Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet hırsızları yakalandığı gün serbest. PES!

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tutuklu yargılanmaları için motoru biz üzerindeyken çalmalılar sanırım.
    "tutuklu yargılama" sizin kızgınlığınız ya da motor sevginizle değil, zanlının dava sürecinde kaçma ve delilleri karartmasıyla alakalı bir uygulamadır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Enteresan , part time hırsızlar demek .

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "tutuklu yargılama" sizin kızgınlığınız ya da motor sevginizle değil, zanlının dava sürecinde kaçma ve delilleri karartmasıyla alakalı bir uygulamadır.
    güzel bakan , güzel görür.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enteresan , part time hırsızlar demek .
    mesajınız anlaşılmadı.

Motosikleti
    KYMCO X TOWN 125
    Beş altı zincir ve kilitle bağlayın,grade80 zincir kullanın,spiralle kesmeye kalkarsa mahalle ayağa kalkar.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı evilded adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben Avukatım, söylediğin cümle T.C.K na göre suçtur, ben öfkene veriyorum ama şikayet eden olursa yanarsın.
    Usta kesinlikle haklısın yasal olarak suc olabilr ama adamlar sayısız motor çalıyor bi şey çalıyor yakalanıyor. Serbest bırakılıyor sürekli devam. Ama şimdi şerefsiz vs deyince suc olup üstüne bir de biri işlem yapınca ceza mı alacak?

Motosikleti
    HONDA CBR 600RR
    Herkese merhaba Arkadaşlar,
    Benimde motorum çalındı ve parça halinde bir çok parçasınında eksik olduğunu görerek teslim aldım.VE 1 YIL sonra mahkeme sonuçlandı.
    Sonuç
    *Hırsız mahkemeye dahi gelmedi! tum süreçlerde devletin avukutı savundu.
    *Eksik olan parçalarımın tutarı 3000 tl hakime sorduğumda bu tutarı alamassınız.Biliyosunuz dimi cevabı çok şaşırttı.
    *Mahkeme sonucu olarak adam 1 hafta sonra motor çalarak yakalandığı halde bu sucu işlediğine dair delil bununamadığından süpheden sanık yararlanır ilkesinden beratine karar verilmiştir.
    *nasıl bir adalet anlamıyorum.Adam 10 farklı motor çalıyor suc ustu yakalanıyor mahkemeye dahi gelmiyor.Ve serbest bırakılıyor.

Aman diyeyim arkadaşlar siz siz olun motorunuzu bırakırken 3 -5 defa kontrol edin önleminizi kendiniz alın.Ben yaşadım siz yaşamayın.

adalet falan hikaye .Benim okadar zamanım gitti sonuç bu.
    Morphin bunu beğendi.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı akadwf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde motorum çalındı ve parça halinde bir çok parçasınında eksik olduğunu görerek teslim aldım.VE 1 YIL sonra mahkeme sonuçlandı.
    Sonuç
    *Eksik olan parçalarımın tutarı 3000 tl hakime sorduğumda bu tutarı alamassınız.Biliyosunuz dimi cevabı çok şaşırttı.
    *Mahkeme sonucu olarak adam 1 hafta sonra motor çalarak yakalandığı halde bu sucu işlediğine dair delil bununamadığından süpheden sanık yararlanır ilkesinden beratine karar verilmiştir.
    *nasıl bir adalet anlamıyorum.Adam 10 farklı motor çalıyor suc ustu yakalanıyor mahkemeye dahi gelmiyor.Ve serbest bırakılıyor.

Aman diyeyim arkadaşlar siz siz olun motorunuzu bırakırken 3 -5 defa kontrol edin önleminizi kendiniz alın.Ben yaşadım siz yaşamayın.

bunların hepsi onun bunun evlatları. çok net.
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

Sonuç

Hayret birşey ya, neredeyse sizi suçlu bulacaklarmış hocam :/

Motosikleti
    HONDA CBR 600RR
    boyle adamların sol parmakları kırıcaksın debriyaj a basamayacak bak ozaman motora binebiliyormu.hırsızlık yapabiliyor mu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    boyle adamların sol parmakları kırıcaksın debriyaj a basamayacak bak ozaman motora binebiliyormu.hırsızlık yapabiliyor mu.
    Getireceksin şeriatı bakalım yapabiliyorlar mı
    Arabistanda esnaf cumaya giderken dükkanını boş bırakıyor kitlemiyor bile

