Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet ehliyet sınavı - video

Motovento
    REKLAM ALANI
    akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Arkadaşlar merhaba. sürekli görüyorum forumda ehliyet sınavında neler yapılması gerektiğiyle ilgili konular. Bununla ilgili bir video hazırladım. Sınav alanından ve sınav olan öğrenciyi video çektim. Sınavda yapılması ve yapılmaması gerekenleri anlattım. Ayrıca youtube kanalıma abone olursanız sevinirim

İyi seyirler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

faydali bilgi olduğundan kimse iplemedi o videodaki kubanın göstergesiyse oynaıp 160 yaptırsaydım. 10 sayfa yorum olurdu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Videodaki motorun rolentisi normal mi ustalar, bana biraz yüksek gibi geldi ;)

Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    rolantisi biraz yüksek sınavda stop etmesin kolayca diye sanırım.
    Hakan bilgin bunu beğendi.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

Hakan bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym wolf
    Bende haftaya sınava giricem. Güzel bi çalışma olmuş. sınavla ilgli yazı ve anlatılan çok var ama sınav anını video çeken rastlamamıştım. teşekkürler.
    Ne dersen de hiç farketmez

Motosikleti
    Karar Veremiyor :D
    Benimde yarın sınav. Bilgiler için teşekkürler

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videodaki motorun rolentisi normal mi ustalar, bana biraz yüksek gibi geldi ;)
    Genelde rolanti ayarını yüksek yapıyolar.Stop etmek zorlaşsın diye

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Yaptığın iş çok iyi.
    Fakat abone olun yazıları hiç iyi durmamış. Ayrıca ilk mesajı düzenleyip duvara kafa atan emoji eklemen hiç hoş olmamış.
    Sen faydalı işleri yap. Takipçi gelir.
    akbird bunu beğendi.

Nevada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    City Bike Racing 125
    Çok iyi bir video olmuş hocam, teşekkürler. Pazar günü sınavım var, bir tek sekizden korkuyorum Alacağız inşallah

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben ehliyetimi 2011'de aldım platform falan yoktu ne kadar tehlikeli ön lastik denge kaybedip platformun dışına çıksa sınav olan kişi düşer. Ki herkes motosiklet kullanmayı bilerek gelmiyor sınava.

l3v3nt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Video için teşekkürler. Bir kaç sorum olacaktı.
    Öncelikle bu parkuru 1 tekrar yapmamız isteniyor değil mi?
    Yani slalom, sekiz çizmek ve metal plakadan geçince tekrardan istemeyecek.

2. sorum bu plakadan ilk düşmede sınavdan kalınıyor mu?
    Aynı şekilde 8 veya slalomda dubalara çarpmada elenecek miyiz.
    akbird bunu beğendi.

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    Alıntı Nevada adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi bir video olmuş hocam, teşekkürler. Pazar günü sınavım var, bir tek sekizden korkuyorum Alacağız inşallah
    2.ci vites yarım debriaj kullan sekiz cizerken debriaj la isin var sadece ayarlayamazsan ön frene anlık dokun bırak

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    ben 10 yıldır aktir motosiklet kullanıcısıyım yarın sınavım var bunu hiç denememiştim o platforma ilk hakkımda gçen ay sınavda hızlı girdim frene dokununca kitlendi düşmedim devrilmedi motosiklet ama kaldım :D Bence acemi insan orda zaten teker kaymasında yere yapışır teker kaydığında motosikleti devirmemek ustalık bence :D

Nevada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    City Bike Racing 125
    Alıntı mücahit1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.ci vites yarım debriaj kullan sekiz cizerken debriaj la isin var sadece ayarlayamazsan ön frene anlık dokun bırak
    Normalde yoktu bu korku, ta ki biraz antreman yapayım diye iki taş koyup benim cbr ile sekiz çizmeye kalkana kadar. Dönmüyor meret, tır döndürüyorum sanki

Racing motor diye gidon hareket kabiliyeti daha düşük sanırım, kursta verdikleri motor daha kolay dönebilecek tipte bir motor olur diye düşünüyorum? Yoksa işimiz kontra ya kaldı o da becerebilirsek

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Videoyu izledim teşekkür ederim. Slalom yaptığımız kukalar arasındaki mesafe hakkında bilginiz var mı?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    17' sinde de benim sınav var. Tek korkum ekim 17 de havalar kötü olcak iyice. Yağmurda 8 cizerken kaydirmaktan korkuyorum.

