Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Led Zenon hakkındaki düşünceleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    .

Arkadaşlar malumunuz zenonsuz bir motoru bir türlü benimseyemiyorum...yılların verdiği alışkanlık diyelim...taktım mı takıyom kafaya...acilen bir zenon taktırmam lazım motoruma...sinka_251 arkadaşım bir çıkma zenon yolladı sağolsun kargoyla ama ustam sıfır al takalım bir daha uğraşmayalım dedi...

araştırmalarıma devam ediyorum...belli bir bütçem var...100 lira kadar...fazlasını verme taraftarı değilim...zenonu takma sökme balast vs çok teferruatlı bilirsiniz...

nette gezerken bu led zenonlar dikkatimi çekti fiyatlarıda uygun...yeni nesil vs diyorlar...kullanan..kalitesi ve ömrü konusunda net bilgi sahibi kişilerden yardım rica ediyorum...en azındn normal zenonlarla eşdeğer mi..arkasında bir küçük fan var soğutma falan diyor...basit bir teknoloji gibi ama uzun ömürlü olurmu...zenona 5 dersek bu led zenon sixce kıyasla 5 üzerinden kaç olur...zenondan daha iyi olamaz herhalde değil mi..

bir örnek ilan da mevcut aslında sizlerle paylaşmak için kullanıyorum reklam algılanmasın...örnek ilanlar...

alırım sonra elimde patlamasın...çünkü üzerine 50 lira daha koyunca zenon kitler var...zenon garanti iş...ama bu biraz fantazimi sizce...

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...24190072/detay

http://urun.gittigidiyor.com/otomobi...mali-189781258

http://urun.gittigidiyor.com/otomobi...atma-187877961
    hakikiteker ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Takipteyim
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    http://tr.aliexpress.com/item/April-...Number=1735677

Sanırım bu linkteki model daha yeni nesil ve daha uzun kullanım ömrüne sahip. Bende sizin ilk koyduğunuz linkteki model var, eski motoruma takmıştım (sym wolf) ancak takar takmaz çıkardım, zira ustayla çıplak motorda fanlı sistemin dayanmayacağına karar verdik. Scooter gibi kapalı sistemler için daha uyumlu bence de. Ama yukarıda verdiğim linkteki fansız model çıplak motorda da verimli olabilir. Diğer yandan bu led ampullerin rengi ve kısa aydınlatması çok güzel ama uzunda xenon kadar başarılı değil. Youtube'ta karşılaştırma videoları mevcut. Şimdi integra aldım. Aldığım ampulü bunda deneyip, ileride tecrübelerimi bilahare paylaşırım.
    mehmetenis ve mete_han bunu beğendiler.

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Ben linkteki ampülü aldım taktım. Orjinal ampülden çok daha iyi ama zenon kadar değil. Şöylede bir problem var. Bunlar araba için tasarlanmış. Arkası uzun ve motorun iskeletine deyiyor anca kurtarıyor. ışığı çıkaran çip
    1,5 cm kadar öne çıkıyor, far tasının üstünde tırtıklı bir alana vuruyor, buda hareli bir aydınlatma sağlıyor ama yinede iyi. Cbf'in armut ampül kısalarda 650 lümen bu 2200 lümen veriyor. Ben ayrıca 2 tane led sis farı taktım, selektör yedim, aşağıya eydim. 1 linkteki ampülü festivalde bir arkadaşta gördüm aydınlatma iyiydi. Zaten motorcycle led headlamp diye aratınca bunlar çıkıyor? Sanırım bunların arkası kısa ve ışık veren chip geride.
    aşağıdaki linkte benim led far fotoları var.
    http://www.geceucusu.com/topic/7008-...ar-uygulamasi/
    mete_han ve mehmetenis bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hazır konusu açılmışken ve gece uçuşuna yazan birini bulmuşken sorayım, far tasının içini-kromajlı yeri- nasıl yeniden boyayabiliriz. Kromaj mı yaptırmak gerek. Benimki soyulmaya başlamış da

