Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask Tavsiyesi 400-1000TL

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 25
    Arkadaşlar motoru yeni alacağım fiyatının artması ile beraber ekipmana ayırdığım bütçe de 1000tl azaldı 2000tl dolaylarında direk kask alıcaktım.
    Alacağım motor rks rn 180 max 120 görüyor şehir içi kullanacağım zaten motoru. O yüzden sizlere danışmak istedim 500-600tl dolaylarında bir kask işimi görür mü sonuçta benim için en önemlisi can güvenliği. ama bütçem çok azaldı. Aklımda bu fiyat arasında MT Revenge Serisinden bir kask ve Bell Qualifer var. Hjc fg17 de aklımda aslında ama o bütçemi baya aşıyor. Bunun daha sigortası vs var... Tavsiye Görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    O fiyata MT KRE MOMENTUM alabileceğin en iyi kasklardan birisi. Hemde Fiber malzemeye sahip.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bell Qualifer , Hjc fg17 bence bunlar arasında git gel bence..

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bell Qualifer , Hjc fg17 bence bunlar arasında git gel bence..
    Double D özelliği olmayan her kaskın kafadan fırlayacağına inanıyorum. Bir double d bile fiyatı çok yükseltioyr 23'ünde indirim falan kovalayacağım bakalım.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    bell qualifier'da double-d özelliği var.ben de aynı senin gibi düşünüyordum kaza videolarında kafadan fırlayan kasklardan tırstığım için ve görece uygun fiyatlı olduğu için almıştım.şikayetim yok.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Double D özelliği olmayan her kaskın kafadan fırlayacağına inanıyorum. Bir double d bile fiyatı çok yükseltioyr 23'ünde indirim falan kovalayacağım bakalım.
    hurafelerle tedirgin olmayın. microlock kilidi elinizle kırmaya açmaya çalışın bakalım açılıyor mu. Kaskın kafadan fırlaması için 2 beden büyük olması lazım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bende zaten şu anda qualifier var ve qualifier da d ring var zaten.. d ring olmıyan kaskda kafadan fırlamaz 25 yılın üstünde motora biniyorum öyle yada böyle irili ufaklı basit hatta komik park ederken bile yere düşmüşlüğüm var daha bir kere kafamdan kask fırlamadı.. tabiki d ring li al o ayrı ama bazı şeylerin tamamen pazarlama stratejisi olduğuna inanıyorum..

Bazı şeyleri düşünme başından geçene sor .. yani motordan düşmüş adama bazı şeyleri sor bence sen kurma kafanda nacizane tavsiyem .. yoksa o standartların sonu gelmiyor ..

qualifer hakkında diyiceğimde şudur bell lerin bir özelliği vardır ilk bellim olmadığı için diyim ağırdırlar onu bil .. çene burunluk falan yok onu diyim.. ama kaya gibir bell ler..
    TIGERSHARK bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    D bağlantı fiyatı neden yükseltsin ki? İki tane demir saç parça.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    D-Ring ya hani,yolda görsen eğilip almazsin emme kask´a takinca prestij yansitiyor´ya ordan hesapla...
    emremm ve sutlusoda bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bazı markalarda yükseltiyor tamamen diyorum ya pazarlama taktiği bazı markalarda.

e.q.r.s sistemide çok basit bir şey sistem falan diyoruzda aslında kabaca iki tane ip acil durumda yandan çekdinmi yan pedleri salıyor ilk yardımcılar sen yerdeyken kafanı oynatmadan kaskı rahatça çıkartabiliyorlar.. aslında mantığı çok basit bir şey ama bu sistemin bile olduğu kasklar ekstra pahalı oluyor genelde..

Motosikleti
    MT 25
    Dring fiyatı arttırmıyor sizde biliyorsunuz ki Micrometrikten d'ringe geçiş yaparken motor kaskı girişten - ortaseviyeye geçmiş gibi oluyor. Bende soruyorum buradaki tecrübeli abilerime acaba çıkar mı çıkmazmı Canımdan değerli değilye 1 plastik 2 demir parçası

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    başka bir ürün ile aynı parçaları kullanıp üzerine markasını koyuyor iki katı fiyatına satıyor ve bunu sadece bir isim ekleyerek yapıyor. Bırakalım da iki tane demir saç parça biraz fiyat arttırsın üstad Bana kalırsa kaskın kafadan fırlaması için ya kaskın çoookk kötü malzemeden olması yada beden olarak çok büyük olması gerekir.

HJ kaskları, amerikan malı ve çok güvenli .

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Halen kask arayışı içerisinde misin?

Motosikleti
    MT 25
    hala araştırıyorum

Motosikleti
    NC750X
    Arkadaşlar motoru yeni alacağım fiyatının artması ile beraber ekipmana ayırdığım bütçe de 1000tl azaldı 2000tl dolaylarında direk kask alıcaktım.
    Alacağım motor rks rn 180 max 120 görüyor şehir içi kullanacağım zaten motoru. O yüzden sizlere danışmak istedim 500-600tl dolaylarında bir kask işimi görür mü sonuçta benim için en önemlisi can güvenliği. ama bütçem çok azaldı. Aklımda bu fiyat arasında MT Revenge Serisinden bir kask ve Bell Qualifer var. Hjc fg17 de aklımda aslında ama o bütçemi baya aşıyor. Bunun daha sigortası vs var... Tavsiye Görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler
    merhabalar hocam ben kask olarak nexx sx 100 aldım.. aslında premier alacaktım ama uygun bedeni yoktu.. premierler karbon fiber ve aramid karışımlı kasklar.. bir motosiklet magazasında calısan arkadaşım önermişti malesef polikarbon sx100 modeline kaldım aynı paraya (1000tl) karbonfiber alabiliyordum premierden..
    lakin her ne kadar motosiklete yeni yeni başlayan bir insan olsam da hız algınızın yanlış olduğunu düşünüyorum.. yukarıda en fazla 120 yaptığını söylediğiniz bir motosiklet alacağınızdan bahsetmişsiniz.. hocam 120 çok yüksek bir sürattir. arabalardan örnek verecek olursak o euroncapte paramparca olup 5 yıldız alan otomobiller o çarpışmayı 63 km/s hızla gerçekleştirmekteler.. 120 yi küçümsemeyin kesinlikle.. 60 bile bir kaza yapmak için büyük bir hızdır. ekonomimiz malum insanların alım gücü de aynı şekilde.. cebınızdekı parayla alabıleceğiniz en iyisini almaya çalışın.. "motorum sürat yapamıyor o yüzden biraz daha ucuz bir kask alabilirim." mantığı (cümlenizden öyle sezdim yanlış anladıysam affola) çok doğru bir mantık değil sadece onu demeye çalışıyorum.. örnek olarak her şey düşündüğünüz gibi olsa ve diyelim ki x para karşılığı aldığınız kask gerçekten de 120 km ile yaptığınız (değişkenleri saymazsak) bir kazada sizi koruyabilecek durumda olsun.. siz şeridinizde 80 le giderken, o anda karşı yönden 80 le gelen bir araç sizin şeridinize daldı ve kafa kafaya çarpıştınız.. kaza yapma hızınız 160 km/s olur. bir diğer örnek de, diyelim ki çene açılır kask aldınız açık konumda kırmızı ışıkta bekliyorsunuz.. o anki hızınız 0 km/s.. arkanızdan gelen bir araç sizi son anda farketti frene bastı ama tam duramadı arkadan hafifçe dokundu.. dengenizi kaybettiniz ve çene üstü yere düştünüz.. çeneniz büyük ihtimal kırılacaktır.. naçizane tavsiyem.. full face bir kask ve cebinizdeki paranın alabileceğiz en korunaklı kaskı almanız.. gerekirse motosikleti bekletin ya da bir alt modeline binin.. hiçbiri sizden daha değerli değil.. 5 bin tl lik kask takıp 3 bin tl lik çin malı motora bineni görünce insanlar gülmezler.. hatta aklı başında olanları takdir eder.. benim de gücüm 1000 tl lik kaska yetiyordu onu aldım.. ama kalkıp ta 300 400 tl ye de kask var onu alayım da cebımde para kalsın demedim.. siz de demezsiniz umarım.... Güvenli sürüşler..

Motosikleti
    Artık Yok...
    başka bir konuda daha yazmışdım motorun parasıyla şu korumayı orantılıyanlar var.. istersen 2 bin liralık motor al 100 km hızı görüyormu yani ortalama 100c.c ve üstüyse görür zaten iyi bir güvenlik ekipmanları almak zorundasın isterse aldığın o 2 binliralık motorun fiyatını geçsin..

niyesine gelince bunu bu forumda 5-6 yerde yazdım..

100km hız ile kuru zeminde bak ıslakda değil ıskal olsa daha beter kuru zeminde düşersen sürüklenme mesafen 65 metre.... ve bu yerde sürtünde sırasında ortaya çıkan ısı 770 derece bir insanın kemiğinin erime derecesi 550 derece.. eti demiyorum kemik .. et unuttum şimdi 150 mi 170 mi öyle bir şeydi..

100 km hız diyorum çok değil başınıza gelebilicek uluslar arası testlerle kanıtlanmış veriler ortada..
    liquem bunu beğendi.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    Alıntı müsaitnick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HJ kaskları, amerikan malı ve çok güvenli .
    HJC kasklarından bahsediyorsanız onlar güney kore şirketi hocam.
    "The company was incorporated in 1971 and is headquartered in Yongin, South Korea."

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar hocam ben kask olarak nexx sx 100 aldım.. aslında premier alacaktım ama uygun bedeni yoktu.. premierler karbon fiber ve aramid karışımlı kasklar.. bir motosiklet magazasında calısan arkadaşım önermişti malesef polikarbon sx100 modeline kaldım aynı paraya (1000tl) karbonfiber alabiliyordum premierden..
    lakin her ne kadar motosiklete yeni yeni başlayan bir insan olsam da hız algınızın yanlış olduğunu düşünüyorum.. yukarıda en fazla 120 yaptığını söylediğiniz bir motosiklet alacağınızdan bahsetmişsiniz.. hocam 120 çok yüksek bir sürattir. arabalardan örnek verecek olursak o euroncapte paramparca olup 5 yıldız alan otomobiller o çarpışmayı 63 km/s hızla gerçekleştirmekteler.. 120 yi küçümsemeyin kesinlikle.. 60 bile bir kaza yapmak için büyük bir hızdır. ekonomimiz malum insanların alım gücü de aynı şekilde.. cebınızdekı parayla alabıleceğiniz en iyisini almaya çalışın.. "motorum sürat yapamıyor o yüzden biraz daha ucuz bir kask alabilirim." mantığı (cümlenizden öyle sezdim yanlış anladıysam affola) çok doğru bir mantık değil sadece onu demeye çalışıyorum.. örnek olarak her şey düşündüğünüz gibi olsa ve diyelim ki x para karşılığı aldığınız kask gerçekten de 120 km ile yaptığınız (değişkenleri saymazsak) bir kazada sizi koruyabilecek durumda olsun.. siz şeridinizde 80 le giderken, o anda karşı yönden 80 le gelen bir araç sizin şeridinize daldı ve kafa kafaya çarpıştınız.. kaza yapma hızınız 160 km/s olur. bir diğer örnek de, diyelim ki çene açılır kask aldınız açık konumda kırmızı ışıkta bekliyorsunuz.. o anki hızınız 0 km/s.. arkanızdan gelen bir araç sizi son anda farketti frene bastı ama tam duramadı arkadan hafifçe dokundu.. dengenizi kaybettiniz ve çene üstü yere düştünüz.. çeneniz büyük ihtimal kırılacaktır.. naçizane tavsiyem.. full face bir kask ve cebinizdeki paranın alabileceğiz en korunaklı kaskı almanız.. gerekirse motosikleti bekletin ya da bir alt modeline binin.. hiçbiri sizden daha değerli değil.. 5 bin tl lik kask takıp 3 bin tl lik çin malı motora bineni görünce insanlar gülmezler.. hatta aklı başında olanları takdir eder.. benim de gücüm 1000 tl lik kaska yetiyordu onu aldım.. ama kalkıp ta 300 400 tl ye de kask var onu alayım da cebımde para kalsın demedim.. siz de demezsiniz umarım.... Güvenli sürüşler..
    Ben kesinlikle o düşüncede değilim eğer o düşüncede olsaydım birtane ls2 alır bakardım yoluma Ben hjc fg 17 tarzı birşey bakıyordum fiyatlar 1000'den 1500'e çıktı benim bütçem malesef buna yeterli değil. 30 la giderken kafayı çarpıp beyin kanamasından ölen de var 200 ile giderken ekipmanları sayesinde hayatta kalan da. Hiçbirşeyde canımdan değerli değil elimdeki bütçe ile bana en iyi güvenliği temin eden kaskı arıyorum o yüzden siz değerli abilerime danışıyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Ben kesinlikle o düşüncede değilim eğer o düşüncede olsaydım birtane ls2 alır bakardım yoluma Ben hjc fg 17 tarzı birşey bakıyordum fiyatlar 1000'den 1500'e çıktı benim bütçem malesef buna yeterli değil. 30 la giderken kafayı çarpıp beyin kanamasından ölen de var 200 ile giderken ekipmanları sayesinde hayatta kalan da. Hiçbirşeyde canımdan değerli değil elimdeki bütçe ile bana en iyi güvenliği temin eden kaskı arıyorum o yüzden siz değerli abilerime danışıyorum.
    200 ile giderken hayatta kalan insan üstü varlık kimmiş tanışmak isterim.. çok samimi söylüyorum..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)