Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir zincir temizleme yağlama, fotosuda benden olsun..

Motovento
    REKLAM ALANI
    something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Biraz titizim ondan diyelim ;)))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM RC 200
    Padoğun tırnaklarının pozisyonu yanlış galiba. Kazara motoru düşürmenize sebep olabilir.

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı EMRE ÇITIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Padoğun tırnaklarının pozisyonu yanlış galiba. Kazara motoru düşürmenize sebep olabilir.
    2 saat durdu ustunde ama... ustune çıkarmak zaten bi meseleydi.. yanlista olabilir bi arastirim tersmiydi acaba?
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    Konusu açılmışken sorayım, benim zincir arka dişlide kararmalar siyahlıklar var gaz yağı ile sildim çıkmıyor, ne çıkartır?

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı wehwetoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu acaban bayan ya bu konu yorum dolar taşar
    kıl tuy sacma muhabbeti yapan sen değilmiydin sabah? moderator silmiş, ellerine sağlık.. gelmişsin burda yorum yapıosun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Alıntı evilded adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konusu açılmışken sorayım, benim zincir arka dişlide kararmalar siyahlıklar var gaz yağı ile sildim çıkmıyor, ne çıkartır?
    o konuda tam bir fikir birliği olmadı, gazyagı herseye cozum diyenler var, mazot olabilir, wd 40 kullan, kullanma dienler var.. motul iyi doktu kırlerı zincire zararı yok bende ki ıgrenctı zıncır baya fayda etti. tavsıye ederim arkadaşım..
    wehwetoz bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM RC 200
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 saat durdu ustunde ama... ustune çıkarmak zaten bi meseleydi.. yanlista olabilir bi arastirim tersmiydi acaba?
    https://www.youtube.com/watch?v=T4lfDquQ9o0
    Bu video yardımcı olacaktır.
    something123 bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    parayı kazanandan ziyade fotoyu görenler paraya acıyor komik

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    helal olsun elinzie sağlık

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Gaz yağı daha verimli oluyor. Bulabiliyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Lakin kullanırken dikkat edin fren diskine falan gelirse frenleri bir süre unutun. Ayrıca zincir temizleme ve yağlama işlemi bittikten sonra jantınıza sıçrayan tortuları vb. Bir bezin ucunu gaz yağına batırarak temizleyebilirsiniz. Jantın boyasına zarar vermez.

Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca bir dahakine gazete falan kullanın, her yağlamada çuval ziyan etmeyin Benim yağladığım yer de aynı böyle parke taş idi; önemsemedim hatır hutur temizledim gazyağı ile. Sonra yerde iz kaldi, deterjanli su döküp ayağımla biraz temizledim. O gazyağının kokusu yerden 1 hafta çıkmadı Her seferinde motora baktım acaba benzin mi akıttı diye.
    Yere dökülen yağları temizlemek için deterjan vb. ürünleri kullanmak yağların, lekelerin daha da çok yayılmasına neden oluyor.

Bu tür durumlarda en pratik çözüm "Balata Temizleme Spray"i kullanmak. Sadece yere dökülen yağlar için değil, yağdan temizlemek istediğiniz her şey için kullanabilirsiniz bu balata temizleme spraylerini.

Sanki sihir yapmış gibi, bir iki "fıs" yapıyorsunuz, göz açıp kapayıncaya kadar ne yağ kalıyor ne de kir.

Bence bu "Balata Temizleme Spray"leri her motorcuda mutlaka bulunması gereken olmazsa olmaz ürünlerden bir tanesi.

Herkese tavsiye ederim 1 tane bulundurun evde. Teşekkürleri ayrıca kabul ederim sonra

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    zamanında ktm duke 200 sayfasında şöyle bir yazı yazmıştım resimli. yazdıklarından okudğum kadarıyla sehpaya alırken baya bir zorlanmışsın yazıyı okuyup ve resımlere bakarsan aslında çok kolay bir çözümü var ayrıca did turuncu zincir takmanı öneririm çok yakışıyor. birde zincire temizleme spreyi sıktıktan sonra birşey ile fırçalıyormusun ? fırçalamıyorsan diş fırçası ile fırçalamanı yada zincir temizleme fırçaları vardır 20-30 tl birşey onlarla fırçalayıp kurulamanı tavsiye ederim. ayrıca c4 değilde c2 de kullanabilirsin yağ olarak ( yani ben olsam c 2 yi kullanırdım demek istiyorum ki ben öyle yapıyorum )

bu arada bende bu kendi icadım olan :D tahtadan falan var kullanmıyorum etmiyorum sehpada var fazladan istiyorsan verebilirim artık işime yaramıyor.ön tekeride kaldırabilirsin daha rahat çalışırsın diye söylüyorum.

