Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

aliexpressten ilk defa sipariş verdim sj4000 ama tam anlayamadım

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    http://www.aliexpress.com/item/Original-SJCAM-SJ4000-Action-Camera-Diving-30M-Waterproof-Camera-1080P-Full-HD-170-Degree-Sports-DV/1961025417.html

ilk defa yurtdışından alışveriş yaptım şimdi, kredi kartımda nödemeyi çektim ancak hiç anlamıyorum. satıcı güvenilire benziyor ama ürün orjinalmidir acaba ? wifi yok sanırım üründe. birde kargoyu nerden sorgulamam gerekiyor kargo şirketinin ismini göremedimgaliba 39-60 gün arası geliyormuş umarım okadar sürmez. umarım doğru bir iş yapmışımdır. kartımda 225 tl çekmiş sj4000 2 adet batarya monopad vs. hafıza kartı yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eroceto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gas Gas 250 EC
    Hocam satıcı güvenli sorun olmaz adresi falan doğru yazdıysanız. Aynı model bendede var oldukça kaliteli çekim yapıyor. 17track.net adresinden takip edebilirsiniz kargo numarasını girdikten sonra.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    çok teşekkür ederim hocam. sanırım benim hiçbirşey yazmam gerkemiyor yada birşey yapmamama gerek yok. bu arada dediği gibi 2 ayda mı gelir acaba yoksa 2-3 haftada gelme şansı olabilir mi

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim hocam. sanırım benim hiçbirşey yazmam gerkemiyor yada birşey yapmamama gerek yok. bu arada dediği gibi 2 ayda mı gelir acaba yoksa 2-3 haftada gelme şansı olabilir mi
    15 günde geldiği zamanlarıda gördüm fakat sevkiyat zamanına denk geldi sanırım.
    1 ayı gözden çıkar. Büyük ihtimalle sana takip no verecekler. Türkiyeye geldikten sonra ptt yurt dışı takip bölümünden takip edersin.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    aynen hocam 1 aya gelmesine razıyım. umarım gümrüğe takılmaz 75 dolar filan diye duydum kdv çıkarmazlar inşallah

gerçi baktım şimdi 74.5 doalr çekmişler

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Satan kişi diğer satıcılara göre çok fazla sayıda o ürünü sattıysa o kişiden alın ürünü. Ben sipariş verdim. Para çekildi, kargoya verdirtmedim. İptal ettirdim. Parayı geri yatırdılar. Sağlam kişiden ürün alın.

Naktrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250SL
    Merhaba,
    Aliexpress den yaptığın siparişlerde aklına hiç soru takılmasın ben yıllardır değişik ürünler alıyorum. İstediğin zaman iptal edebilir paranı geri alabilirsin(kargoda olsa dahi), Satıcı güvensiz görülse dahi aliexpress tamamen Tüketicinin yanında. Kargon geldi teslim aldın, teslimat süresinin 2/1 süresi kadar onaylama Süren var. Istersen sana onay için tanınan Süreyi uzatabiliyorsun.

Ek olarak; Sen siparişini teslim alıp onaylayana kadar ödediğin miktar satıcıya aktarılmıyor. Aliexpress hesabında askıda kalıyor.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    bugun alıexpres ile ilgili konu acdım kapatmışlar onun için buraya yazıyorum.arkadaşıma kamera alcam
    https://tr.aliexpress.com/item/Actio...2-30e40d397e61
    standardtı 39.99 sonra opsıonlar var opsıyonlarda fıyat yukselıyor ama hangı parcalar pakete giriyor anlamadım anlayan bırı varsa anlatırsa sevinirim.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum paket detay standart yazan 40usd olan. option 8 e kadar farklı fiyatlandırma var. option 8 ile birlikte istersen 83 usd.

sağda ürün detayında renk, ships from dan sonra bohça da standart kutucuğunu seçince zaten direk 39,99 a çekiyor fiyatı.

kolay gelsin.

Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum paket detay standart yazan 40usd olan. option 8 e kadar farklı fiyatlandırma var. option 8 ile birlikte istersen 83 usd.

sağda ürün detayında renk, ships from dan sonra bohça da standart kutucuğunu seçince zaten direk 39,99 a çekiyor fiyatı.

kolay gelsin.
    Anlayamadığım hangi bohçada hangi aparat var onu anlamadım gerisi tamam eyvallah kardeşim
    İstemez misin ey Ömer? Dünya onların olsun, ahiret te bizim!

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum standart bohçada aşağıda standart başlığı ile kamera ve altta şarj aleti kablo pil gibi aletlerin olduğu bir kutu var. siyah çerçeve ile belirlenmiş. başında standat yazan.

kırmızı standart yazan yerden option 2 ye kadar gördüklerin standart paket içeriği.

kumandalısını istersen renk kısmından H9R olanı seç. otomatik olarak fiyat 49 usd oluyor zaten. yok kumandasız dersen H9 yazan bir rengi seç

Selam dostum ben sana net bilgi vereyim aliexpreess sayfasına gir my orders yani siparişlerim kısmına gel önüne cıkan listeye bak sj4000 i görürsün ürünün sağ tarafında traciking yazar orayı tıkla orda ürünün bilgileri mevcut 2 haftadan önce ürün türkiyeye gelmez 2 3 hafta bekle ordan takiple traking bilgilerinde ürünün track number diye bir bilgisi vardır onu kopyalarsın sağ tarafta chania global diye bir link var bas yeni sayfa acılır oraya takip numarasını yapıstır ürünün pttyurtdısı takip bilgisini koyar basında RS diye yada daha farklıda olabilir.

Gelelim vergi olayına tahminen 100 tl civarında vergi cıkabilir sana son gümrük yasasındaki değişiklikten dolayı 30 euro üstü her ürüne %20 vergi var avrupa ülkelerinden ise %18 dir bu oran.

Eğer istersen bende 4k kamera var sıfır dbpower marka cok fonksiyonel istersen sana satabilirim.

aliexpress için net bilgi traciking bölümüne gir
    sayfayı aşağı kaydır

örnek Tracking number: RF605714022SG böyle bir yazı vardır sağ tarafta Data Provided by CAINIAO Global yazar track number ı copy et Data Provided by CAINIAO Global bu linke tıkla acılan sayfaya tracking numberi yaz sonra track tuşuna bas yeni acılan sayfada ptt yazar altında ptt nin koyduğu track number vardır sen onunla ürününü http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ sitesinden takip edebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

Alıntı k_ayhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun alıexpres ile ilgili konu acdım kapatmışlar onun için buraya yazıyorum.arkadaşıma kamera alcam
    https://tr.aliexpress.com/item/Actio...2-30e40d397e61
    standardtı 39.99 sonra opsıonlar var opsıyonlarda fıyat yukselıyor ama hangı parcalar pakete giriyor anlamadım anlayan bırı varsa anlatırsa sevinirim.
    Dostum bu şöyle

ürünün sadece kendisi o fiyatta ama extra batarya hafıza kartı eklediğin zaman mealesef fiyatı artıyor.Sen satıcıya mesaj at türkce yaz deki bizim gümrük yasası değişti max 30 euro oldu faturayı 40 50 $ yaparmısın de o halleder 30 $ cekersen gümrükte sorun cıkabilir cunki adamlar piyasasyı biliyor.Sans işi vergi cıkmaması xray cihazından geciyor cunki.Ürünü iptal etmek istersende 5 gün gecmemişse cancel order yapabilirsin 5 günün sonunda yada içinde kargoya veriyorlar o zaman iptal etme sansın yok.Ürünün gelmesini beklemek zorundasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Alıntı k_ayhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlayamadığım hangi bohçada hangi aparat var onu anlamadım gerisi tamam eyvallah kardeşim
    İçinde cıkan aparatlar işine yaramaz kamerayı aldıktan sonra kadıkoyde uğur elektronik vardı yanlıs olmasın ordan 3 m bant ve aparat alıyosun 15 tl olayı kapatıyosun kamera normalde su gecirmez aparatı ile geliyor.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen hocam 1 aya gelmesine razıyım. umarım gümrüğe takılmaz 75 dolar filan diye duydum kdv çıkarmazlar inşallah

gerçi baktım şimdi 74.5 doalr çekmişler
    Vergi illa ki çıkar. Son yayınlanan kararname ile kamera ve mp3 gibi elektronik cihazlara 7-8 Euro civarı da ek vergi geldi. Yani Siz yaklaşık 85TL ödeyecek gibi düşünün sonra hayal kırıklığına uğramayın.

Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Alıntı c3y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostum ben sana net bilgi vereyim aliexpreess sayfasına gir my orders yani siparişlerim kısmına gel önüne cıkan listeye bak sj4000 i görürsün ürünün sağ tarafında traciking yazar orayı tıkla orda ürünün bilgileri mevcut 2 haftadan önce ürün türkiyeye gelmez 2 3 hafta bekle ordan takiple traking bilgilerinde ürünün track number diye bir bilgisi vardır onu kopyalarsın sağ tarafta chania global diye bir link var bas yeni sayfa acılır oraya takip numarasını yapıstır ürünün pttyurtdısı takip bilgisini koyar basında RS diye yada daha farklıda olabilir.

Gelelim vergi olayına tahminen 100 tl civarında vergi cıkabilir sana son gümrük yasasındaki değişiklikten dolayı 30 euro üstü her ürüne %20 vergi var avrupa ülkelerinden ise %18 dir bu oran.

Eğer istersen bende 4k kamera var sıfır dbpower marka cok fonksiyonel istersen sana satabilirim.

aliexpress için net bilgi traciking bölümüne gir
    sayfayı aşağı kaydır

örnek Tracking number: RF605714022SG böyle bir yazı vardır sağ tarafta Data Provided by CAINIAO Global yazar track number ı copy et Data Provided by CAINIAO Global bu linke tıkla acılan sayfaya tracking numberi yaz sonra track tuşuna bas yeni acılan sayfada ptt yazar altında ptt nin koyduğu track number vardır sen onunla ürününü http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ sitesinden takip edebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

Dostum bu şöyle

ürünün sadece kendisi o fiyatta ama extra batarya hafıza kartı eklediğin zaman mealesef fiyatı artıyor.Sen satıcıya mesaj at türkce yaz deki bizim gümrük yasası değişti max 30 euro oldu faturayı 40 50 $ yaparmısın de o halleder 30 $ cekersen gümrükte sorun cıkabilir cunki adamlar piyasasyı biliyor.Sans işi vergi cıkmaması xray cihazından geciyor cunki.Ürünü iptal etmek istersende 5 gün gecmemişse cancel order yapabilirsin 5 günün sonunda yada içinde kargoya veriyorlar o zaman iptal etme sansın yok.Ürünün gelmesini beklemek zorundasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

İçinde cıkan aparatlar işine yaramaz kamerayı aldıktan sonra kadıkoyde uğur elektronik vardı yanlıs olmasın ordan 3 m bant ve aparat alıyosun 15 tl olayı kapatıyosun kamera normalde su gecirmez aparatı ile geliyor.
    Kardeşim baya detaylı yazmışsın teşekkürler
    İstemez misin ey Ömer? Dünya onların olsun, ahiret te bizim!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)