Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Nedir bu Yaya'lar dan çektiğimiz.

Motovento
    REKLAM ALANI
    XleonaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Bu sıralar arabalardan çok yayaların vurdumduymazlığı dikkatimi çekiyor. Korna ya bastığım halde yavaş yavaş haraketler önümden çekilmemeler. insanlar ne kadar rahat arkadaş. Bir de yavaş yavaş karşıya geçmeleri var beni görünce. ulan sanki çarpsam zarar görmücek p...enk. Hayatında hiç motor tecrübesi olmayan arkadaşımı artçı olarak aldım arkama o bile isyan etti.Daha kendim de yeni olmama rağmen Çevremdeki çoğu kişiye motosikleti sevdirdim çoğunun algıları değişti.Bıkmadan usanmadan devam.
    eroceto ve Mehmetalickr bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi tane full koruma demirli cbf alıp üzerlerine atasım var, bakalım bu kadar sakin olacaklar mı ? adam gözümün içine baka baka ölü adımlarla yürüyor, sinir oluyorum ben de.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    bi de korna çalıncada homur homur anırıyorlar

Sehir icinde isik vs olmayan yerlerde gecis hakki her zaman yayalarindir.onunuze ciktiklarinda gecmesini bekliyeceksiniz. Kornaya basmicaksiniz. Carparsaniz siz suclu cikarsiniz. Duramadim diye bisey yok. Duracak hizda gideceksin diyor.gormedim diye bisey yok goreceksin diyor. Ona gore sehir icinde yayaya carpmak demek basiniza buyuk dert aldiniz demektor.davasi yillar surer.ona gore akilli olun benden soylemesi.
    manofsteel, TOTEMONS, MotorKafa ve 13 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Okuyunca direk yaşadığın şehre baktım. Bursa, Yalova falan olunca tabi normal geliyor ama gidip ayrılmış yolda yola atlamıyorsa, kırmızıda geçmiyorsa yayaya yol vermek zorundasınız. Çekilsin diye korna çalmak nedir ? Bursa'da insanların yol vermek, sinyal vermek gibi içgüdüleri olmayınca, yol verilmez alınır kafasıyla araba sürülünce bunlar da doğal karşılanıyor ama değil malesef...
    I_Know, B65, mucoist ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Hacı denk getirdiğine giderken dirseği, tokatı basıp geçecen..
    Tİme_shİft42 bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Değişik değişik küfrlr ediyorum

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Benim için yayanın yavaş karşıya geçmesi beni bekletmesi hiç sorun değil yavaşlarım da beklerim de, önemli olan görüş açımın kısıtlı olduğu yerlerde aniden yola atlamaları, işte o an sıkıntı büyük olabiliyor.
    heia2654, Iron&Road ve SizofrenMacaPapazi bunu beğendiler.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Yayaya saygı ve hoşgörü gösteremeyen motosiklet sürücüleri arabalardan saygı ve hoşgörü bekliyorlar. İlginç...

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Motorun geldiğini görüp yola atlayanlar var, sanki içinden geçeceğim..
    AliCem Yener bunu beğendi.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Ben sırf yayalar yüzünden birkere motoru yatırmıştım. Yolda avel avel yürüyen bir yaya gördüğünüz zaman şunları uygulayın. Etkili bir yöntemdir. Gözünüze bir yayayı hedefe alın. Motoru iyice hızlandırırıp. Yanına yaklaşınca arka tekerleği kızaklatacak kadar frene basın. Arka tekerleğin kızaklaması ile çıkan o ses yayayı olduğu yerden kaldırıma zıplatacaktır. O korku yayanın yolda yurumemesi gerektiğini anlaması için yeterlidir. Deneyin mutlaka oldukça zevklidir. Yalnız bunu yapabilmeniz için motorunuzda abs olmaması gerekiyor. Eski motorda bayağı eğleniyordum ama yeni motorumda abs olmadığından yapamıyorum.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Sinir bozucu olanlar; sokaklarda kenarda değil yolun ortasında gidenler, kaldırım varken yolda gidenler, sağına-soluna bakmadan yola atlayanlar.

Şimdilik "sürücü" sıfatını edinememiş, halen bir yaya olarak da şu çok sinir bozucu: caddede yaya geçidi yok ve karşıya geçmem gerek, hiçbir araba zaten yol vermiyor; tam yeterli süreyi buldum hızlıca geçeyim diyorum, caddeye birleşen sokaktan bir motor zırt diye araya giriyor.

Şehir içinde bi sinyal kullanan motor nerdeyse hiç görmedim. Kavşağın boş tarafından geçiyorum, adam diğer birleşmeden üstüme kıra kıra geliyor.
    Bi de geçen, 3 tane hanzo binmişler bir motora, Allah'ın öküzü sağ sinyal yakılı vaziyette sola dönüyor, üstüme üstüme geliyor bir de mal gibi yüzüme bakıyor.

Motorcular melek değil. %90-95'i mal.
    mozgur bunu beğendi.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sırf yayalar yüzünden birkere motoru yatırmıştım. Yolda avel avel yürüyen bir yaya gördüğünüz zaman şunları uygulayın. Etkili bir yöntemdir. Gözünüze bir yayayı hedefe alın. Motoru iyice hızlandırırıp. Yanına yaklaşınca arka tekerleği kızaklatacak kadar frene basın. Arka tekerleğin kızaklaması ile çıkan o ses yayayı olduğu yerden kaldırıma zıplatacaktır. O korku yayanın yolda yurumemesi gerektiğini anlaması için yeterlidir. Deneyin mutlaka oldukça zevklidir. Yalnız bunu yapabilmeniz için motorunuzda abs olmaması gerekiyor. Eski motorda bayağı eğleniyordum ama yeni motorumda abs olmadığından yapamıyorum.
    Seninki çok riskli, ya duramazsan..
    Ben umursamaz yayanın dibine kadar gelip kornaya bazıyorum. Kask yokken benim bile kulaklarım sızlıyor çok rahatsız edici.

Sokakça cocuk varsa, iniyorum motordan korkumdan olurmu hiç tamamen saygımdan

Not: Yaya her zaman haklıdır, o yüzden pür dikkat.
    mozgur bunu beğendi.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Motora kafa atmak istercesine ısrarla yola atlayanlar var. Onun dışında yayalarla bir sıkıntım yok benim.

Motorcular da insan, hali ile yaya. 7/24 motor kullanmıyoruz ki, biz de biliyoruz ülke de yaya yolu diye bi' şey olmadığını, olsa bile "kim yürüyecek şimdi oraya kadar" denildiğini. Ama hakikaten öyle insanlar var ki insana cinnet geçirtir. En az 50 ile gidilebilecek yol da biraz daha hızlı geç işte karşıya..

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    yolda düz giderken özellikle motora doğru yönelip atlamaya ne demeli,
    bir hayranlık belirtisi belki olabilir? güdümlü yayalara dikkat edin.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

xaselcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Böyle olacak motorun korkutacaksın milleti
    MetinK., samet10 ve Traveler bunu beğendiler.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Şoförken yaya,yaya iken şoföre küfreden milletiz,biraz daha empati kuralım
    computeus ve heia2654 bunu beğendiler.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı xaselcuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=JF5xDqDzng8

Böyle olacak motorun korkutacaksın milleti
    Benim de aklıma bu geldi, çivi çiviyi söker...

xaselcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Malesef ülkemizde böylede sonuçlanabiliyor
    Dakika 1:12 ye bakın.Motosiklete zorla kaza yaptırmak. http://alkislarlayasiyorum.com/iceri...rafik-kazalari

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)