Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Diyarbakıra motosiklet almaya gidiyorum. Tavsiye alabilirim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Alıntı mustf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi güzel kardeş sen onun bunun lafına bakma.

diyarbakır güzel olabilir ama pkklı güruh var ve tehlikeli bir şehirdir. yakın zamanda önemli bir devlet kurumunun başına bir yakın tanıdığımız gitti. adam yetkili ve işin içyüzünü bilecek bir makamda. ve adamın anlattıklarından sonra gerçekten de güzelim şehri bu pkk güruhunun mahvettiğini anladık.

yani şu kadar söyleyeyim bu şehirde her türlü kanunsuzluk dönüyor. sana orada batıdan çalınmış bir motoru sahte ruhsat plakayla satabilirler. o şehirde olmayacak pislik değil. burada açıkça yazamıyorum, heriflerin esnafının döndürdüğü dolapları biraz anlattı da şaşırıp kaldık.

şehir resmen t.c. yi tanımıyor ayrı bir devlet kurmuş kafasına göre. bu çalınıp bulunmayan motorlar nerelere gidiyor sanıyorsun?

kardeş aklını başına topla.
    Ruhsat ile şasi no uyuşuyorsa benlik bir durum yok. Konuştuğum kişilerde gayet cana yakın samimi insanlardı. Hatta gittiğimde kendi grubuyka filan tanıştıracak daha geçen gün aradım yolda kaldım motorun benzini bitti dedi alacağım motosiklet için. Bu kadar samimi biri. Başjası olsa motorda arıza kuşkusu vermemek için bile demez bunu
    Scooter 100cc (35k) - Vitesli 125cc (14k) - 250cc (54k) - 600cc (6k)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha geçen hafta sonu diyarbakırdaydım. Kürtler biraz yalancıdır ve hatta yalan söyleyecekleri cümleye vallaha yada yeminle diye başlarlar.

Ancak ben diyarbakır esnafını Ankara esnafına 5 çeker şeklinde değerlendiririm. Yani Diyarbakır Ankara'dan daha az tehlikeli.

Motoru incele, şase numarası, pilakası vs tam ise al gel. Yok pkk varmış, yok yolda vururlarmış gibi şeyler efsane.

Siverek üzerinden Adıyamana, oradan da en yakın otabana çıkarsan Ankara'ya kadar otoban zaten. yol yağmurlu olmaz ise 140 ile yapıştır gel.

Tekrar söylüyorum, Altındağ, Ulus Şırnak'tan çok ama çok daha tehlikeli yerler. Diyarbakır Ankara'nın yanında medeniyet müzesidir.

Motosikleti
    Superduke
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha geçen hafta sonu diyarbakırdaydım. Kürtler biraz yalancıdır ve hatta yalan söyleyecekleri cümleye vallaha yada yeminle diye başlarlar.

Ancak ben diyarbakır esnafını Ankara esnafına 5 çeker şeklinde değerlendiririm. Yani Diyarbakır Ankara'dan daha az tehlikeli.

Motoru incele, şase numarası, pilakası vs tam ise al gel. Yok pkk varmış, yok yolda vururlarmış gibi şeyler efsane.

Siverek üzerinden Adıyamana, oradan da en yakın otabana çıkarsan Ankara'ya kadar otoban zaten. yol yağmurlu olmaz ise 140 ile yapıştır gel.

Tekrar söylüyorum, Altındağ, Ulus Şırnak'tan çok ama çok daha tehlikeli yerler. Diyarbakır Ankara'nın yanında medeniyet müzesidir.
    İddialı ama güzel bi yazı. Allahın izniyle ne motorda nede benden yana problem çıkmaz

Motosikleti
    yamaha cryptone
    peki kardeşim ben insani görevimi yaptım.

en yetkili devlet kurumlarından birinin başındaki bir tanıdığımın ifadelerini bile üstü kapalı aktarmaya çalıştım.

umarım iyi insanlara denk gelirsin.

Motosikleti
    Superduke
    Eyvallah sağolun inşallah sözünüze gelnem

scarfac3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gv 250
    Hocam at otobüse gel hiç sürücem çilesine filan girme hem daha ekonomik olur.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    şimdi güzel kardeş sen onun bunun lafına bakma.

diyarbakır güzel olabilir ama pkklı güruh var ve tehlikeli bir şehirdir. yakın zamanda önemli bir devlet kurumunun başına bir yakın tanıdığımız gitti. adam yetkili ve işin içyüzünü bilecek bir makamda. ve adamın anlattıklarından sonra gerçekten de güzelim şehri bu pkk güruhunun mahvettiğini anladık.

yani şu kadar söyleyeyim bu şehirde her türlü kanunsuzluk dönüyor. sana orada batıdan çalınmış bir motoru sahte ruhsat plakayla satabilirler. o şehirde olmayacak pislik değil. burada açıkça yazamıyorum, heriflerin esnafının döndürdüğü dolapları biraz anlattı da şaşırıp kaldık.

şehir resmen t.c. yi tanımıyor ayrı bir devlet kurmuş kafasına göre. bu çalınıp bulunmayan motorlar nerelere gidiyor sanıyorsun?

kardeş aklını başına topla.

Boş konuşmuşsun.Sana anlatanda boş konuşmuş saçmalayan saçmalayana.Laf olsun diye konuşup durmayın.Desteksiz atıp tutmayın.
    Ara bakalım 412 1551155 orada TC varmı? Yoksa siz niye oradasınız diye bir sor.Senin ne haddine oradaki esnafa dil uzatmak.
    Terör denen illetten en çok oranın esnafı,halkı muzdarip.Ama orada yaşamadıktan sonra uzaklardan salla gitsin.
    Topunuz sallayıp durun.Zaten askerdede en iyi bildiğiniz şey şafak saymak

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah sağolun inşallah sözünüze gelnem
    Bende en yetkili devlet kurumlarından birinde çalışıyorum
    Diyarbakırda en ufak bir sorunla karşılaşırsan beni arayabilirsin
    7/24 açık numaramı özelden gönderdim.
    Bazı topluma yeni girmeye aday arkadaşların lafına bakma sen..

Motosikleti
    Superduke
    Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş konuşmuşsun.Sana anlatanda boş konuşmuş saçmalayan saçmalayana.Laf olsun diye konuşup durmayın.Desteksiz atıp tutmayın.
    Ara bakalım 412 1551155 orada TC varmı? Yoksa siz niye oradasınız diye bir sor.Senin ne haddine oradaki esnafa dil uzatmak.
    Terör denen illetten en çok oranın esnafı,halkı muzdarip.Ama orada yaşamadıktan sonra uzaklardan salla gitsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

İlginize teşekkür ederim ihtiyacım olmaz İnşallah

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tabi sorunla karşılaşırsan bu arkadaşı ara... devlete kurşun sıkanlar devleti tanımayanlar bu adamı tanır bu adam senin meseleni çözer...

aslında adam da haklı neyle uğraşıyorum ben burada bana ne? birisi ankaradan kalkıp diyarbakıra motor almaya gidecekmiş gitsin.

arayan bulur bana ne oluyorsa.
    sagat ve blue white bunu beğendiler.

Motosikleti
    Superduke
    tabi sorunla karşılaşırsan bu arkadaşı ara... devlete kurşun sıkanlar devleti tanımayanlar bu adamı tanır bu adam senin meseleni çözer...

aslında adam da haklı neyle uğraşıyorum ben burada bana ne? birisi ankaradan kalkıp diyarbakıra motor almaya gidecekmiş gitsin.

arayan bulur bana ne oluyorsa.
    Oraya gitmenin riskli olduğunu düşünüyorsanız buna saygı duyarım ancak bu şekilde konuşmanız yanlış. Bela filan aradığım yok

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oraya gitmenin riskli olduğunu düşünüyorsanız buna saygı duyarım ancak bu şekilde konuşmanız yanlış. Bela filan aradığım yok
    Ne riski arkadaş, manyak mısınız siz ?

Diyarbakırda gezen arabaların yarısından fazlası 21 pilaka değil. Kimse sen kimsin bile demez. Çinçinde giderken apaçiler sana omuz atar, başın belaya girer, korkumuzdan kız/bağyan/avrat/dişi arkadaşlarımız ile dışarı bile çıkamıyoruz Ankara'da. Sen diyarbakır'da sokakta gezerken kimse ne sana ne de yanındaki bağyana laf atmaz. Atarsa ilk dayağını esnaftan yer, emin ol. Namuslu insan sayısını il nüfusuna vurursan Ankara'yı 5 e katlar.

Bir tek Şırnak ve Hakkari'ye garanti veremiyorum ama Ulustan daha tekin yerler olduklarını biliyorum.

