. Biz hiç mi hata yapmıyoruz ? Alkollü olmadığımız halde sınırları zorladığımız anlar olmuyor mu ?
    something123 ve cenkito bunu beğendiler.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    ek bilgi bir bira içerim üflerim alete 0.50 yi geçmez diyenler için

Alkollü olarak araç kullandığı tespit edilen sürücülere, hususi otomobil sürücüleri 0,50 promil, diğer tüm araç sürücüleri ( motosiklet ve kamyonet bu sınır içindedir )için ise 0,20 promilin üstünde ise, alkollü araç kullanmaktan işlem yapılır

konu hakkında yorum yapmayacağım kendin yazmışsın zaten
    bilginozi, cenkito ve mehmetenis bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yapmayın beyler. Biz hiç mi hata yapmıyoruz ? Alkollü olmadığımız halde sınırları zorladığımız anlar olmuyor mu ?
    Bilinçsizce yapılan yanlışa denir hata. Bu eleman içmiş birayı, atlamış motorun üstüne. Kimse kusura bakmasın; ama büyük mallık.

Bu mallığı savunmak da ayrı bi tuhaflık.
    Zuzuuw ve Naktrem bunu beğendiler.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Çok geçmiş olsun Allah kimseye kaza bela vermesin.

Bilinçsizce yapılan yanlışa denir hata. Bu eleman içmiş birayı, atlamış motorun üstüne. Kimse kusura bakmasın; ama büyük mallık.

Bu mallığı savunmak da ayrı bi tuhaflık.
    Alkollüyken motor kullanmayın diyebiliyorsa bilinçli içmiş olabilir ancak motora bilinçsizce , alkolün verdiği cesaretle binmiş. Alkollü olmasa kendisine "alkollü olarak motora biner misin? diye sorar da "elbette binerim" cevabını alırsan dediğinde haklısın. Ama öyle bi durum yok. Bu adam bizim arkadaşımız iyi ya da kötü kendisinin başına bir kaza gelmiş geçmiş olsun diyeceğimiz yerde tekme mi atmalıyız? Hadi amaa..
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    4. motor Honda
    geçmiş olsun,

mala gelsin cana gelmesin, aynı kazanın belkide daha kötüsünü alkolsüz olsanız da yapıcaktınız

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alkollüyken motor kullanmayın diyebiliyorsa bilinçli içmiş olabilir ancak motora bilinçsizce , alkolün verdiği cesaretle binmiş. Alkollü olmasa kendisine "alkollü olarak motora biner misin? diye sorar da "elbette binerim" cevabını alırsan dediğinde haklısın. Ama öyle bi durum yok. Bu adam bizim arkadaşımız iyi ya da kötü kendisinin başına bir kaza gelmiş geçmiş olsun diyeceğimiz yerde tekme mi atmalıyız? Hadi amaa..
    Valla salaklığı yüzünden başına iş gelene hiç acımam. Kendini düşünmeyeni ben mi düşünecem?
    important22 ve Naktrem bunu beğendiler.

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    şükretmeliyiz ki sana bişey olmamış..
    motorda ne kadar masraf çıktı, fotoğraf falan varmı
    something123 bunu beğendi.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Alkollüyken yolda bile yürünmez. Kokusu ispirto, tadı berbat, kafası herşeyin anası mal gibi geziyorsun. Kusması ertesi gün bulantısı adı zıkkım olmalı. He belki bağımlılarında bunlar olmaz ama alkolik olup ne yapacaksınki? Ama nedense 21. Yy.da acayip özendiriliyor. 3 gün önceki gaza gelip viski almamla bunları yazıyorum bir daha 3 yıl heralde reklamlara kanmam.

AliTasc1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 (inşallah) :)
    Büyük geçmiş olsun. Akılsız başın cezası diyelim. Allah bir dAha yaşatmasın.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alkol cesareti, kotu olmuş şükür olsun ki o kadar yuksek hızda hiç bişi olmamış sana ve hayattasın..
    Geçmiş olsun,
    MotoGlock bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Adam hata ettim. Ben ettim siz etmeyin diyor. Ibret olsun diye basina geleni yazmis. Hala adami taslayanlar var.
    Sokollu, oguzhan6161, barodi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    yamaha cryptone
    öncelikle saygısızca yorumlar yaparak insanları yargılayanlar umarım daha beteri başınıza gelir...

yahu adam zaten bu hatayı ifade etmek için konu açmış siz kimsiniz adamı yargılıyorsunuz!

sevgili kardeşim sana da geçmişler olsun, yaşım 45... kaç sene kaç bin defa motorla bursa dağyoluna gidip içki içtiğimi kendim de bilmem. ha, şimdi son bir senedir sağlık sebebiyle artık bıraktık içkiyi. demem o ki içki içen adamın altında 125 üstü motor olmamalı. yani bisiklet gibi seni taşıyacak küçük bir alet olmalı...

ha bir de, ben ne kadar sarhoş olsam motora binince o rüzgarla kendime gelirdim. bu bünye meselesi çok etkiliyorsa evinde içmelisin...
    oguzhan6161 ve cenkito bunu beğendiler.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mustf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle saygısızca yorumlar yaparak insanları yargılayanlar umarım daha beteri başınıza gelir...
    Peki senin bu söylediğin mantıklı mı ?
    Sende kimseyi bu şekilde yargılayamazsın,hele ki böyle bir beddua ile !

Valla salaklığı yüzünden başına iş gelene hiç acımam. Kendini düşünmeyeni ben mi düşünecem?
    Size yazıklar olsun başka da bişey demiyorum. Demek ayağımız taşa takılsa düşsek bi tekme de siz atcaksınız.
    mustf, sokakbebesi, bilginozi ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)