Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İzmir'de motor eğitimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Discover 125ST
    Arkadaşlar motor eğitimi alacağım henüz ehliyetim yok bir arkadaşım bana Karşıyaka'daki Motoroom'da Çağatay hocayı tavsiye etti. Bilenleriniz veya başka bir yer öneriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Art moto akademi veya serhat kılavuz sürüş akademisi

Motosikleti
    Bajaj Discover 125ST
    Art Motor Akademi ehliyeti olana vermiyor eğitim. Serhat kılavuz ise ekipman istiyor. Ayrıca Motoroom'un fiyatı 900 tl yaklaşık 3 ay sürecek.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyet alın, kursta eğitim görün. Ehliyet ve motosikletiniz varken eğitim aldıktan sonra da pratiğini yapabilirsiniz. Şimdi ise hemen hemen boşa gider

Motosikleti
    Bajaj Discover 125ST
    Ehliyet kursları 450 tl'den başlıyor ve trafik eğitimi 0 adamlarda. 450 onlara vereceğime 900 tl şimdiden versem zaten adamlar ben ehliyet alıncaya kadar ve ehliyet aldıktan sonra eğitim verecekler. Daha iyi olur gibi geliyor ama sizin de fikirlerinizi almak istedim. Sizce ne yapayım? Başka önerilerinizi de paylaşırsanız sevinirim.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Sedat hocamı ne vardı. Bostanlı sahilinin orda eğitim veren. İlk bende oraya gitmiştim 1200 TL fiyat biçmişti. Pazarlığa bile yanaşmadı.

Art akademi de 600 sanırım 2 tam gün olmak üzere. Pazarlığa açıktı.

Sürücü kursundan fazla ders alıp öyle yazıldım direk, ehliyetide içinde. Koskaca global çapında bir şirket honda bile 400 liraya eğitim veriyor, küçük kurumların 4 haneli rakamları vermeye yanaşmadım. Hakimiyet ve beceri eğitimi için gis veya hondadan randevu alıp bir kaç gün istanbulda kalmayı düşünüyorum bende. Aynı paraya gelir.

Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sedat hocamı ne vardı. Bostanlı sahilinin orda eğitim veren. İlk bende oraya gitmiştim 1200 TL fiyat biçmişti. Pazarlığa bile yanaşmadı.

Art akademi de 600 sanırım 2 tam gün olmak üzere. Pazarlığa açıktı.

Sürücü kursundan fazla ders alıp öyle yazıldım direk, ehliyetide içinde. Koskaca global çapında bir şirket honda bile 400 liraya eğitim veriyor, küçük kurumların 4 haneli rakamları vermeye yanaşmadım. Hakimiyet ve beceri eğitimi için gis veya hondadan randevu alıp bir kaç gün istanbulda kalmayı düşünüyorum bende. Aynı paraya gelir.
    Şu eğitim işine bayılıyorum. Ben eğitmenim demek eğitmen olmak içün yeterli oluyor mu acaba, istenilen fiyatlar da uçuk rakamlar. İstanbula gitme işine katılıyorum ve bununla birlikte eklemek istiyorum ki zaten ehliyet alacaksınız, kursa para verilecek. Ehliyetten sonraki eğitim daha kalıcı olur.
    Şimdi eğitime gidip 1. Gün motosikleti nasıl kaldırmanız gerektiği, ayağınızı nereye koyacağınız veya vitesleri nasıl geçireceğinizi öğrenmek mi istersiniz yoksa bunları zaten çözmüş olarak gidip sürüşe, frene bakışa Vs ile mi başlamak istersiniz. Hoş, ben de kapalı alanlarda yapılan bu kadar temel şeylere (frenmiş, bakışmış, gidonu tutmaymış Vs) bu paralar istenmesine şaşırıyorum. Biraz okuyarak, izleyerek ve bolca deneyerek hepsini çözmek mümkünken.
    İzmirde boş alan çok gelin vaktiniz olursa çalışalım beraber. Tabi ki ehliyet ve motosikletten sonra... Havalı cümleler kuramam belki ama yanlış olanı gösterebilirim temel şeyleri açıklayabilirim.
    Bi bardak kolaya anlaşırız
    mozgur ve hakikiteker bunu beğendiler.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Dostum bence de önce ehliyetini al sonra sürüş teknikleri kurslarını denersin. Diğer türlü Batuhan'ın dediği gibi zaten bilmen gereken şeyleri öğrenerek boşa para harcamış olursun.

