Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Zincirimdeki bu lekeler neyin nesi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    temizliği ve yağlanması periyodik yapılmış zincirler genelde paslanmazlar, konuyu açan arkadaş rahat olsun resimde görülen paslanma yüzeysel paslanmadır ve zararı yoktur. uzun vadede zinciri zayıflatmaz.

ancak zinciri temizlememeye ve bakımını yapmamaya devam ederse pas daha derine inecek ve zinciri zayıflatacaktır.

temizleme için gaz yağı ve diş fırçası öneririm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canını sıkmak istemem ama forumdan Xcom isimli arkadaşın 26bin km.lik hiç değimemiş zincirini görseydin, zinciri temiz tutmayı beceremediğini anlardın

Fotoğraftaki mavi temizleme fırçası iş görür. Evet zahmetli oluyor ama mümkün oldukça temizle ;

Gazyağı sıkıp fırça ile kirini tozunu al, uçmasını bekledikten sonra bir bezle kurula, zincir kupkuru olduğunda çok az bir wd40 ile pas olan yerlere müdahele et ama tekrar kuruladığından zincirde hiç wd40 kalmadığından emin ol.

Sonra Motul veya Würth (neredeyse tüm zincir yağlarını denedim) ile fazla abartmadan yağla.

Motorun aktarma organı zincir, makine rahatlar, ses seda kalmaz.
    Arka sehpa olmadigi icin ancak durdugu yerde bukadar oluyor hocam surekli otur temizle,ayaga kalk tekeri dondur,geri otur temizle canim cikti anadolu yakasinda bi gazyagi bulamadim ben herkes soyluyor al diye ama yok napalim, zaten motorun bi egzoz manifoltunun pis olmasini bide zincirinin kirli olmasini sevmiyorum goz zevkini bozuyor.
    Yakinda tuzruhuyla egzoz manifoltuna da girişecegim :D

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    O paslanma normal...Herkesin motorunun başka yerlerindede vardır...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)