Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KASK BOYAMA PROJESİ [AMATÖR] :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Merhaba ahali,

İnternette izlediğim videolardan biraz etkilenmiş olmalıyım ki dün kask boyamaya heves ettim.
    Bunun için dayımın eski artçı kasklarından birini aldım elime baktım görünüşü harap bir vaziyette Düşündüm biraz ne yapabilirim ne yapabiirim
    Sonra başladım üstündeki çıkartmaları sökmeye, daha sonra üstünkörü bi yıkama yaptıktan sonra başladım zımparalamaya.

Şuan görüntüsü gerçekten berbat, bakalım kırmızı ve siyah boyamla nasıl bir kask olacak

Daha sonra kaskıma iç dış yıkama yaptım Daha önce yapan varmıdır bilmiyorum ama yapıyorum bir şeyler

Havanın açmasını bekliyorum şuan birazdan inip bi boya atabilirim devamı gelicek 2 renkli bir kask boyaması yapıcam bunda amatörlüğümü attıktan sonra kullanmadığımız diğer kaskı boyamayı düşünüyorum
    Devamı gelicek takipte kalın
    kızıl şeytan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Bekliyoruz

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Hadi bakalim

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Boyamaya birazdan geçicem ama az önce yaptıklarımı özet geçeyim,
    boyanmaması gereken yerleri hava deliklerini kaskın plastik yerleri vs. vs. yerleri maskeledim.
    resim :
    resim2 :

şimdi dışarı çıkıp boya için ilk katı atabilirim

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    haydi bakalım bekliyoruz
    Kendilerine, “Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın“ denildiğinde
    “Bizler sadece düzeltenleriz“ derler.
    Oysa onlardır asıl bozguncu; farkında bile değiller. 2.12

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    dostum emeğine saygım var ancak kask boyanmaz .boyanırsa eskiki kadar güven vermez.
    diğer bir konu ise sanıyorum o kask 30 -40 liralık olan çin malı bir kask ve bu yuzden gözden çıkartmışsın ancak eğer düşündüklerim gibiyse iyibir kask al ve bu işlere hiç girme .benden söylemesi artık dediklerimi dikkate alıp almaması sana kalmış

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    İlk 2 katı boyadım geldim, siyaha boyadım eski rengine

bide böyle

bu da parçaları

Şimdi desen olarak bişeyler düşünmeye başladım bile şekilli bi kask yapmak istiyorum bakalım devamı daha sonra gelicek şu naylonlar kask kuruduktan sonra bi çıksın da daha güzel görünecektir eminim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum emeğine saygım var ancak kask boyanmaz .boyanırsa eskiki kadar güven vermez.
    diğer bir konu ise sanıyorum o kask 30 -40 liralık olan çin malı bir kask ve bu yuzden gözden çıkartmışsın ancak eğer düşündüklerim gibiyse iyibir kask al ve bu işlere hiç girme .benden söylemesi artık dediklerimi dikkate alıp almaması sana kalmış
    Ustam agv k5 in şu modelini düşünüyorum bu hobi gibi bişey düşünceniz için teşekkür ederim.
    [COLOR="Silver"]
    motorcu48 bunu beğendi.

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Merhabalar,
    Benim de kendi kaskımın görüntüsünden baya bi canım sıkılmıştı (Shark S600 Parlak Siyah) , ne yapsam ne etsem diye düşünürken AEA'nın son yüklediği kask boyama videosu ile de iyicene gaza geldim aldım boya, vernik, zımpara, bant... Aldım da noldu hayatımda görmediğim kullanmadığım şeyler, bi kaç video izledim yapmadan önce sonra başladım maskelemeye.
    İlk önce maskeleme kısmı:

Burda yaptığım hata zımparalamadan önce kaskı maskelemek oldu, daha sonra zımparalarken bir kaç sıkıntıya yol açtı malesef.

Zımparadan sonra çok heyecanlı olduğum için resim çekmeyi unuttum zaten yukarıdaki resimleriniz gibi bir hal aldı kask, o heyecanla akşam 8'de fırladım dışarı kaskı boyamaya başladım. 3 Kat mat siyah boya attım, bütün katlar arası 15dk beklediğim için yaklaşık 1 saat sürdü boyama işlemi. Güzel görünüyodu ama sonra babam sağolsun gazete çarptırdığı için arkada bi kısmında küçük pütürler oldu, öyle olunca da benim sinirlerim çok bozuldu ve kaskı çöpe atasım geldi(Bu yüzden kaskın geri kalanında hiç emek yok sadece nasıl durcak diye denedim keşke uğraşsaymışım diyorum şu anda çok daha güzel olabilirmiş.). Motorumla uyumlu olsun diye havalandırma kısımlarını turuncuya boyadım ve arkaya da bir KTM logosu yaptım (Daha önce konusunu açmıştım yardımcı olan arkadaşlara tekrar teşekkür ederim). En son mat verniğini de attıktan sonra böyle bir görüntü çıktı ortaya daha çok özenseydim çok daha güzel olacağına eminim ama bu hali de eskisinden daha güzel oldu diye düşünüyorum, sizinki daha güzel olur emeğinizi eksik etmezseniz buna eminim, başarılar iyi çalışmalar

kızıl şeytan bunu beğendi.
    Life is just a BITCH but don't you worry i will sit her down

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Emeğinize sağlık çok güzel olmuş ben de sticker almak istiyorum böyle shark arai olur honda olur
    bi de vizör düşünüyorum bakalım internetten alabilirim bu 2sinden bir de o siyaha boyadğım iki parçayı acaba kırmızı mı yapsaydım bilemedim belki döndürebilirim kırmızıya

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Kask vizörü ve kask markası(sticker olarak) satan bi yer bilen varmı internetten ucuz olarak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)