Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletliyi Sallamamak?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Şimdi şöyle bir sıkıntı var, bir motosiklete 20 TL benzin alıyoruz, otomobil 50 TL. İstasyonun tercihi tabi ki otomobil olacaktır ama o para pompacının cebine girmiyor işte ben orayı anlamıyorum. Sanki adam işletme sahibi de beğenmiyor. ben 5TL de alsam 550TL de alsam senin cebine aynı maaş giriyor...
    less is more...
    instagram @selimdogantoz & @ironandroad

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Abartmışsınız.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Valla benim benzin aldığım yerde benzinliğin müdürünün Hayabusa'sı var ondan mıdır bilmiyorum çalışanlar çok titizler gerekirse 10 saniye bekliyo benzin damlamasın diye. O yüzden Anadoluhisarı Shellden başka bir yerden benzin almıyorum.
    Iron&Road bunu beğendi.

demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    birgün BP'den arabama otogaz aldım, kampanya yazısı gördüm ancak okunmayacak kadar küçük olduğu için pompacı arkadaşa sordum yazıyor orda git oku dedi, sadece bununla kalmayıp homurdandı. internet sitesinden şikayet ettim. kızacaksınız belki ama unutmayın ki herkes ekmek parası için çalışıyor, düşünün ki size müşteri geliyor ve siz tersliyorsunuz.
    2 gün sonra BP genel müdürlüğünden aradılar akabinde 1 gün sonrada otogaz aldığım BP bayisi aradı ve özür diledi. hatta benden pompacıyı gelip göstermemi rica etti, tabi kabul etmedim amacım o arkadaşı işinden etmek değildi.
    demek istediğim bir işi sevmiyorsan yapmayacaksın...
    keremkrmn bunu beğendi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Benim kullandığım iki yöntem var; kart mı nakit mi diye sorduğunda nakit alacaksam önemli olmadığını belirtiyorum, damlamazsa memnun olurum diyorum. Çoğu zaman bir damla dahi dökülmüyor, döküldüğü zaman da motosikletin ön tarafındaki bezle siliyorum. Memnun kalmadıkça istasyon değiştiriyorum, daha çok hava pompası önemli benim için ama eleman yüzünden de değiştirmişliğim vardır.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen hiddetlenmeyin arkadaşlar. Belki adamın o gün çocuğu hasta ve iş yerinden izin alamadı? Belki kafası dalgın ? Belki bi yakınını kaybetti ve izin alamadı ? Zaten ekonomik sorunlardan dolayı insanların kafası dolu biraz alttan alın bazı şeyleri görmezden gelin. Yoksa gün batmadan binlerce kişi birbirini vurur sokaklarda! Biraz barışık olalım
    Düşüncenize saygı duyarım , biraz barışık olalım tabii haklısınız , birbirimizin düşüncesine de saygı duyarak tabii.

Kimsenin kimseyi vurduğu kırdığı yok , hakkını arama hakkı var ama .. Hepimziin sorunları olabilir fakat işimizi doğru yapmak zorundayız..Videodaki arkadaşımızın , abi depoyu siler misin söylemi üzerine, adamın tavrı ortada..Ayrıca ortada da yaşadığı sorun nedeniyle dalgınlık yaşaması gibi bir durum yok , adam bildiğiniz benzin doldururken fiyat litre göstergesine bakarak , 19,40 tl yerine 20 tl yapma derdinde, gözü göstergede.. De.. o iş öyle yapılmaz abi , olur ama adamcağızın yazık sorunları vardır diyip, dök abii dök depoma benzini demenin de luzumu yok Herkesin sorunları olabilir, dalgın da olabilir , hatta trafikte seyir halindeyken motosikletli arkadaşımıza çarpıp vefatina neden olan sürücü de desin " kusura bakmayın sorunlarım vardı ,dalgındım.."

Hizmet satın alınır, rica edilmez.

