Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter pratik ama jantlar çok küçük arkadaş

Motovento
    REKLAM ALANI
    sweetblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Merhabalar arkadaşlar
    forumun iyi bir takipçisi sayılabilirim sanıyorum
    10 yıldan fazla zamandır scooter ve cub tarzı motosiklet kullandım öncelerinde de moped
    şehir içinde scooter kullanmak çok pratik yakıt tüketimi de fena değil (100 km de ortalama 2.5 lt) gel gelelim jantlar tabak kadar (honda spacy için konuşuyorum) en küçük bir harekette kayıyor, bozuk yollarda konfor yok ve güven vermiyor insanı korkutuyor kullandığım her motosiklete rüzgarlık taktım ve öyle kullandım bu da ben de bir konfor duygusu oluşturdu

http://www.google.com.tr/imgres?imgu...FeKecgodMdkEvQ

rüzgarlık olmayan herhangi bir motosiklet kullandığımda rüzgardan aşırı rahatzıklık duyar oldum
    lakin küçük jantlı scooterım sebebiyle de büyük jantlı (15-16-17-18") bir motosiklet baksam ya enjeksiyonlu olmuyor (yakıt tüketiminin çok olmaması önemli işe gidip geliyorum sürekli)ya rüzgarlık takılabilme ihtimali yoka yakın oluyor yada bilindik bir marka olmuyor ki bu da sürekli problem yaşama ihtimalini beraberinde getirebiliyor insan alıp denemeye bile çekiniyor
    şehir dışına motosikletle çıkmam iki kişi bile nadir kullanırım yani 300-400 cc olsun 150 km hızı rahat göreyim gibi beklentilerim yok
    bu duruma göre motosiklet veya scooter öneri fikirlerinizi bekliyorum
    şimdiden ilgilenip cevap veren herkese teşekkür ediyorum
    hayırlı akşamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    arayışta
    Abi senin dediğin sıkıntılı konu kymco agility city 125 olabilir mi r araştırabilirsin. Tabi tecrübeli arkadaşlar daha uygun cevaplar vereceklerdir. ( çok yardımcı olamasamda en azından konunun yukarıda kalmasına yardımcı olayım)

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    ☺ sıkıntılı aynen
    Agility city 125 nispeten büyük jant olarak ideal evet ama 100 km de 4 lt den aşağı yakmadığını söylüyor kullanan herkes
    125 cc de 4 lt çok bence

coogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i 2013 - Vespa LX 125 - 2014
    butcen uyarsa honda pcx veya n max

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yamaha X ma X 250 der geçerim..

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Jantları büyük scooter denince benim aklıma direk Yamaha X City geliyor.
    Ama bu da 250cc olduğu için yakıt tüketiminde ve fiyat olarak üzebilir.
    http://www.yakittuketimi.net/yamaha-x-city-250/ burada 100 KM'de 3.20 - 3.60 litre olarak gözüküyor ama ne kadar doğrudur bilemiyorum.

Motosikleti
    Tnt250
    Kendimde bir kullanıcısı olarak Scarabeo'yu önerebilirim.Ama yakıt tüketimi diğer scooterlardan fazla olduğu söylenebilir.Motor 180cc ve 19.2 beygir yaklaşık 3-3,5 litre gibi bir tüketimi var.Ama hem artçı hemde sürücü için sürüş konforu,büyük cantları ve malzeme kalitesiyle maxi scooterları saymazsak piyasadaki en iyi scooter olduğunu düşünüyorum.Uzun yolda da gayet iyi performansı vardır.Herşeyden önce kullanması çok keyiflidir, bütçeniz varsa sıfır bir scarabeo almanızı tavsiye ederim.

Eee?

O kadar boş bir konu ki tartışılan.O zaman git normal bir motor al,125 lik bir tane vitesli çek.Neden zorluyorsun?

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Bende aglity city 200i var. 16 inç jant var oldukça memnunum. yakıt tüketimi ise net hesaplamadım ama otalama 3 lt yakıyor.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Yamaha Xenter 150.
    Yamaha Xcıty 250

Jantı büyük scooter istiyorsan bunlara bkacaksın. Keyfine bakacaksın.

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Alıntı hamdikagitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eee?

O kadar boş bir konu ki tartışılan.O zaman git normal bir motor al,125 lik bir tane vitesli çek.Neden zorluyorsun?
    herhangi bir 125 cc vitesli motora rüzgarlık takılabilir mi taktık diyelim kelebek gibi olur büyük ihtimal

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Xenter 150.
    Yamaha Xcıty 250

Jantı büyük scooter istiyorsan bunlara bkacaksın. Keyfine bakacaksın.
    Xenter 150
    Scarabeo
    Xcıty 250

bunlar çok güzel seçenekler yakıtları da gidişlerine göre makul sayılabilir fakat 5.000 tl benim için psikolojik sınır 5.000 tl üzeri alınacak bir motosiklet benim için fuzuliymiş gibi geliyor bana
    sırf büyük jantlı diye cub almalı mıyım bilemiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)