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Sonuç

Maalesef ülkede adalet bitik durumda, benm de yatırım amaçlı aldığım daireden kazıklanmam var emsalleri olmasına rağmen bir tek benim davam olumsuz sonuçlandı iki tane iş bankası icra avukatı sokmama rağmen 10 dk da aleyhime sonuçlandı dava. 45'er bin lira benimle birlikte iki kişi ödemek zorunda bırakıldık.( Sözleşme de en altta büyüteç ile okunan yazıda B.çekmece de dava görülecek diye bir ibare varmış!!!)
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    hazır laiklik kavramının tartışıldığı şu zamanlarda bence şeriata geçelim böyle onun bunun çocuklarının elini kolunu keselim bir daha tekrarlarlarsa idam edilsin hatta ohhh mis

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Demokrasi işte böyle bir şey

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    Tutuklanmaya sebepler şüpheliye ait mevcut sabit bir ikamet adresinin bulunmaması, delilleri karartma ve tekrar suç işleme şüphesi, toplumda infiale neden olacak suçlardan yargılanıyor olmasıdır arkadaşlar, biz polisler ilk iki maddeden birini yakalayabilirsek hemen tutanağa işliyor ve malum şahısları uyandırmadan adalete teslime götürmeye çalışıyoruz. Başarılı olduğumuz dosyalarda tutuklatıp cezaevine gönderiyoruz. Belki ilk mahkemede yine serbest kalıyor ama yine de bir nebze de olsa yüreğimiz soğuyor, kanunun kaynakları önemlidir arkadaşlar ceza kanunu na baktığımızda gelenek görenek örf adet din ve töre den kaynak almadığını görürsünüz, bunun yerine batının evrensel normları adı altında uyguladıkları adalet anlayışını kanunlaştırarak ülkemizde yasa yapıyoruz. Neden Avrupa Birliğine girmek istiyorsak onların yapısına uygun kanunlar ve nizamlarla yönetilmeli ve yaşamımızı dizayn etmeliyiz. Bu noktada kendime şu soruyu soruyorum. Avrupa birliğinden gelen kanunlar kamu vicdanında açılan yaralara merhem olur mu? Maksadı suçlar ve suçlular karşısında kamu vicdanının tatmini olan adalet bu yaralara çare olmuyor ve insanların adalete olan güveni giderek sarsılıyor ve suç işlenilebilir, yada meslek olarak görülebilir hale geliyorsa masumların ve mazlumların hakları gasp edilirken uyuyanlar yarım kilo patlıcan veremem savcım istiyorsanız bir kilo alın diyen pazarcının ifadesi için polise alın bunu gözaltına diye talimat veriyorsa ?

volkanocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    böyle millete böyle yönetim

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Benim motorumu çalmak için kapıya geldiklerinde ailece sopalarla tanınmayacak duruma getirmiştik. Hele bir tanesinin kafasında elimdeki cevizden yapılmış sehpa bacağını kırmıştım. Kırılan parçayı da avucumun içine alıp kafasına bıçak saplar gibi kafasını iyice ezmiştim. Öldüler herhalde diye bıraktığımızda polis gelmişti. Kendilerine getirtip bi de onlar haşladılar. Polisler hırsızları tanıyordu. "Aylardır ne çektik sizden" demişlerdi. Suriyeli idi elemanlar. 3 kişilerdi ama bi tanesi kafasına sopa yedikten sonra kaçmıştı. Helal olsun demiştim içimden. Adamın kafası karpuz gibi patladı ama kaçtı o halde.

Olayı o gece kapattık.

Bir hafta sonra tekrar geldiler kafalarında ve kollarındaki sargılar ile bu kez benim motorumun yerine bırakan komşunun ybr'sini çaldılar. Kameradan belli kim oldukları ama Suriyeli oldukları için mi nedendir bişey olmuyor bunlara.
    Garibim polislerin de elinden gelen bişey yok