Kafanı motor ile meşgul et, bölge halkı ile değil. Şöföre öğrenciyim de, 2 paket marlboro ver, otobüse atar getirir motoru. Aşti'de şöförü karıya götürsen üstüne bir de hamam parası isterler, raad ol.
    Ros1n2 bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne riski arkadaş, manyak mısınız siz ?

Diyarbakırda gezen arabaların yarısından fazlası 21 pilaka değil. Kimse sen kimsin bile demez. Çinçinde giderken apaçiler sana omuz atar, başın belaya girer, korkumuzdan kız/bağyan/avrat/dişi arkadaşlarımız ile dışarı bile çıkamıyoruz Ankara'da. Sen diyarbakır'da sokakta gezerken kimse ne sana ne de yanındaki bağyana laf atmaz. Atarsa ilk dayağını esnaftan yer, emin ol. Namuslu insan sayısını il nüfusuna vurursan Ankara'yı 5 e katlar.

Bir tek Şırnak ve Hakkari'ye garanti veremiyorum ama Ulustan daha tekin yerler olduklarını biliyorum.

Kafanı motor ile meşgul et, bölge halkı ile değil. Şöföre öğrenciyim de, 2 paket marlboro ver, otobüse atar getirir motoru. Aşti'de şöförü karıya götürsen üstüne bir de hamam parası isterler, raad ol.
    hocam o eskıdendı şöföre öğrenciyimde 2 malbora ya götürme işi..adam bir motora baka bir de sana öğrenci adam buna nasıl biniyor der en az ankaraya 200 tl nı alır bılet hariç.vandan gazıantepe 250 dedı zorla 150 + bılete ıkna ettık.adamlarda bılıyor o kadar yol motorla bınerek gıdılmez otobüse mecbursun asla ve asla gözünün yaşına bakmaz tutturabıldıgı fıyattan getırır.sana tavsıyem sıkı pazarlık yapyol uzun sanrım en az 12 saat sürer

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Diyarbakırı bilmemde, Ankaraya iki kere iş için gittim. İstanbullu birisi olarak, Ankarayı hiç bilmem. Bu kadar güvensiz bir yer olduğunu bilsem, sırf gezmek için 10 km yol yürüdüm nerdeyse, yürümezdim. Söylenen kadar kötü bir Ankara görmedim ben. Melih denen adamı zerre sevmem, ama Parkına, bahçesine hayran kaldım.

Motosikleti
    Superduke
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam o eskıdendı şöföre öğrenciyimde 2 malbora ya götürme işi..adam bir motora baka bir de sana öğrenci adam buna nasıl biniyor der en az ankaraya 200 tl nı alır bılet hariç.vandan gazıantepe 250 dedı zorla 150 + bılete ıkna ettık.adamlarda bılıyor o kadar yol motorla bınerek gıdılmez otobüse mecbursun asla ve asla gözünün yaşına bakmaz tutturabıldıgı fıyattan getırır.sana tavsıyem sıkı pazarlık yapyol uzun sanrım en az 12 saat sürer
    Ben ybr ile yaz tatili dolayısıyla Ankara'dan Gaziantep e gidip sonra geri dönüş yaptım daha 3 hafta önce geldim Ben Ninja ile burdan Paris'e bile gider geri dönerim ;)
    fearlesboyy bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşin motosiklet kısmına gelirsek ;

Karalı kullanıcı isimli abimiz forumda tek aktif 250r kullanıcısı idi daha yeni sattı motorunu. Söylediklerini kaale alsan iyi edersin.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Arkadaş gittimi yada geri geldimi merak içindeyim bi motor için heleki ülkenin bu zor zamanlarında kendini ateşe atması biraz saçma geldi kardeşim o kadar ilan varken yapma be

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Motosiklet tutkusu böyle bir şey işte ! Muhammed kardeşim Allah yardımcın olsun
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    Superduke
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş gittimi yada geri geldimi merak içindeyim bi motor için heleki ülkenin bu zor zamanlarında kendini ateşe atması biraz saçma geldi kardeşim o kadar ilan varken yapma be
    Bilet bu akşama sağ salim gidip gelirim inşallah buraya yazarım merakta komam merak etmeyin ilgi, alakanıza teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet tutkusu böyle bir şey işte ! Muhammed kardeşim Allah yardımcın olsun
    Eyvallah motosiklete gönül veren herkesin olsun inşallah

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    nefesimizi tuttuk bekliyoruz sonucu

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yolun açık olsun

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)