Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dominos kuryesi arkadaşın dedikleri; doğruysa çok acı..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda nc750 x
    Bugün pizza siparişim üzerine gelen kuryeci arkadaşla kısa süre muhabbet etme fırsatım oldu. Kaskı olması nedenli biraz şaşırarak(!), tebrik ettim kask taktığı için ama kaskın dominos' a ait olduğunu(reklamları ve amblemleri olan bir kask), koruyuculuğunun sıfır olduğunu, kendi kaskı olmasına rağmen kullanmasına müsaade edilmediğini belirtti ve çok şaşırdım. Hatta bir defa kaza yapmış ve yüz bölgesi ciddi şekilde yaralanmış, bunu kanıtlayabilirse dava açması gerektiğini düşündüm ama pek oralı olmadı.
    Bu arada arkadaşımızın kendisinde de NC 700 varmış ve kısa süre sonra kuryeliği bırakıp kendi işyerini açacakmış, başarılar ve geçmiş olsun dileklerimle gönderdim arkadaşı.
    Umarım bu tür uygulamalar yoktur işletmelerde, zaten bilincinde olmayarak kask ve emniyet aksesuarları kullanmayan bir sürü kuryeci arkadaş etrafta dolanmakta iken bu şekilde emniyetini düşünen arkadaşların da canını tehlikeye atmamak gerekir.
    Trafiğe çıkarken minimum kask(en az sharp helmet 4 yıldızlı), mont ve eldiven kullanınız, kendinizi düşünmüyorsanız geride kalanlarınızı, bekleyenlerinizi düşününüz...
    oguzhan6161 ve m.unal bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En ucuz şey insan hayatı benim güzel ülkemde.

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    güzelim memleketimde bize bir şey olmaz diyip kask bile almayan çok vatandaşım var

hakan nkd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e- pulsar 200
    Evet kurye arkadaşın dediği gibi kendi kaskini kullanması yasak.

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    şirketin kaskı olduğu için başka kask kullandırmıyolar ben bk da çalışıom kendi kaskımı takıyom şirket kaskına itiraz ediom kullanılmış görüş açısı yok bu beni korumaz çene açılır diom ole ızın verıyolar

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Biz de zaten Domino's pizza yı hiç duymamıştık, kasktaki reklam olmasa hiç dikkatimizi çekmezdi. Topcase ne ki tabi kaskın haşmeti karşısında değil mi? Yazık ekmeğinde olan insanlara ve mantığını yitirmiş yönetici insancıklara. Daha iyi kaskı olan adama neden izin vermezsin ki...

Motosikleti
    MT-25
    iki ayakli reklam araci olarak insanlaro kullanmak cok insani bir davranis (!)

Motosikleti
    Asya 150 Swift
    Bizim millet koruyucu takmayı acemelik sanıyor bende 170lik normal commuter var adam kaskı görünce uuu bu ne ya sanki uçak kullanıyosun diye welcome türkiye

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    ben full ekipman gezerim beni görenler genelde istanbula mı gideceksin ne gerek var aileme bile 200 tl üstü fiyat yeni kask aldıramadım motosikleti hala araç olarak tanımlayamadık insanlar bisiklet gibi görüyor biz bireysel olarak 3-5 kişiyi bilinçlendirebiliriz sadece kask değil eldiven mont ta giymek hukuki zorunluluk olmalı

arnold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600
    Domino's kaskları GDR firmasına ürettiriyordu 2 sene öncesinde. muhtemelen hâla aynı marka

Söz konusu para olunca bayraklarin önemi kaybettigini düsünüyorum. Az gider cok gelir, ne yapsam da kari artirsam mantigiyla `TICARET` yapan insanlarin göstermis oldugu tipik `OMURGASSIZLIK` örnegi.

Benim de bi türk ile kisa bi süre calisma deneyimim olmustu ama keske olmasaydi. Mahkemelik olduk, savunmasinda öyle seyler söyledi ki benim bunlarla ayni masada ne isim var. Para icin insan olabilen bunlari yapabilir mi dedim. Aklima geldikce insanligimdan utaniyorum. Bu kadar para delisi, dünyaya tamah edilmez...

Bayraklar önemini kaybediyor dediysem de yine bi türk yine bi kötü deneyim. Gerekli yasal denetimlerin olmadigini düsünüyorum ayrica cezalar caydirici degil..

Saglicakla kalin. Her ne olursaniz olun, edebin en güzel mücevher oldugunu unutmayin.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    yemeksepetinden sipariş verdiğinizde şikayet olarak bunları da yazın. ben bunu duyduktan sonra öyle yapacağım. şikayetlerin sayısı çoğalırsa seve sevse dikkate alacaklardır. sonuçta bunlar franchise dükkanlar. yani biri ahmetin dükkanı diğeri mehmetin. yemeksepeti puanları düşmesin diye bak nasıl taktırıyorlar güvenli kaskları
    akupunktur01 bunu beğendi.

Yok Öyle Birşey Hocam.Zamanında Çalıştım.Adamlar Tam Tersi Kask Vermiyorlar,Kendiniz Alın Diyorlar.Sadece Mont Ve Pantolon Onlardan Olucak.Onlarda Logolu Korumaları Tam Ve Üşütmeyen Türden Elbiseler.Tamam Çok Güzel İmkan Sunmuyorlar Ama.Dominosta Çalışan Çıkmak İstemiyor.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Bizim ofistekilerin yemek siparisi verdigi bir yer vardi, bir gun baktim cocuk odeme alirken elindeki pos makinesi icin bir kutu var ki, kalin bir canta, ici 6-7cm kalinliginda sunger kapli. Cocuga baktim daha 17 hadi olsun olsun 19 yasinda. Kask? Kask yok dedim senin kaskin nerde? Abi kirildi kaza yaptik dedi, patron almiyor kizdi dedi.

Adamin para transfer aracina verdigi deger ile canli bir varliga verdigi deger daha guzel ifade edilemez.

Sonuc? Ben herkesin beynini yikayip oradan siparis vermemelerini sagladim sonra da patronunun yanina gittim. Dedim ya sen bu cocuga kask alirsin, ya da butun bir plazayi unutabilirsin secim senin, ticaret adamisin yap hesabini hangisi karliysa onu sec. Kask aldi.

Is edinip kendi yaptiriminizi uygulayin boyle durumlarda. Bir hayat bir hayattir.
    I_Know ve Memento-Mori bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Sadece kask+eldiven+mont yetmez.Bot ve pantolon gerekli.

Alıntı Iron&Road adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim ofistekilerin yemek siparisi verdigi bir yer vardi, bir gun baktim cocuk odeme alirken elindeki pos makinesi icin bir kutu var ki, kalin bir canta, ici 6-7cm kalinliginda sunger kapli. Cocuga baktim daha 17 hadi olsun olsun 19 yasinda. Kask? Kask yok dedim senin kaskin nerde? Abi kirildi kaza yaptik dedi, patron almiyor kizdi dedi.

Adamin para transfer aracina verdigi deger ile canli bir varliga verdigi deger daha guzel ifade edilemez.

Sonuc? Ben herkesin beynini yikayip oradan siparis vermemelerini sagladim sonra da patronunun yanina gittim. Dedim ya sen bu cocuga kask alirsin, ya da butun bir plazayi unutabilirsin secim senin, ticaret adamisin yap hesabini hangisi karliysa onu sec. Kask aldi.

Is edinip kendi yaptiriminizi uygulayin boyle durumlarda. Bir hayat bir hayattir.
    Valla Hocam Kusura Bakmayında,Demogoji Yapmış.Patron Kaskını Vermiyorsa,Ya Gidip Kendin Alıcaksın,Yada İşten Ayrılacaksın.

Motosikleti
    honda nc750 x
    Alıntı MetinK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok Öyle Birşey Hocam.Zamanında Çalıştım.Adamlar Tam Tersi Kask Vermiyorlar,Kendiniz Alın Diyorlar.Sadece Mont Ve Pantolon Onlardan Olucak.Onlarda Logolu Korumaları Tam Ve Üşütmeyen Türden Elbiseler.Tamam Çok Güzel İmkan Sunmuyorlar Ama.Dominosta Çalışan Çıkmak İstemiyor.
    Öyle diyorsun ama kaskın dört bir yanı dominos reklamıydı; çocuğun kendisi mi böyle bir kask alarak reklam yapmak istedi!?

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında dominosta çalışan kurye arkadaşlar beyaz kask alıp(eğer kendilerinin kaskı farklı bir renk ise ) dominos stickerleri yapıştırsa yine de karışırlar mı acaba?

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    şuan şu mesajı dominos ön bankosundaki pc'de yazıyorum bizim şubede sorun yok kendi kaskımı kullanıyorum kimse bişi demiyo önceki r.müdürü izin vermiyordu yeni r.müdürü sorun çıkarmadı fakat kullandığımız yelekler pantolnlar çok dandik iki günde bir yırtılıyor lastiği patlak bi motorun lastiğini değiştirirken gördüm kocaman markasız amblajın üstünde made in chıne yazıyodu en ufak bir ıslaklıkta drift atiyoruz motorlar maliyet oluyor diye tam bakılmadan zincir yağla yağ değiştir freni sık hadi bakalım yine yollara

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Bir süre Domino's da çalıştım(bir süre dayanabildim) motorlarına dikkat ettiyseniz hep dökülür vaziyette her yerinden ses geliyor lastikler genelde kabak. Ve bunların arada bir gizlice gelen oem mi öyle bir denetmenleri var. Herşeyi kontrol ediyor, üretim tarihleri, temizlik, sürücü dakikaları. Aklınıza gelebilecek herşey, motorlar da dahil. Ve sonunda yıldız veriyorlar 1 den 5e kadar. Eğer 3ün altındaysa uyarı geliyor 1 falansa kapanıyor vs.

Çalıştığım yerde motorlar resmen pertti kiminin fren yok, kiminin aynası, kiminin ön gidonda boşluk var, kiminin far stop yanmıyor. Gibi gibi 6 tane falan motor vardı içlerinde sadece 1 tanesi herşeyiyle tamdı. Ve bu oem bunları gördüğünden 1 yıldız eksilmiş 4 yıldız vermiş. Düşünebiliyor musunuz siz satış ayağınızı ölüme gönderiyorsunuz her siparişte ama denetim açısından herşeyiniz neredeyse mükemmel. Bu iş bayi ile alakalı değil. Bu, şirket politikası ve denetimleri ile insan hayatına saygı duymayan firma ile ilgili. Yazık bu ülkenin insanlarına..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)