Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

cbr 500r neden gitmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen hacı benim için en uygun olanının CBR500R olduğuna karar verdim. Acayip mutluyum. Hem az yakıyor hem de tatmin edecek ölçüde gidiyor. Fiyatı dez avantaj ama yapacak birşey yok. Benim motor 2014 model bu arada

piste de girmişsin senden mutlusu yoktur
    serdal abi geçen aklıma girdi 300le gir rahat rahat takılırsın iş görür diye
    500le girdiğinde hangi grupta yer aldın ? 600 ccler mi 250 ccler mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Ben mantık adamıyım tarzıma ve boyuma uygun tüm motorları ölçtüm , biçtim . Kafamda kurdum 500r aldım . Hem trafikteki nerdeyse her araçtan hızlı olacaktım , hemde 600 - 1000 liklerden geri kalacaktım 2 senedir bende . Mantığımı susturabilirsem 600RR alacağım, bence 600 lük SS motor alacak herkesin 500r dan bir geçmesi şart.Yalnız 250RR gelirse 500r satar alırım . Yaptığım km nin %90 nını şehir içinde yapıyorum hafif ve atik bir motor herzaman iyidir.

250RR
    https://www.youtube.com/watch?v=ZaOE0XXgoFc

Motosikleti
    MT07
    Çünkü öyle üretilmiş.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben en son bıraktığımda ninca 300 düzlükte geçiyordu burası mı o sayfa ?

Motosikleti
    MT07
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben en son bıraktığımda ninca 300 düzlükte geçiyordu burası mı o sayfa ?
    He o sayfa

Videoda bu sanırım

2:15 ten itibaren izle

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Yorumlara bak be arkadaş
    Konuyu hortlattığıma pişman oldum

İşin gerçeği ninja 300 ayarında olan cbr 500r gerçekten gitmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:02 ----------

Cbr 500r
    5 küsür sn civarı 100 kmh ye çıkan 190 kmh hızı görebilen makina almak yerine

Hemen hemen aynı parayla
    MT 07
    2.9 sn ye 100 km ye çıkan
    Son hız olarak 210 kmh yi görebilen abs li
    Yakıt tüketimi cbr 500r la aynı olan motor

Ortak yönleri
    Abs
    Yakıt Tüketimi

Karar Mt 07
    Alınabilecek fiyat performans ürünü

Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlara bak be arkadaş

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:02 ----------

Cbr 500r

Hemen hemen aynı parayla
    MT 07

Ortak yönleri
    Abs
    Yakıt Tüketimi

Karar Mt 07
    Yakıt tüketimi aynı demişşsin Kulandın da mı biliyorsun?

0-100 dediğin ağırlık bölü kilodur.
    R6 0-100 üç saniye
    MT07 182kg 74,8hp
    500R 185Kg 47Hp
    R6 190KG 122Hp

Ortak özeliği ABS demişsin hondanın fren sistemi ile yamahanın ki farklıdır ondan da haberin yok
    Birinde combine abs var birisinde normal abs

Piste virajlı yollara çıksınlar 500R MT07 çift vurur tek sayar viraj kabileti sınıfının çok üzerinde

MT07
    Agzında salayalar akan habele hübele diyen bu kaç basıyor diyen ergenlerin motoru.

Cbr500R /CB500F/CB500X
    Kendini bilen eğitimli aklı başında olanların motoru.

İkinci el alacak isen her zaman CB500F mi yoksa MT07 mi diye düşündügünde türkiyede CBXXXX dogru seridir.
    Birinin kullanıcısın ekserisi m...kafalı japon askeri iken ,istisnalar kaideyi bozmaz,
    Digerinin kulannıcısının çogunlu aklı başında ne aldıgını ne yaptıgı bilen kişilerdir..

Yakıt tüketimide öyle senin düşün düğün gibi degil kullanmadığın bilmediğin motor hakkında atıp tutma veya altın fistanlı adamın söyledikleri ile hareket etme altın fistanlı adam pulsar için ne demişti köpek gibi bastım 3,5 geçmedi falan demişti bende pulsar vardı bastım mı gayet 4 LT üzerine rahat çıkarabiliyordum.. CBR500R face sayfasına bak birisi 6 Bin KM ortalama yakıt verilerini vermiş tüm aldıgı yakıtları paylaşmış 6BİnKM ortalaması 4,1 cicarı ve hiç 5 LT üzerinde bir yakıt ile depo doldurmamış.

