Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Elazığ İlanda ki motosikleti alıyorum yardım ybr125

Motovento
    REKLAM ALANI
    3Hilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150 HYPER EDGE
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...25930555/detay

Selamlar motosikletin hiç bir sıkıntısı gözükmüyo masrafsız 18000 de bugün satışını alacağım inş.

Satışını almadan önce motoru elazığda götürebileceğim sağlam usta var mı? Şu check up dedikleri şeyden bahsediyorum..

Birde forumda motosikletten anlayan abimiz varsa motoru birde o görebilir mi? Motoru alınca yapacağım tek masraf bir takım lastik olacak yani bana 4200 e gelecek.. Sizce değer mi? Son olarak motosikleti üzerime almak için ne kadar ödemem gerekiyo.. Muayenesi 2017 ye kadar geçerliymiş..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    İtfaiye kavşağının karşısında motoyoldaş var. Kendileri honda bayi. Senin motorla ilgileneceklerdir.

motoru üzerine alman için devir ücreti olarak plaka değişmezse yanlışım yoksa 110 küsür lira ödersin. Bunun dışındada trafik sigortası yaptıracaksın

Motosikleti
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İtfaiye kavşağının karşısında motoyoldaş var. Kendileri honda bayi. Senin motorla ilgileneceklerdir.

motoru üzerine alman için devir ücreti olarak plaka değişmezse yanlışım yoksa 110 küsür lira ödersin. Bunun dışındada trafik sigortası yaptıracaksın
    Trafik sigortası varsa bile yinede trafik sigortası yaptırmam gerekiyor mu? Bu arada evet motoyoldaşı biliyorum da orası kitlemez dimi

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Alıntı 3Hilal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik sigortası varsa bile yinede trafik sigortası yaptırmam gerekiyor mu? Bu arada evet motoyoldaşı biliyorum da orası kitlemez dimi
    gerekiyor. satış yapılınca sigorta düşer. ayrıca ruhsat yenilemek için sigorta şart yoksa trafikten işlem yapamazsın. yani satışı aldıktan sonra ilk işin sigorta yaptırmak olacak.
    Eğleniyor muyuz?

Motosikleti
    Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerekiyor. satış yapılınca sigorta düşer. ayrıca ruhsat yenilemek için sigorta şart yoksa trafikten işlem yapamazsın. yani satışı aldıktan sonra ilk işin sigorta yaptırmak olacak.
    hayallerimi yıktın kardeş sağol :(

Şaka bir yana ben sigortada yaptırırsam kask alacak para kalmıyor.. Muallaktayım 4400 liram var

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    motorun satısını aldıktan sonra 15 gün aldıgın kısının sıgortası ıle kullanabılıyorsun,
    satıs sonrası satıcıdan sıgortanın fotokopısını ıste,,,

Motosikleti
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun satısını aldıktan sonra 15 gün aldıgın kısının sıgortası ıle kullanabılıyorsun,
    satıs sonrası satıcıdan sıgortanın fotokopısını ıste,,,
    Sağol serkan usta kalan 15 günde sigortasız kullansam öbür aya sigortasını yaptırırım böylelikle ybr sahibi olabilirim yaşasın

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sağol serkan usta kalan 15 günde sigortasız kullansam öbür aya sigortasını yaptırırım böylelikle ybr sahibi olabilirim yaşasın
    15 gün sigortasız kullansan sigorta primini ikiye katlarsın 150 lira vereceğin yerde 300 lira hesap çıkartırlar. Bence gününü geçirmeden sigorta yaptır. Bi de ben 15 gün değil 7 gün diye biliyorum eski sahibinden kalan sigortayı kullanma süresi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu arada , hiç indirim alamadın mı satıcı arkadaştan ?

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 gün sigortasız kullansan sigorta primini ikiye katlarsın 150 lira vereceğin yerde 300 lira hesap çıkartırlar. Bence gününü geçirmeden sigorta yaptır. Bi de ben 15 gün değil 7 gün diye biliyorum eski sahibinden kalan sigortayı kullanma süresi.
    Araştırıcam hocam bilgilendirdiğiniz için sağolun

Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada , hiç indirim alamadın mı satıcı arkadaştan ?
    4250 den çektim fiyatı dedi tek fiyat diyor 2 gündür yüzyüze görüşüyoruz satıcı çok iyi birisi 3. sıfır ybr si olduğunu söyledi.. Motordan anlayan biri ve güzel bakmış motora.. İndirim yapmayacak gibi duruyor.. Ben pazarlığı bugün yaparım diye düşünmüştüm.. Çok az ihtimal belki 3900'e inebilir ama sanmıyorum.. Sizce fiyat yüksek mi?

Motosikleti
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet iyi duruyor ama sağlam kontrol edin. Sahibi ile bir tur atın,test sürüşü yapın.