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    o verdiğin linktekiler çok iyi değil.aslında bu işte en önemlisi far tasının ışığı dağıtma performansı.her motorada uymuyor.örnek hayabusaya taktım berbat ötesi.gerçi basarısız olan bir model almıstım. joymaxte ise ortalığı yıkıyordu.fotosunu koyayım bi gör. led ampullerde çok çesit var. hepsi başarılı değil . iyi olanın resmınıde koyucam. en mantıklısı aliexpresten almak.

braveguy ve mete_han bunu beğendiler.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Cbf 250'ye 65 tlye bi xenon almistim sellektor yapamiyordum sadece uzun kisa yaniyordu hatta birgun arasokaktan gecerken 4-5 kisi kendi capinda klip cekiyor isiklari yoktu rica ettiler bende ısıkcı olarak yardim etmistim zarari varmis o yuzden cbr250'ye taktirmaya gerek yok :D
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    cevaplar için teşekkürler...yarın iş var ben uyku moduna geçiyorum...

Blue Whıte Amirim nevaleyi gösterdin artık birine çökerim

yüze vurur ifadesi zenon takar bitanesi ...

blue whıte beni zenonla tanıştıran adamdır ilk zenonumu o taktı

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazır konusu açılmışken ve gece uçuşuna yazan birini bulmuşken sorayım, far tasının içini-kromajlı yeri- nasıl yeniden boyayabiliriz. Kromaj mı yaptırmak gerek. Benimki soyulmaya başlamış da
    pek mümkün değil gibi. Bizim motorların tası ucuz. Silikonları kesmek falan uğraşmadım. 80 TL yenisini aldım. Abs kromaj kaplayan yerler yapabilir. Bi araştır.
    http://bariskromaj.com.tr/?mod=hizme...d=8&lang=tr-TR
    BatuhanK ve mete_han bunu beğendiler.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Bu ne abi,

Karşıda gelen veya önünüzde giden adamın gözleri ne olacak. Ampül takmak sadece olabildiğine parlak yapmak değil ki takarken çizgiye de dikkat edin.
    mete_han bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    9000 kmdir MT-07de kullaniyorum, 70 liraya 10/20watt gucunde led olandan almistim hala cicek gibi calisiyor. Hayvan gibi aydinlatiyor. Bmwye de taktim ama "lampf!(lamba arizasi) lampf!" diye bagirdi motorun gosterge, cikarip halojen beyaz takmak durumunda kaldim Nerden kimden almak konusundaysa gel kardesine maslak ataturk oto sanayide mert oto elektronige yonlendireyim bizim grup sayesinde motosiklet elektriginde onlar da uzmanlasti

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ne abi,

http://webresizer.com/session/Xr5Ixs...qnR/result.jpg

Karşıda gelen veya önünüzde giden adamın gözleri ne olacak. Ampül takmak sadece olabildiğine parlak yapmak değil ki takarken çizgiye de dikkat edin.

o uzun idi. bak buda kısası. sorun yok yanı. amac trafıkte farkedilmek. selektörde flaş gibi çakıyor. kaçışan kaçışana :D

mehmetenis ve mete_han bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Merceksiz xenon kullanıp performans beklemek? Karşıdan gelen sürücü, önce giden sürücünün gözleri ne olacak? Trafiğe saygı duymayan trafikten saygı bekleyemez.
    mete_han bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o uzun idi. bak buda kısası. sorun yok yanı. amac trafıkte farkedilmek. selektörde flaş gibi çakıyor. kaçışan kaçışana :D

http://i.hizliresim.com/yRAOZ7.jpg
    Heh tamam, eyvallah abi.
    Bilemedik k.bakmayin.
    Bayagi da guzel aydinlatmis meret.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Ninja 300 S.E aranıyor
    Araçla özellikle akşam saati bu sahte xenonlar yüzünden karşıdan geleni göremiyorsun; hem kazaya davetiye çıkarıyor hem de bir ton küfür yiyor. Motorda araçtaki kadar rahatsız etmez muhtemelen yinede karşıdan gelene zarar. Her zaman motorcuya saygı diyen motorcuların da bu konuda anlayışlı olması gerekir. ( xenon motorda karşıdan geleni arabada ki gibi kör ettiğini zannediyorum aksi bir durum varsa yorum geçersizdir )
    mete_han, araltı ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Led far var bizim pcxlerde evet Soğutucuda var stop edince duyuluyor yani öyle gür gür değil.
    Aydınlatma iyi ama yükseklik ayarını iyi yapmanız lazım sonuçta bunlarda beyin olmayacak galiba otomatik yükseklik ayarı yapacak.
    Örn. Pcx de tek kişi iken optimum aydınlatır ama birisi binince arkama araçların içini görüyorum oyüzden DİKKAT ediniz. Karşıdakide insan.Uzunlarıda gayet iyi anında parlıyor.
    araltı ve mete_han bunu beğendiler.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Bu ürünü kullanan arkadaşlar bir inceleme yapıp birkaç foto atsa güzel olur
    mete_han bunu beğendi.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı n0y4n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araçla özellikle akşam saati bu sahte xenonlar yüzünden karşıdan geleni göremiyorsun; hem kazaya davetiye çıkarıyor hem de bir ton küfür yiyor. Motorda araçtaki kadar rahatsız etmez muhtemelen yinede karşıdan gelene zarar. Her zaman motorcuya saygı diyen motorcuların da bu konuda anlayışlı olması gerekir. ( xenon motorda karşıdan geleni arabada ki gibi kör ettiğini zannediyorum aksi bir durum varsa yorum geçersizdir )

Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Led far var bizim pcxlerde evet Soğutucuda var stop edince duyuluyor yani öyle gür gür değil.
    Aydınlatma iyi ama yükseklik ayarını iyi yapmanız lazım sonuçta bunlarda beyin olmayacak galiba otomatik yükseklik ayarı yapacak.
    Örn. Pcx de tek kişi iken optimum aydınlatır ama birisi binince arkama araçların içini görüyorum oyüzden DİKKAT ediniz. Karşıdakide insan.Uzunlarıda gayet iyi anında parlıyor.

Bu sistemler aşırı şekilde karşıdan geleni rahatsız etmektedir. Karşıdan gelen araba olsun motosiklet olsun karşıdakini neredeyse kör ediyor başka hiçbir şey gözükmüyor (göremiyorum).

Peki mercekli sistemler aynı şekilde rahatsızlığa sebebiyet verir mi?

Daha çok Endruo modellerin kullandığı Led olup ve mercekli olan sis lambaları normal kullanım için yeterli olur mu? (Naked bir modele uygulasak yeterli olur mu?)
    mete_han bunu beğendi.

Benim bildiğim kadatıyla ledlerin farlarda kullanılması yeni başladı.

Motosikletlerde OEM olarak böyle üretilen model var mı bilmiyorum ancak 4 tekerde bazı premium araçlarda ve ono da opsiyon farkı vererek led alıyorsunuz. Fiyatının ciddi boyutta olduğunu söylemem gerek yok sanırım. Led aydınlatma için de tıpkı xenon daki gibi mercek kullanımı şart. Yoksa dağı taşı aydınlatır.

Milyarlarca lira harcanıp argesi yapılan ve sonucunda OEM olarak yüksek fiyatlara satılan bu sistemin, linklerdeki fiylara olması mümkün değil. Ha olur ama sağda solda gördüğünüz çakma xenon lardan bir farkı da olmaz. Dağı taşı aydınlatır, trafiği tehlikeye atar, yağışta göstermez vs vs.

İlla iyi bir aydınlatma istiyorsanız size tavsiyem motorunuza uygun bir mercekli far ve 4100-4300K değerinde orj xenon olacaktır
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    taksiciler genelde bu tarz ampuller kullanıyor ve dünya umurlarında değil...ben motosikletsem trafikde en çok benim görülmem lazım..merceksiz bir zenonla 3 yıl takıldım apartmanların 4. katlarına ışık vuruyordu harbi felaketti Blue Whıte sağolsun ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)