Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yurtdışı Alışverişleri- Taze Taze Ekipman Tercihleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Arkadaşlar merhaba,

Daha önce yurtdışı alışverişlerinin nasıl yapılacağı,püf noktaları hakkında bir konu yazıp paylaşmıştım. ( konuya buradan ulaşabilirsiniz http://www.motosiklet.net/forum/moto...celikleri.html )

Açıkcası ülkemizdeki uçuk rakamlar çok zoruma gidiyor olduğundan bu tarz konular açmaktayım. Konunun ucunun dokunacağı arkadaşlar hiç kusura bakmasın o yüzden.

Son zamanlarda yeni bir motor almaya hazırlanıyorum ufak ufak, bu sebeple yeni ekipmanlar dizmekteyim. Tercihlerimi sıralayayım

Sis farı led 3000 lümen 37$ (ürünün linkini atamıyorum indirimde yakalamıştım indirim bitmiş yayından kaldırılmış)

NFC bantlı Bluetooth intercom seti 55$

http://tr.aliexpress.com/item/FDC-Mo...Number=1392429

Ürün geldi sağlam ve gayet kaliteli bir sesi var

Aksiyon Kamera (tüm aparatları içinde çift batarya ile) 50$ (birebir aynı ürün Türkiye sitelerinde en ucuz 350TL)

http://tr.aliexpress.com/item/Origin...216767157.html

Bacak - Depo üstü çanta 16$

http://tr.aliexpress.com/item/Hot-Sa...341256792.html

Çok amaçlı Çakı-pense-tornavida ıvır zıvır 10$

http://tr.aliexpress.com/item/Multi-...356022427.html

Sigara paketi boyutlandırma için

Komine JKL124-PKL125 uzun termal takım 29$

http://tr.aliexpress.com/item/2015-N...449448401.html

Ürün geldi, sadece üst kısımıyla aynı kalitede olan ürünler ülkemiz mağazalarında 90 liradan aşağı satılmıyor.

Komine GK170 Titanyum serisi Smart tip eldiven 58$

Sadece bu üründe sıkıntı yaşadım. Siparişi verdiğim ilk mağaza elinde ürün olmadığı için gönderemedi. Kargolama süresi sona erdıkten 10 gün sonra kredi kartıma para iadesi geri yapıldı. Bir sonraki siparişimi mağaza sahiplerine stoklarında ürünün olup olmadığını sorarak yaptım. Sıkıntı yok

http://tr.aliexpress.com/item/New-20...Number=1760237

Komine PK900 motosiklet pantlonu 130$

http://tr.aliexpress.com/item/Top-ko...Number=1454021

Komine JK512 uzun enduro motosiklet ceketi 198$

Bir çoğumuz Komine markasını bilmediğimiz için ooo bu fiyatlara memleketten de alınırdı bu ceket pantlon diyebilirsiniz. Ben daha önce de kominenin ürünlerini kullandığım için gönül rahatlığı ile şunu söyleyebilirim ki Türkiyedeki muadili ürünlerin fiyatı 1500tlden başlamakta.

http://tr.aliexpress.com/item/KOMINE...pNumber=817203

Komine RK539 yağmurluk takımı 60$

Bunu açık konuşmak gerekirse takımı bozmamak adına aldım. Polenin yağmurluğu çok daha yakışıklı geliyor bana

http://tr.aliexpress.com/item/Komine...Number=1711294

Elcik ısıtma sistemi 14$ (aynısının en düşük ücreti 90 lira sanırım bizde)

http://tr.aliexpress.com/item/Motorc...259112843.html

Elcik koruma 22$

http://tr.aliexpress.com/item/Motorc...376234652.html

Evet.. Şimdilik paylaşabileceklerim bunlar, ufak tefek ıvır zıvır stickerleri falan paylaşmıyorum.

Ve ısrarla diyorum ki; alışverişinizi çekinmeden yurtdışından yapın herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor kurallara uyduğunuz sürece.

Nasıl alışveriş yapılabileceğini ilk paylaştığım linki okumasına rağmen anlamayan arkadaşlar olursa yardımcı olabilirim.

Tekeriniz düz bassın.

Dip not; Verdiğim linklerde fiyatlar farklı olabilir indirimde olan ürünleri yakalayıp alıyorum genelde.
    papirus00, Onurhan D, DusenAdam ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hayirli olsun. 75 euro gecince mi vergi oluyor acaba?

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun. 75 euro gecince mi vergi oluyor acaba?
    Başta verdiğim linki okuyacak olursan orada yazıyor bunlar, evet 100Dolar-75Euro gümrük sınırı var. Ben bu ürünlerin hiçbirine vergi ödemiyorum. Bunun yolu yöntemi de bahsettiğim linkte yazıyor.

Teşekkürler
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Kamera orijinal mi acaba? Birde video kalitesinden memnun musunuz?