Bir de o fiyatlar nedir ya. Tamam olsa iyi olur vs. ama dünyanın sırrını vermiyor adamlar.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu eğitim işine bayılıyorum. Ben eğitmenim demek eğitmen olmak içün yeterli oluyor mu acaba, istenilen fiyatlar da uçuk rakamlar. İstanbula gitme işine katılıyorum ve bununla birlikte eklemek istiyorum ki zaten ehliyet alacaksınız, kursa para verilecek. Ehliyetten sonraki eğitim daha kalıcı olur.
    Şimdi eğitime gidip 1. Gün motosikleti nasıl kaldırmanız gerektiği, ayağınızı nereye koyacağınız veya vitesleri nasıl geçireceğinizi öğrenmek mi istersiniz yoksa bunları zaten çözmüş olarak gidip sürüşe, frene bakışa Vs ile mi başlamak istersiniz. Hoş, ben de kapalı alanlarda yapılan bu kadar temel şeylere (frenmiş, bakışmış, gidonu tutmaymış Vs) bu paralar istenmesine şaşırıyorum. Biraz okuyarak, izleyerek ve bolca deneyerek hepsini çözmek mümkünken.
    İzmirde boş alan çok gelin vaktiniz olursa çalışalım beraber. Tabi ki ehliyet ve motosikletten sonra... Havalı cümleler kuramam belki ama yanlış olanı gösterebilirim temel şeyleri açıklayabilirim.
    Bi bardak kolaya anlaşırız
    Kendi aramızda pratik yapma babında buluşup kapalı alan pratikleri ve kendimizi geliştirme adına bazı hareketler yapsak, eğitim almak isteyen arkadaşlara da "eğitim" olarak değil de (eğitimin yerini tutmasa da) pratik olarak bu şekilde yardımcı olsak faydalı olabilir aslında. 20 tl falan olması lazım kukaların, çok bir masrafımız da olmayacak aslında. Bunu toplantıda konuşsak, bir karara varsak güzel olur diye düşünüyorum. Çoğunluk ne derse o olsun tabii ki.
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

Neden olmasın. İnternette kukaların düzeninden çalışma sıralarına kadar hepsi var zaten

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Yeri gelmişken sorayım, karşıyakada idman yapıcak boş alan bilen varmı?

mavişehir taraflarında kıyıya yakın boş otopark veya alan gibi yerler var. Kilit taşlı bir zemin. Yanlış hatırlamıyorsam zemin orada güzeldi

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi aramızda pratik yapma babında buluşup kapalı alan pratikleri ve kendimizi geliştirme adına bazı hareketler yapsak, eğitim almak isteyen arkadaşlara da "eğitim" olarak değil de (eğitimin yerini tutmasa da) pratik olarak bu şekilde yardımcı olsak faydalı olabilir aslında. 20 tl falan olması lazım kukaların, çok bir masrafımız da olmayacak aslında. Bunu toplantıda konuşsak, bir karara varsak güzel olur diye düşünüyorum. Çoğunluk ne derse o olsun tabii ki.
    Katılıyorum. Ayın 27sinden önce olursa her türlü katılırım.

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    hocam ismim hamza karşiyaka emin sürücü kursundayim. Numaram profilımde var hem ulasin cumartesi yada akşam mesai saati dişinda görüşebiliriz. Özel trafige kapali pistte iki ileri sürüş ve ısterseniz benim eşligimde egitim sürecıne güzel bi başlangiç yapabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

bu arada bence ehlıyet almali sonra eksiklerini gidermelisin. Camura gırmeden nasil cikilir bunu düşünmeye araştirmaya ihtiyaç duymayiz aklimiza bile gelmez. Ehliyet almadan pist dişinda motor kullanamazsin. Ben pazar yerlerinde sabahin erken saatlerinde slalom, u dönüşü firenleme vs çalişiyorum.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mavişehir taraflarında kıyıya yakın boş otopark veya alan gibi yerler var. Kilit taşlı bir zemin. Yanlış hatırlamıyorsam zemin orada güzeldi

Pazar günleri AOSB sokakları bomboş oluyor. Köpeksiz bir yer bulmak lazım.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    AOSB Emniyet Merkezi'nin arka sokağında büyük bir boş alan var. Hemen yanında Halısaha falan var. Sürücü kursları genelde orda yapıyor. Boş zamanını bulmak lazım.

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    arkadaş sık sık kursa gelin gidin soru sorun falan yeni ehliyet alıçaklara ön ayak olun ki bende şöyle 2-3 haftada bir pisti isteyebileyim 10-15 kişi olsak herkesin cay parasına ehliyetsiz olanlarda çalışır pistte para pul istemiyorum bu konuda talep olduğunu görsünler pistte ekipman var eğitmen var

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı hamzasimsek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş sık sık kursa gelin gidin soru sorun falan yeni ehliyet alıçaklara ön ayak olun ki bende şöyle 2-3 haftada bir pisti isteyebileyim 10-15 kişi olsak herkesin cay parasına ehliyetsiz olanlarda çalışır pistte para pul istemiyorum bu konuda talep olduğunu görsünler pistte ekipman var eğitmen var
    Hamza abi sen Emin'de nerede çalışıyorsun? Pistteysen uğrayayım bi ara, hoca pisti kullanmama izin veriyordu zaten aksi bir durum olmadıkça Ama orası toprak pist, asfalt alan da lazım bize. Onun için de Ulukent aktarmayı kullanıyorum ben, otobüsler için yapmışlar ama otobüsler kullanmıyor orayı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)