Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletliyi Sallamamak?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZF r25
    Pompayı çekerken ters şekilde usulca çekmesi gerekir aceleye gerek yok pompacı amca birazcık aceleci davranmış. Ama oda 3 kuruşa çalışan bir insan böyle muamele yapmamamız lazım. Lütfen sakin olalım.
    oguzhan6161 ve yüksel66 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı dili konuşuyoruz fakat bakış açılarımız farklı. Tabiki de hizmet satın alınır rica edilmez. Bir banko görevlisine bi soru sorarsınız yüzünüze bakmadan itici bir şekilde cevap verir ya hani ? İşte onlara tepkiliyim sanki maaşsız hayrına oturtmuşlar o bankoya onu. İşin hizmet sektörüyse insanlara iyi davranmalısın. Ancak düşünsene sen pompacısın dün herşey senin için süperdi, her gelen müşteriyi güler yüzle karşıladın.. Fakat bugün herhangi bir sebepten dolayı atıyorum evine icra mektubu gelmiş.. Bugünlük biraz olsun bu tarz konularda hassas olmaz mısın? Yaşın büyük ve karşında senden küçük birisi şurayı siler misin dediğinde sana iğne gibi batar o cümle. Öyle anlarımız oluyor ki selam vereni küfür etmiş gibi algıladığımız anlar , çıt çıksın istemediğimiz anlar oluyor. Biraz empati yapalım arkadaşlar. Öyle bir konuşuyorsunuz ki sanki çalışan adamlar her gün iyi olmak zorunda , eğer bir problemi varsa iş yerine girdiğinde o problemi kafasından çıkarması gerekmekte. Tabi robot ya bu adam. Düşün şirkette çalışıyorsun patronun haftanın 4 günü iyi 5.gün bozuk atıyor ne diyceksin? Böyle iş olmaz ? Bırak git mi diyeceksin ?
    Siz beni farklı anlamışsınız.Ben işin sizin yukarıda baktığınız boyutunda değilim. Adamın mizacı beni ilgilendirmedi . O konu hakkında da yorumda bulunmadım dikkat ederseniz. Dilerse suratsız olsun, siz motoru stop edip motordan inip, merhaba diyerek depoyu açarken , dilerse suratınıza bile bakmasın ama.. o pompayı o şekilde çıkarıp sağa sola benzin akıtırsa ben celallenirim.

Kazasız belasız forumdaşım
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    adam ters ters mi bakıyor bana mı öyle geldi.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Bence de çok takılmamak lazım. Emin olun kendi motosikleti olsa yakında bez yoksa onuda elinin tersiyle siler geçerdi.

kusura bakma ama ilk tepkim küfür etmek oldu.

abartmışsın hatta mevzu aranıyorsun diyeyim.

benzin uçucudur hiç bişey yapmaz mazot olsa yağlıdır iz yapar

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "ulan derdine s.çayım"
    Ağzının ölçüsünü ver de lahmacun yaptıralım
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    harbiden büyütmüşsün hocam, adam senin mevzuyu böyle takıntı yapabileceğini bilse emin ol alır bezle silerdi orayı. pompacılığı da basit bir iş sanmayın dışardan göründüğü gibi değil.
    oguzhan6161 bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Öncelikle üslübu düzgün şekilde eleştriler için çok teşekkürler. Bir kesim abarttığımı düşünmüş, evet bende biraz o şekilde düşünüyorum. Haklı olma payları var.
    Lâkin bu videoyu iki kişiye izletsek, birisi problem görür birisi görmez. Ben bunu konu olsun diye açmadım, hatta video da bir süre önce çekilmiş bir video. Petrolle ilgili bir konudan aklıma geldi ve konuyu açayım bari dedim. Özellikle koşup buraya açmadım. Konu kesinlikle benzinin depoma değmesi değil. Değerse değsin ne olacak? Konu insana olan saygı. "Burayı siler misin abi?" diye rica ettiğimde eliyle silip gitmesi hoş bir hareket değil. Hoş mu? değil. Çünkü o hareketi bende yapabilirim, ben bez olmadığı için rica ettim kendisinden. Bu konuya düz bir şekilde bakmayın. Çünkü kimisi var motorunu yağmurun altında aylarca bırakabilir, kimisi var yağmurda motorunu garajından çıkartmaz. Ben bu konularda pinpiriğim. Bunu söylemekten çekinmiyorum, hoş bir duygu değil ama motosiklette yağ lekesi görmek, parmak izi görmek falan hoşlanmıyorum, örneğin motorumu ustaya götürsem 1-2 tur atsa sonra motorumu aldığımda bir yere çeker ıslak mendil alır elimi ve elciği silerim. Ustanın eli yağlı, bütün gün işlerle uğraşıyor temiz olma ihtimali az yani. Şimdi bu gerçekten pinpirik olmaktır. Kötü bir şey ama maalesef böyleyim.

