Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Emniyet Müdürlüğü saçmalığı !! Hayallerim suya düştü :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    BlackNaked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Yaklaşık 1 senedir motorsiklet hayaliyle yatıp kalkıyorum fakat ehliyet alamadığım için motorda alamıyordum. En sonunda Haziran Ayında kursa yazıldım , yazılı sınavı geçtim . Ailemi ikna ettim ve istediğim motoru almaya razı oldular fakat ehliyetimi almamı bekliyorlar ehliyeti al hemen gidip alalım diyorlar . Gel gör ki direksiyon sınavının 19-20 Eylül de olması gerekirken DÜZCE emniyeti sınavı EKİM ayının 11 ine ertelemiş . Beynimden vurulmuşa döndüm zaten kış geldi bütün yaz motor hayaliyle geçti . Pulsar 200ns in indirimi 30 Eylül de bittiği için mecbur motoru alıyoruz . Bayramdan sonra anlaştık bayii ile alıcaz fakat kendi motorumu alamıycam Dayımın ehliyeti var o alıp getirecek ve motor 3 hafta evin önünde yatacak. Sinir bozucu olan 5 ayda ehliyet alamıyorum böyle saçmalık olur mu ? Alt tarafı 2 dubadan geçip gidicez sanki çok önemsiyorlar ya keyiflerine erteliyorlar .

Ehlyiet kursu 100TL direksiyon ücreti aldı ayrıyettren. Fakat daha 1 gün ders vermediler sorduğumda ise sınava 1 gün kala parkuru gösteririz yaparsınız zaten kolay dediler . Arabalarını görüyorum hergün saatlerce eğitim verip geziyorlar . Sistem çok bozuk hem emniyet hem kursların

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Gerçek hayata hoş geldin kardeşim. Bu hayatta hiç bir şey senin zannettiğin gibi gerçekleşmez, her fırsatta öpülürsün. Alış, alış!

Hayırlısı olsun diyelim kardeşim, benim motosiklet hayallerimde ehliyet yüzünden yattı.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Görünüşe göre gayet normal olarak ilerliyor ehliyet alma prosedürün.
    Sinirlenip, celallenecek bir durum yok..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    işin kötüsü başarılı olsanda sınavdan hemen sonra ehliyetini alamıyorsun, değiştiyse en azından bizim zamanımızda öyleydi. sınavın açıklanması işlemleri, başvurusu, nihayete ermesi derken 2 ay belki daha uzun sürmüştü.

İyide sevgili dostum. Ehliyet sınavının ne yazılı sınav kısmını ne uygulama kısmını emniyet müdürlüğü düzenlemiyor. Konu tamamen milli eğitimin sorumluluğunda. Boşyere emniyete kızma. Bulunduğun ilin milli eğitim müdürlüğüne istediğin gibi söylenebilirsin. Boşa teşkilatın günanını alma.
    polemos bunu beğendi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı etarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçek hayata hoş geldin kardeşim. Bu hayatta hiç bir şey senin zannettiğin gibi gerçekleşmez, her fırsatta öpülürsün. Alış, alış!
    Evet alışalım ki Avrupa yönetimlerinin bu kadar vergi alınmasına, haksızlık yapılmasına rağmen gıkı çıkmamasına hayret ettiği millet olma özelliğimizi kaybetmeyelim (!) Evet dediklerinize katılıyorum ama alışırsak böyle devam eder, bu kısma karşıyım.
    MotoGlock bunu beğendi.

2SALLA1BAĞLA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SALCANO Tiger Speed
    BlackNaked, dostum benimde öyleydi, 7 ay sonra aldım başvurudan, 4 ay boş boş bekledim, 5. ay yazılı snav oldu. 7.ayda direskiyon sınavı, 1 hafta sonra sonuçlar açıklandı.

BlackNaked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Pardon bilmiyordum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Doğru çoğu kişi öyle diyor ama bütün yaz imkanım olduğu halde oturup kışın motora binmek dokunuyor. Hele bide 1 ay okula otobüs ve yürüyerek gitmek daha da acı

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Sakin ol şampiyon, onunde surebilecegin uzun bir hayat var kismetse... takma kafana cok..

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... bu kısma karşıyım.
    Valla ben de karşıyım, ama...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Sen dua et ailen izin vermiş 20 gün geçikmeden birşey olmaz

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı BlackNaked adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar 200ns in indirimi 30 Eylül de bittiği için mecbur motoru alıyoruz
    millet motor alamayacak diye paralanıyor sen alacaksın işte daha ne istiyorsun. sınavı geçtikten sonra da direk verilmiyor zaten. bu kadar takma kafanı motor daha çok seninle olacak.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmir de böyle bi uygulama yok iyiki de.Sabah erkenden gidiyosunuz ne zaman,hangi gün isterseniz.Dosyanızı veriyosunuz sonra parmak izleriniz alınıyor daha sonra akşam 5 de gidip alıyosunuz ehliyeti.

Motosikleti
    Mondial 100 Snappy X
    Ben bursa'dayım benim b sınıfı direksiyon sınavıda ertelendi,şimdi üniye gidip geri gelicem sınav için boşuna yol parası

Her işte bir hayır vardır geç olsun temiz olsun acele işe şeytan karışır konuda yazmışsın kurs ücreti 100 lira diye gayet uygun geldi bana yoksa kursları ben mi abartım bilemem ama benim 11 yıllık b sınıfı ehliyet var sadece direksiyon sınavı ücreti ne kadardır bilen var mı

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ben 2.5 ay ehliyetsiz binmis yazi 500 km yaparak gecirmistim. Simdiki aklim olsa asla yapmazdim. Bekle kardesim sabirla bekle hayirlisi buymus de

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isyankar genclik
    zulu bunu beğendi.

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    Ailesini ikna edemediği için devletin kurumlarını suçlayan bir çocuk...
    Hayatta daha nelerle karşılaşacaksın böyle sorunları mumla ararsın. Kendi motorunu alabilecek yetişkinliğe geldiğin zaman bu konu tekrar oku, o zaman ne demek istediği mi anlayacaksın.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    sınav ücreti 60 tl neden 100 tl ödedin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)