Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yetişin komşular vay başıma gelenler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Herkese selamlar, bugün tatsız bir olay daha doğrusu olaylar yaşadım. Nedense şu günlerde başıma gelmeyen kalmadı, geçenlerde motorla giderken arı sokmuştu, bugün ise şanzıman soktu. Şöyle ki;
    Motorumun şanzımanı arızalıydı, geçen gün, tamirciye götürdüm 350 lira fatura çıkardı helali hoş olsun sen yap abi dedim. 2 gün sonra gidip aldığımda motorum resmen yenilenmis gibiydi gayette mutlu mesut markete gidip geliyordum. Aradan 4 gün geçti yani bugün, bir arkadaşımla 30-40 kmlik bir yol yapmamız gerekliydi bi iş için.
    Neyse, bindik motora gidiyoruz, yolun 16. Kilometresinde, köyün içinden geçerken vitesi 4'ten 3'e düşürmemle birlikte arka tekerlek kilitlendi, çok şükür panik yapmadım 15-20 metre kızaklandık ve sağsalim durduk. Vites pedalı kilitlenmiş oynamıyordu ilk başta ama biraz kurcaladıktan sonra vitesi 1'e atabildik ama oda bozuktu bazen kitliyodu. Neyse döndük geri, tam köyün girişinde köpek saldırısına uğradık, zaten 10'la gidiyoruz tuttu paçadan bırakmıyo da itne, indim motordan bi kaç tekme patlattım ama korkuyorum da bi tarafı kırılıcak diye hızlı vurmuyorum, en sonunda yaptığım spordan gelen tutma gücü ve öfkeyle ensesinde ki deriden kavrayınca bayağı bir canı yanmış olacak ki cıyak cıyak bağırdı ve sonunda bıraktı paçamı. Bi köpeğe, bi motora, bi tamirciye senkronize şekilde küfür ede ede, tırların altında ezilmeden tamirciye kadar 1,5 saatte gelebildik. Bıraktım motoru, 3-4 gün sonra biter işi dedi.
    Motorun bozulması neysede, işimizi halledemedik, yollarda çektiğimiz eziyet çok canımı sıktı. Bunların hepsi birer tecrübe ama bu biraz tehlikeliydih. Motoru köprüden aşağı atıp eve minibusle dönebilirdim de arkadaş engel oldu. Motor çin malı zaten ucuz birşey, param var gidip yenide alabilirim sorun o değil ancak cidfi hayati riskimizin olduğundan habersiz 15-16 km yol gitmişiz, tekerlek kilitlediğinde arkadan biri çarpabilir yada köprüden aşağıya artistik bir iniş yapabilirdik. Tek olsam neysede Obür tarafa giderken iki kişi gidecektik.
    Olay bu şekilde, motorda 2. Kez tehlike atlattım, ikisinde de panik yapmadığımdan ucuz yırttım.
    fz6_fazer, bilginozi, mehmetenis ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar, bugün tatsız bir olay daha doğrusu olaylar yaşadım. Nedense şu günlerde başıma gelmeyen kalmadı, geçenlerde motorla giderken arı sokmuştu, bugün ise şanzıman soktu. Şöyle ki;
    Motorumun şanzımanı arızalıydı, geçen gün, tamirciye götürdüm 350 lira fatura çıkardı helali hoş olsun sen yap abi dedim. 2 gün sonra gidip aldığımda motorum resmen yenilenmis gibiydi gayette mutlu mesut markete gidip geliyordum. Aradan 4 gün geçti yani bugün, bir arkadaşımla 30-40 kmlik bir yol yapmamız gerekliydi bi iş için.
    Neyse, bindik motora gidiyoruz, yolun 16. Kilometresinde, köyün içinden geçerken vitesi 4'ten 3'e düşürmemle birlikte arka tekerlek kilitlendi, çok şükür panik yapmadım 15-20 metre kızaklandık ve sağsalim durduk. Vites pedalı kilitlenmiş oynamıyordu ilk başta ama biraz kurcaladıktan sonra vitesi 1'e atabildik ama oda bozuktu bazen kitliyodu. Neyse döndük geri, tam köyün girişinde köpek saldırısına uğradık, zaten 10'la gidiyoruz tuttu paçadan bırakmıyo da itne, indim motordan bi kaç tekme patlattım ama korkuyorum da bi tarafı kırılıcak diye hızlı vurmuyorum, en sonunda yaptığım spordan gelen tutma gücü ve öfkeyle ensesinde ki deriden kavrayınca bayağı bir canı yanmış olacak ki cıyak cıyak bağırdı ve sonunda bıraktı paçamı. Bi köpeğe, bi motora, bi tamirciye senkronize şekilde küfür ede ede, tırların altında ezilmeden tamirciye kadar 1,5 saatte gelebildik. Bıraktım motoru, 3-4 gün sonra biter işi dedi.
    Motorun bozulması neysede, işimizi halledemedik, yollarda çektiğimiz eziyet çok canımı sıktı. Bunların hepsi birer tecrübe ama bu biraz tehlikeliydih. Motoru köprüden aşağı atıp eve minibusle dönebilirdim de arkadaş engel oldu. Motor çin malı zaten ucuz birşey, param var gidip yenide alabilirim sorun o değil ancak cidfi hayati riskimizin olduğundan habersiz 15-16 km yol gitmişiz, tekerlek kilitlediğinde arkadan biri çarpabilir yada köprüden aşağıya artistik bir iniş yapabilirdik. Tek olsam neysede Obür tarafa giderken iki kişi gidecektik.
    Olay bu şekilde, motorda 2. Kez tehlike atlattım, ikisinde de panik yapmadığımdan ucuz yırttım.
    Çin malı marka model verirsen alacak kişilerde uzak durur. Git japon hint al kardeş uğraşma

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    doğru duşa
    bilginozi bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malı marka model verirsen alacak kişilerde uzak durur. Git japon hint al kardeş uğraşma
    r25te buji erimesi sorunu olan bir kişi var forumda bu yüzden r25ten vazgeçmeli miyiz?
    turgut1905 bunu beğendi.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Tamirciye 2.gittiğinizde sorun neydi söyledi mi tamirciniz?Herhangi bir vida çıkmış dişlilere sıkışmış olabilir mi yağ hunisi vidası vs??

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    10 km hızla 1.5 saat gidebildiysen o motor hakkaten sağlammış. Her tamirci usta değildir işin ehli kişiyi bulursan başın ağrımaz

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    çok geçmiş olsun. kul yapımı bunlar arızalara bu kadar kafanızı takmayın bütçe varsa dediğiniz gibi kaliteli birşeye geçin.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Tamirci eli değmiş motor çin malı motor olur mu artık. Motor komple sökülüp şanzıman yapıldı diyor. Belli ki usta işini düzgün yapmamış veya aşırı eski çıkma parça kullanmış.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Abi adamin mesaji alintilamasan, kol gibi mesaj mobildeyken asagi in in bitmiyor.
    bilginozi bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Geçmiş olsun hocam

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25te buji erimesi sorunu olan bir kişi var forumda bu yüzden r25ten vazgeçmeli miyiz?
    evet alma cbr al kawasaki250 sl al

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Köpeği ensesinden tutup atman güzelmiş bak ;) Isırmaya çalışan, paçanı tutan köpeğe bile panik yapmadan bir yeri kırılmasın düşüncesiyle kontrollü şekilde tekme sallaman da güzel.

Hem motorda arıza çıktığında, hem köpekle karşı karşıya kaldığında panik yapmaman dikkate değer; tebrikler.

Motosikletin arızasına gelince; bence Çin malı deyip geçiştirmesin hiç bir usta; gidip adama sen beni böyle nasıl yola çıkardın diye sormak lazım; tabii yine usulünce..

Geçmiş olsun.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tamirci motoru yapamamış, başka açıklaması yok.

Motosikleti
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpeði ensesinden tutup atman güzelmiþ bak ;) Isýrmaya çalýþan, paçaný tutan köpeðe bile panik yapmadan bir yeri kýrýlmasýn düþüncesiyle kontrollü þekilde tekme sallaman da güzel.

Hem motorda arýza çýktýðýnda, hem köpekle karþý karþýya kaldýðýnda panik yapmaman dikkate deðer; tebrikler.

Motosikletin arýzasýna gelince; bence Çin malý deyip geçiþtirmesin hiç bir usta; gidip adama sen beni böyle nasýl yola çýkardýn diye sormak lazým; tabii yine usulünce..

Geçmiþ olsun.
    Sağol hocam, senelerce av köpeği beslediğim için az çok biliyorum, bu hayvanların zayıf noktalarını. Tekmeyi sert vursak ön bacak kraker gibi kırılır. Motosiklet ile ilgili pratik eğitim almadım ama gerek kitaplar ve videolardan gördüklerimle okul bahçesinde kendim birseyler denemiştim. Malum trafikte aniden fren yapan sehir angutları yüzünden panik yapmamayı zorla öğreniyoruz.

@Seko abi haklısın, eğer düşseydik ozaman iş karakolda biterdi. Umarım bir daha olmaz.

Geçmiş olsun

Motosikleti
    Alıntı Djhaylaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun
    bugün aldım motoru tamirciden, vitesler tamamda bu sefer vitesteyken de boş ışığı "N" yanık kalıyo allahtan vites göstergesi çalışıyor, bi ara getir düzelteyim dedi eyvallah dedim. Bir yağ kaçırma için gittim 4.de ancak tamir edebilmişti. Yaradan nelerle sınıyor insanı.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor neydi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)