Peki bir çalışanın buna göre davranması hoş olmaz mı? Lütfen "azcık maaşla çalışıyor, odur budur" yapmayın. Bende gelin damat fotoğrafçılığı yaptım yazın ve g.t kadar maaşla günde 3 albüm çekimi yapıyordum ve "ulan bunların fotoğrafı da flu oldu boşver" demiyordum.

Alıntı kızıl şeytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsveç norveçte pompacılık diye bir meslek grubu yok.bu bağlamda bez isteyip sileydin 1 lira 35 kuruş para üstünü adamlardan almak için istasyonlarda dolaşırsanız onların da size davranışları böyle olur kimse kusura bakmasın
    efenim 1 lira, 35 kuruş muhabbeti nedir anlamadım, öyle bir niyetle de hiç bir petrolde dolaşmadım.

Alıntı AhmetH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakma ama ilk tepkim küfür etmek oldu.

abartmışsın hatta mevzu aranıyorsun diyeyim.

benzin uçucudur hiç bişey yapmaz mazot olsa yağlıdır iz yapar
    küfür edilecek bir durum yok? mevzu da aramıyorum. videonun devamını koyabilirim dilersen adama bile bakmadan bastım gittim. mevzu falan aramıyorum. sadece işini doğru düzgün yapmayan birisinden konuşuyoruz. evet abartmış olabilirim ama küfür

Tamam da güzel kardeşim sen madem o kadar pimpiriklisin yanında bir bez bulundursan ?

Petrol ofislerine araba gelir gider, adam takar pompayı çıkarır bizim motosikletlerin depo kapağı yukarıya baktığından üstten pompayı alıyor ve pompayı çıkarırken bir iki damla akıyor deponun üzerine ister istemez. Adam da üşenmeyip eliyle silmiş zaten.

İşini doğru yapmıyor, garson olsa şöyle yapar muhabbetleri çok gereksiz olmuş. Adamın işi gelen araca benzin doldurmak, güleryüz ilgi alaka göstermek zorunda değil, ben hizmet (turizm) sektöründe çalışıyorum zorundayım ama işi benzin doldurmak olan adam sizin aracınıza gösterdiğiniz hassasiyeti göstermek zorunda değil.

Ben 1 kez motorumu yıkatmaya götürdüm adam açtı köpüğü tazyikli suyu verdi zincire göstergeye zor durdurdum. Ben de çok kızdım ama sonradan hak verdim. Adam günde yüzlerce araç ile uğraşırken bizim makinelerimize gösterdiğimiz titizlikten pekala bihaber olabilir.
    Chronix bunu beğendi.

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağzının ölçüsünü ver de lahmacun yaptıralım
    akşam akşam ne güldüm ne güldüm

benzinini millet kendi koyar gelişmiş ülkelerde uydurulmuş bir meslek dalından acayip beklentiler oluşmaya başlamış gördüğüm kadarıyla

herif pompayı yerleştirip elinden bırakmış olsa ve pompa kaysa kurtulsa akıtsa vs. haklısın diyeceğim.

adam pompa durunca süzdürüyorda üstüne elinden geldiği kadar; ben akan benzin bile görmedim videoda bana göre kıllık yapan yine sen, eldiveninle siliver canım ne bir damla şey ne olacak sanki.

bende MSX125 var yağı boşalırken sonlara doğru sallarken katalizöre azda olsa değmemesi imkansız hep sola yatık durması lazım ozamanda tam boşalmıyor. Yağ deiştirdiğim her zaman sıcak katalizöre motor yağı akıtan tamircime söylenme lüksüm olamaz çünkü hem tam boşalması için sağa sola sallamam gerektiğini biliyorum hemde katalizöre denk geleceğini.. Hem karnım doysun hem çörek bütün kalsın yok.