Bir surü kronik sorunu olan su gibi yakıt MT07 gibi gereksiz motor ile hiç kronik sorunu olmayan çok düşük yakıt tüketimi olan motoru çok taraflı karşılaştırmışsın..
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Yorumlara bak be arkadaş

Cbr 500r

Hemen hemen aynı parayla
    MT 07

Ortak yönleri
    Abs
    Yakıt Tüketimi

Karar Mt 07
    Gene aynı noktadayız. 190 km hız ile 210 km hızın arasındaki 20 km hız benim için çok bir anlam ifade etmiyor. Ama rüzgar koruması, güzel bir görünüşü ve kombin abssi ile CBR çok güzel motor.

Bir de şu hız işine değinelim.

Bakın CBR250 kullanıyorum, Allah var gidiyor alet. Daha önce de 250 cc motorlar kullandım, CBR gerçekten gidiyor. R25 biraz daha iyi gidiyor, ama düz yolda asla ve kata 190 falan yapmaz. Arkadaşımda R25 varken baya bir denedik. Sonuçlar hep aynı oldu; Kalkışta burun farkı ile öne geçse de, ilk vites değişiminden itibaren geride kalıyor CBR, dahası, 140 km /h üzerinde R25 daha coşkulu, ancak, öyle çekip gitmiyor, ekip kaybolmuyor. Ha olay top speed'e gelince, R25 önde, ama ne kadar? Düz yolda CBR ile maksimum 170 gördük, onu da R25'i kullanan arkadaşım gördü. Kendi motorunda da 175, baya bir vakit harcayınca 180 gördü.
    Bence aradaki fark çok mühim değil. Neden mühim değil onu da söyleyeyim, çünkü iki motor da 140 km ile seyrederken zaten çok devir atıyor, belirli bir süre o şekilde sürüş yapınca bildiğin işitmede zayıflama oluyor. Eh, zaten bizim ülkenin yolları, trafiği falan öyle 180-190-200 yapmaya çok elverişli değil. Önünüze araba, kamyon, yaya, bilimum hayvan çıkabilir, rögar kapağı açık olabilir, belediye açtığı çukuru kapatmamış olabilir vb. Dolayısı ile ne MT07 alsak 210 km ile gideceğiz, ne CBR500 alsak 190 ile. İkisinin de yaptığı ortak 0-120 km/h aralığı sürüş aralığımızın %80'ini oluşturacak. Eh, arada şımarıp ikisinin de yapabildiği 120-180 aralığını kullanacağız ama toplam sürüşümüzde %10-15'i geçmeyecek. İşte geriye kalan o %5'lik dilimde de top speed denemesi yapacağız.

Sen hiç grenaj koruması olmadan 150 üzeri sürat yaptın mı? Ben yaptım, hiç güzel olmuyor, dayak yiyorsun rüzgardan. MT iyi motor, ama rüzgar koruması yok. Klasik naked, emin ol 210 yapabilen MT07 ile 2 sefer 210 km süratte rüzgarın neler yaptığını görsen muhtemelen 3. bir denemen olmaz.

Tip konusuna hiç girmeyeceğim çünkü öznel ama hepimizin hemfikir olacağı konu şu ki, grenaj güzeldir.

150 ile giderken MT07 kaç devir atıyor? CBR500 kaç devir atıyor? Bunun cevabı oldukça mühim. 150 km'yi ben CBR250 ile de R25 ile de yaptım, yapabiliyorum, ama o kadar çok devir çeviriyor ki, yoruyor sürücüyü.

Unutmadan, işin gerçeği CBR500ün Ninja300 ayarında olduğuna inanmak garip. Sadece google'a sorunca cevabını alabiliyorken hem de. İkisinin de top speed olarak 190 yapması mesele değil. Biri kalkışta çekip gidiyor, üstelik 190'ı çok daha önce görüyorsa diğeri onunla aşık atamaz. CBR500 kalkışta takıyor, giderken takıyor, top speede çok daha erken ulaşıyor. CBR500 hıznacağı son sürate ulaştığında hala 6. vitese geçememiş motorun yaptığı top speed mühim değildir.
    serif abi, pocemonmutlu ve gezginmotor bunu beğendiler.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Bu başlıktaki soruya cevabı Dünya Superbike şampiyonasında WSSP300 kategorisine CBR 500 ile katılan honda gerekli cevabı vermiştir.

https://goo.gl/photos/ZZJVPHeichyVW1JX9

Motosikleti
    Regal Raptor DD150
    Güzel motor torku yüksek fakat gücü sınırlandırılmış. Fiyatıda yüksek bence. O paralar verilmez diye düşünüyorum. Onu alacağıma R25 alırım zaten tapa gaz ikisindede aynı.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu

Hemen hemen aynı parayla
    MT 07

Ortak yönleri
    Abs
    Yakıt Tüketimi

Karar Mt 07
    2,9 saniye mi?
    serif abi bunu beğendi.

Bu başlıktaki soruya Dünya Superbike şampiyonasında WSSP300 kategorisine CBR 500 ile katılan honda gerekli cevabı vermiştir.

http://resources.worldsbk.com/files/...faa1879b8c9188

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    İnternette 0 100e bakıldığında ninja ve cbr için benzer sonuçlar çıkıyor

Kawa 5.4 - 6 arası iken cbr 5.2 5.8 arası 100e ulaşıyor görünüyor.

0 160 hizlanmalarinda ninja 20 saniye cbr 18 saniye olarak çıktı karşıma. Detaylı araştırmadım ilk çıkan videoları izleyerek yorum yaptım.

Aradaki 1 2 saniye için mi bu kadar tantana ?

Cbr 250 ile r25 arasındaki fark neyse ninja cbr500 arasındaki fark odur kalkışta da top speedde de.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Burada r-25 ile cbr-500 karşılaştırmak mantıksız bence biri başlangıç motoru deli fişek öbürü de 4 silindir racing sınıfına geçiş aracı 250 cc den sonra. Bence 250 cc den inip direk 4 silindir 600 cc makinaya binmemek lazım. Ara geçiş olmalı 500 cc gibi diye düşünüyorum.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2,9 saniye mi?
    Klavye sahibi yazıyor ne diyelim veya diger versiyonu agzı olan konuşuyor ,
    Boş mu konuşuyor dolumu konuşuyor o önemli değil önemli olan konuşmak
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Cbr 500 alınacak güzel bir alet, honda'nın klasik kolay kontrollu dengeli bir modeli, ülkemizde çok fazla ilgi görmemesi sanırım yine bu "gitmiyor" şikayetlerinde saklı, nereye gidecekse artık.
    herkes tapagaz gide gide aklını tabakhaneye teslim etmiş, yıl olmuş 2017 hala bir motoru değerlendirirken top speed'e takılıyosunuz.

mt07 ile yakıt karşılaştırması yapmayın bile. yamahada hangi motor az yakıyor ki zaten. honda yakıt konusunda her zaman avantajlıdır.
    pocemonmutlu bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Alıntı simoncelli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada r-25 ile cbr-500 karşılaştırmak mantıksız bence biri başlangıç motoru deli fişek öbürü de 4 silindir racing sınıfına geçiş aracı 250 cc den sonra. Bence 250 cc den inip direk 4 silindir 600 cc makinaya binmemek lazım. Ara geçiş olmalı 500 cc gibi diye düşünüyorum.
    iki motor da şuan aynı şampiyonada yarışıyor neden karşılaştırmayalım? Bence R25 ten sonra cbr 500r alınmaz.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Okuyup okuyup gülüyorum artık yorumlara. Yazılanların çoğunun içi boş o yüzden fazla ciddiye almayın. MT-07 de demek K1300R gibi gidiyormuş.

Son bir not: Ağırlık güç oranının hızlanmayla pratikte hiçbir ilgisi yoktur. İnanmayan varsa R25 ile Kawasaki VN900'ü kaldırıp bir denesin.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki motor da şuan aynı şampiyonada yarışıyor neden karşılaştırmayalım? Bence R25 ten sonra cbr 500r alınmaz.
    İki motor derken Yalnız R3 yarışıyor R25 değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:53 ----------

https://www.yamaha-motor.eu/tr/produ...turestechspecs 36 beygir

https://www.yamaha-motor.eu/eu/produ...turestechspecs 42 beygir

Ayrıca daha az devir çevirerek elde ediliyor.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternette 0 100e bakıldığında ninja ve cbr için benzer sonuçlar çıkıyor

Kawa 5.4 - 6 arası iken cbr 5.2 5.8 arası 100e ulaşıyor görünüyor.

0 160 hizlanmalarinda ninja 20 saniye cbr 18 saniye olarak çıktı karşıma. Detaylı araştırmadım ilk çıkan videoları izleyerek yorum yaptım.

Aradaki 1 2 saniye için mi bu kadar tantana ?

Cbr 250 ile r25 arasındaki fark neyse ninja cbr500 arasındaki fark odur kalkışta da top speedde de.
    Eyvallah, aradaki 2 saniye öyle ahım şahım bir fark değil, ama arkadaş, devir var birde, devir. Sonuçta kalkıp yarış yapmayacağız, ki yapsak bile CBR kazanır. Şunu anlatmaya çalışıyorum, 160 ile giderken dakikada 5k devir çeviren makine ile, 10k devir çeviren makinenin arasında fark yok diyorsunuz. Yahu sürüş hissiyatı diye bir şey var. Bu güne kadar bindiğim hiçbir motor ile, dakikada 8k ve üstü devir atılan hızlarda 2-3 dakikadan fazla seyir yapmadım. Çünkü rahatsız ediyor. Gürültü yapıyor, muhakkak titriyor, yoruyor. Ha motor kendi de yoruluyor.

Üstelik arada kombine fren sistemi gibi reel bir de fark var donanımsal olarak.

7000 devirde maksimum torku olan 43 NM'yi, 8500 devirde ise maksimum gücü olan 46,9 hp'yi üreten 194 kg ağırlıktaki kombine abs frenli motor ile,
    10000 devirde maksimum torku olan 27 NM'yi, 11000 devirde ise maksimum gücü olan 39 hp'yi üreten 174 kg ağırlıktaki düz abs frenli motor kıyaslanırsa hangisi kazanır bunu size soruyorum.

Honda 3 bin devir önce 16 NM tork veriyor fazladan, 2500 devir önce 7,9 hp güç. Bu işin mühendisliğini söylerken sadece aradaki 20 kg ağırlığa dikkat çeken arkadaşlara diyorum ki, sadece fazladan güç, tork ve ağırlığa odaklanmayın. Bir de bu gücün ve torkun üretilmesi için çevirilmesi gereken devir olayı var.

Tip ayrı bir konu, oraya girmeyelim. Zira kişisel zevk odaklı konuları tartışılası bulmuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki motor derken Yalnız R3 yarışıyor R25 değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:53 ----------

https://www.yamaha-motor.eu/tr/produ...turestechspecs 36 beygir

https://www.yamaha-motor.eu/eu/produ...turestechspecs 42 beygir

Ayrıca daha az devir çevirerek elde ediliyor.
    Zannediyorlar ki, biz onlarla aynı motora biniyoruz.

O yartışmalarda aynı şampiyonada yarışan motorlar 300 cc. Yurt dışında CBR de 300 cc, YZF-R de 300 cc, MT'de 300 cc, hatta benelli TNT bile 300 cc diye biliyorum. Aradaki 50 cc'yi küçümseyebiliriz, ama mesela R25 ile R3 arasında muazzam güç farkı var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuyup okuyup gülüyorum artık yorumlara. Yazılanların çoğunun içi boş o yüzden fazla ciddiye almayın. MT-07 de demek K1300R gibi gidiyormuş.

Son bir not: Ağırlık güç oranının hızlanmayla pratikte hiçbir ilgisi yoktur. İnanmayan varsa R25 ile Kawasaki VN900'ü kaldırıp bir denesin.
    Belirli bir hacme kadar ağırlığın etkisi büyük.

Denedik, arkadaş CBR250 ile ekti beni kalkışta ve gidişte. Sonra motorları değiştirdik acaba motorlarda rodaj vb. kaynaklı fark mı var diye, gene o geçti. Adam 32 kg daha hafif benden. Dolayısı ile, motoru ben kullanıyorken beygir başına ekstradan bir kg'dan fazla yük biniyor.

Ama mesela 1100RT ile ben de 210 yapıyordum, 30 kg daha hafif arkadaşta.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)