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Kameranın markası sjcam ise fake olabilir dikkat edin.Ben orjinalini 80 dolara aldım çok geniş acıyla çok kaliteli video çekiyor meret harbiden.İsteyene video ekler link atarım
    rehberoguz bunu beğendi.

demirkask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Kamera yorumlara bakılırsa orjinal değil sanırım.

Elcik korumalar güzelmiş aldım listeme.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Bayram sonrası komine yağmurluk, çeket ve pantolondan sipariş edeceğim sanırım. Daha önce yazdığın bir konuda okumuştum yine yabancı forumlarda falanda okudum olumsuz bir yorum göremedim. tek sorun beden elbette ben zayıf ama uzun olduğum için emin olamıyorum sitede yer alan beden rahberlerine. rica etsem boy, gögüs ve bel ölçülerini tercih ettiğin bedenle paylaşabilir misin ? Teşekkürler. İyi bayramlar keyifli sürüşler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yurt dışından aldığı fiyata satan varsa bizde ordan alalım hem 3 hafta kargo bekliyecek hemde ucuza verecek

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı vsvr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamera orijinal mi acaba? Birde video kalitesinden memnun musunuz?
    Ben yurtdışında olduğum için ürünler benim elime geçmiyor. Türkiyeden bir arkadaşın adına gönderiyorum ürünleri. Kendisi ürünleri alıp bana anladığı kadarı ile tanıtımını yapıyor. Ürün sj4000 değil çakması ki özellikle orjinal almadım. Tutup da video klip düzenlemeye kalkacak bi model değilim. Olası kaza anlarını olayları kayıt altına alabilmek benim için yeterli ki bu işi fazlasıyla yapabilecek bir görüntü kalitesine sahip. Ürünün belirli bir marka olmaması onun kalitesiz olması anlamı taşımıyor
    RAMİREZ bunu beğendi.

Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet 100Dolar-75Euro gümrük sınırı var.

Gümrük limiti, 75 Euro veya Dolar cinsinden karşılığı olarak belirleniyor.

Bugünkü kur itibariyle örnek verirsek;

75 Euro, karşılığı yaklaşık 84 Dolar ediyor.

100 dolar değil yani, sipariş verirken buna dikkat edin.

Gönderi başına 75 €’yu geçmeyen eşyaya muafiyet uygulanıyor. Yani Kargo bedeli hariç ürün fiyatı 75€’dan az ise Gümrük Vergisi ödemiyorsunuz.

75 – 1.500€ arası gönderiler için gönderi başına;

AB ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda %18, diğer ülkelerden gelmesi durumunda %20 oranında vergi ödüyorsunuz.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı sonalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayram sonrası komine yağmurluk, çeket ve pantolondan sipariş edeceğim sanırım. Daha önce yazdığın bir konuda okumuştum yine yabancı forumlarda falanda okudum olumsuz bir yorum göremedim. tek sorun beden elbette ben zayıf ama uzun olduğum için emin olamıyorum sitede yer alan beden rahberlerine. rica etsem boy, gögüs ve bel ölçülerini tercih ettiğin bedenle paylaşabilir misin ? Teşekkürler. İyi bayramlar keyifli sürüşler.
    Komineyi daha öncede kullanmış biri olarak kesinlikle tavsiye ederim. Mesela şöyle güzel bir yanı da var önceki kullandığım yazlık ceketi, motoru sattıktan sonra başka birisi satın almak istedi. 110 dolara satın aldığım ürünü adam benden ikinci el olarak 500 liraya aldı (motosiklet ekipmanlarını bilen ederini kendisi belirleyen bir arkadaş) ve haala iyiki almışım der.

Evet beden konusunda sıkıntı yaşayabiliyorsunuz en kolay yolu ölçüleriniz tutmuyorsa satın alacağınız mağazaya ölçülerinizi vermek. ben 182 boyunda 75-80 kilo aralığındayım XXL ceket XL pantolon sipariş geçtim satıcıların yönlendirmesi ile. termal kıyafet takımını XL yağmurluk takımınıda XXL sipariş ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurt dışından aldığı fiyata satan varsa bizde ordan alalım hem 3 hafta kargo bekliyecek hemde ucuza verecek
    Ya tamam yurtdışından aldığı fiyata satmasın eywallah öyle bir talepte bulunamaz zaten kimse ama atıyorum 150 liraya aldığı ürünü de en düşük 350 liraya satarak 150 liralık üründen 200 lira kar etmeye kalkmasın en azından esnafımız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Alıntı chetaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gümrük limiti, 75 Euro veya Dolar cinsinden karşılığı olarak belirleniyor.

Bugünkü kur itibariyle örnek verirsek;

75 Euro, karşılığı yaklaşık 84 Dolar ediyor.

100 dolar değil yani, sipariş verirken buna dikkat edin.

