Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet Randevu Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kaan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakın zamanda
    Merhaba arkadaşlar, B ehliyetim var. A2 almak için 5 eylülde sınava girdim ve kazandım şükür.Sertifikayı aldım ama trafikten randevu işi biraz sıkıntılı.Size sormak istediğim yeni yasa tasarısı 2016 da yürürlüğe giriyor.Ben ehliyeti Ocak ayından sonra almak istesem bir sıkıntı olur mu? Ehliyetler değişecekse 2 sefer aynı işlemi yapmaktansa 2016'ya girer girmez çıkartsam diyorum.Şuanda motorum olmadığı için sıkıntı olmaz benim açımdan.kısmetse fuar zamanı motor almayı düşünüyorum Siz ne dersiniz, bir akıl verin arkadaşlar...
    Yolunuz açık olsun dostlar....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Sertifikayı ehliyete çevirmek için izin verilen süre ne kadardır? 2016'ya sarkıyor mu? Zaten ehliyeti şimdi alsan bile yeni ehliyetle değiştirmek için galiba 5 yıl süren var (kontrol et).

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Sertifikayı ehliyete çevirme süresi 2 yıldır.

Motosikleti
    Yakın zamanda
    Yeni ehliyetle değiştirmek için 5 yıl varsa hemen almaya çalışırım.Ama randevu alma olayıda sıkıntılı, bi türlü boş denk getiremedim.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Al sen hemen ehliyetini. Değişim filan ne zaman olacağı belli değil, Daha nüfus cüzdanlarını dağıtamadılar.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al sen hemen ehliyetini. Değişim filan ne zaman olacağı belli değil, Daha nüfus cüzdanlarını dağıtamadılar.
    Katılıyorum. Ama nüfus cüzdanları konusu hariç. Nüfus cüzdanları dağıtılmıyor, vatandaşın müracaatına göre değiştiriliyor. Değiştirmeyenler günün birinde devletle bir işleri olup eski cüzdanı gösterince onu öpüyorlar, kuzu kuzu gidip değiştiriyor. Yeni ehliyette de aynısı olacak. Süresi dolunca bir trafik kontrol dalgası yayılacak, değiştirmeyenlere (inşallah) ehliyetsiz muamelesi yapılacak, devletin kasası dolacak.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Kaan34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni ehliyetle değiştirmek için 5 yıl varsa hemen almaya çalışırım.Ama randevu alma olayıda sıkıntılı, bi türlü boş denk getiremedim.
    sabah saat 9 da randevu sistemi açılıyor o saat aralıgında girersen alırsın

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    valla ben silivriden aldım randevuyu. İlk gün gittim evrakları bırakıp parmak izi verdim kart parasını verdim. Ertesi gün 4 de gel dediler, ertesi gün gittiğimde ehliyetimi alıp cıktım.

Motosikleti
    Yakın zamanda
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah saat 9 da randevu sistemi açılıyor o saat aralıgında girersen alırsın
    Şu anda sisteme baktığımda 28'ine randevu açmışlar hepsi dolu.Bayramdan sonraki hafta içi almak istesem ne zaman bakmak gerekir acaba,tşk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

Alıntı Ali1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben silivriden aldım randevuyu. İlk gün gittim evrakları bırakıp parmak izi verdim kart parasını verdim. Ertesi gün 4 de gel dediler, ertesi gün gittiğimde ehliyetimi alıp cıktım.
    Silivri pek yoğun değil herhalde .Bene Anadolu yakasında pendik tarafındayım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)