Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pulsar aldim ama sanssizligimi bir turlu yenemedim :/

Motovento
    REKLAM ALANI
    alpknkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    iyi gunler arkadaslar bugun sizd bahtsizligi sanssizligi anlaticam. pulsardan onceki motorum xtreme max di. o motoru buyuk hevesle alip binmeye basladim ama soyle bisey oldu. ne zaman binip disari ciksam yagmur yagdi. abartmiyorum istinasiz mayis ayinda bile saganak yagmurda kalip sirilsiklam olmuslugum vardir arkadaslarim isyan ettiler artik cikarma su motoru gel artcimiz ol diye. xtreme max i sattim ve yagmur kesildi. pulsar aldim gidipde yone buyi heveslerle aldim cokda memnun kaldim cok sukur motorda bi sikinti yok. FAKAAT..
    Sikinti tabi ki de bende. motoru almamin uzerinden 3 gun gecti ve hafta sonu gecesinde 3 4 arkadas dolasirken istanbulun nezih bi mekaninda sifir takilmis michelin pilot street arka lastigime bildigijiz 20 lik insaat civisi girdi. hemde oyle bir girmis ki lastigin tam ortasindan dikine saplanmis icerden janta gelincede bukulmus lastigin hemen yan yanagini oldugu gibi yararak disari cikmis. gecenin bi yarisi bi ton rezillik cekip motoru bi sekilde getirdik eve. 350 tl tekrardan masraf yaparak ayni lastikten sifir taktirdim. 3 4 gun sonra carsamba gunu yeni lastigime kavusup motoru tekrar kullanmaya basladim. ve hemen sonra ki haftasonu gecesi yine ayni arkadasla gezerken henuz 5000 km de ki motorumun debriyaj teli koptu ve yine gecenin bi yarisi yollarda kaldik 2 saat rezillik cekip debriyajsiz sekilde motoru eve kadar getirebildik. gittim yeni debriyaj teli aldim taktirdim ettim sonra isimi garantiye alip hemen servisin yolunu tuttum ve motoru bastan sona bakima soktum zincirini falan DİD zincirle degistirdim ne yapilmasi gerekiyorsa yaptim tekrar yola kalmamak icin. Ama gozden kacirdigim bi sey vardi..
    bakimdan hemen sonra ki gece gec saatlere kadar disardaydim bi sorun yasamadim ve eve donus yoluna koyuldugumda normal bi sekilde yolda giderken birden farlarim kesildi. motorun calismasinda bi sikinti yok calisiyodu ama gostergenin panelinin isiklarindan sinyallere kadar elektrige dair hic bi sey yoktu. aklima haliyle sigorta geldi hemen actim sigorta kutusunu evet sigorta gitmis degismesi lazim. ve bakim sirasinda gozden kacirdigim sey motorun benden onceki sahibi yedek sigortalarini kullanmis ve hic bi yedek yoktu yanimda. saat gece ikide pulsari olan bi arkadasimi yatagindan kaldirip yanima cagirdim ve onun motorundan yedek sigorta alip yoluma devam ettim. ertesi gun servise gidip 1 avuc yedek sigorta alip doldurdum ceplerime.

benim hikayem budur. 3 hafta bile olmadan 3 kere yolda kalmak bu kadar severek aldigim ve memnun kalarak kullandigim motordan beni sogutmak uzere . evet biliyorum lastik civi sigorta herkesin basina gelen normal olagan seyler ama bunlarin hepsini 3 hafta bile olmadan yasadim.
    Arkadaslarimla sizinle ayni seyi dusunuyor evet cok haklisiniz. Yakinda bi hamama gidicez insallah. iyi surusler tekeriniz duz bassin dostlar saglicakla kalin.
    mehmetenis, optimus125, badircik ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    efenim bu olayın islamdaki ismi "cenabet", bilimde ise "şanssızlık"tır. islami olarak duş alınca düzelir, bilimsel olarak enerjini iyi yönlendirerek, kötüyü düşünmeyerek düzelir. geçmiş olsun diliyoruz.
    ayzek, RAMİREZ, anilcanmutlu ve 21 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Pulsar zaten sorunlu bir motor
    motorcu48 ve dyavol-77 bunu beğendiler.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Hocam çok geçmiş olsun Gusül abdestsiz gezmeyin motora binerken 3 ihlas 1 fatiha okuyup öyle binin

3,5 senelik 24.000 km'deki cb'em ile toplamda bu kadar yolda kalmadım senin ki baya bir şanssızlık olmuş.
    Gerçi bunlar ufak tefek şeyler allah kaza bela göstermesin...
    mitmuallim bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Yakin zamanda bi hamam etkiligi yapicaz artik sonra bilimsel cozumlere yonelicem 😅
    biosferist, yüksel66 ve ak.emre bunu beğendiler.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şakacı ...

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı alpknkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakin zamanda bi hamam etkiligi yapicaz artik sonra bilimsel cozumlere yonelicem ��
    Şansızlık deme vardır bir hayır ;)

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Yamaha MT25
    yani aslinda icimde de hep o sekilde dusundum hep bi yerlere giderken yolda kaldim gitsem daha kotu seylerle karsilasabilirdim de vardir bi hayir dedigin gibi boyle dusunmek lazim 😊

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Gusül şart tabi

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    Biz çamur için yağmur bekliyoruz bu tarafa taşın

Motosikleti
    Karar Veremiyor :D
    Bide kurşun döktür en iyisi :D

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne bereketli adamsın dışarı çıkıyorsun yağmur yağıyor Google/üfürükçü
    Onurhan D bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Cana geleceğine mala gelsin, her işte vardır bir hayır, birazda nazar var. 2013 sıfır km motor aldım bayiden çıktım iş yerine uğrayayım dedim 3-4 km kaldı küt arkadan çarptılar ne bende nede motorda bir sıkıntı yok, bir hafta sonra 2. Boğaz köprüsü Anadolu yakası girişinde yandan çarptı beni sollarken direk önüme kırdı, iki hafta sonra yola çıkan öküze çarpmamak için kayarak düştüm, öküz olarak (insandan) bahsediyorum. Fazla insanların gözü gelmeyin.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    yağmura da hasret kaldık ha

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    bence ya motorun ya da senin ıslanmayan su değmeyen bir yeriniz kalıyor yıkanırken.
    oguzhan6161 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Müslüman abdestsiz gezmez zaten. Sen önce besmele çekeceksin motora binerken. Yağmurda sürmek ayrı keyiftir senin enduro tarzı matoru.
    oguzhan6161 bunu beğendi.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Geçmiş olsun,

benim de böyle bir arkadaşım var, tatile gideriz yağmur yağar, sandalyeye oturur sandalye kırılır. Hatta ben bodrumdaydım beni aradı nasılsın diye iyiyim dedim gök gürledi yazın ortasında yağmur yağdı. Arkadaş bayağı bir ünlü bizim çevrede bir tanışın bence El ele verirseniz meteor düşürebilirsiniz

Şaka bi yana gerçekten çok geçmiş olsun, arkadaşıma söylediğimi söyleyeceğim size de, aksiliktir, denk gelmiştir aldırmayın. Ama kafaya yazmayın ben de bir sıkıntı var diye, beyin çok kuvvetli bir şey, neye inandırırsanız onu yaşatır size.
    JuxtaCrucem ve Sokollu bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    nefes aldığın sürece bu durumları yaşayacaksın genç

Bosix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli 250 tnt -> Ducati 696 Monster
    evden cikmadan agzina burnuna bir su ceksen hicbir seyin klmaycak

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)