Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bayan için ilk motor önerisi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Bayanım , 17 yaşındayım ve motor almak istiyorum. 2. el alacağım ama öneri verir misiniz? Ben Cbr 125'i çok beğeniyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Az önce başka bir bayana verdiğim cevabı aynen sana kopyalıyorum . Bu arada yaş küçük. Ehliyet var mı ? Ailenin onayı var mı ? Para var mı ?. Hepsi varsa Honda Grom ( MSX 125) tavsiye ederim.
    Resmi bu. Bence bayana çok yakışır. Küçük bir motordur.

Özellikleri de burada. Fiyat 8300 TL.

http://honda.com.tr/motosiklet/naked...nik-ozellikler
    İkinci elde 2014 modelleri 6500 tl ye kadar var. Hem de çok düşük km de .
    İlker41, smiles ve l3v3nt bunu beğendiler.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce başka bir bayana verdiğim cevabı aynen sana kopyalıyorum

Honda Grom ( MSX 125) tavsiye ederim.
    Resmi bu. Bence bayana çok yakışır. Küçük bir motordur.
    http://www.ridermagazine.com/wp-cont...girl-rider.jpg

Özellikleri de burada. Fiyat 8300 TL.

http://honda.com.tr/motosiklet/naked...nik-ozellikler
    İkinci elde 2014 modelleri 6500 tl ye kadar var. Hem de çok düşük km de .
    Arkadaşım tam konunun üstüne geldin,
    serapta aynı soruyu 2 gun önce sordu hemen hemen, istersen oku o başlıgı, arkadaşların yorumu var,
    125 cc bir motor honda, yahama, iyidir.. ilk motor vitesli mi kesin

Yanına kola ? iyi gider..
    seraps bunu beğendi.
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Motosikleti
    honda pcx
    yaz kış sürmeyi düşünüyorsan scooter bak derim, sadece yaz için düşünüyorsan msx 125 çok güzel bir motosiklet.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bence MSX125 almayın, motoru alan neredeyse herkes bir kere sağlam düşüş yapıyo virajda. Acemi motoru hiç değil. Tekerleri ufak ve dengesiz.
    cenkito bunu beğendi.

oakley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Selamlar

Eğitim i atlamayın. Almadıysanız eğitim de alın mutlaka. Ne kullanırsanız kullanın mutlaka faydasını görürsünüz. Diğer sorulara bilgili/deneyimli arkadaşlar cevap verecektir.

Saygılar

Teşekkürler MSX 123 biraz küçük gibi geldi bana ama düşünücem Aile onayı da para da var ama ehliyet eksik Eğer kesin motor almaya karar verirsem tabii ki satın almadan önce eğitimini alırım
    something123 bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı DilayInci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler MSX 123 biraz küçük gibi geldi bana ama düşünücem Aile onayı da para da var ama ehliyet eksik Eğer kesin motor almaya karar verirsem tabii ki satın almadan önce eğitimini alırım
    Kış geliyor yaşta küçük vaktin var yavaş yavaş..
    Şimdiden hayırlısı olsun..
    İstanbuldayım bişi olursa her zaman özelden ulaşabilirsin,
    Selamlar,
    oguzhan6161 bunu beğendi.
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 17 yaşındayım cbr125i cok beğeniyorum ne çok ortak noktamız var
    sor bakalım evcil hayvanı var mıymış?
    06Serhat, abeciMotoru, SweentLy ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Kesinlikle sucuter ile başlamalı sın

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    "Bayan için motor önerin" diyince aklıma boyle bisey geliyor :D

Boy derdin filan varsa onu belirtsen daha iyiydi.Motorun bağyan için bey içini olanını bilmiyorum :D
    Cbr125 güzeldir ama 2. El temiz bulabilmekte bir iş ,neticede cok tercih edilen başlangıç motoru illa dusmesi kalkmasi,kötü kullanımı oluyor.Birde insanlara güven olmuyor ben hiç o topa girmedim.Gordugum duyduğum kadariyla söylüyorum.
    Ben sıfırdan yanayım bütcenin yetecegi sıfır ,vitesli "sağlam" motorlara baksan daha iyi sanki ilk motor sonuçta ...