Metal plakda sıkintı yok biraz gaz açıldığında kendi gidiyor zaten. Bir tavsiye : plakdan gecerken karşıya bakın. Bakışınızı aşağıya aldınızda dengeyi bozabiliyorsunuz.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Arkadaşımız gayet güzel anlatmış eline sağlık bizde bu tip video çekip paylaşmıştık,
    Ama arkadaşımız kask kamerasıyla çekince daha güzel olmuş sanki,

Gelelim sorularınıza;

Sınavda toplam 8 adet dubanın arasından geçmeniz gerekiyor,bu 8 adet dubadan sonra dönüşlerde birer tane daha ilave dubalar mevcut,

Her dubanın arası 6 m,yani çok rahat dönersiniz,
    Dubaların arasından geçerken ve 8 çizerken Motoru yarım debriyaj kullanmanızda fayda var.
    Platformdan düştüğünüz anda sınavdan kalırsınız tek seferde hafif gaz açarak geçmeniz gerekiyor,

A2 sınavlarında yapılan en büyük hata platformdan geçerken ön lastik düştüğünde tekrar platforma geri çıkmak istemeleri,platform yerden 5 cm yüksek olduğu için motosikletin lastiği platformun kenara takılarak aday sürücünün düşmesine sebep oluyor,Allah korusun istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor,

Bu kroki ise A2 sınavın nasıl yapılacağını gösterir,

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

Yarın ve pazar günü Direksiyon Sınavına girecek tüm arkadaşlara başarılar dileriz.

yasin. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    slalom araları 6 metre nedir ya honda kursunda 1 metreydi sanırım 1.5 ta olabilir basit bi sınav honda kursunda plaka 2 kat daha uzun ve rolantide gectiriyolar zor bişey gaz acma falan yasak ben hep sona gelince düsüyodum :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    video güzel bir paylaşım olmuş ama platformda gaz açmamak lazım 2 ile gireceksin sabit hızda geçersin. Bir de en önemli şeyden bahsetmemiş. Bakış!
    nereye bakarsan oraya gidersin. platformda da direkt karşıda bir yere bakmanız lazım. platforma motora bakarsanız düşersiniz.
    kukalar arası ve sınav güzergahı yapıldığı yere göre değişir. İstanbul Kartalda 4 tane kukadan geçtik kukalar arası 3m falandı.

Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptığın iş çok iyi.
    Fakat abone olun yazıları hiç iyi durmamış. Ayrıca ilk mesajı düzenleyip duvara kafa atan emoji eklemen hiç hoş olmamış.
    Sen faydalı işleri yap. Takipçi gelir.
    bi süredir bu tarz videolar çekiyorum. Buraya yüklüyorum. neredeyse yorum yapan bile olmuyor. Ama alaksız alaksız konulara ( 150cc cgle 250 yaptım, yok efendim koreli alacağıma çinli alırım, yok kaska 2 bin tl mi veirlir gibi ) yüzlerce msj görünce canımı sıktı. biraz serzenişte bulundum. Ama haklısın yapmam lazımdı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

- Normalde parkurdan 1 kere geçmen yeterli ama bu bağlı bulunduğun içle milli eğitim müdürlüğüne bağlı. 2 de yaptırabilirler 3 te.
    - diğer soruna gelince plakadan düşersen, dubalara çarparsan, 8 zi yapamazsan, parkuru tamamlarken herhangibir şekilde ayağını yere koyarsan kalma sebebi hepsi.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Parkurda denge demirine girerken gaz açarak girin, yavaş girerseniz denge kaybı olabilir hızlı şekilde bir çırpıda geçiliyor.Demire girerken motosiklet düz bir hat şeklinde girsin yoksa arka teker demir dışına çıkabilir.
    8 çizme yaparken 1.viteste kontrol zor oluyor motosiklet o viteste gaz tepkisi olarak çok hassas oluyor o yüzden 8 çizerken 2.viteste olsun ve debriyaja biraz dokunun ki ne durcak gibi olsun nede hızlı gittiğiniz için 8 in dışına çıkma ihtimaliniz olsun.
    Trafikte sinyalleri vermeyi ve dönüş tamamlandıktan sonra kapatmayı unutmayın.Hangi şeritteyseniz şeridi ortalayın yani kenardan kenardan gitmeyin sizde taşıtsınız ona da bakıyor komisyon üyeleri.Hiç acele etmeden yavaş yavaş gidin ve sınavı bitirin.KESİNLİKLE SINAVDA ACELE ETMEYİN BAŞARILI OLMANIZ KONUSUNDA EN ÖNEMLİ HUSUS ACELE ETMEMEK.

Video için elinize sağlık sınava girecek arkadaşlara faydası olur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)