her işin az yada çok göz yumulması gereken istenmeyen durumları olur. Böyle bişeye göz yumamayacaksanız bunu öngörüp peşin peşin söylemeniz gerekir diye düşünüyorum. "Dayı aman gözünü seveyim çıkarırken damlamasın" falan desen daha da özenecektir eminim.
    Chronix ve Sokollu bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı sagat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harbiden büyütmüşsün hocam, adam senin mevzuyu böyle takıntı yapabileceğini bilse emin ol alır bezle silerdi orayı. pompacılığı da basit bir iş sanmayın dışardan göründüğü gibi değil.
    ne güzel dediniz, iş basit bir iş değil .. Dışarıdan göründüğü gibi değil. Onların sorumluluklarının olduğu kadar,bizlerinde hizmetten faydalanmak için akaryakıt istasyonlarına girdiğimizde kabullendiğimiz sorumluluklar var muhakkak .

Ben elimde bezle beklerim depoyu doldurmasını..o zaman daha özen gösterdikleri tarafımca aşikar..

Kazasız belasız

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Tamam da güzel kardeşim sen madem o kadar pimpiriklisin yanında bir bez bulundursan ?

Petrol ofislerine araba gelir gider, adam takar pompayı çıkarır bizim motosikletlerin depo kapağı yukarıya baktığından üstten pompayı alıyor ve pompayı çıkarırken bir iki damla akıyor deponun üzerine ister istemez. Adam da üşenmeyip eliyle silmiş zaten.

İşini doğru yapmıyor, garson olsa şöyle yapar muhabbetleri çok gereksiz olmuş. Adamın işi gelen araca benzin doldurmak, güleryüz ilgi alaka göstermek zorunda değil, ben hizmet (turizm) sektöründe çalışıyorum zorundayım ama işi benzin doldurmak olan adam sizin aracınıza gösterdiğiniz hassasiyeti göstermek zorunda değil.

Ben 1 kez motorumu yıkatmaya götürdüm adam açtı köpüğü tazyikli suyu verdi zincire göstergeye zor durdurdum. Ben de çok kızdım ama sonradan hak verdim. Adam günde yüzlerce araç ile uğraşırken bizim makinelerimize gösterdiğimiz titizlikten pekala bihaber olabilir.
    garson muhabbetleri tarafınızca anlaşılmamış olmalı ki, gereksizliğinden bahsetmişsiniz.

Arkadaş , "insanlık hali,döksün" düşüncesinde olduğu için, aldığı garsonluk hizmetinde de ekstreem örnek için de "insanlık halidir" demesi halinde, buna bile saygı duyup kabul edebileceğimden bahsettim. Gereksiz dediğiniz şeyin karşılığı , düşüncesine saygı duyduğumu belirtmek amacıyla yazılmıştır.

Ben videodaki arkadaşın abartıp abartmadığı ile ilgilenmiyorum. Pompacının, suratının şekli de beni ilgilendirmiyor. Ben kıymet verdiğim,anlamlar yüklediğim,sürmekten zevk aldığım keyilendiğim, bir yerinde kılcal bir çizik olduğunda üzüldüğüm motoruma özensiz davranılmasından hoşlanmam,hele canımı tehlikeye atmasına müsade etmem,bu zamana kadar etmedim de..muhatap olmakta zorunda değilim, elimde bezle bekliyorum.. o zaman neden daha özenliler..

Kazasız belasız

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    arkadaşlar hepinizi severim ama ya hiç dayak yemediniz...ya hayatın ne olduğunu bilmiyorsunuz...hayat sizi fena ezer dostlar...böyle ukalalıklar yaparsanız gariban bir pompacıya depoyu sildirirsin ama bir başkası aynı tavrı kendisine yediremez...ağır bedeller ödeyebilirsiniz...sadece tavırlarınıza dikkat edin...bir İsveç ya da Danimarka vatandaşı olsaydınız bu haklara sahiptiniz belki ama Türkiyede olmanın ağır bedelleri olabilir...bu husus da bir hizmet standardı yok bütün sorun bu aslında...kendinize sövdürmeyin...mesleksiz adam pompacı olmuş...napsın..işini kötü yapma hakkına sahip mesleksiz adamlar...zaten bir hiçlik duygusu içindeler...eğer sizde o hiçlik duygusuna kapılmasına tekrar tekrar neden olursanız başınızın ağrıması söz konusu...en fazla işimi kaybederim diyebilir...en fazla mahkemede darp cezası alırım der kafa göz dalabilir..unutmayın darp serbest bu memlekette...sadece para cezası var...

aynı zihniyet darp edildikten sonra emniyette ifademi düzgün neden almadınız da diyebilir...

yine aynı zihniyet yarılan kafasına iyi dikiş atmadı diye hemşireye dır dır yapabilir...

ayni zihniyet el kol ayak kırığı yapılırken alçım iyi yapılmadı da diyebilir...

yani ne olursanız olun...kişilerle uğraşmayın...sistemle uğraşın...