Teşekkürler
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    yalnız pompacı arkadaş işi öğrenememiş daha bulunduğum yerde motorsa araç pompayı depodan çıkarmadan önce ağzını yukarıya doğru çeviriyorlar böylece benzin damlamamış oluyor bu abimiz lap diye çıkarıyor sıkıntı burada

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kullandığım iki yöntem var; kart mı nakit mi diye sorduğunda nakit alacaksam önemli olmadığını belirtiyorum, damlamazsa memnun olurum diyorum. Çoğu zaman bir damla dahi dökülmüyor, döküldüğü zaman da motosikletin ön tarafındaki bezle siliyorum. Memnun kalmadıkça istasyon değiştiriyorum, daha çok hava pompası önemli benim için ama eleman yüzünden de değiştirmişliğim vardır.
    Pompacılara, depoyu doldur diyorum.. Adam şamandırayı da geçene kadar, sırf düz 20 tl , 30 tl rakam yapıcam diye uğraşıyor. Abi doldurma artık , 14.50 ise rakam göstergede, 15 tl veririm ben sana diyorum ...

Hayır olay SADECE depo da değil , CAN GÜVENLİĞİ . Motor sıcak , canını yolda bulmadı kimse..Abartmışsıız diyenleri anlamıyorum.. .

Saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:23 ----------

Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız pompacı arkadaş işi öğrenememiş daha bulunduğum yerde motorsa araç pompayı depodan çıkarmadan önce ağzını yukarıya doğru çeviriyorlar böylece benzin damlamamış oluyor bu abimiz lap diye çıkarıyor sıkıntı burada
    Kimisi de pompayı nasıl çıkaracağını bilse bile , nedendir bilinmez lap diye çıkarıyor..
    Bana denk gelmişti, bir kere gittiğimde gayet itinali , tarif ettiğiniz gibi çıkarttı pompayı , bir sonraki benzin aldığım zaman, yine aynı vatandaş
    "abii napıyorsun patlatacak mısın bizi sen " diye sitemlerde bulunmama neden oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok kafanıza takmayın hocam insanlık hali boşverin. Birbirimize bu kadar kızgın olmayalım bakmayın burdaki ergenlerin şököyöt öt demesine.
    İnsanlık , saygı duymayı öğrendiğinde , daha yaşanabilir bir hal alacak ama pardon insanlık dedim.. Siz kime ergen dediğinizin farkında mısınız ? Klavye başında "şököyöt et" demek yazmak kadar kolay değildir ölmek ..

Ne alaka insanlık hali, olur "insanlık hali" sebebiyle canınızdan olabilirsiniz. Bu kadar mı ucuz insan hayatı.. Sizin ki ucuzsa, saygı duymaya devam edin, deponuzdan benzin akıtanlara... Ha çok saygılısınız, insanlık halidir, haklısınız.. Birbirimize bu kadar kızgın olmayalım, diyip elaleme hakaret ettmek hakkınız. Hani nerede birbirimize bu kadar kırgn olmayalım, insanlık hali söylemlerde bulunan şahsınız?

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    bu adamlar hergün çeşit çeşit insanla uğraşıyor psikolojilerini bir düşünün ? bazı örnekleri de zaten yazdığı yorumlarla burada kendilerini gösteriyor..ayrıca motoruma benzin damlar beni de rahatsız ederse elimde zaten eldiven var ve zaten normal şartlarda kirlenebilen bir şey siler geçerim..
    sagat bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu adamlar hergün çeşit çeşit insanla uğraşıyor psikolojilerini bir düşünün ? bazı örnekleri de zaten yazdığı yorumlarla burada kendilerini gösteriyor..ayrıca motoruma benzin damlar beni de rahatsız ederse elimde zaten eldiven var ve zaten normal şartlarda kirlenebilen bir şey siler geçerim..
    Bir restorana yemek yemeğe gittiğinizde, garsonun tabağınızı önünüze sertçe bırakması durumunda, " bu adamlar çeşit çeşit insanlarla uğraşıyor psikolojilerini bir düşünün" deseniz, anlarım.. Ama benzin bu , sıcak motora damlarsa ne olur ?

