Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor Tutkunuz Nasıl Başladı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA MT07 RACE BLUE
    Gecen yaz ayinda su isi yapan arkadasimla onun honda activesiyle manisadan izmire gittik.gitmeden once sym max 400 olan bir arkadasimdan odunc kask aldim.motora fazla binmediginden kask bende 4-5 ay dolapta kaldi.ama o sure zarfinda tekrar hic kullanmadim.ocak ayina dogru tekrar kaskini geri vermek icin yanina ugradim.surekli ek gelir olarak araba alip satiyordum ve arkadasimda bunu biliyordu.konu nerden geldiyse motora geldi ve alcaksan satiyim sana hanim artik binmek istemiyor motoruda al sezonda satarsin dedi.ne kadar istiyorsun kafanda nr var dedi.motor o donem 5 bin km deydi.malum siteye bak en dusuk fiyata gire siralat gordugun ilk ilanin bin tl asagisina veriyim sana dedi.kafamda hic motor almak yokken o an ilana baktik en dusuk ilan 13 bindi ve sana 12 ye veriyim dedi.oyledi boyleydi derken 11,5 arti iki ceket iki kask branda vs ufak tefek aksesuarla birlilte bir anda motosiklet sahibi oldum. hemen kursa yazilip ehliyetide cikardim.verdigi keyif paha bicilemez tabi.haziran gibi onu 12 bin kmde iyi fiyata verip mt 7 aldim.ama artik araba kullanmaktan nefret eder oldum
    oguzhan6161 ve bahadircolak bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    bende 80 li yıllarda kocaeli fuarının yakınlarında bir vatandaş motorsikletlerini kiralıyordu ozamanlar bende ilk mobilette başladım iki teker aşkına ama parasızlıktan satın alamıyordum ancak motor kiralayıp geziyorduk kardeşimle beraber herkezin tekeri düz bassın inşallah.
    oguzhan6161 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bizim kapıda kendimi bildim bileli motor vardı ama
    Pejo ama mobilet ama bmw ama 2t todey yani ilk okulun ilk yıllarından beri motor tepedindeyim öyle değişik bi hikayem yok

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Motosiklet ile ilgili aklımda hiç bir fikir yokken honda bayisini gördüm yoldan geçerken bir girip bakayım dedim ve motoru alıp çıktım ve hayat başladı;)

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    3 sene önceye kadar motora hiçbir merakım yoktu. Yolda görsem bile bakmazdim 2012 yılında babam bir tane eve almış gelmişti sonra onunla bir yere gittik motoru bana verdi al kullanmayı öğren diye boş bir yerde üstüne bindim vitesi 1 e taktım motor 1 metre bile ilerlemeden stop etti yaklaşık 6-7 defa denedim ama olmadı al şu motoru gitmiyor diye verdim sonra babam ısrar etti ondan sonra motoru ilerletmeyi başardım o günden beri üstünden inmem araba da var ama benim gönlüm 2 tekerde sırf motora binmek için gezer oldum

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet ile ilgili aklımda hiç bir fikir yokken honda bayisini gördüm yoldan geçerken bir girip bakayım dedim ve motoru alıp çıktım ve hayat başladı;)
    Tüm başlangıç hikayelerini okudum ama en sadesi bu oldu İlk motor neydi bu arada?

Motosikleti
    Xj6
    Dayımın motosikleti vardı memlekete gittiğimde gördüm bundan 10-11 sene önce. Neyse bir kere bindim bende alıcam ilerde dedim ozaman yaş küçüktü tabi ehliyet falan zaten yok neyse zaman geçti ben memlekete sadece motor binmeye gidiyodum öyle böyle derken bundan 3 sene önce motoru aldım kanuni kt125 sonra bi kaza yaptım motor paramparça oldu üniversite zamanı geldi gittik geldik okul bitti yenisini geçen sene aldım içimde kalmıştıbırakamadık velasıl kelam. Yrni alıcam fakat şuan çok başka planlarım var. (Evlilik değil merak etmeyin)

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Benim de hevesim vardi cocukluktan beri de hem korkardim hem de araba cok daha agir basiyordu. Yazliktayken yollar cok dolu olmadigi icin surekli babamdan arabayi istiyodum (hala istiyorum) o da artik sikildi hep istememden, gidip 300liraya bi mobilet aldik yazliga. Mobiletin ustune bindim , gazladim, ve dedim ki : iste hayat bu . O zamanlar koruma kask hak getire tabi parmak arasi terlikle biniyodum ruzgari her yerimde hissedince 40la gitmek bile asiri zevk verdi bana. O gunden sonra da surekli motor motor diye kafasinin etini yedim , su anda duke ile mutlu mesut geciniyoruz )

