Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

kasap taksici iş başında

Motovento
    REKLAM ALANI
    arslan0770 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 ESD//Honda Cbf 600 SA//Kinetic Nova

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Geçmiş olsun, orada bunların odaları veya şikayet edilecek bi yer yok mu? Şikayet edersen muhtemelen şoför/araç sahibinin başı ağrıyacaktır.

Motosikleti
    araştırıyorum interneti ama henüz birşey bulamadım...bilgisi olan varsa yazabilir mi?

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Aman tanrım gözlerime inanamadım.
    less is more...
    instagram @selimdogantoz & @ironandroad

abi samimi olarak bir soru sormak istiyorum

türkiye'ye yeni mi taşındın? daha önceden finlandiya,isveç gibi ülkelerde yaşayıp ta,sonradan mı türkiye'ye geldin ?
    oguzhan6161, berkcigdem, berkaye ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    küçük bir hatanın sakatlığa yada ölüme sebebiyet vereceği şeyin şakasıda olmaz güzel kardeşim...trafik ciddiyet işidir Türkiyede ol macaristanda ol farketmez

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Alıntı arslan0770 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küçük bir hatanın sakatlığa yada ölüme sebebiyet vereceği şeyin şakasıda olmaz güzel kardeşim...trafik ciddiyet işidir Türkiyede ol macaristanda ol farketmez
    Ancak trafik raylı sistem değil dolayısıyla bunlar çok olası hatalar. Bu tarz bir paylaşım ve itham, hatayı yok etmekten çok, motosiklet kullanıcılarını itibarsızlaştırır.

Üretilen çözümlerin hem yaşanan toplum, hem o toplumun algı biçimi hem de önem sıralamasına göre şekillenmesi gerekir diye düşünüyorum.
    less is more...
    instagram @selimdogantoz & @ironandroad

Motosikleti
    şikayetlerle birer birer azalmalarını sağlayacağız başka birşey gelmior elden..başka birşey gelmiyor elden diyorum ki bu tarz hareketlerde her yapana güzel bir sopa çeksen birbirlerinden duya duya akıllı olunur ama neyi kime anlatıyorsun...o yüzden dikkatli olacağız trafikte şikayette bulunacağız tabii ölmediğimiz süre zarfında

ya onun farkındayım zaten,bilinen birşey ama bizim ülkemizde trafik maalesef ciddi birşey değil. en son 9 günlük kurban bayramı tatilindeki toplam ölü sayısı 130 küsür,yaralı sayısı 600 küsürdü yanlış hatırlamıyorsun.başka bir ülkede bu kadar ölü olsa hükümet düşer,bizde ise "kader". o yüzden bu paylaştığın olaylar bizim ülkemizde gayet normal ve ne yaparsak yapalım sonuç alınamayacağı aşikar. boş yere kendimizi sinir edip yıpratıyoruz.
    arslan0770 bunu beğendi.

Motosikleti
    peki ne yapacağız bizi hiçe sayanları bugüne kadar gelinen aman bana dokunmayan yılan bin yaşasın demeye devam mı edeceğiz..neden sahayı saygısız trafik canavarlarına bırakıyoruz bir çaba göstermemiz lazım değilmi..bu tarz konuları bildiğin gibi yorumlamada çoğu insan aman normal şeyler bunlar neyi abartıyorsun lafını duyuyoruz fakat bunun neyi normal veya bunun gibi şeylerin neresi rahat karşılanıyor adam üstümden geçecek yere yatıracak bunun neresi normal!!!
    zapalka bunu beğendi.

peki ne yapacağız bizi hiçe sayanları bugüne kadar gelinen aman bana dokunmayan yılan bin yaşasın demeye devam mı edeceğiz..neden sahayı saygısız trafik canavarlarına bırakıyoruz bir çaba göstermemiz lazım değilmi..bu tarz konuları bildiğin gibi yorumlamada çoğu insan aman normal şeyler bunlar neyi abartıyorsun lafını duyuyoruz fakat bunun neyi normal veya bunun gibi şeylerin neresi rahat karşılanıyor adam üstümden geçecek yere yatıracak bunun neresi normal!!!
    aslında ikimiz de aynı şeyi düşünüyoruz ama yazıya dökünce sanki farklı düşünüyormuşuz gibi duruyor.

şimdi bak bu olay kesinlikle normal değil,olmaması gerek.ama türkiye'de normal,sana o yüzden sordum,başka bir ülkeden mi geldin diye?

mesela kadın cinayeti. normal mi? değil. şimdi çıkıp bir kahvehaneye gitsek ve sorsak "kadın dövmek normal midir?" diye, çoğu kişi " hayır ya ne normali,kadın döven erkek şöyledir,böyledir" diyecektir. fakat aynı adam akşam olup eve gidince "salatada neden zeytinyağı yok" diye karısını tekme tokat dövecektir.

trafik kazalarında 9 günde 130 kişinin ölmesi normal mi? değil. ama türkiye'de normal malesef,haberlerde 3. sayfa haberi olarak veriliyor. başbakanın hangi camii'de cuma namazı kıldığı haberi daha önemli. bu ülkede 300 kişi maden kazasında öldü, sorumlusu var mı,çıktı mı ortaya ? çıkmadı.neden? çünkü normal,madenciliğin fıtratında var.

bu yaşanılan olayların bizim ülkemizde de normal olmaması için bi 100 sene falan geçmesi lazım. gerçi benim pek umudum yok ama insan bekliyor işte.biz göremeyeceğiz yani,belki torunlarımıza nasip olur. öyle 3-5 videoyla; 8-10 senede olacak iş değil(bana göre).ama sen yine de paylaşmaya devam et,saygı duyuyorum.
    abeciMotoru ve arslan0770 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Suud gördüğüm bir uygulama 8-9 yıl önce hala öylemi bilemiyorum araç trafik hatası yapıyor polis anında hatayı cezaya çeviriyor) .. Araç yaya ya mı yol vemmemişti ne öyle bir arabayı şey polis gördü durdurdu elindeki kekkiç gibi bir şey ile arabanın farını parçaladı sonra hepsi devam etti yoluna ....O zaman çok ilkel gelmişti ama şimdi düşünüyorum istanbul da lazım.. Bu taksicilerin dolmuşların her hatasında aynasını farını parçalamak lazım, çünkü zaman kaybetmeliler zaman kaybedip dolaylı yoldan para kaybetmeliler, Diğer türlü ceza yediklerinde para kaybediyorlar kaybetikleri parayı kazanmak için daha çok rekabete girip daha çok agresif araç kulanıyorlar , Daha agresifleştikleri için trafikdeki diger unsurları daha çok tehlikeye atıyorlar,

Çözüm şu olabilir kırmızı ışıktan mı geçti Toplu taşım aracaı(taksi/otobüs/dolmuş) 80 Tl ceza + Prime time da 2 saat falanca otoparkta bekle ,gibi bir ceza .. Sadece bu iş para cezası olursa çözüm oluşturulamaz..

O zaman başka insalara da saygılı olabilirler..

Bu taksici ve dolmuşçulardan yayaların arabaların motorsikletlerin çektiği nedir, Tamam ekmek parası kazanıyorsun da kardeşim hani bir noktaya kadar, insanları canından etmeye ne hakkın var...
    Zuzuuw, zapalka ve arslan0770 bunu beğendiler.

Motosikleti
    eline sağlık kardeşim güzel yazmıssın aynen dediklerin gibi herşey

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tecrübeli ve soğukkanlı olmayan biri için tehlikeli. ayıp etmiş
    arslan0770 bunu beğendi.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Bizim ülkede kasap böyle oluyor ne yazık ki

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ten-donme.html

Motosikleti
    endişeye kapılıp kendini sağa sola bilinçsizce atabilirde yani dediğin gibi....

Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suud gördüğüm bir uygulama 8-9 yıl önce hala öylemi bilemiyorum araç trafik hatası yapıyor polis anında hatayı cezaya çeviriyor) .. Araç yaya ya mı yol vemmemişti ne öyle bir arabayı şey polis gördü durdurdu elindeki kekkiç gibi bir şey ile arabanın farını parçaladı sonra hepsi devam etti yoluna ....O zaman çok ilkel gelmişti ama şimdi düşünüyorum istanbul da lazım.. Bu taksicilerin dolmuşların her hatasında aynasını farını parçalamak lazım, çünkü zaman kaybetmeliler zaman kaybedip dolaylı yoldan para kaybetmeliler, Diğer türlü ceza yediklerinde para kaybediyorlar kaybetikleri parayı kazanmak için daha çok rekabete girip daha çok agresif araç kulanıyorlar , Daha agresifleştikleri için trafikdeki diger unsurları daha çok tehlikeye atıyorlar,

Çözüm şu olabilir kırmızı ışıktan mı geçti Toplu taşım aracaı(taksi/otobüs/dolmuş) 80 Tl ceza + Prime time da 2 saat falanca otoparkta bekle ,gibi bir ceza .. Sadece bu iş para cezası olursa çözüm oluşturulamaz..

O zaman başka insalara da saygılı olabilirler..

Bu taksici ve dolmuşçulardan yayaların arabaların motorsikletlerin çektiği nedir, Tamam ekmek parası kazanıyorsun da kardeşim hani bir noktaya kadar, insanları canından etmeye ne hakkın var...
    verdiğin öneri "normal"ülkelerde çok işe yarar ama yine bizim ülkemizde işe yaramaz. neden ? çünkü minibüs 2 saat otoparkta beklerse ve sallıyorum 2-3 minibüs daha böyle 2 saat bekleme cezası alırsa aynı saatlerde,ne olacak ? vatandaş minibüslere sığmayacak,duraklarda insanlar bekleyecek,yığılma olacak. bu defa belediyeye,devlete sövmeye başlayacak ve hükümet veya belediye yeterli hizmeti sağlayamadığı için "oy" kaybedecek,bir dahaki seçimde seçilemeyecek. sonuç tamamen bu olacak ve buna ne hükümet ne de yerel yönetim böyle bir cezai yaptırıma onay vermeyecek.

türkiye'de bütün herşey iç içe girmiş durumda. yanlış olan bir hatayı düzeltmek herşeyi etkilediği için hiçbir yanlış düzeltilmiyor.

tüm bunlar "dürüst" insan eksikliğinden kaynaklanıyor.

Motosikleti
    izledim tam bir adiymiş

Motosikleti
    gv 650
    Arkadasim geçmiş olsun yapilmasi gereken tek şey taksi kamyon tir sürücülerini bir hafta motor kullan diracaksin ve trafikte kendilerine yapilanlari gördükçe bir zamanlar kendi yaptiklariyla yuzlesecekler belki böylelikle bizimde insan olduğumuzu bir can tasidigimizi anlarlar

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Geçmiş olsun.

Taksicinin yaptığı tamam hayvanlık da sen neden şeridinin en sağındasın? Daha da vahimi neden orta şerittesin? Orada motor değil araba olsaydı da o hayvan aynı geçecekti. Ama motorda kellesi koltukta olan sensin, önlemini karşındakinden önce almak zorunda olan da sensin.
    arslan0770 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)