Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ikinci el motor alırken kimden ve nereden olduğuna bakmayın yetkli servise gösterin..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tulpar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650R
    Sahibinden ilanı olanı bir motora arkadaşım talip oldu sahibinden kazasız boyasız orjinal km diye piyasaya göre biraz fazla fiyatı vardı ama dediği gibi orjinal motor ise değer dedik ... Ve arkadaş motoru yetkili servise ekspertiz için soktu neler çıktı neler orjinal kazasız boyasız motorun kazası çıktı servis kayıtlarında değişen hatrı sayılır parçaları resmen motor çakılmış serviste yapılmış daha sonra ustamızın demesine göre motorun üzerindeki grenajlar evet orjinal ama bir alt modelin grenajları çıkma olarak bulunup takılmış . Kilometresi orjinal olan motor muayene tarihleri bir tuhaf yaptığımız araştırmada trafikten çekilmiş sonra bidaha trafiğe sokulmuş kmdede mantıken bir şahebe var . sonuç olarak motorumuzun şaselerinde kafaya takılacak bir problem yok lakin kazalı, boyalı bir miktarda masraflı olduğunu öğrenip satan arkadaşa masrafları düşersen birde orjinal motor edasıyla fazladan eklediğin fiyatıda düşersen bu motoru alip masraf edip bineriz dedik kabul etmedi bir sürü laflar v.s hala motorunun orjinal olduğunu ben kaza kaydı yok dedim kazası yok demedim, kıvırmalar v.s iddia ederek gitti . Daha sonra ne göreyim aynı motor XXX MOTOR GÜVENCESİYLE Yine aynı şekilde orjinal kesinlikle kazasız felan fahiş bir fiyatla tekrar ilanda. Kesinlikle yetkili servislerde ekspertiz yaptırmadan motorlara para bağlamayın görüntüsüne aldanmayın. Öğle şeyler yapıyorlar ki servis haricinde ki tamircilerin anlaması zor .... ekspertiz çok bir para değil ..
    hakohako, 06Serhat, yasdal ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    O ilan hala yayındaysa paylaşırmısınız ?

Motosikleti
    CBR650R
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-2006-honda-cbr-600f-vade-farksiz-9-taksit-imkani-motobest-de-230430759/detay

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Kesinlikle kazası yoktur yazmış birde kocaman kocaman.

Terbiyesizler.

Motosikleti
    CBR650R
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle kazası yoktur yazmış birde kocaman kocaman.

Terbiyesizler.
    Yana yatan motorun nasıl olurda sadece kafa grenajı hasar görür ve başka hiç bir yere bişey olmaz.... ben söyleyeyim kafa grenajı 2005 modele ait yani çıkma olarak alınıp takılan cinslerden ...

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    600f cok tehlikeli sanirim boyle 1-2 tane daha duymustum. Kim bilir hangi apacilerin eline gecti cani cikmistir o motorun

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Plakayı yazalımki Plaka değişmediği sürece googleden biri sorguladığında ne var ne yok çıksın.

34EC0655 34 EC 0655 2006 Model kırmızı 600 f

Ama fiyatıda uygun sayılır motorun zaten 2006 model böyle bir motordan hiç değişen,boya olmamasını beklemek zor.
    computeus ve maktama bunu beğendiler.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    ucuz yırtmışsınız valla. yüksek ccde ikinci el çok sıkıntılı.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam iyi yazmışsınız sağolun da bazen de tam tersi olabiliyor ,

Serkan Usta anlatmıştı ;

Satıcı motoru satın alacak adama dürüstçe diyor ki ,

Bak benim motorumun burasında boya var, şu kazası var diye tüm seceresini anlatıyor. Alıcı yok illaki yetkili servise ekspertize sokalım diyor. Satıcı da tamam ben malıma güveniyorum diyor. Yetkili servis incelemeden sonra " bir şey yok makinede, sıfır gibi sorunsuz alınır" diyince adam şaşakalıyor.

Her araç serviste kayıtlı olarak bakıma girmemiş olabilir, evveliyatını bilmek çok önemli.