Motosikleti
    gt250r
    Aylik 1800tl maaş aliyorum ve maasimdan kesilen gelir vergisi yillik 7000tl. yani kazandigim paranin 3/1 i kadar devlet benim parami aliyor,sadece maaş aldigim için gelir vergisinden,diğer saçma sapan vergileri saymiyorum bile.Buna rağmen bi takim şerefsizlerden elektrik su parasi bile almiyor yillardir ve hic bir iş adamindan yillik kazandigi paranin 3/1 i kadar para almiyor,ekili olmayan tarlaya dağ basindaki boş arsaya çiftçiye yardim adi altina para dagitiyor o bi takim şerefsizlere.Kaldı ki saçma sapan sebeb bile değil bahanelerden ceza yazmak için sabirsizlanan kuduz it gibi agzinin suyu akan bi takim üniformalı sözde huzuru sağlamak,vatandaşı kollamakla görevli kişiler siradan vatandaşa en büyük nereden geçiririm derdine düşmüş.Ulan herşeye rağmen bir motosiklet aliyorsun kredi falan bi ton sikintiya rağmen o...çocuğunun biri gevşek gevşek gelip(kendi motorunun anahtarini kaybedip calistirmak zorunda kalsan o kadar rahat olamazsin) sokak ortasından çaliyor,parçaliyor,satiyor hatta geziyor.10/1 ihtimalle bile yakalanmiyor yakalansa bile ertesi gün serbest..Ama sen suç üstü yakalayıp kolunu bacagini kirsan ayni gecesinde nöbetçi savciyla cezaevinde bulursun kendini hatta hirsiza tazminat ödeme ihtimalin bile var..Sadece hükümet değil ne kadar siyasetci varsa özellikle milletvekilleri(2 senede en yüksekten emekli oluyorlar,yaşını beklemiyor bile) hepsinin gelmesini geçmişini soyunu sopunu elinden gözünden öpmek istiyorum.Dalga geçiyorlar resmen başka birşey değil.
    Morphin bunu beğendi.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aylik 1800tl maaş aliyorum ve maasimdan kesilen gelir vergisi yillik 7000tl. yani kazandigim paranin 3/1 i kadar devlet benim parami aliyor,sadece maaş aldigim için gelir vergisinden,diğer saçma sapan vergileri saymiyorum bile.Buna rağmen bi takim şerefsizlerden elektrik su parasi bile almiyor yillardir ve hic bir iş adamindan yillik kazandigi paranin 3/1 i kadar para almiyor,ekili olmayan tarlaya dağ basindaki boş arsaya çiftçiye yardim adi altina para dagitiyor o bi takim şerefsizlere.Kaldı ki saçma sapan sebeb bile değil bahanelerden ceza yazmak için sabirsizlanan kuduz it gibi agzinin suyu akan bi takim üniformalı sözde huzuru sağlamak,vatandaşı kollamakla görevli kişiler siradan vatandaşa en büyük nereden geçiririm derdine düşmüş.Ulan herşeye rağmen bir motosiklet aliyorsun kredi falan bi ton sikintiya rağmen o...çocuğunun biri gevşek gevşek gelip(kendi motorunun anahtarini kaybedip calistirmak zorunda kalsan o kadar rahat olamazsin) sokak ortasından çaliyor,parçaliyor,satiyor hatta geziyor.10/1 ihtimalle bile yakalanmiyor yakalansa bile ertesi gün serbest..Ama sen suç üstü yakalayıp kolunu bacagini kirsan ayni gecesinde nöbetçi savciyla cezaevinde bulursun kendini hatta hirsiza tazminat ödeme ihtimalin bile var..Sadece hükümet değil ne kadar siyasetci varsa özellikle milletvekilleri(2 senede en yüksekten emekli oluyorlar,yaşını beklemiyor bile) hepsinin gelmesini geçmişini soyunu sopunu elinden gözünden öpmek istiyorum.Dalga geçiyorlar resmen başka birşey değil.
    Duygularıma tercüman olmuşsun. %100 haklısın malesef... 6 kişi bana bıçaklarla falan saldırdı, hepsinin sabıkası var üstelik ama ben 3 ay cezaevine girdim.
    Bu ülkeden Adalet beklemek saçmalıktan başka bir şey değil. Motorum çalınırsa kendi imkanlarımla bir şeyler yapar, çalan kişiye bunu bir şekilde ödetirim. Polisi aramam bile.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Sonuç

Yakınımın dükkanından hırsızlık oldu mahkeme duruşma oldu şikayetçi oldu yani

Ve beklenen cevap sanık duruşma salonunda iken hakim bu sana 40 para vermez şikayetini geri çek boşuan uğraşırsın diyor :D

hırsız senmi çaldın evet ben çaldım cebimde para yoktu çalıp sattım diyor rahatlığına inanamazsınız dahi....

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı evilded adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben Avukatım, söylediğin cümle T.C.K na göre suçtur, ben öfkene veriyorum ama şikayet eden olursa yanarsın.
    Hırsızı salıyorsa bu arkadaşı da salarlar zaten ;)
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)