Tahminen 4300'e gelir sigorta+noter ile size.
    2 gündür artçı olarak geziyorum ybr ile bugünde satışını almadan önce test ederim.. Yanlız usta en az 50 lira alır heralde bakmak için bide o masraf çıktı :(

Motosikleti
    İnş. hocam aslında göstermeye bile gerek yok adam aşırı güven veriyo ve çok iyi birisi.. Arkadaşlarım ısrar ediyo olum mal mısın 4000 liraya motor alıyosun göster diye

Motosikleti
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mutlaka gösterin. Biz geçen yıl motosiklet bakıyoruz. Bir ybr beğendik,ilanda çok güzel duruyor. Yanına bir gittim sele çizik içinde,zincir katrana bulanmış,gidon topuzları erimiş,koruma demiri çizik içinde.

Sonra vazgeçtik,tvs baktık. Motor iyi,güzel. Birde ustaya gösterelim dedik. Yaklaşık 10 km sürdü motorun sahibi. Ustaya vardık,sesi,duruşu güzel alabilirsiniz dedi. O esnada baktık şıp şıp yağ damlatıyor,kıllandım. Meğer motor bloğu kaynak olmuş. Yine vazgeçtik.

Hevesini kırmak gibi olmasın ama çok dikkatli olmak lazım.
    Sağol abi haklısın tabi ilk motorun verdiği heyecanla yanlış düşünüyor olabilirim.. Detaylı olarak inceleteceğim motoru bir ustaya teşekkür ederim

Motosikleti
    Teknik Serviste fikret usta ile Emrah usta var. Usta şu motorun bir sıkıntısı var mı bakmasını rica etsen ilgilenirler.(Tabi o anki iş yoğunluğuna göre durum değişebilir) Para istemezler sanmam.

Motosikleti
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teknik Serviste fikret usta ile Emrah usta var. Usta şu motorun bir sıkıntısı var mı bakmasını rica etsen ilgilenirler.(Tabi o anki iş yoğunluğuna göre durum değişebilir) Para istemezler sanmam.

Expertiz adı altında 20tl ücret aldılar.. Bizi servise sokmadılar.. Ofiste televizyondan izledik ybr yi.. Lastikler haricinde 60tl daha masrafı çıktı ve satıcıdan kesinlikle en ufak indirim alamadım..
    Lastikler+ masraflar 320tl yi buldu.. 320+110 ( noterden motorun satışını almak) +kask (en az 250 lira ) +sigorta ( en az 150 lira) +4000 lira (ybr125 parası) derken Ortaya 4830 lira gibi bir rakam çıktı.. işin içinden çıkamadım.. Bende ki para 4400tl.. Bu yüzden vazgeçtim..

Herkese teşekkürler ilgilendiniz sağolun.. Bu arada ybr125esd aramaya devam ediyorum elazığ ve yakın illerde temiz esd kasa ybr varsa haber edin lütfen

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Expertiz adı altında 20tl ücret aldılar.. Bizi servise sokmadılar.. Ofiste televizyondan izledik ybr yi.. Lastikler haricinde 60tl daha masrafı çıktı ve satıcıdan kesinlikle en ufak indirim alamadım..
    Lastikler+ masraflar 320tl yi buldu.. 320+110 ( noterden motorun satışını almak) +kask (en az 250 lira ) +sigorta ( en az 150 lira) +4000 lira (ybr125 parası) derken işin içinden çıkamadım.. Bende ki para 4400tl.. Bu yüzden vazgeçtim..

Herkese teşekkürler ilgilendiniz sağolun.. Bu arada ybr125esd aramaya devam ediyorum elazığ ve yakın illerde temiz esd kasa ybr varsa haber edin lütfen
    Sigorta pirimini duyunca kaskı lastikleri diğer masrafları unuturdun herhalde. O bölgelerde sigorta yüksek çıkıyor muş?
    Ben istanbulda 390 ödediysem, sende 600-700 civarı öderdin diye tahmin ediyorum.

Hayırlısı olsun.

Motosikleti
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta pirimini duyunca kaskı lastikleri diğer masrafları unuturdun herhalde. O bölgelerde sigorta yüksek çıkıyor muş?
    Ben istanbulda 390 ödediysem, sende 600-700 civarı öderdin diye tahmin ediyorum.

Hayırlısı olsun.
    Sanmıyorum 600-700 çok uçuk rakamlar.. Sigortayı da plaka gibi düşünürsek tam tersi daha az öderim diye düşünüyorum..

Motosikleti
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayırlısı olsun.
    Yok kardeşim, Elazığda yüksek felan çıkmıyor.
    Sen 390 Ödemişsin. Ben yazın aldığım 100cc scooter için 130TL ödedim demir sigortaya. Aynı şekilde baharda da KTM için yine yanlış hatırlamıyorsam 130küsür TL ödedim.
    Bundan 2 sene önce 50TL ödüyordum. Yinede Sigorta için 150-200TL yi gözden çıkarmak lazım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)