Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bugün atlattığım 3 kaza ve pilot street lastikler

Motovento
    REKLAM ALANI
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Merhaba mt ailesi.
    Eve girer girmez konu açma gereksinimi ve en yakin zamansa aksiyon kamerasi alma gereksinimi duydum.
    Bugun saat 6 civarı kendi motorumda artci olup motoru arkadasıma kullandirdim. Esenkente bir ziyarete giderken dikimevi kislasinin oraya inerken beyaz bir polo arac kendisine kirmizi yanmasina ragmen oyle geliyor ki cildirmis boga gibi. Bende arkadasima bas bas diyerek kazadan kactim altgecitte vizoru acip neyapiyorsun sen diye bagiriyorum adamin dunya umrunda degil ralli pilotu gibi oturmus yolu izliyor tabi o sirada bizi sıkıstırıyor karsidanda servis araci geliyor. Arkadasim o anlik heyecanla mi korkuyla mi bilemem frenede basamadi gazada basamadi tam ortalarindan milimetrik gectik. Benim sinirler iyice tavan yapinca yanindan giderken aynasina vurdum ve kirdim. Kim ne derse desin pismanda degilim iyiki yapmisim diyorum adam durdu biz yolumuza devam ettik bu sefer esenkent metrodan assagiya dogru gelirken otopark gibi biryerden gri bir arac firladi bu seferde onumuze napiyosun vs derken adam aradan sivisti kacti gitti arkadasi isyerine birakirken saganak yagmur bastirdi zaten istanbulda olanlar bilir yerler tam islanmadigi icin yagmurun dinmesini bekledim 10'a kadar baktim olacak gibi degil yola ciktim
    ve hazir yola cikmisken motorumu hic yagmurda fren,patinaj vs test etmemistim biraz otoban sag seritte denedim motor 3. Viteste bile kici basi ayri oynuyordu tapagaz yapinca. Birde sahilyolunda denemek istedim bilirsiniz sahilyoluna yeni asfalt doktuler. Sahil yolunda tekere kalkan motorum bu sefer yapisti yere ne bir patinaj nede bir kayma kuru asfalttan cok daha iyi tutuyor ve kuru asfaltta girdigim gibi viraja giriyorum. Herkese kotuledigim michelin pilot lastiklerin degeri gozumde kat kat artti.
    Son kazami eve donus sokaginda yasadim birde mahallenin yolunda deneyeyim dedim sonuc husran ne frenler iyi nede motor gaza hafif dokununca / bu isaretteki gibi gidiyorsunuz :D neyse gittigim yol anayoldu sag taraftan beyaz bir doblo bianda cikti fren falan derken aradan santimlerle yirttim olayi yasadigim yerin yan tarafi kahveydi tabi hemen durdum artik bu 3. Olunca indim sert sekilde napiyorsun sen sagin solun yokmu diyerek birazda argo kullandim yine taşa tutmasinlar beni onlari yazmiyorum. Adam sanirim şoka girdi sadece gozlerime bakiyor cevap yok kahveden çaysigarafutbol ve siyaset dayilar tamam yegenim uzatma gecmis olsun bosver dediler o sinirle kimsenin bosverecegini sanmiyorum. Adam konusmaya basladi ben baktim camlar bugu yapti goremedim seni gordugumde frene bastim araba kaydi vs gibilerinden seyler soyleyip alttan alinca bende ya sabir cekerek eve vardim.

Biraz uzun oldu arkadaslar ama yinede dikkati elden birakmamanizi ve full ekipman gezmenizi rica ediyorum bu arada yagmurda gezmenin zevki gercekten cok cok ayriymis lastikler iyi olunca anladim bunu

Sonuc olarak michelin pilot lastiklerde benim gozumde islak zeminde 10 uzerinden 7 aldı, yagmurlu havada gezen arkadaslara duyrulur

Tekeriniz düz bassın, saygılar.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    3.vites'te 26bg'lik motorla patinaj...İyimiş...

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    27.5 valla inanilmasi guc tahminde ediyordum boyle bi yorum gelecegini ama olan bu yani

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    27.5 valla inanilmasi guc tahminde ediyordum boyle bi yorum gelecegini ama olan bu yani
    Benim 102bg'lik motor 3.viteste patinaj yapmıyor...iyisimi satam cbr250 alam bende...Bu arada ABS var Traction control yok benimkinde...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Benim 102bg'lik motor 3.viteste patinaj yapmıyor...iyisimi satam cbr250 alam bende...Bu arada ABS var Traction control yok benimkinde...
    Yokmu boyle 30 bglik motorla aynisini yasayan, garip hissettim kendimi :D

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Mümkündür. Yol tozludur, lastik naylondur, ısınmamıştır vs.vs.
    seta34 bunu beğendi.

umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokmu boyle 30 bglik motorla aynisini yasayan, garip hissettim kendimi :D
    Cbr 125 ile yasiyan var benim hemde yokus yukari egimliydi tekirdaga gitmistim halamin evinden ciktim yola bu yazin ama hava sicakligi vardi 36 derece filan yerler boyle sabun gibiydi frene basiyorum gotum yanimda 1-2 yapiyorum yanimda duramiyorum gidemiyorum en son sinirlendim 1-2-3 yaptim 3 uncu vitese dip gaz gittim 3 viteste yanimdaydi :- valla yusuf yusuf ettim 1-2 neysede 3 nedir abi ya :©D
    seta34 bunu beğendi.
    Cbr 125 e tekrardan kavuştum

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    geçmiş olsun ama bir günde bu kadar önüne kırılma yaşıyorsan kendine de dönüp bakman gerekir. ilk aracın aynasını kırmakla iyi yapmışsın bende taksici aynası kırdım ama tehlike atlattığın arabanın yanında gitmemeye özen göster. acemi olur, kadın olur, gerizekalı olur...
    EthanHunt ve seta34 bunu beğendiler.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir gunde 3 kaza atlatmak cok hayra alamet degil dostum diger araclardan once kendine de bir ozelestiri yap mutlaka
    yasdal, search16 ve seta34 bunu beğendiler.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir gunde 3 kaza atlatmak cok hayra alamet degil dostum diger araclardan once kendine de bir ozelestiri yap mutlaka
    Arkadaşa katılıyorum. Islak zeminde akan tarafikte ve yayaların olduğu alanda lastik kontrolü yapmak ne kadar doğru. Zeminde ikl denemende anlamışsın olayı. Israrla bunu devam ettirmen daha kötü sonuçlar doğurabilirdi. Geçmiş olsun
    seta34 bunu beğendi.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    bu işkence gibi yazıyı okuyan motosiklet meraklısı arkadaşlarım varsa kendi düşündüklerimi paylaşayım.

Birincisi kavşaklara durma hızında girilir; bu ışık, trafik polisi ya da trafik işaretleri ile düzenlenmiş olsa bile uygulanır.

İkincisi gaz kontrolü kuru asfaltta dahil yumuşak olmalıdır. Kaymaya etki eden bir çok faktör var, sebebini araştırın.

Üçüncüsü hiç bir kaza bir anda olmaz; sadece görmeyiz, görmek istemeyiz ya da bakmayız. Diğer araç sürücüleri için motosikletler bir tehdit değildir. Bu sebeple görmeye çalışmazlar. Bu durumda kendinizi gösterecek, koruyacak olan sizlersiniz. İyi gözlemle bu tehditleri henüz oluşmadan bertaraf edebilirsiniz.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    sadaka ver hacım çok geçmiş olsun.
    o arakdaşa da bida motorunu verme bence...
    seta34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)