Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi tarz, hangi marka, hangi model ???

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar bayanlar baylar.
    Şimdi beylerin " yine mi aynı konuuuuu " dediğini duyar gibiyim fakat forumlarda bire bir talebimi karşılayan bir başlık bulamadım.
    Hem şehir içi ulaşımımı sağlayabileceğim, hem de dilediğimde uzun yol yapabileceğim, gerek oturma pozisyonu, gerekse yoldaki akışı rahat güzel bir motosiklet önerir misiniz lütfen. Harley iron 883 almayı düşünüyordum fakat nr şehir trafiğinde ne de uzun yolda çok da rahat olmadığını iddia eden bir çok yazıdan sonra vazgeçmek üzereyim.
    Yardım ederseniz sevinirim .
    ( kısacası enduro mu sportster mi gezi mi naked mı ? Kafam çok karışık )
    Not : Kızımı da yanımda taşıyabileceğim bir motosiklet olmalı
    Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Daha önce tecrübeniz var mı onu belirtmemişsiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kızınız kaç yaşında? 9 yaşından küçük ise böyle bişey almalısın

Kızınızın yaşı uygunsa cruiser,maxi scooter, yada sport touring'den başka düşünmeyin derim. Artçı performansı en iyi motorlar bunlardır. Fakat şehir içide kullanacağınız için sport touringi elemek durumundasınız.

Önerebileceğim motorlar değişik fiyat bantlarında olup size uygununu seçebilirsiniz;

Hyosung gv 250
    Kawasaki vulcan s
    Yamaha xmax 250 veya 400
    Para bol diyorsan artçı performansını herkesin beğendiği ducati diavel strada.
    pinarener bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    çocuk 10-11 yaşlarında ise maxi scooterlar onlar için çok rahatsız.

malum scooterların seleleri geniş, hele ki maxilerin. bu yüzden de kısa boylu kısa bacaklı olan çocuk artçılar arka selede bacakalrını çok fazla açarak oturmak zorundalar.

bu da aşırı rahatsız bir konum, bunun böyle olduğunu 10 yaşındaki oğlum dayısının maxi scooterına artcı olduğunda anladım. 10 dk lık sürüşte bindiğine bin pişmandı, oysaki ben de artcı olarak saatlerce yol gidiyor.

enduro ya da cruiser size uygun olabilir, ama önemli olan ne kadar ve ne tecrübeleriniz var?

ve de motosikleti ağırlıklı olarak ne amaçla kullanacaksınız?
    pinarener bunu beğendi.

2 yıl daha binmeyiversin o zaman*
    Scooter, vespa zaten kullandım. Şu anda da motosiklet kursu alıyorum. İron 883 diye tutturmuştum fakat her kafadan bir ses çıkınca arap saçına döndü olay. Kıbrıs'ın yolları kötü, şehir trafiği derseniz berbat. Ama artık hiç araba kullanmak istemiyorum. Hem işime gidip gelirken, hem de Karpaz'a gitmek istediğimde kullanabileceğim tarz cruiser midir yani ?
    Honda varadero deyip duruyor abim. Millet de tutturmuş enduro birşeyler al diye . Malum boy kısa, sele yüksekliği önemli falan *

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    süpersport motosikletler genelde pist motosikletleri olduğu için şehir içi kullanımı baya zor düşünürsek motosiklet kullanmak bile zor bu trafikte . enduro motosikletler direk dağ için alacaksın dağa taşa vuracaksın. Sana bence en uygunu büyük sele konfor chopper tarzı motosikletler harleyde gayet iyi bence .
    pinarener bunu beğendi.