buda yazının linki umarım açılır.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-168.html

Paylaşımınız için teşekkürler.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Parası olan sprey olmayan gaz yağıyla temizler arkadaş.zincir yağıda öyle motul pahalı ama daha ucuza olanlarda iş görür...sayfalarca tartışılacak bir konu değil bu...ablacım senin de eline emeğine sağlık işeyler üretmeye çalışmışsın...

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parası olan sprey olmayan gaz yağıyla temizler arkadaş.zincir yağıda öyle motul pahalı ama daha ucuza olanlarda iş görür...sayfalarca tartışılacak bir konu değil bu...ablacım senin de eline emeğine sağlık işeyler üretmeye çalışmışsın...
    Bunu denedik kolay olsun die bi sonrakine onu deneriz, farkinida yazarim..
    Rica ederim kardeşim

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    benim zincir temizleme videom

basıyom suyu wd 40 ı şanzıman yağını mis gibi

https://www.youtube.com/watch?v=5r8yRAin_bU

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Kardeş yanlış anlamada sen motorunu parende atıp yağlasan 1 günde 3 sayfa 5o küsür cevap alamazsın.
    Anlayan anlamıştır.
    something123, natila ve bilginozi bunu beğendiler.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bi anlatım olmuş ama keşke uygulamaya geçmeden önce zincir gerginliğini de kontrol ettirseydin. [U]ufak bi hatırlatma yapayım temizleme sırasında motoru sakın çalıştırmayın bazı arkadaşlar 1.vitese takıp temizlemeye çalışabiliyo SAKIN.
    Aslında emniyet tedbirlerini aldıktan sonra bu söylediginiz son derece pratik bi uygulamadır.

Tek yapılması gereken temizlik veya yağlama esnasında eldiven kullanmamak, veya sarkık, salaş, bol giysiler giymemek.

Çünkü rölenti de dönen zincirin her tarafı eşit şekilde temizleniyor ve yağlanıyor. Bu sayede zincirin ömrünüde uzatiyorsunuz.

Ben senelerdir zinciri bu şekilde temizler ve yağlarım,
    Herkes Cbf nin orijinal zincirini 20.000 km'de bitirirken, ben 36.000 km kullandim
    Sadece üstübü ile zinciri silecegim sırada stop ederim motoru.

Lakin sizinde bahsettiginiz gibi bu uygulama tehlikelidir.
    Dikkatsiz kişiler için parmak kopması gibi uzuv kayıplarına da sebep olabiliyor maalesef.

Bkz ;

http://www.motordelisi.com/forum/forum/motosiklet/duyurular/74854-basit-bir-zincir-ya%C4%9Flama-sa%C4%9F-ba%C5%9F-parma%C4%9F%C4%B1ma-maal-oldu
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    250kmde bir zinciri yağlar, 500kmde bir temizleyip yağlarım. Yamurlar başlamadan mazotu sprey şişesine doldurup boya fırçası ve diş fırçasıyla temizledim. Bezle silip mazotun biraz uçmasını bekledim. Atık yağ ile biraz fırça biraz kalın enjektörle yağladım.

Önceki sefer kalan mazotu teker teker dönerken bezle temizlemeye esnasında baş parmağımı arka dişliye sıkıştırdım ve allahtan motor çalışmıyordu, teker kendi ağırlığı ile dönüyordu. 10 gün sızladı tırnak hala kan toplamış vaziyette.

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    matkapla mazotla en kısa sürede zinciri temizliyorum..

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    youtube'de ''İzzet ALTINMEŞE - Potpori'' dinlerken ''Hakan ŞÜKÜR'ün 5ci saniyede attığı gol..'' e geçmek gibi olmuş konu.

Güzel paylaşım. Tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)