Motosikleti
    cıks
    yaş 38...gençliğimden beridir rock müzik dinlerim, kliplerde bolca motor malzeme olarak var fakat üniversitedeyken tunç adlı arkadaşımın vn800 de artçı olarak binip 4 araba birden sollamasını gördükten sonra gücü hissettim...
    şantiye işleri yapıyorum şantiyede mekanik ustasının cbr 250 r ını ve kuba sl200 ile motoru pekiştirmeye başladım, elim az biraz rahata çıkınca evet benim motor almam lazım diyorum şimdilik sadece ehliyete yazıldım...

Nevada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    City Bike Racing 125
    "sana bir hikaye anlatayım ister misin? 15 yaşındayken mahalledeki bir plakçıya giderdim. orda çalışan biri vardı ve o benim ne sevdiğimi bilirdi. ve bir gün bana bir albüm vermişti. eve götürüp pikaba taktım ve anında nefret ettim. yani gerçekten nefret ettim. sadece anlayamıyordum. bu yüzden tekrar çaldım,tekrar çaldım sonra tekrar çaldım. sonunda farkettim ki çalmadan duramaz olmuşum. o notaları dinleyip duruyordum. o gün şunu anladım. hayatım boyunca yapmak istediğim şey işte buydu. anladın mı? müzik yapmak..." - mista holiz

Tıpkı böyle...
    Çocukluktan beynimize sokulan ön yargılarla nefret ederdim bu araçtan, en yakınımdaki arkadaşım kırınca bu ön yargıyı o gün anladım.
    Hayatım boyunca yapmak istediğim şey işte buydu. anladınız mı?
    potasyum ve oguzhan6161 bunu beğendiler.
    Ne gemiler yaptım, ne gemiler yaktım...

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Babam motosiklet kullanırdı. Hatta babamla gideceğimiz heryere motorla giderdik.
    Sepetsiz planeti var 3.5 iki zamanlı 1985 model. Son 1 2 yıldır kullanmıyor moturu.. tabi yaş oldu 68.
    Çok muhabbetimiz olmasada güzel adam benim babam yaa..
    O planeti modifiye ettirmeyi komple yenileyip bobber tarzına çevirmeyi planlıyorum. Bakalım kısmet olursa..
    potasyum ve oguzhan6161 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Herşey 4 yıl önce başladı en samimi arkadaşım abi motor alsak mı dedi , bende sen andropoza girmeye başladın galiba daha genciz dedim :D

Bir sene sonra birazda Başakşehir'e taşınıp toplu taşıma kullanmam gerekince ve toplu taşımanın şehrin dış kesimlerinde ki halini görünce ben söyledim aynı şeyi hayatlarımız artık rutine bağlamıştı , daha fazla kazanıyorduk ve kaybedecek daha fazla şeyimiz vardı.Motor bazı yönlerden kumara benziyor hayatı tekdüzeleşmiş bir insana uçlara yolculuk fırsatı.Neyse ehliyetleri aldık ikinci el mi derken sıfır uğraştırmasın diye Yamaha ybr125'e karar verdim , arkadaşımın işleri yoğunlaştı o kaldı.

Yani biraz Dr. Mimar Kadir Topbaş arkadan itti durumu mevcut , yavaş yavaş tutkuya dönüşüyor , artık 3-4 gün uzak kalınca özlüyorum.

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nevada adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "sana bir hikaye anlatayım ister misin? 15 yaşındayken mahalledeki bir plakçıya giderdim. orda çalışan biri vardı ve o benim ne sevdiğimi bilirdi. ve bir gün bana bir albüm vermişti. eve götürüp pikaba taktım ve anında nefret ettim. yani gerçekten nefret ettim. sadece anlayamıyordum. bu yüzden tekrar çaldım,tekrar çaldım sonra tekrar çaldım. sonunda farkettim ki çalmadan duramaz olmuşum. o notaları dinleyip duruyordum. o gün şunu anladım. hayatım boyunca yapmak istediğim şey işte buydu. anladın mı? müzik yapmak..." - mista holiz

Tıpkı böyle...
    Çocukluktan beynimize sokulan ön yargılarla nefret ederdim bu araçtan, en yakınımdaki arkadaşım kırınca bu ön yargıyı o gün anladım.
    Hayatım boyunca yapmak istediğim şey işte buydu. anladınız mı?

işte bu güzeldi
    Nevada ve something123 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba CR1
    Babamla bir köye gitmiştik gezmek için yaşım daha 14 köyde oturan babamın arkadaşı benzin istemişti bizde aldık bi bidonla götürdük sonra adam benzini mobilete döktü tıkır tıkır çalıştı bisiklet merakım çok fazlaydı bir anda mobilete dönüştü orda binmek için izin istedim. kullanabilir misin dediler bindim gazı vermemle alışmam bir oldu sanki daha önceden kullanmış gibi sürüyordum çok güzeldi. köyde epey dolaştım o kadar zevkliydi ki anlatamam sonra köyden ayrıldık mobilette haliyle orada kaldı evde çıldırıyordum bisiklete binerken keşke bir mobiletim olsa diye içimden geçiriyordum babama ağladım sızladım o köydeki mobiletin sahibinin babama borcu varmış babamda mobilet karşılığında borcunun kapanmasını istemiş böylece babam transporterin içine atmış getirmiş mobileti eve geldi sana bir süprizim var dedi. aşşa indim minibüsün içine bak dedi bir baktım o güzel yeşil mobilet minibüsün içinde hemen çıkardık babamla beraber çalıştırdım ve mahallede bir tur attım sevinçten ağlamak üzereydim. daha sonra 1 sene o mobiletle bahçemizde ve trafiğe kapalı yerlerde kullandım sonra çevredeki arkadaşlarım cup diye tabir ettiğimiz motosikletlerden almaya başladırlar bende mobiletimi satıp temiz bir kuba xy100 e cup buldum egzozu açık falandı bu forumada ilk o zaman üye olmuştum yaşım 15 lise 1 deyim buradaki herkes beni dışlamıştı yok egzozun açık yok motorun aynası yok o zamanlar hiç bir şeyin farkında değildim birde trafik olmayan yerlerde kullanınca sıkıntı çekmiyordum sonra 2 sene o motosikletimi kullandım şükür hiç bir sıkıntı çıkarmadı ama gözüm gibi bakıyordum çinli falan desin isteyen 90.000 km deydi ve orjinal grenajları ile duruyordu bir kere silindiri değiştirdim oda cc büyütmek için yapmıştık 97cm3 den 107cm3 yükselttim daha sonra cg diye tabir ettiğimiz motosikleti aldım 125cc idi. motosiklet bana bi farklı gelmişti ısınamadım gaz veriyorum gitmiyor. frenleri iyi değil hiç hoşuma gitmedi 1 senede onu kullandım aynı zamanda cup motorumda duruyordu ikisini yarıştırırdık cup geçiyordu meğerse bizim cg nin rodaj iyi yapılmamış sonra sattım 2 motosikletimide dedim adam gibi bir motor alayım artık üniversite geliyor orada binerim babam bu süreç içerisinde çok korkuyordu başıma bişey gelecek diye benim hiç umrumda değildi gittim 2 motosikletimi sattım ve sıfır kuba cr1 aldım. ilk gün motosiklete bindim çok büyük bi motosiklet gibi hissettim boyum 1.80 olmasına rağmen korkmuştum cr1 i biraz kullandıktan sonra sanki daha ilk dafa gerçek bir motosiklete binmiş gibi hissettim bambaşkaydı önceki motosikletlerime göre herşeyi ile 1 sene boyunca lise sonda cr1 imi kullandım kaskımı taktım dizliklerimi giydim ekipmansız binmeye korkuyordum artık bilinçlenmiştim motosikletin ne demek olduğunu öğrendim sonra ygs lys derken geçirdik bi dönemi ailem kazanamıyacağımı düşünüyordu. babam motosikleti satalım sana araba alalım üniversiteyi kazanırsan dedi ve bende kazanacağımı bilerek motosikletimi sattım.Şimdi ise üniversitede bir aparttan yazıyorum ve hala babam araba falan almadı her gün okula otobüsle gidip geliyorum. Parasınıda almıştı motosikletin geri vermedi öyle kaldım ortada şimdi ise bir araba hayaliyle yaşıyorum bakalım günler neler gösterecek

çok uzun yazmışım fark etmeden inş sıkılmadan okursunuz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler