Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motosikletinin Amortisörünü Kestiren Adam

Motovento
    REKLAM ALANI
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zamaninda adanada national belgesellerini bile cekmisti...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siyasi konuya girmeyeceğim ama eminim sahip olduğun motorlarla 120 km/hz üzerine çıkıp kimseyi tehlikeye atmıyorsundur...mesela full ekipmanlı racing sürücüsü bazı g.vatlar o etkileyici sesli motorları ile araçların yanından sıfır geçip kısa süreli paniğe sebep olduklarına çok şahit olmuşumdur. Veya bazı başlıklarda görüyoruz bmw gs bilmem ne adamın arkasına yapışıp sıkıştırıyor okuyunca bir şey değişmiyor eşşekse eşşektir..
    Araçların yanından sıfır geçmeyi bırak, sollamadan önce bile kafamda bir ton riskli olasılık düşünürüm. Acaba ben tam arabayı sollarken sola kayarmı, yada tam sollarken yolun sağından bir hayvan yola çıkarda solladığım araba yüzünden bunu görmem ve bir anda önümde bulurmuyum gibi bir ton seneryodan sonra sollama yaparım. Yani o senin dediğin arabalara silme geçen apaçiler ile en ufak benzerliğim yok.
    120 km/h yi geçme muhabbeti ise çok nadir oluyor ve inan neredeyse hiç otomobil olmadığı zamanlarda oluyor.
    Şimdi diceksin ki o zaman neden büyük cc aldın ne gerek var ? Ben büyük cc yi ivmelenmesi için seviyorum. Motoru her çıkardığımda mutlaka bir kaç hızlı ivmelenme yaparım. Ama şuna emin ol araçlara olabildiğince uzak ve hatta hiç araç olmadığı zamanlarda yaparım ani hızlanmaları.
    Kendim matematik öğretmeniyim. Yani sayısal yönü ağır basan, teknik detaylara aşırı meraklı ve inceleyen biriyim. Çocukluğumdan beri yüksek ivmeye sahip araçlar ilgimi çeker. Anlayacağın 4 silindir 1000 lik yada 800 lük motorlara millete hava atmak, apaçilik yapmak için değil kendi zevkim için biniyorum.
    Şimdi bmw gs e binen bir tane serseri denk gelmiş olabilir ama oranlamaya vursan 1000 tane gs sürücüsünden ya 1 tanesi apaçi çıkar yada hiç çıkmaz.
    Ama amortisörü indirip arkasını kaldıran, salak salak yazılar yapıştıran tiplerin 1000 tanesini incelesen eminim en az 950 tanesi apaçi çıkar.
    dejavoo bunu beğendi.

Şehirde ne kadar kasisi olmayan yol varsa hepsini bilirler.
    Ayakları her zaman burnu yere değecek şekilde durur.
    Trafik polislerinden kaçmayı kahramanlık olarak nitelendirirler.
    Sessiz sakin bir yerde huzuru bozmak onların en keyif aldığı şeydir.
    Bu böyle uzar gider
    fz6_fazer bunu beğendi.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün motosikletimin amortisörlerini kesip dolaşsam buradaki herkesin benimle ilgili genel düşüncesi bu yönde olacaksa deydireyim böle dünyaya Ki buradaki insanlar ortalamaya vurduğumuzda genelden çok daha eğitimli ve daha düzgün şartlarda büyümüş insanlar.

Sizin düşünceleriniz böyle ise şu bir gerçek.

Ortalamaya vursak motosiklet kullanıcılarının çoğu bu tarz insanlar. Bence dünya genelinde bile bunu ele alsak daha beter sonuçlar çıkar.

SS motosikletiyle 120'yi geçmeyen insan bile dünyanın geri kalan motosiklet kullanmayan insanlarına göre 'tofaş' alamayıp motosikletiyle çılgınlık yapan başka insanların hayatıyla oynayan hatta namusuna salça olan insanlarız.

Yani hepimiz dünya genelinde bozuk, eğitimi olmayan, apaçi, bira içip yolda şişesini kıran, halı saha maçında arkadaşına dalan tipleriz.

Kendi motosikletim mt07 ve maalesef böyle düşünen insanlar yüzünden motosikletin adı çıktığı için bende bu model hakkında bilgisi olan insanlara göre apaçi dengesiz ve ölecek gözüyle bakılan bir insanım.

Kendisi hakkında bilgisi olmadığı halde üstü başı tipi hatta kullandığı motosikletinin amortisörlerini kestiği için namussuz olarak tanımlamak ne kadar doğru.

Bir de 'böle böle yapan insana ben motorcu demem' sözü var.

Kusura bakmasın ama sadece motosiklet kullandığı için kendini bir kalıbın içine sokmak dünyanın en saçma şeyi. Biliyorsunuz motosiklet kullanan maymun var. Motosiklet kullanmayı çok büyük marifet ve çok büyük bir olay gibi gören yaşayan insanlar neden böyle düşünüyor bilemiyorum. Sanki her birimizin çok büyük sorumlulukları varmış gibi davranmamız çok şaşırtıcı. Bugün devlet ülke yöneten insanların bile yeri geldiğinde asıyoruz...

Bence motosiklet kullanmayı çok büyük bir şeymiş gibi görmeyin ve inanın hiçbirinizin canı da çok önemli değil. Bu dünyadan milyarlarca insan gelip geçti geçecekte...
    erensipahi bunu beğendi.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS

bahsettiğimiz isnan tipleri işte

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=hnKAz3hZK3k

bahsettiğimiz isnan tipleri işte
    İşte sizde ben de 1200GS kullananda ss kullananda bu düşünceye göre bu insanlardansınız çünkü sizde motosiklet kullanıyorsunuz.

Motosikleti
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motosikletimin amortisörlerini kesip dolaşsam buradaki herkesin benimle ilgili genel düşüncesi bu yönde olacaksa deydireyim böle dünyaya Ki buradaki insanlar ortalamaya vurduğumuzda genelden çok daha eğitimli ve daha düzgün şartlarda büyümüş insanlar.

Ortalamaya vursak motosiklet kullanıcılarının çoğu bu tarz insanlar. Bence dünya genelinde bile bunu ele alsak daha beter sonuçlar çıkar.

SS motosikletiyle 120'yi geçmeyen insan bile dünyanın geri kalan motosiklet kullanmayan insanlarına göre 'tofaş' alamayıp motosikletiyle çılgınlık yapan başka insanların hayatıyla oynayan hatta namusuna salça olan insanlarız.

Yani hepimiz dünya genelinde bozuk, eğitimi olmayan, apaçi, bira içip yolda şişesini kıran, halı saha maçında arkadaşına dalan tipleriz.

Kendi motosikletim mt07 ve maalesef böyle düşünen insanlar yüzünden motosikletin adı çıktığı için bende bu model hakkında bilgisi olan insanlara göre apaçi dengesiz ve ölecek gözüyle bakılan bir insanım.

Kendisi hakkında bilgisi olmadığı halde üstü başı tipi hatta kullandığı motosikletinin amortisörlerini kestiği için namussuz olarak tanımlamak ne kadar doğru.

Kusura bakmasın ama sadece motosiklet kullandığı için kendini bir kalıbın içine sokmak dünyanın en saçma şeyi. Biliyorsunuz motosiklet kullanan maymun var. Motosiklet kullanmayı çok büyük marifet ve çok büyük bir olay gibi gören yaşayan insanlar neden böyle düşünüyor bilemiyorum. Sanki her birimizin çok büyük sorumlulukları varmış gibi davranmamız çok şaşırtıcı. Bugün devlet ülke yöneten insanların bile yeri geldiğinde asıyoruz...

Bence motosiklet kullanmayı çok büyük bir şeymiş gibi görmeyin ve inanın hiçbirinizin canı da çok önemli değil. Bu dünyadan milyarlarca insan gelip geçti geçecekte...
    Ss motosikleti ile 120 yi geçmeyen adam ile başlayan cümlenizden anladığım kadarı ile yazdıklarınızın bir kısmı benim yorumuma itafen yazılmış.
    Burada birbirimizi, tarzlarımızı ve karakterlerimizi tanımayan insanlar olarak bu kadar kesin konuşmanız çok yanlış olmuş.
    Hayatımda hiç halı saha maçı yapmadım, birayı ise sadece canlı müzik yaptığım akşamlar kendimi rahat hissetmek için içerim, futbolu hiç sevmem hatta takım dahi tutmam. Fakat sizin dediğiniz gibi de her apaçiye namussuz yakıştırması da yapmıyoruz burda.
    Ama şuda var; amortisörü indirip, motorun farına çorap geçiren, egzosu patlak gibi ses çıkarıp kırmızı ışıkta aragaz çekmekten deponun yarısını boşaltan, sağına soluna salak salak yazılar yazan, ağızda sigarası olan ama kafada kaskı olmayan adamlar ile normal insanları birmi tutalım ?
    Biz bu adamlara namussuz demiyoruz fakat bunlar sana bana göre daha fazla karı kız kesiyorlar ve rahatsız edici boyutlara ulaşıyor.
    Sence bu tarz motorlara binip milletten küfür yiyen adamların eğitimli olma olasılığı yüksek midir ? Biz burada o kadarda önyargılı degiliz. Hemen hemen iki günde bir bu adamlarla sorun yaşıyorum trafikte.
    Bilmem İzmir bergamayı bilirmisiniz? Apaçi oranı en yüksek yerlerdendir.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster

söylediklerin hakkında bir değerlendirmeye girmemekle beraber işin içinde "kendinlik"le boğulmadan analiz etme yeteneğin takdire şayan.
    ben cevheri gördüm reis.

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siyasetin s sinden anlamayan ama motorlarına türk bayrağı takıp kendini herkesten daha fazla milliyetçi sanan ( halbuki biraz kültürlenseler körü körüne milliyetçilik yapmaktan çok daha faydalı olacaklar memlekete )
    Konuya genel olarak katılıyorum, başlığı açana size vs.Ama şurası yanlış, bayrak ne zamandan beri siyaset oldu ? Türk bayrağı taşıyan insan a parti b partidendir ateisttir imanlıdır milliyetçidir ırkçıdır diye bi şey mi var ?

Motosikleti
    Yeri geldiğinde bende takarım türk bayrağını. Anlatmak istedigim tam olarak o değil. Herhangi bir durum olduğunda en anlamayan, okumayan, gündemi takip etmeyen bu adamlar; sanki senden benden daha çok memleketlerini seviyorlarmışçasına kuru gürültü yapıyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    sizce ben apaçi miyim

Motosikleti
    Kuba Ravan
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizce ben apaçi miyim
    evet. . . .

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)