ölebilirsiniz arkadaşlar...bıçaklanabilirsiniz...memleket psikopat dolu...burger kıng de kasadaki kıza atar yapabilirsiniz patates neden soğuk diye ama bu tarz yerlerde tatlı dille olsa bile tripler yapmamanızı tavsiye ederim...

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    ya yanlış anlamada herkesin bi görev ayrımı vardır sana kızmıyorum ama pompaci abiyede laf soylememek lazım adi uzerinde pompaci aldığı maas 1200 lira adam gayette düzgün şekilde almış pompayi ya sen kötü istasyona denk gelmedin yada ben yanlış dusuncedeyim

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Bir çok benzin istasyonunda bu durumu yaşamama rağmen opet'te hiç başıma gelmedi.
    Benzinle ilgili her başlığa opet'le ilgili bir şeyler giriyorum reklam gibi oluyor artık ama durum bu.
    Opet'tin hangi istasyonuna gittiysem adamlar son damlaya kadar sallıyor pompayı.
    Eğer bir şekilde depoya akıtır veya damlatırlarsa bezi alıp sen söylemeden siliyorlar.

Tuvaletleri temiz, çalışanları saygılı (anadolu adliyesinin karşısındaki opetin kasiyeri hariç ama o kadar da olsun), 10 kere benzin alıyorsam en az birinde fazladan puan yüklüyorlar. Mesela geçen gün 20 TL'lik yakıt aldım 175 TL'lik puan yükledi adam.

Kısacası zorda kalmadıkça opet'ten başkasını tercih etmiyorum. Herkese de öneriyorum
    mozgur bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    aslında burda adam işgüzarlık etmiş. sanki vatandaş eliyle almayı bilmiyor da siler misin diye sana söylüyor bir yandan da bir dalma olduğu için abartılacak birşey yok. muhtemelen oda 1 damla olduğu için sallamadı. motorun üstüne benzin boca olsa öyle yapmazdı herhalde. ben önceden benzin alırken motordan inilmesi gerektiğini bilmiyordum. düzenli benzin aldığım hiçbir yer de bana in demedi. genelde kapağı açar alır çıkarım üstünden inmeden. bir sefer benzin alırken pompacı "güvenliğiniz için motoru yan sehpaya alıp üzerinden iner misiniz" dedi ve ben inmeden de benzin doldurmadı. o davranış çok hoşuma gitmişti. ne iş yaparsan yap işine saygı çok çok çok güzel birşey.

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben videodaki arkadaşın abartıp abartmadığı ile ilgilenmiyorum. Pompacının, suratının şekli de beni ilgilendirmiyor. Ben kıymet verdiğim,anlamlar yüklediğim,sürmekten zevk aldığım keyilendiğim, bir yerinde kılcal bir çizik olduğunda üzüldüğüm motoruma özensiz davranılmasından hoşlanmam,hele canımı tehlikeye atmasına müsade etmem,bu zamana kadar etmedim de..muhatap olmakta zorunda değilim, elimde bezle bekliyorum.. o zaman neden daha özenliler..

Kazasız belasız
    Hepimize kazasız belasız sürüşler

Dediğim gibi yağmur damlasına bile tahammülümüz yokken tabi ki istemeyiz motosiklet gibi özel ve güzel bir araca hor davranılmasını. Benzer şeyleri yazmışız ama ben oluroyle deyip kabullenirken siz hayatta müsade edemem diyerek tavrınızı göstermişsiniz. Saygı duyuyorum.

Garson örneğini yanlış anladım evet ama hizmet sektörü ile beden gücü sarfedilerek çalışılan mesleklerin farkına vurgu yapmak için kullandım.

