Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

tranvay yolunda ceza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    arkadaşlar sirkeci tranvay yoluna motorsiklet le girince cezada peşinden geliyor herkesi uyaralım. Demekki neymiş kurallara uyacaksın yada ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam o tramvay yolundan günde geçen üzerinde 20 damacana dolu sucu, pizzacı hadi onu geçtim sürüyle turizm taksiler geçiyor, birilerine yine para lazım anlaşılan sadece o zaman kurallar akıllarına geliyor.

Hangi tarafta ceza geliyor ? Gülhane tramvay durağı ile Sirkeci tramvay durağı arası mı ? Öncesi zaten mecburi istikamet

Geçmiş olsun bende bazen kullanıyorum herhangi bir ceza gelmedi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o tramvay yolundan günde geçen üzerinde 20 damacana dolu sucu, pizzacı hadi onu geçtim sürüyle turizm taksiler geçiyor, birilerine yine para lazım anlaşılan sadece o zaman kurallar akıllarına geliyor.

Hangi tarafta ceza geliyor ? Gülhane tramvay durağı ile Sirkeci tramvay durağı arası mı ? Öncesi zaten mecburi istikamet
    sirkeciden sultanahmete çıktım sonra döndüm tranvay yolundan tam nerede bilmiyorum ama kamera arkadan foto cekmiş sonuçta yasak o yolda gitmek motorlu olmak kurallarrı yok saymak değil hatalıydım ödedim

Motosikleti
    Falcon Freedom 250 -> Honda CB250R -> Honda NC750x
    Laleli-Üniversite, Beyazıt, Çemberlitaş, Sultanahmet duraklarında ceza yazmıyor EDS'ler. Ancak özellikle Beyazıt ve Çemberlitaş - Sultanahmet tramway durakları arasında trafik polisleri duruyor. Hele Altınbaş'ın köşesinde yeni mezun polis abiye denk gelirseniz hiç affetmiyor hemen çekiyor kenara. Orada çalışıyorum defalarca gördüm

Hort

Hala yasakmi motosikletlere tramvay yolları? Emniyet şeridi gibi kıyak yok mu? Sonuçta motosiklet tikamaz tramway yolunu.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yassahh yasssahhh.

kurallara uymayp ağlamaya gerek yok.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Hayatımda yediğim tek ceza tramway yolunda sürdüğüm içindi. Ama avrupa yakası değil. Anadolu yakasında kadıköy rıhtımdan boğa heykeline doğru olan istikametti. Bilmiyordum. Benim ile beraber önde bir motor arkada ise ticari araç vardı. Polis boğa heykeli yakınında duruyordu. Hiç sesimi çıkarmadan itiraz etmeden ceza fişini aldım ödedim yapacak bir şey yok sonuçta.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatımda yediğim tek ceza tramway yolunda sürdüğüm içindi. Ama avrupa yakası değil. Anadolu yakasında kadıköy rıhtımdan boğa heykeline doğru olan istikametti. Bilmiyordum. Benim ile beraber önde bir motor arkada ise ticari araç vardı. Polis boğa heykeli yakınında duruyordu. Hiç sesimi çıkarmadan itiraz etmeden ceza fişini aldım ödedim yapacak bir şey yok sonuçta.
    O cadde (Sogutlucesme Caddesi) boga heykelinden rihtima dogru tek yon, sizin de cezayi "ters yon" sebebiyle almis olmaniz gerekli, tram yolu arac seridi degil cunku. Ben de kullanmis olabilirim, emin olamadim simdi birden.

Bu arada, "tram yolu" demek gerekiyor, cunku aracin adi tram, tramvay (tramway) ise yolun ismi, ben de yukarida yanlis kullanmistim, duzelttim simdi.
    Alman_ bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuzu çalsalar polis umursamaz, bulmak için aramaz bile. Ekip arabası dibinde saldırıya uğrasanız polis başka yöne bakar, görmez ama tramvay yolunda ilerlediğiniz için Özel Harekat devreye girmediği için çok şanslısınız. Tramvay yolunda ilerlemek büyük günah.

espresso ve Alman_ bunu beğendiler.

Kurallar insanlar için değil mi? Otomobiller tramway yolunu tıkıyor olabilir. Motosiklet tikamaz. Neden yasak bu durumda?

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zzf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurallar insanlar için değil mi? Otomobiller tramway yolunu tıkıyor olabilir. Motosiklet tikamaz. Neden yasak bu durumda?
    ÇÜNKÜ ORASI TRAMVAY YOLU. TRAMVAY GİTSİN DİYEREK YAPILMIŞ. DİĞER TÜM ARAÇLAR İÇİN YASAK. KANUNEN YASAK.

YASAK NEDİR BİLİYOR MUSUNUZ? YA DA NE İŞE YARAR?

Tramvay yolunda yürümek de yasak ama insanlar trafiği tıkamaz öyle değil mi? Hah işte orada yürümeye kalkan SIĞIRLAR tıkar.

Bazen insanlar kendilerini hayvanlardan ayırmak adına kurallara uyarlar.

Mesela bknz. şu aşağıdaki tabela davarlar ve öküzler için bir şey ifade etmeyebilir ancak biz insanlara bir şeyler ifade etmektedir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)