Alıntı wehwetoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süpersport motosikletler genelde pist motosikletleri olduğu için şehir içi kullanımı baya zor düşünürsek motosiklet kullanmak bile zor bu trafikte . enduro motosikletler direk dağ için alacaksın dağa taşa vuracaksın. Sana bence en uygunu büyük sele konfor chopper tarzı motosikletler harleyde gayet iyi bence .
    İron 883 ü denedim geçen hafta . Gerçi uzun yol yapmadım ama fena değildi. Arkadaşlarım sakın alma, 110 km den sonrası fena, titreşim yüksek ve o km den sonra makine çok bağırıyor diye uyardılar.Bir de uzun mesafede canın çıkar, rahatsız eder diyorlar. Harley alıp hava atmak gibi bir niyetim yok. Görüntüsüne bayıldım fakat bana hem görüntüsüne vurulacağım, hem de rahat olacağım bir motosiklet lazım.
    Avici adlı arkadaşın önerdilerine baktım . Ducati ye bütçe yetmez. Diğerleri aşırı uygun fakat cc leri çok küçük :(
    wehwetoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Alıntı pinarener adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İron 883 ü denedim geçen hafta . Gerçi uzun yol yapmadım ama fena değildi. Arkadaşlarım sakın alma, 110 km den sonrası fena, titreşim yüksek ve o km den sonra makine çok bağırıyor diye uyardılar.Bir de uzun mesafede canın çıkar, rahatsız eder diyorlar. Harley alıp hava atmak gibi bir niyetim yok. Görüntüsüne bayıldım fakat bana hem görüntüsüne vurulacağım, hem de rahat olacağım bir motosiklet lazım.
    Avici adlı arkadaşın önerdilerine baktım . Ducati ye bütçe yetmez. Diğerleri aşırı uygun fakat cc leri çok küçük :(
    Bak şimdi harley kullanmadım lakin 110dan sonra o motosikletin vibrasyon vereceğini pek sanmıyorum yani o ccde bi motosiklette zor bir olay :D Bence model farklılıkları olabilir ama kesinlikle chopper almalısın. Süpersportların artçı koltukları küçük malesef arkadaki rahatsız olur o oturuş pozisyonuda uzun yolda seni yorar. Madem kızında var kesinlikle chopper almalısın. Enduroya hem kızın binemez hemde endurolar dağ taş motosikleti yani ama honda varadero pek enduro gibi durmuyor yani hem şeklide güzel hem konforlu. bu arada bebeşini ALLAH (c.c.) sana bağışlasın onun arkanda güvende olması gerekiyor kask mont vs ve bu küçük yaştaki cocuklar için çok zor özellikle enduro ve süper sport motosikletlerde . Neden scooter tarzı birşey almıyorsun ? Mesela honda Goldwing GL 1800 bence çok güvenli ve konforun dibini yaşatıyor
    pinarener bunu beğendi.

Ben aslında pist motoru istiyorum ama evlat söz konusu olunca bi de tanıyanlar " 6 ayda kesin ölürsün " dedikleri için caydım. Goldwing in fiyatı da az değilmiş hani )
    Kızımın motosiklete bineceği en uzun mesafe günde 2 kez olmak üzere 1.5 km den toplam 3 km. Ben canıma istiyorum aslında. Ağır hantal bir motosiklet istemiyor canım. 883 iron da koltuk değişir, bi de sırtlık takarım diyordum ama bilemedim şimdi .
    Bu arada yardımlarınız için de hepinize çok teşekkür ederim
    wehwetoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Ben aslında pist motoru istiyorum ama evlat söz konusu olunca bi de tanıyanlar " 6 ayda kesin ölürsün " dedikleri için caydım. Goldwing in fiyatı da az değilmiş hani )
    Kızımın motosiklete bineceği en uzun mesafe günde 2 kez olmak üzere 1.5 km den toplam 3 km. Ben canıma istiyorum aslında. Ağır hantal bir motosiklet istemiyor canım. 883 iron da koltuk değişir, bi de sırtlık takarım diyordum ama bilemedim şimdi .
    Bu arada yardımlarınız için de hepinize çok teşekkür ederim
    yamaha r25 yada honda cbr 600rr repsol :D ikisinden biri baya kafi gelir o zaman sana :D

Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kızınız kaç yaşında? 9 yaşından küçük ise böyle bişey almalısın

Kızınızın yaşı uygunsa cruiser,maxi scooter, yada sport touring'den başka düşünmeyin derim. Artçı performansı en iyi motorlar bunlardır. Fakat şehir içide kullanacağınız için sport touringi elemek durumundasınız.

