Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

kasap taksici iş başında

Motovento
    REKLAM ALANI
    cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Arslan bey arada videolarinızi izliyorum gerçekten çok geçmis olsun ..

Ancak yanlıs anlamayin ama kücük birsey de sormak istiyorum ... Normalde trafikte hangi seritteysek o seritte bir arabanin gidecegi yerin yani aracin sol tekerin oldugu yerden gitmemiz gerekmiyor mu acaba ? Sanırim sizde seridi yanlis yerde takip ediyor gibisiniz ..
    Gecen günlerde hondanin çektigi bir video vardı bu konu ile ilgili bulabilirsem paylasmak isterim ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    arkasında sıkıştıran araca yol verebilmek için üzerine pike yapmış, ilk bakışta motorlar arası slalom yapan sapık gibi görünse de onun derdi arkasında sıkıştıran araca yol vermek, araba içinde otururken geviş getirirken yellenirken motor üzerindekileri umursamamaları çok normal, adama sorsan motorlar o şerit için yavaş gidiyorlar, mecburen sol şeride çıkıyoruz, orada da hızlı araçlarla köşe kapmaca oynuyoruz der ...

arslan0770 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 ESD//Honda Cbf 600 SA//Kinetic Nova
    orta şerit dediğin sağ kısmına bak bakalım gidilecek yolmu orası ve motorcunun gideceği yer en sağ değildir adamlar lak diye kapı açıyor,yoldan burnunu çıkarıyor asıl benimki önlem alınmış şekli güzel kardeşim

Motosikleti
    CBR500R
    BİMER(Başbakanlık iletişim merkezi) ilgileniyor diye hatırlıyorum deneyebilirsiniz.
    arslan0770 bunu beğendi.

Motosikleti
    teşekkür ederim hemen araştırıyorum

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı arslan0770 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orta şerit dediğin sağ kısmına bak bakalım gidilecek yolmu orası ve motorcunun gideceği yer en sağ değildir adamlar lak diye kapı açıyor,yoldan burnunu çıkarıyor asıl benimki önlem alınmış şekli güzel kardeşim
    İyi de dostum sağda şeritte bir tane hariç araba yok :D
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    aracı kastetmiyorum akşam vakti tabiiki araç yok yol yolluktan çıkmış orası zaten iki şeritli bölge sağ taraf güvenlik şeridi gibi birşey

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Bu durumdan ilk zamanlarda ben de çok rahatsız olurdum. Fakat sonradan gördüm ki, bizim motorcular (özellikle sıkışık trafikte) arabaların sağından solundan çok yakınından geçiyorlar, e böyle olunca araç şöförleri de diyor ki onların benim dibimden geçebiliyorsa ben de onların dibinden geçerim. Bence son derece haklılar, motor kullanmamış adam nereden bilsin bu hareketle onu tehlikeye atacağını, tehlikeli bir durum olsa motorcular dibimizden geçmez diyorlar.
    Sonuç olarak kendimiz ediyoruz, kendimiz buluyoruz, yapacak birşey yok..
    zapalka bunu beğendi.

Motosikleti
    birkaç apaçinin kendini bilmezin ceremesini ben çekemem kusura bakmayacaklar

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    birkaç apaçinin kendini bilmezin ceremesini ben çekemem kusura bakmayacaklar
    keşke birkaç olsa..
    arslan0770 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verdiğin öneri "normal"ülkelerde çok işe yarar ama yine bizim ülkemizde işe yaramaz. neden ? çünkü minibüs 2 saat otoparkta beklerse ve sallıyorum 2-3 minibüs daha böyle 2 saat bekleme cezası alırsa aynı saatlerde,ne olacak ? vatandaş minibüslere sığmayacak,duraklarda insanlar bekleyecek,yığılma olacak. bu defa belediyeye,devlete sövmeye başlayacak ve hükümet veya belediye yeterli hizmeti sağlayamadığı için "oy" kaybedecek,bir dahaki seçimde seçilemeyecek. sonuç tamamen bu olacak ve buna ne hükümet ne de yerel yönetim böyle bir cezai yaptırıma onay vermeyecek.

türkiye'de bütün herşey iç içe girmiş durumda. yanlış olan bir hatayı düzeltmek herşeyi etkilediği için hiçbir yanlış düzeltilmiyor.

tüm bunlar "dürüst" insan eksikliğinden kaynaklanıyor.
    Cezanın amacı ceza vermek değil caydırıcı olmalı, Benim söylediğim metodoloji oldukça caydırıcı bir metod .

Dört sene önce ankara ulusta araba ile biz kendi şeridimiz den gidiyorduk, Bir dolmuş aynaya bakmadan duraktan çıkarak bize vurdu,Adam dediki sen git bende gideyim abim dediki olur mu ya sen bize geldin çarptın dedi, çevrede kilerde dolmuşça ya adamın arbasına çarptın en azından aranızda sulh edin ver bir parada olay kapansın dedi adamda üç beş vermeye razı oldu (çünkü şerefsizin evraklarda bir şey eksikmiş) neyse lafı uzatmayım polis geldi ,Bende gidelim abi şu üç kuruşu al gidelim abim ,inat etti polis gelsin diye neyse polis geldi tutanak tutuldu , sonra 8/8 suçlu abim gözüktü..

Bir olayda güncel anlatayım kurban bayramından önce ki hafta istanbulda arkadaşım hava alanı yolunda (yani mahmut beyden Sahil yoluna giden yolda ilerliyor) kendi şeridinde normal giderken ŞARHOŞUN biri e-5 dönen sapaga çarpıp savrulup bizim arkadaşın önüne bizim arkadaş duramıyor, çarpıyor..İki araçta pert..Sonra polis geliyor adam yogun bakıma kaldırılıyor, v.s v.s polis diyor ki adama bak hem alkol alıyor hem miletin canına kast ediyor bizim arkadaş soruyor ne olacak diyor Polis ya buda sorumu önde ki araç suçlu arkadaki aracın zararını tazmin edecek..Arkadaş sonra diyor ki birisi orda peydah oldu ,Sonradan ögreniyor ki ŞARHOŞUN oğluymuş...Ceza tutanagı geliyor kim suçlu bizim arkadaş şuçluymuş..

Daha yorum yapmayım isterseniz olaya ,,
    arslan0770 bunu beğendi.

Motosikleti
    kardeşim senin anlattıklarına göre bu bir filmde senaryo olarak bile yazılmaz o kadar saçma sapan ki..terbiyesizlik adilik ya bu tarz şeyler şuna bak insan şok içinde kalıyor

Bunlardan piyasada çok arkadakinin selektörünü dikkate alıyor ama seni almıyor işte.

Motosikleti
    hayır sellektöre maruz kalıyorsan bile neden hızını arttırıp sol şeritten ilerleyip öyle geçmiyorsun sağ şeride de benim içimden geçmeye çalışıyor beni sivrisinek gibi görmeye çalışıyorsun??!!!!!!!!

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    araştırıyorum interneti ama henüz birşey bulamadım...bilgisi olan varsa yazabilir mi?
    whatsapp polis var ona şikayet et videonun linkini at.
    Hatalı şerit değiştirmedem ceza alacaktır

0552 155 0 155 ve 0533 155 0 155
    ver gazı... ver çoşkuyu

Motosikleti
    bu sadece istanbulda geçerli diye biliyordum genel bir uygulama mı ?

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Tüm Türkiyede geçerli birşey.

Elindeki video kayıt delildir.

Sistem elinde fotoğraf, video varsa bunu gönderme üzerine çalışıyor.
    Emniyet şeridi ihlali yapan araç gönderdim kısa sürede sisteme bakan kişilerden cevap geldi. İşlem sonucunu bilmiyorum o ayrı

Düzeltiyorum :

Senin elindeki delil geçerli fakat başka merciye gitmen lazımmış. Habere göre istanbul emniyetinin çalışmasıymış bu

http://www.milliyet.com.tr/vatandas-...57/default.htm
    arslan0770 bunu beğendi.

Motosikleti
    anladım..teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

dediğim gibi sadece istanbul içi değerlendiriliyor baktım profillerine
    UNdocab bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Buldum sana yarayacak kaynağı

http://www.egm.gov.tr/sayfalar/ihbar.aspx
    arslan0770 bunu beğendi.

Motosikleti
    burasıda sadece resim bunada baktım
    UNdocab bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)