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    cbr 125 sağlam ve iyi bir japon ama sen buna hazırmısın ehliyet ve tecrüben ne durumda yaşın küçük ama iki tekere olan aşkın büyükse neden olmasın ama acele etme derim ben cbr güçlü ve biraz hızlı makina sana ne kadar iyi gelir bunu bilemem istersen skuterle başla kendini hazırla ondan sonra tarzına uygun motoru sen kendin bulacaksın zaten önemli olan motorla bütünleşmek ve o makinayı en güzel ve sağlıklı bir şekilde çok dikkatli kazasız belasz sürmek.motor kazalarının pek geri dönşümü yok malesef benim mühendis arkadaşım dilovası rampasında direkiyon hakimiyetini kaybedip çok kötü kaza geçirdi ve şu an felçli evde bakıma muhtaç yatıyor ALLAH kimsenin başına vermesin seninde bu duruma düşmeni istemeyiz kardeşim hayırlı akşamlar.

Ya ne bileyim öyle araştırdım ,ikinci el önermiş çoğu kişi. En az bir kere düşerim çünkü , öyle sıfır motoru kırıp dökemem hayatta :D Bayan motorundan kastım ise , siz erkekler gibi gücüm olmadığı için öyle hafif motorlar :D

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı DilayInci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ne bileyim öyle araştırdım ,ikinci el önermiş çoğu kişi. En az bir kere düşerim çünkü , öyle sıfır motoru kırıp dökemem hayatta :D Bayan motorundan kastım ise , siz erkekler gibi gücüm olmadığı için öyle hafif motorlar :D
    Pahalı ve sifir bir motor alırsan evet kırıp dökmek istemessin ama uygun fiyatli idare edecek bir motor alabilirsin ben öyle yapmıştım.Düsürdumde kırdımda ama zaten 3 bin liraydi falcon 150 beni idare etti.Simdi CBR250R m var.
    Bende iri yarı bi kiz degilim 158 boy 45 kilo civarindayım.Gucle alakasi yok azcik ayaklarinin yettigi her motoru kullanırsın.Erkeklere özel bir durum yok yani ögrendikcede anlicaksin.
    Burada bayan icin yazinca nerdeyse 3 tekerlekli bisiklet önermedikleri kalıyor.:D
    mehmetenis ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    bazı bayanlar bazı erkeklerden daha dikkatli motor sürüyor ve erkek kadar olmasada güçlü bayanlar ama o bayanlarda erkeklerde kaza yapabilirler çünkü tecrübe zamanla olur birden bire olmaz bir skuter seni iki teker alıştırı fıtı fıtı gidersin altın elbiseli adamı dinlersen daha iyi anlarsın bende sana sıfır cbr tavsiye ederim ama skuterle başlaman senin için çok iyi olur.

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim aramıza hoşgeldin umarım en kısa sürede motoruna kavuşursun
    something123 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda spacy alpha 110
    Tavsiyem scooter tarzı motosiklet olur. Hem pratik hem ekonomik. Yamahanın d-light modeli olabilir.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    yamaha delight

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    hayırlı olsun repsol ailesine bir arkadaş daha katmak isteriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:42 ----------

yeni kasalarıda olur bak :D
    snappy x bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800 Classic, Bajaj Pulsar 200 NS
    "Doktordan araba", "bayandan Mini" tadında tanıtım ve önerilere hep gülmüşümdür.

Abicim bayan var, bayan var. Fiziğinize, tecrübenize uygun görsel olarak da hoşunuza gidecek motosikleti seçeceksiniz. Profesyonel basketbol/voleybol oynayan bayanlarla örneğin benim köyümdeki bayanların yapısı, fiziği bir değil.

Önce ehliyet, eğitim ve ekipman işini çözün. GİS Akademiyi öneririm. Hakimiyet ve yol eğitimini edindikten sonra yine de epey tecrübelendiğinizden emin olana dek ikinci el bir 125 - 200 cc alıp 500 lira zararla değiştirirsiniz. Sonuçta 2 ay için 500 TL'ye motosiklet kiralayamazsınız.

Sonrası ise tercihinize bağlı. Örneğin AEA ekibinden ve minyon bi tip olan Cansın kardeşimiz Ninja 250'yi çok beğenmiş, çok rahat etmişti. Şahsi düşüncem klasik Kawa yeşili yerine bu motosikletin siyahı, siyah sürüş kostümlü ve kasklı bayanlara çok yakışmakta. Matrix'teki Trinity gibi şık gidiyorlar bu hoş tasarımlı ve ufak tefek motorla.

Madem bütçe sorununuz yok gayet nefis bir unisex renk olan turuncu ve dolayısıyla KTM Duke 250 vs. de gözardı edilmemeli. Erkeği, bayanı bence görsel olarak sürücüsüne çok yakışan, nefis bir naked.

Ekipman, eğitim, ehliyet ve zaman. Emeklenmeden yürünmez. Tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)