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir restorana yemek yemeğe gittiğinizde, garsonun tabağınızı önünüze sertçe bırakması durumunda, " bu adamlar çeşit çeşit insanlarla uğraşıyor psikolojilerini bir düşünün" deseniz, anlarım.. Ama benzin bu , sıcak motora damlarsa ne olur ?
    o kadar dışarıda yemek yerim kimsede tabağı önüme atmadı zaten kimse de tabağı o şekilde önünüze atmaz ? he suratları mahkeme duvarı gibi olanlar olur zaten ben onların yüzünü görmeye değil yemeğimi yemeye gelmişimdir zerre umrumda olmaz..ve bırak 1 damlayı 10 damlada bile de motor alev almaz.. senin bahsettiğin risk sokakta yürürken başına gelebilecekler riskinden bile düşük..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar dışarıda yemek yerim kimsede tabağı önüme atmadı zaten kimse de tabağı o şekilde önünüze atmaz ? he suratları mahkeme duvarı gibi olanlar olur zaten ben onların yüzünü görmeye değil yemeğimi yemeye gelmişimdir zerre umrumda olmaz..ve bırak 1 damlayı 10 damlada bile de motor alev almaz.. senin bahsettiğin risk sokakta yürürken başına gelebilecekler riskinden bile düşük..
    siz, statik elektrikten bihabersiniz sanırım çıkabilecek herhangi bir kıvılcım faciaya neden olur , farkındasınızdır umarım..

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Bu ufak bir sorun gibi görünüyor ama derinine inersek toplumsal bir sorun aslında.
    Toplumun büyük bir kesimi yaptığı işi yarım yamalak yapıyor. Hiçbir işimiz tam değil.
    Ulan sanki atomu parçalıyorsun, altı üstü benzin dolduruyorsun onu bari düzgün yap.
    Birde bu adamların bazıları ( bakın hemen üzerine alınmasın kimse, herkes için demiyorum ) okuyan adamlara laf atar. Ben 5 tane üniversite mezununu cebimden çıkarırım gibi laflar söylerler.
    Sen önce yapılabilecek en basit işleri düzgün yap sonra düşünürüz. 4 yıllık mühendislik yada fen-edebiyat fakültelerinde birgün derse sokacaksın bu gibi adamları bakalım bir daha küçümsüyorlarmı eğitimi, bilimi.
    Iron&Road ve The-Rock bunu beğendiler.

anilozerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Aynısını bende yaşadım.Çok özür dilerim dedi hemen bez aldı sildi bayağı.
    Bir başka benziklikte ise (gece) yanaştım kredi kartı ödemesi nerede dedim.
    -'Az bekle' dedi.
    Çalıştırdım motoru benzin almadan devam ettim

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bu yine iyi.

Hafif ucundakiler damlasın diye silkemelemiş.

Benimde başıma 1 kere denk geldi shellde.

Ama bana hiç silkelemedi, pat diye çekti pompayı.

Ciddi ciddi benzin aktı motorun üstüne birsürü. Kenera çekip onla uğraştım birsürü.

Benim başıma gelen gibi birşey bekledim ama bu devede pire kalır.

Motosikleti
    honda nc 750x
    İsveç norveçte pompacılık diye bir meslek grubu yok.bu bağlamda bez isteyip sileydin 1 lira 35 kuruş para üstünü adamlardan almak için istasyonlarda dolaşırsanız onların da size davranışları böyle olur kimse kusura bakmasın

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşüncenize saygı duyarım , biraz barışık olalım tabii haklısınız , birbirimizin düşüncesine de saygı duyarak tabii.

Kimsenin kimseyi vurduğu kırdığı yok , hakkını arama hakkı var ama .. Hepimziin sorunları olabilir fakat işimizi doğru yapmak zorundayız..Videodaki arkadaşımızın , abi depoyu siler misin söylemi üzerine, adamın tavrı ortada..Ayrıca ortada da yaşadığı sorun nedeniyle dalgınlık yaşaması gibi bir durum yok , adam bildiğiniz benzin doldururken fiyat litre göstergesine bakarak , 19,40 tl yerine 20 tl yapma derdinde, gözü göstergede.. De.. o iş öyle yapılmaz abi , olur ama adamcağızın yazık sorunları vardır diyip, dök abii dök depoma benzini demenin de luzumu yok Herkesin sorunları olabilir, dalgın da olabilir , hatta trafikte seyir halindeyken motosikletli arkadaşımıza çarpıp vefatina neden olan sürücü de desin " kusura bakmayın sorunlarım vardı ,dalgındım.."

Hizmet satın alınır, rica edilmez.

Teşekkürler
    Aynı dili konuşuyoruz fakat bakış açılarımız farklı. Tabiki de hizmet satın alınır rica edilmez. Bir banko görevlisine bi soru sorarsınız yüzünüze bakmadan itici bir şekilde cevap verir ya hani ? İşte onlara tepkiliyim sanki maaşsız hayrına oturtmuşlar o bankoya onu. İşin hizmet sektörüyse insanlara iyi davranmalısın. Ancak düşünsene sen pompacısın dün herşey senin için süperdi, her gelen müşteriyi güler yüzle karşıladın.. Fakat bugün herhangi bir sebepten dolayı atıyorum evine icra mektubu gelmiş.. Bugünlük biraz olsun bu tarz konularda hassas olmaz mısın? Yaşın büyük ve karşında senden küçük birisi şurayı siler misin dediğinde sana iğne gibi batar o cümle. Öyle anlarımız oluyor ki selam vereni küfür etmiş gibi algıladığımız anlar , çıt çıksın istemediğimiz anlar oluyor. Biraz empati yapalım arkadaşlar. Öyle bir konuşuyorsunuz ki sanki çalışan adamlar her gün iyi olmak zorunda , eğer bir problemi varsa iş yerine girdiğinde o problemi kafasından çıkarması gerekmekte. Tabi robot ya bu adam. Düşün şirkette çalışıyorsun patronun haftanın 4 günü iyi 5.gün bozuk atıyor ne diyceksin? Böyle iş olmaz ? Bırak git mi diyeceksin ?

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Geçenlerde 30 liralık olsun deyip market kısımınına kartla ödeme yaptıktan sonra tekrar aracımın yanına geldiğimde aracıma hala benzin basmaya devam eden pompacıya ''daha niye basıyorsunuz ben 30 liralık istemiştim'' dediğimde küt diye pompayı kapatan pompacı ile atıştığım gün aklıma geldi şimdi. Bir baktım 65 liralık benzin girmiş arabaya. Kusura bakmayın kalan kısmı verecek durumum yok dediğimde ne zaman verebilirsiniz dediğinde elimde para olduğu zaman ancak getirebilirim demiştim daha hala vereceğim

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Dostum motosikletinin orjinal boyası üzerindeyse yani deposu sonradan boyanmadıysa hiç korkma birşey olmaz,benzin deposunun verniği stickerler yapıştırıldıktan sonra atılır ki benzin taşmalarından etkilenmemesi için.

Hiç hoş değil adamın yaptığı. Giderken geri dönüp "al lan sildim" demekten pek bir farkı yok Bu görüntüyü şubeye ve merkeze gönderin derim. Bende açıkçası rahatsız olurdum. Memlekette onca mesele var, bumu yani kafaya takılan diyenler vardır mutlaka. Eeee kardeşim hiç mi işini düzgün yapmayana müdahale etmeyelim. Sürekli bu ufak şeyleri görmezden gelerek zamanla gözle görülür bir hal almasına neden oluyoruz. Bugün depodan eliyle siler, yarın üzerine, montuna damlatır eliyle silip geçer. Yani alışırsa değmeyin siz rahatlığa...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)