Gönderi başına 75 €’yu geçmeyen eşyaya muafiyet uygulanıyor. Yani Kargo bedeli hariç ürün fiyatı 75€’dan az ise Gümrük Vergisi ödemiyorsunuz.

75 – 1.500€ arası gönderiler için gönderi başına;

AB ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda %18, diğer ülkelerden gelmesi durumunda %20 oranında vergi ödüyorsunuz.
    Demekki gümrük memurları bu ayrıntının farkında değil. ben 90-95 dolar fatura ettirerek çok ürün aldım yakın tarihte hiçbirine de bir vergi ödemedim.

Motosikleti
    Var
    Neymiş o 200 lira kar yapan ya talep vardır ya sark kurnazıdır yada acelem yok varsın 1 ay sonra satılsın ama 200 lira karla satıyım.diyenler var bende bu işlerle uğraşıyorum neymiş 200 lira kar yapılan hemen bende getirtmeye başlıyacam dolar oldu 3 lira 50 dolarcık 150 lira yapıyor sj 4000 lerdemi oluyor bu olay ?

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neymiş o 200 lira kar yapan ya talep vardır ya sark kurnazıdır yada acelem yok varsın 1 ay sonra satılsın ama 200 lira karla satıyım.diyenler var bende bu işlerle uğraşıyorum neymiş 200 lira kar yapılan hemen bende getirtmeye başlıyacam dolar oldu 3 lira 50 dolarcık 150 lira yapıyor sj 4000 lerdemi oluyor bu olay ?

Sitedeki bir çok ürünü trollediğim için kaldırıp geri yüklüyorlar bazen yüklemiyorlar yada fiyatı aşağı çekiyorlar. Olmadı üyeliğimi siliyorlar ama buyrun örnek bi link

http://urun.n11.com/outdoor-kamerala...rkce-P63483399

Yanlış olmasın bakın adam %45 indirim yapmış 650 liradan 360 a düşmüş. lütfen ama..

Motosikleti
    Var
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitedeki bir çok ürünü trollediğim için kaldırıp geri yüklüyorlar bazen yüklemiyorlar yada fiyatı aşağı çekiyorlar. Olmadı üyeliğimi siliyorlar ama buyrun örnek bi link

http://urun.n11.com/outdoor-kamerala...rkce-P63483399

Yanlış olmasın bakın adam %45 indirim yapmış 650 liradan 360 a düşmüş. lütfen ama..
    Bunu aliexpressdede yapıyorlar normal fiyatı şisirip indirimli diye normal fiyattan satıyorlar ücretsiz kargoya 7-8 dolar ne denk getirirse isteyenler var 7 dolarlık eldivene kampanya yapmış normal fiyatı 100 dolar diyor ama indirimle 7 dolar oluvermiş

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    E tamamda ortadaki sorun şişirilmiş fiyat üzerinden yapılan indirim değil. Indirilmiş haliyle verdikleri fiyat.
    Herkesin kendi tercihidir ama ülkem esnafı böyle düdüklemeye çalıştıkça bende hep yaptığım gibi insanları bilinçlendirme çabalarında olacağım.
    Kazanmasinlar demiyorum en çok bizim esnafımız kazansın ama insanlari düdükleyerek değil. Atıyorum bir koruma demirini ne bileyim çanta demirini vs gidip yurtdisindan sipariş etmem çünkü emek verip yapan üreten ve değerinde satan motorcu esnaf arkadaşlarımız var. Onlar kazansın der alişverişimi gözü kapalı kendi esnafımdan yaparım bu gibi durumlarda. Ama düdüklemeye çalışıyorsan yok arkadaş ben oynamam sizle

Motosikleti
    Var
    Arama motoru var ürünleri en düşük fiyattan başlayıp sıralamak gibi ordada köfteyi çakmıyorsa yapacak bir şey yok aynısını aliexpressdede çok defa gördüm bizimkiler daha insafsızmış .)

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    eldiven yağmurluk mont güzelmiş özellikle eldiven çok iyi duruyor. yakındanda öle kaliteli ise çok iyi

güle güle kullan... güzel ürünler almışsın.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Teşekkürler. Daha iyileri sizin olur umarım.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Bilgilendirmeler için teşekkürler Yunus.
    (Ne zaman dönüyorsun ?)

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirmeler için teşekkürler Yunus.
    (Ne zaman dönüyorsun ?)
    Başkanım Ekim sonu Kasım başı gibi bi Türkiyeye gelmeye çalışacağım fakat pek zaman geçiremeyeceğim. Hatta motoru bile alamayabilirim. Kasım ayı içerisinde kuzey kutupları keşfetmeye gideceğim kısmet olursa

Kuzey ışıklarınıda mı görmiyah :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)