Önerebileceğim motorlar değişik fiyat bantlarında olup size uygununu seçebilirsiniz;

Hyosung gv 250
    Kawasaki vulcan s
    Yamaha xmax 250 veya 400
    Para bol diyorsan artçı performansını herkesin beğendiği ducati diavel strada.
    Ducati nin fiyatı beni aşar malesef. Kawasaki vulcan s in görüntüsüne bayıldım fakat onun da cc küçük :(
    Bu arada cevap verdiğiniz için de ayrıca teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Alıntı wehwetoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha r25 yada honda cbr 600rr repsol :D ikisinden biri baya kafi gelir o zaman sana :D
    Honda cbr diye gittim ilk başta zaten )
    Peki ilk yazan arkadaşın önerdiklerinden kawasaki vulcan s ? Cc küçük fakat performans iyi midir acaba ? Çok hoş göründü de gözüme
    wehwetoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Ducati nin fiyatı beni aşar malesef. Kawasaki vulcan s in görüntüsüne bayıldım fakat onun da cc küçük :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Peki ilk yazan arkadaşın önerdiklerinden kawasaki vulcan s ? Cc küçük fakat performans iyi midir acaba ? Çok hoş göründü de gözüme
    bence gayet yakışıklı motosiklet kawasaki kalitesi belli ediyor ccside o kadar düşük değil bizim o kötü yollarda ne basacaksınkı basabileceğini bununla rahat basarsın zaten .
    pinarener bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Ben olsam kizimi artci almazdim..yinede siz bilirsiniz tabi..Size genis grenajli touring motorlar uyar..
    pinarener bunu beğendi.

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam kizimi artci almazdim..yinede siz bilirsiniz tabi..Size genis grenajli touring motorlar uyar..
    Gerekirse onu arabayla okuluna bırakır, geri gelip motosikletimi alır tekrar çıkarım
    Bir yolu bulunur. Yeter ki niyet olsun .

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Güzel bi scoter olur

Forumdan Uzaklaştırıldı

650 cc kawasaki vulcan s, daha ne kadar olacak cc merak ediyorum. 180 ile uzun yolda çok çok rahat yol alıyor ayrıca.
    pinarener bunu beğendi.

Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650 cc kawasaki vulcan s, daha ne kadar olacak cc merak ediyorum. 180 ile uzun yolda çok çok rahat yol alıyor ayrıca.
    Ben o hiç sevmediğiniz, sadece kullanmayı bilen, teknik bilgisi olmayanlardanım . İron 883 belli bir zamandan sonra seni kesmeyecek, o yüzden hiç bulaşma direkt git 1200 al diyenler var. Hal böyleyken 1200 nereeeee, 650 nereeeee diye düşünmem mantıksız değil sanırım.
    İlk başta cbr 500 diye düşünürken, kurs hocamın 500 olur ama 600ün performansı çok daha yüksek aradaki fark neredeyse 2 katı diye açıklamış olması da ayrı bir olay. Piston mu silindir mi ne birinde 2 diğerinde 4 müş. Evet bu konuda OLDUKÇA CAHİLİM. Bilenlere danışmak için buradayım.
    wehwetoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Ben o hiç sevmediğiniz, sadece kullanmayı bilen, teknik bilgisi olmayanlardanım . İron 883 belli bir zamandan sonra seni kesmeyecek, o yüzden hiç bulaşma direkt git 1200 al diyenler var. Hal böyleyken 1200 nereeeee, 650 nereeeee diye düşünmem mantıksız değil sanırım.
    İlk başta cbr 500 diye düşünürken, kurs hocamın 500 olur ama 600ün performansı çok daha yüksek aradaki fark neredeyse 2 katı diye açıklamış olması da ayrı bir olay. Piston mu silindir mi ne birinde 2 diğerinde 4 müş. Evet bu konuda OLDUKÇA CAHİLİM. Bilenlere danışmak için buradayım.
    Kurs hocan Amerika'da felan mı yaşıyor ? Ya türkiyede 1000rr alsan bile onunla basacağın limit belli belli otoban yolları dışında taş çatlasa 160-180 arası O hızda bence yeter çünkü malum bizim yollar belli . Bence bir cbr 600rr repsol al hatta yamaha r25 bile inan yeterde artar sana :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler