Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet hırsızları yakalandığı gün serbest. PES!

Motovento
    REKLAM ALANI

Yarışçının çalınan motosikleti 1 hafta sonra bulundu

ANTALYA’nın Kemer ilçesinde geçen hafta sonu düzenlenen Red Bull Sea to Sky enduro motosiklet yarışına katılan Yunus Muşmul’un çalınan motosikleti, bir hafta sonra Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde bulundu.

Kemer’de düzenlenen Red Bull Sea to Sky enduro motosiklet yarışlarına katılan Yunus Muşmul’un motosikleti, yarışmanın ilk günü olan 2 Ekim saat 17.00 sıralarında çalındı. Yunus Muşmul yarışlara ikinci motosikletiyle devam ederken, Kemer Emniyet Müdürlüğü ekipleri çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yücel S. (31) ve Ahmet G. (21) olduğu belirlenen şüphelilerin peşine düşen polis, önceki gün Fethiye’de gözaltına aldı. Kemer’e getirilen şüpheliler işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilirken, biri adli kontrol şartıyla olmak üzere ikisi de serbest bırakıldı.

Motosikletinin teslim edilmesini bekleyen Yunus Muşmul, polise özverili çalışmasından dolayı teşekkür ederken, "Motosikletimin bulunmasından çok memnunum ama bir o kadar da hüzünlüyüm. Çünkü 1 hafta boyunca aranan ve yakalanan şahıslar serbest bırakıldı. Benim 1 haftadır çektiğim üzüntünün ve polisin bu kadar çok çalışmasının karşılığı yakalandıkları gün serbest bırakılmaları olmamalıydı" dedi. Levent YENİGÜN Antalya DHA

Haber ajanstan geldi - ALINTIDIR -
    mehmetenis, polo34, kahveisteyen ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nevada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    City Bike Racing 125
    İki kere iki dört eder bilirsin.

İşte bunun normal olduğu kadar normal böyle haberler artık güzel ülkemde.
    Polisler de eli ayağı çekti artık iyice, nasıl olsa biz uğraşacağız serbest kalacaklar diye. Haklılar.
    Ölümlere, şehitlere, cinayetlere alışır olduk. Matematikle tek münasebetimiz ölü bedenler üzerine yapılan sayımlardan ibaret.

Ne diyeyim? Allah sonumuzu hayır etsin.
    Ne gemiler yaptım, ne gemiler yaktım...

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Ee bunların ismi-cismi, yeri-yurdu bellidir artık. Gidin linç edin anasını satayım. Ben olsam bi gece takarım bıçağı böbreğine.
    agalar bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Gerçekten bu nasıl bir kanundur? Nasıl bir zihniyettir?
    Aklım almıyor. Ben bir şeylerden kısıp, zor bela para biriktirip bir araç alıyorum. Adam hırsızlık yapıyor, aynı gün gerisin geriye ödüllendirir gibi serbest bırakılıyor.
    Zamanında gasp'ta bu şekilde serbest bırakılıyordu sonra cezasını arttırdılar ortalıkta gasp suçu kalmadı. Ceza ve yaptırımlar artmadığı sürece bizler, daha çok motorumuz çalındı diye konu açarız.
    3-5 tanesine 5-10 yıl ceza versinler bakalım motor hırsızlığı oluyor mu?

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Bu gidişle yolda durdurup elimizden alacaklar yada sıradan vatandaşlar bile beğendiği motoru çalmaya başlayacak nasılsa yasal yaptırım yok. İşyerim cadde üzerinde ve üst katta olduğu için motoru götüremiyorum çünkü motor başıboş kalacak bu yüzden 1.5 km yol yürüyorum ve minibüs parası veriyorum. Korkudan binemez hale geldik.

puyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şerefsizlik kanunu uygulayanda değil, koyanda.
    aynen çoğu hırsız avukatlardan daha iyi biliyor yasaları.Genelleme yapmak istemiyorum ama bu tip hırsızlık haberlerinde hep serbest kalıyor daha mahkemeye çıkmadan savcı salıyor hatta adam 1 gün sonra yine aynı haltı işliyor keza hakimlerde öyle.Namusuyla adaletli bir şekilde işini yapanları ayrı tutuyorum bu söylediklerim bu şerefsizleri koruyan düzeni kapsıyor
    Panashira bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    https://youtu.be/tGecMgAL_1c
    Adamlar da biliyor bir şey olmayacağını. Nasılsa serbest bırakıyorlar diye pişkin pişkin gülüyorlar.

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şerefsizlik kanunu uygulayanda değil, koyanda.
    Dostum ben Avukatım, söylediğin cümle T.C.K na göre suçtur, ben öfkene veriyorum ama şikayet eden olursa yanarsın.
    Panashira ve bikerboi bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kardeş burası Türkiye ne bekliyon.
    cbr1907 bunu beğendi.

Adalet miş

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı evilded adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben Avukatım, söylediğin cümle T.C.K na göre suçtur, ben öfkene veriyorum ama şikayet eden olursa yanarsın.
    Laf eden tek benmişim gibi ihale bana mı kaldı yani? TCK'ye göre nefes almak bile suç. Bu TCK zaten bi tek biz mazlumlara işliyo.
    puyol, volkanocak ve Mengu16 bunu beğendiler.

Hırsızın yakalandığı gibi salındığı bir ülkede önce hukuk adamlarının itiraz etmesi gerekir. Siz ne yazık ki hırsıza değil de canı yanana kanun gösteriyorsunuz.
    Panashira, EthanHunt, G-Strider ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Arkadaşlar sene oldu 2015 halen daha tutuklu yargılanmanın bir "ceza" olduğunu düşünenler var. Evet mevcut sistemde siyasi baskılara göre saçma sapan uygulamalar olsa da, Türk Hukuk sisteminde Kanunlarda belirli suçlar ve bazı ceza sınırları dışında tutuklu yargılama yoktur. Evet suç işlediği %100 bilinse de, kişiler doğrudan ceza evine gönderilemezler. Şüpheli hakkında soruşturma açılır, suç işlediğine delillerle birlikte kanaat getirilirse savcı iddianameyi hazırlar mahkemeye iletir, yürütülen ceza davasında hakimin verdiği mahkumiyet kararı Yargıtay'ın onamasıyla birlikte kesinleştiği takdirde de, kişi cezasını çeker. Bu iş bu kadar basit. Evet ben de istemez miyim bu şerefsizler hemen cezaevine girsin ve bir daha bu işe girişmesin. Ama maalesef adalet sistemi bu şekilde işliyor ve suçu işlediği kesinleşinceye dek herkes "masumiyet karinesi"nden faydalanır.

Bu suçun cezası TBMM milletvekillerince artırılmadığı sürece, böyle pişkin pişkin takılmaya devam edecekler!
    smiles bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ülkemizdeki ceza evi kapasitesi 163 bin kişi. Şu anda 165 bin hükümlü ve tutuklu var yani kapasite çoktan aşılmış.
    3 yıl kadar önce devlet karşılıksız çekteki hapis cezasını kaldırdı. Sebebi ise tam 130 bin kişinin bu suçtan kesinleşmiş cezası olması ve aranmasıydı. Bunların hepsinin yakalanması durumda bu adamları koyacak ceza evi yok. Bundan dolayı çekte hapis cezası kaldırıldı. Bu kapasite sorunu sebebi ile hırsızlık gibi - nispeten- basit suçlarda tutuklama yapılmıyor, hüküm giydiyse de para cezasına çevriliyor, veya ceza erteleniyor. Polis de bunu bildiği için mesaisini hırsızlık için değil de cinayet,yaralama, narkotik , adam kaçırma, tecavüz ve Tayyib'e hakaret (!) gibi ciddi suçlara harcıyor.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    tecevüzcüler hadım edilsin dendiğinde birileri çıkıp bunu vahşilik çağdışılık olarak savunmuştu.cezaların karşılığı caydırıcı olmadıgı için hırsızlık ASLA KOLAY PARA OLARAK GÖRÜNMEKTEN vazgeçilmeyecektir.polis ne yapsın eli kolu bağlı..adamlar yakalıyor mahkeme tutkusuz yargılıyor adamlar bu arada çalmaya devam edıyor.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Budayacaksın bunları bak gör bir daha olur mu ?
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her zaman söylediğim gibi , düzen kendini korumak için var . Suçluya suçlu dersen , sen suçlu duruma düşüyorsun.
    Geçen yıl , dükkanımıza tinerciler girdi camları kırarak. Az daha yakıyorlardı. Neyse ki sadece cam kırığı ile durumu kurtarmıştık.
    yapan kişi yakalandı :Suçu sabit , suçlu ortada. Fakat sadece karakolda bir gün yatıp çıktılar...

Çalanın hiç mi suçu yok : Evet maalesef öyle .

Motosikleti
    turuncu
    "millet vekilleri maaşı..." diye bi çıtlat, meclis sabahın 3'ünde daha kargalar b.kunu yemeden toplanmazlarsa neyim!
    aquarist4 ve ayna639 bunu beğendiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    tutuksuz yargılanıyorlar.
    tutuklu yargılanma şartları oluşmamış demektir.

Motosikleti
    Dominar D400
    tutuklu yargılanmaları için motoru biz üzerindeyken çalmalılar sanırım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)