Geçmiş olsun, iyi ki inceletmişsiniz yine de.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Tulpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden ilanı olanı bir motora arkadaşım talip oldu sahibinden kazasız boyasız orjinal km diye piyasaya göre biraz fazla fiyatı vardı ama dediği gibi orjinal motor ise değer dedik ... Ve arkadaş motoru yetkili servise ekspertiz için soktu neler çıktı neler orjinal kazasız boyasız motorun kazası çıktı servis kayıtlarında değişen hatrı sayılır parçaları resmen motor çakılmış serviste yapılmış daha sonra ustamızın demesine göre motorun üzerindeki grenajlar evet orjinal ama bir alt modelin grenajları çıkma olarak bulunup takılmış . Kilometresi orjinal olan motor muayene tarihleri bir tuhaf yaptığımız araştırmada trafikten çekilmiş sonra bidaha trafiğe sokulmuş kmdede mantıken bir şahebe var . sonuç olarak motorumuzun şaselerinde kafaya takılacak bir problem yok lakin kazalı, boyalı bir miktarda masraflı olduğunu öğrenip satan arkadaşa masrafları düşersen birde orjinal motor edasıyla fazladan eklediğin fiyatıda düşersen bu motoru alip masraf edip bineriz dedik kabul etmedi bir sürü laflar v.s hala motorunun orjinal olduğunu ben kaza kaydı yok dedim kazası yok demedim, kıvırmalar v.s iddia ederek gitti . Daha sonra ne göreyim aynı motor XXX MOTOR GÜVENCESİYLE Yine aynı şekilde orjinal kesinlikle kazasız felan fahiş bir fiyatla tekrar ilanda. Kesinlikle yetkili servislerde ekspertiz yaptırmadan motorlara para bağlamayın görüntüsüne aldanmayın. Öğle şeyler yapıyorlar ki servis haricinde ki tamircilerin anlaması zor .... ekspertiz çok bir para değil ..
    paylaşım icin teşekkürler.Şimdi burada bir şeyi açık açık konuşalım.
    adam aslında sizi çok iyi yakalamış,siz bilinçli olduğunuz icin değil,sadece verilmiş sadakanız olduğu icin kurtulmuşsunuz
    orijinal iddia edilen motor kazalı çıktı,tamam,öğrendiniz,adama iki laf sokup oradan uzaklaşmak yerine bu noktadan sonra dahi pazarlığa kalkışabiliyorsanız adam hakikaten şanssız günündeymiş,yağlı müşteriyi kaçırmış
    memleketteki son motor o olsa" tamam haklısınız,başka motor alamazsınız" diyeyim ama emsal ve kazasızları alabilecekken o motorla ilgilenmekteki amacın anlaşılır tarafı yok.

buradan arkadaşlarıma kişisel bir tavsiye,
    size söylenen özellikte olmayan,kafanızda oluşan beklentiyi karşılamayan hiç bir malı almayın,baktınız gördünüz size söylenmeyen bir darbe,ezik,sorun var,kardeş malından hayır gör deyip ayrılın oradan.O motor hakkında satıcı ile tek bir kelime bile konuşmayın.değmez.Motora keyifle binecekseniz,önce keyifle almanız gerekir.icinize sinmesi gerekir.Gerekirse 500 km öteye gidin,istediğiniz gibi motoru arayın,bulamazsanız da gezdik geldik dersiniz,dolandırıldık,gazlandık demekten iyidir.Çakaldan,itten-kopuktan,işi ,gücü,yeri yurdu belli olmayandan ve motordan anlamayandan motor almayın.
    yüksel66, forewer, CamelBiker ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

eroceto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gas Gas 250 EC
    zaten ne kadar motor baksam hepsi yan yatıyor :D

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Bu mağazadan bayram sonrası sıfır motosiklet alacaktım.Fikrim değişti şimdi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı karadenizz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mağazadan bayram sonrası sıfır motosiklet alacaktım.Fikrim değişti şimdi
    niye toplu halde o dükkanda her motosiklete talip olup keklemiyoruz böylesini ?
    Tulpar, karadenizz ve yüksel66 bunu beğendiler.

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En çok canı çıkarılan, hor kullanılan honda motosikleti bu 600f serisi sanırım o yüzden çok dikkatli olmak gerekiyor

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    600 f lerin piyasası çok hızlı, korkmak gerek.
    İyi kurtarmışsınız.
    Tulpar bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR650R
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paylaşım icin teşekkürler.Şimdi burada bir şeyi açık açık konuşalım.
    adam aslında sizi çok iyi yakalamış,siz bilinçli olduğunuz icin değil,sadece verilmiş sadakanız olduğu icin kurtulmuşsunuz
    orijinal iddia edilen motor kazalı çıktı,tamam,öğrendiniz,adama iki laf sokup oradan uzaklaşmak yerine bu noktadan sonra dahi pazarlığa kalkışabiliyorsanız adam hakikaten şanssız günündeymiş,yağlı müşteriyi kaçırmış
    memleketteki son motor o olsa" tamam haklısınız,başka motor alamazsınız" diyeyim ama emsal ve kazasızları alabilecekken o motorla ilgilenmekteki amacın anlaşılır tarafı yok.

