Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorsiklet icin abs ne kadar onemli ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşk olsun Bilgin,, tartışma için söylediğimi mi düşünüyorsun?
    Estagfirullah. Senin oyle bir niyetim olmadigini biliyorum. Sadece forum uzerinden yazarak calisip calismadigini kanitlayamam. Forumdan birkac arkadas sirf merak ettikleri icin Bursaya kadar gelip motoru incelediler. Keske onlar burda olsada biseyler yazsalar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok dostum 250likle 125lik arasında öyle dağlar kadar fark yok. 250'likle başlayabilirsin. cbr 250'den vazgeçme çünkü cbr250, duke250'ye göre daha uysal.
    duke naked bir motor, cbr ss bir motor sürüş farkı var, birazda tercih meselesi,
    ama benim ktm rc 200 abs'siz eğer kilitlemeyse mesele, 5 6 kez kilitlenme yasadım, ama bu suruşlede ilgil acemilikte daha sık oluyor,
    Sen genede abs'li al..

Selamlar..
    oguzhan6161 bunu beğendi.
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duke naked bir motor, cbr ss bir motor sürüş farkı var, birazda tercih meselesi,
    ama benim ktm rc 200 abs'siz eğer kilitlemeyse mesele, 5 6 kez kilitlenme yasadım, ama bu suruşlede ilgil acemilikte daha sık oluyor,
    Sen genede abs'li al..

Selamlar..
    benim tercihimde absden . sonucta cok bilgili olmıyacağım hart dıye asılabılırım frene . zaten ders alıcam orda sorucam nasıl frenlenır gosterirler heralde cunku arkamı onmu ne kadar oranda arka ne kadar oranda on fren kullanılır vsvs bunları hıc bılmıyorum kitaptanda birkaç şey kaparım umarım forumları takıp edıyorum boyle teknik bilgi klavuzu tarzı birşey olsa çok faydalı olur zamanla oğrenirim inşallah

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimkisi akf :D

_engin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 800
    bir motorda bence ABS bir kenarda durmalı, belki bir sefer lazım olur ama onda da yoksa işin kötü
    porsuk80, beko12345 ve computeus bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim tercihimde absden . sonucta cok bilgili olmıyacağım hart dıye asılabılırım frene . zaten ders alıcam orda sorucam nasıl frenlenır gosterirler heralde cunku arkamı onmu ne kadar oranda arka ne kadar oranda on fren kullanılır vsvs bunları hıc bılmıyorum kitaptanda birkaç şey kaparım umarım forumları takıp edıyorum boyle teknik bilgi klavuzu tarzı birşey olsa çok faydalı olur zamanla oğrenirim inşallah

Ben egitimle ogrendigim kadar, motor suren insanlardan da cok sey ogrendim.. hep tsk etmisimdir herkesten bir iki kelimeyle, biraz bak bunu boyle yap demeyle,surmeye basla yavas yavas yardimci oluruz da;)) sıkıntı yapma ;))
    gokberk6426 bunu beğendi.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    En yakın arkadaşım motorumda abs oldugu için şuan hayatta bence absnın ıyı olup olmadıgına en guzel orneklerden birisi abs her zaman kaydırma rıskınızı azaltır 1000 lıra az verıp hayatınızı zora sokmayın
    porsuk80 ve gokberk6426 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Abs belki ayda,belki yılda, belki 10 yılda 1 kez işinize yarar. Ama o an yoksa maddi manevi akıl almaz yaralar bırakır.

Buna en paralel örneği serbest dalış(zıpkınla) yapanlar bilir. Yanınızda mutlaka bıçak olmalı. Hayatınız boyunca binlerce kez dalarsınız. Belki 1 gün işinize yarar. Ama o gün yanınızda yoksa zaten bir daha ihtiyacınız olmaz, çünkü ya bir balıkçı ağına denk gelirsiniz, ya da dolanmış bir misinaya takılırsınız. Geçmiş olsun...
    gokberk6426 ve beko12345 bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben egitimle ogrendigim kadar, motor suren insanlardan da cok sey ogrendim.. hep tsk etmisimdir herkesten bir iki kelimeyle, biraz bak bunu boyle yap demeyle,surmeye basla yavas yavas yardimci oluruz da;)) sıkıntı yapma ;))
    tesekkurler artık sık sık burlardayım tecrübelilerden duyduğum her türlü tecrübeyi yazıyorum bir yana. sizlerinde dediği gibi absli alıcam belki 1 kere lazım olur ama tam lazım olur gene normal abs siz motor gibi frenlememı limon tekniği ile yapıcam ( ne kadar becerebilirsek artık :D ) yorumlar için tekrar hepinize teşekkür ederim