Ben yine de çok abarttığınızı düşünüyorum. Benzin deposunda kalan bir iki damla benzinin canınıza kastedeceğini düşünecek kadar ince hesap yapan birisinin yıllardır bakımı yapılmayan, fren gibi hayati fonksiyonları bile gözden geçirilmemiş toplu taşıma araçlarının, araç ile dönme becerisi bile edinemeyen kişilerin taksici şoför olduğu bir trafikte nasıl motosiklet kullandığını merak ediyorum doğrusu.

Benim özellikle son aylarda gözlediğim bir durum var forumda da çok şaşırtıyor beni, empati kurma işini ya ben beceremiyorum, ya da hakikaten birine 6 gözüken diğerine 9 oluyor.

Elemanın stickerını sökmüşler, ben motorcuya üzülüyorum durduk yere masraf çıktı diye, arkadaşlar çocuktur yapar kısmında. Elemanın önüne bariyerlerden yaya atlıyor kazaya ramak kala durabiliyor ben sinir küpü oluyorum ne intihara meyilli dengesiz insanlar var ülkemizde diye yazacakken, bakıyorum arkadaşlar sürücüyü suçluyor dikkatsiz olduğu için.

mete_han haklı ben de isterdim ama burası İsveç değil, yaya yolu görünce ben frene asılırsam arkamdaki adamın arka tekerimi yamultacağını adım gibi bildiğimden, böyle şeylere "e burası Türkiye ne bekliyorsun kardeş" olarak yorumlayıp devam ediyorum.

mete abi detaylı bir şekilde anlatmış durumu zaten,bizim buralarda hiç bir şey olamayan adam gidip pompacı oluyor,çoğu gariban adamlar,sırf ekmek parası için özellikle kışın hiç oturmadan o soğuk rüzgarı iliklerine kadar hissediyorlar.insanlara fazla yüklenmemek gerek.
    oguzhan6161 bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bosver kardes o gs500 ne badereler atlatti biliyoruz, videoda da maasallah cillop gibi gorunuyor...

Motosikleti
    MT-25
    Hepimize kazasız belasız sürüşler

Dediğim gibi yağmur damlasına bile tahammülümüz yokken tabi ki istemeyiz motosiklet gibi özel ve güzel bir araca hor davranılmasını. Benzer şeyleri yazmışız ama ben oluroyle deyip kabullenirken siz hayatta müsade edemem diyerek tavrınızı göstermişsiniz. Saygı duyuyorum.

Garson örneğini yanlış anladım evet ama hizmet sektörü ile beden gücü sarfedilerek çalışılan mesleklerin farkına vurgu yapmak için kullandım.

Ben yine de çok abarttığınızı düşünüyorum. Benzin deposunda kalan bir iki damla benzinin canınıza kastedeceğini düşünecek kadar ince hesap yapan birisinin yıllardır bakımı yapılmayan, fren gibi hayati fonksiyonları bile gözden geçirilmemiş toplu taşıma araçlarının, araç ile dönme becerisi bile edinemeyen kişilerin taksici şoför olduğu bir trafikte nasıl motosiklet kullandığını merak ediyorum doğrusu.

Benim özellikle son aylarda gözlediğim bir durum var forumda da çok şaşırtıyor beni, empati kurma işini ya ben beceremiyorum, ya da hakikaten birine 6 gözüken diğerine 9 oluyor.

Elemanın stickerını sökmüşler, ben motorcuya üzülüyorum durduk yere masraf çıktı diye, arkadaşlar çocuktur yapar kısmında. Elemanın önüne bariyerlerden yaya atlıyor kazaya ramak kala durabiliyor ben sinir küpü oluyorum ne intihara meyilli dengesiz insanlar var ülkemizde diye yazacakken, bakıyorum arkadaşlar sürücüyü suçluyor dikkatsiz olduğu için.

mete_han haklı ben de isterdim ama burası İsveç değil, yaya yolu görünce ben frene asılırsam arkamdaki adamın arka tekerimi yamultacağını adım gibi bildiğimden, böyle şeylere "e burası Türkiye ne bekliyorsun kardeş" olarak yorumlayıp devam ediyorum.
    Arkadaş şahsi fikrimizi sormuş,şahsi fikrimi yazdım. Elinde bezle pompacının işini bitirmesini bekleyen birinden "insan halidir,oluroyle " söylemini göremezdiniz.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)