buradan arkadaşlarıma kişisel bir tavsiye,
    size söylenen özellikte olmayan,kafanızda oluşan beklentiyi karşılamayan hiç bir malı almayın,baktınız gördünüz size söylenmeyen bir darbe,ezik,sorun var,kardeş malından hayır gör deyip ayrılın oradan.O motor hakkında satıcı ile tek bir kelime bile konuşmayın.değmez.Motora keyifle binecekseniz,önce keyifle almanız gerekir.icinize sinmesi gerekir.Gerekirse 500 km öteye gidin,istediğiniz gibi motoru arayın,bulamazsanız da gezdik geldik dersiniz,dolandırıldık,gazlandık demekten iyidir.Çakaldan,itten-kopuktan,işi ,gücü,yeri yurdu belli olmayandan ve motordan anlamayandan motor almayın.
    Haklısınız ama kozmetik olarak çok düzgün duruyor motor hepimiz motorcuyuz yorgun ve yıpranmış motoru anlarsın tecrüben var ise ... bu motoru oradan buradan güzel toplamışlar birde uzun süredir arayış içerisinde olunca makul bir fiyata kazalı motor alınır satarkende ona göre satabilirsin düşüncesi ile almak istedik . Ve ilanlara bir bakınız kimse dememiş motorun canını çıkarttım hiç bakım yapmadım eşek gibi bindim redline egzozu yaktım diyen yok ... satılan tüm motorlar temiz kazasız boyasız orjinal km servise sokmadan motorun yorgunluğunu anladığın motorlara dahi bakire meryem muamelesi yapan satıcılar var . Abicim galericiden tamirciden birde yalan söyleyen kişilerden taşıt alınmaz .. yaşadığımız bu olaydan hesabımıza düşen Tecrübe bu oldu ve kesinlikle gaza gelip acele etmeyeceksin .... Şimdi biraz daha sakinim konuyu açarken öfkeliydim biraz bir gün uğraştık o motorla .. motoru satan arkadaşta sezon başında almış motoru yüksek ihtimal o servise sokmadı ve kandırıldı yoksa insan bile bile orjinall diye o motoru ekspertize sokar mı adamı döverler ... ama yinede biraz kıvraktı motor 6000 km hiç servis yüzü görmediği halde düzenli servis bakımlı yazmıştı . herneyse üzülüyorum neden Bizi Allah korudu almadık o motoru para kolay kazanılmıyor birde heves eden durumu iyi olmayan arkadaşlar temiz olsun diye kanabilir yazık günah bunun hesabı hem dünyada hem hesap gününde sorulur. Ha bu arada Temiz 600 F yok arkadaşlar . Yine bir arkadaşımız istanbulda bulamadı ankaraya gitti ciddi paralara 2006 600 F aldı bu motor orjinaldi lakin istanbula geldi 4000 TL bakımına harcadı bir söz vardı eski alacak kadar zengin değilim ... Aynen öyle birazda kısmet işi .. Bu motorcu arkadaşa ne yapılır ya da yapılmalı mı bilemiyorum ben yaşadıklarımızı paylaştım inşallah kimsenin canı yanmaz.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    KM Sİ KESİNLİKLE ORJİNALDİR
    FULL BAKIMLI
    MASRAFSIZ
    HASAR KAYDI VE KAZASI YOK
    YAN YATMADAN DOLAYI SADECE KAFA ÖN GRANAJ DA BOYA VARDIR
    KESİNLİKLE KAZASI YOKTUR

Motosikleti
    cbr 250
    Alıntı Tulpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XXX MOTOR bence çok iyi uymuş :D adamlar belli ki gelen müşteriyle film çekmeye hazırlanıyolar

4 silindirli , 9 yaşındaki bir motosikleti Türkiye koşullarında 17 Bin liraya almak bana fazla cesurca geliyor. Bu memleketin 4 silindirlilerin canını çıkarma hevesi var çünkü... Çok çok istisna sahipleri olabilir ama istisna olur bunlar..

Ayrıca bu motosikletlerin metal yorgunluğu şasileri üzerindeki burulma / esneme paylarında da sorunlara gebe.. Meselenin bu şekilde tartışıldığını hiç görmedim bu forumda...

Bu tip motosikletlerin bu kadar sorunlu yollarda efektif kullanım ömürlerinin bu kadar uzun olmadığı kanaatindeyim.
    Tulpar bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR650R
    bu ilanı mümkün olduğunca ulaşılabilir yapın arkadaşlar motorcu arkadaşlarımız kandırılmasın ... saygılar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)