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Hızın önemi yok, şekil 1-a da ABS'nin faydasını görebilirsin (Gelen takır tukur ses ABS'nin sesi). böyle bir durumla karşılaştığında ne kadar eğitim almış olsan da ne kadar pratik yapmış olsan da o anda frene olması gerekenden biraz daha fazla bastığın zaman yerdesin. Kaldı ki sadece seninle ilgili bir durum da değil, yerde kum olur, başka birşey dökülmüş olur frene dokunduğun anda hiç farkedemeyeceğin şekilde yerde bulabilirsin kendini. Birkaç kez başıma geldi, ABS olmasa kesin yerdeydim. O nedenle ABS bence olmazsa olmazdır, hele de motora yeni başlayacak biri için.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ten-donme.html

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Şu andaki motorum ilk abs li motorum. Arada çok fark var. İmkan meselesi elbette, ama eğer imkanların elveriyor ise fark verip abs li almanı tavsiye ederim.
    something123 ve gokberk6426 bunu beğendiler.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz

Kullanmak nasip olmasın ama belki bir kere lazım olacak o zaman da olmaz ise herşey bitmiş demektir.

Olay olduktan sonra 3-4 binlik fark yerine 30-40 verseniz de olan olmuştur.
    something123, gokberk6426 ve sokakbebesi bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=dJ_UkAFW6cA

Kullanmak nasip olmasın ama belki bir kere lazım olacak o zaman da olmaz ise herşey bitmiş demektir.

Olay olduktan sonra 3-4 binlik fark yerine 30-40 verseniz de olan olmuştur.
    süper video,

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızın önemi yok, şekil 1-a da ABS'nin faydasını görebilirsin (Gelen takır tukur ses ABS'nin sesi). böyle bir durumla karşılaştığında ne kadar eğitim almış olsan da ne kadar pratik yapmış olsan da o anda frene olması gerekenden biraz daha fazla bastığın zaman yerdesin. Kaldı ki sadece seninle ilgili bir durum da değil, yerde kum olur, başka birşey dökülmüş olur frene dokunduğun anda hiç farkedemeyeceğin şekilde yerde bulabilirsin kendini. Birkaç kez başıma geldi, ABS olmasa kesin yerdeydim. O nedenle ABS bence olmazsa olmazdır, hele de motora yeni başlayacak biri için.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ten-donme.html
    ya o degilde attigin linkteki arabaya sinir oldum umarim hatasini almistir . aslinda bunlar icin motorda levye felan tasicaksin normalde sakin bi insanim ama izleyince bile sinirlendim motorsikletleri trafikten saymiyorlar . bu arada bu kameralari nerden bulabilirim motordan sonrali hayalim bu motordan alip kaskimin tepesine takmak )

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Ülkemizde ne yazık ki bunlardan çok var ve işin kötüsü kimse hatasının, olayın büyüklüğünün farkında bile değil, o yüzden yeni başlayacak biri olarak böyle durumlara karşı da hazırlıklı olmalısın. Kamera işi en kolayı, en pahalısından (gopro) en ucuzuna kadar (sj4000) çok çeşit var önce bir motoru al, sonra yapacağın ilk iş kamera almak olsun.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    ABS bu kadar önemli. Gittiğiniz yol hafiften viraj alıyorsa. Karşınıza bişey çıktığında başınıza bu gelebilir. Herşey 1 saniyeden kısa sürede gerçekleşir. Ne olduğunu bile anlamazsınız.

computeus ve something123 bunu beğendiler.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    ABS en çok ıslakta iş yapar.

Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS bu kadar önemli. Gittiğiniz yol hafiften viraj alıyorsa. Karşınıza bişey çıktığında başınıza bu gelebilir. Herşey 1 saniyeden kısa sürede gerçekleşir. Ne olduğunu bile anlamazsınız.

https://www.youtube.com/watch?v=P1Ck...ZISP_Zz1zG93jw
    Bu dediğini en yeni ve üst düzey motosikletlerdeki viraj abs si engeller diğerleri engelleyemez.
    ver gazı... ver çoşkuyu

arslan0770 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 ESD//Honda Cbf 600 SA//Kinetic Nova
    kardeşim burdada sana fikir olarak yardımcı olabilirim içinde ABS li ve ABS siz fren testi var

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    acemiler için önemli sayılır

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acemiler için önemli sayılır
    Türkçesi" Abs'li motorum yok. Aslında ihtiyacım da yok çünkü ben tecrübeli bir sürücüyüm. ABS acemiler içindir. "

Bütün bu absli araçlar aslında acemiler için üretiliyor. Abs nin standart olduğu tüm üst düzey motorların hepsi acemi motoru değil mi ?
    cıbırlover1, bilginozi ve leon99 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)