Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

125 cc commuter bütçesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.ben bayağıdır 125 cc başlangıç için motosiklet arıyordum.ilerde yükseltmeyide düşünüyorum ama en az 4 sene binmeyi düşünüyorum.öncelikle sizlere boyumu ve kilomu söyleyeyim altımda nasıl duracağını siz tecrübeli arkadaşlardan duymak isterim.boyum 190 cm kilom 80.yani araştırmalarım sonucu.motoru üniversitede kullanacağım için yakıt benim için önemli.diğer yandan yakışıklı olması lazım yani altımda bisiklet gibi kalmaması lazım bütçe olarak ybr ve apache yi sıfır alamam ama 2.el temiz alabilirim diye düşünüyorum.aklımdaki motorlar : 1.)bajaj discover 125st 2.)yamaha ybr esd(şu kanatlı kasalar) 3.)apache(yine kanatlı sanırım 2013 sonrası)

bütçe sanırım en fazla 4000 gibi olur ekipmanada para lazım belki 4500 olabilir.Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum iyi forumlar.ha bunların dışında kardeşim sana bunalr olmaz aha bu olur derseniz bütün tavsiyelere açığım.tekeriniz düz bassın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    hepsi olabilir ama hangisi olursa olsun 190 boy ile oyuncak gibi olur.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Valla 1.90 boy için YBR çocuk bisikleti gibi kalır bence.
    Yine de kullanacak olan sensin. En temizi hepsinin üstüne çıkıp bir denemek. En rahat hissettiğin hangisi ise onu almalısın.

Bu bütçelerde önerebileceğiniz başka alternatifler var mı? altımda küçük kalmaması yani açıkçası görünüş birinci alternatifim zaten 125 cc alıyoruz hepsinin özellikleri hemen hemen aynı ve 4-5 yıllık bir kullanımım olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    190 cm boyun varsa alacağın her motor altında küçük kalacaktır..

bence bu boy meselesini boşverip beğendiğin motoru almalısın..

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    190 cm boyun varsa alacağın her motor altında küçük kalacaktır..

bence bu boy meselesini boşverip beğendiğin motoru almalısın..
    hocam haklısında.yani en azından sırıtmamasını istiyorum.aradığım ilk kriter görüntü oluyor sırf boyumdan dolayı

Motosikleti
    Alıntı Hangover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam haklısında.yani en azından sırıtmamasını istiyorum.aradığım ilk kriter görüntü oluyor sırf boyumdan dolayı
    sorunda bu zaten sırıtacak kaçarı yok.. büyük endurolar dışında boyuna uygun motor yok, bende 190 cm boyundayım ordan biliyorum

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorunda bu zaten sırıtacak kaçarı yok.. büyük endurolar dışında boyuna uygun motor yok, bende 190 cm boyundayım ordan biliyorum
    cross ya da chopper tarzı nasıl olur ? ve sende sırıtyor mu cbf ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Motosikleti
    cross ya da chopper tarzı nasıl olur ? ve sende sırıtyor mu cbf ?[COLOR="Silver"]
    cross boy olarak kurtarır ancak şehiriçi kullanmak için lastik değiştirmen gerekir.

2 sene hyosung gv 250 kullandım. onun üzerinde duruşum idare eder gibiydi, yinede communter gibi olurdu oturuş pozüsyonum. cbf 150 de kendime hiç bakmadım ama muhtemelen garip duruyorumdur

Boyu uzun olan insanlara YBR önermiyorum.

Direk CBF bak,yiğenime 2013 CBF'i 3500 TL den almıştık.11.000 km de gösteriyordu ama +15.000 daha ekle en az 26.000 dedir desek fiyatı iyi gibi geldi.Sen de istersen CBF lere bir bak istersen.Kış geliyor zaten satmak isteyenler nazlanmıyor 4 yazan 3.5 a indiriyor,3.5 yazan 3 e indiriyor.

Alıntı hamdikagitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyu uzun olan insanlara YBR önermiyorum.

Direk CBF bak,yiğenime 2013 CBF'i 3500 TL den almıştık.11.000 km de gösteriyordu ama +15.000 daha ekle en az 26.000 dedir desek fiyatı iyi gibi geldi.Sen de istersen CBF lere bir bak istersen.Kış geliyor zaten satmak isteyenler nazlanmıyor 4 yazan 3.5 a indiriyor,3.5 yazan 3 e indiriyor.
    Açıkçası tipinden en çok rahatsız olduğum motor cbf ya yani o motorun sırf o kasa ve ön amortisör bağımsız gibi durduğu için hiç düşünmüyordum.başka tavsiyeleriniz var mı acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:15 ----------

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Cbf uzun boya iyi gider ama sen bilirsin.

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf uzun boya iyi gider ama sen bilirsin.
    Hocam uzun boy için sele yüksekliğine bakmıyomuyuz hani oturunca ayaklar yerleri süpürmesin falan diye yoksa yanlış mı biliyorum

Hocam uzun boy için sele yüksekliğine bakmıyomuyuz hani oturunca ayaklar yerleri süpürmesin falan diye yoksa yanlış mı biliyorum
    Yani o bütçede,commuter sınıfında yok benim bildiğim kadarıyla.Hayır sele yüksekliği olarak söylemedim ben,daha cüsseli bir motor.İkisini de yan yana koy üzerlerinde fotoğraf çekil ve sonra onları incele ne demek istediğimi anlarsın.Çok daha cüsseli bir motor CBF.İstersen YBR de sürersin,sadece daha cüsseli CBF'in kasası bunu söyledim.O zaman biraz daha para biriktir istersen R25 e falan zorla ikinci elden.O daha güzel durur ya da Inazuma.Dediğim gibi tercih tamamen senin ama o sınıfta,o cc de başka bir motor bilmiyorum fiyat aralığı bazında konuşursak.

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    1.90 ım ybr esd kullanıyorum. Emeklemeyi öğrenmeden koşmaya çalışmaya gerek yok. Estetiğe bakmak yerine biraz kullanmayı öğrenmek daha mantıklı. Oyuncak kalırmış bisiklet gibiymiş falan filan. Gidin o zaman goldwing alın da dede gibi gidin virajdan taşın yan yatırın.
    Bu kadar takılmayın şu mevzuya allah aşkına. Adam gibi sürmeyi bilmeden şekil peşinde koşmayın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    YBR al ybr iyidir güzeldir bende var kullanıyorum iyi motor kesinlikle almalısın.

Alıntı Sado39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.90 ım ybr esd kullanıyorum. Emeklemeyi öğrenmeden koşmaya çalışmaya gerek yok. Estetiğe bakmak yerine biraz kullanmayı öğrenmek daha mantıklı. Oyuncak kalırmış bisiklet gibiymiş falan filan. Gidin o zaman goldwing alın da dede gibi gidin virajdan taşın yan yatırın.
    Bu kadar takılmayın şu mevzuya allah aşkına. Adam gibi sürmeyi bilmeden şekil peşinde koşmayın.
    Toprağım sen ne emeklemesinden yürümesinden bahsediyorsun ? Benim yazdığım mesajdan ne anladın sen ezbere konuşuyorsun ? nerden biliyosun kullanmayı bilmediğimi ? Ben üniversite için istiyorum o yüzden 125 cc sadece işimi görsün az yaksın istiyorum +olarak sadece kendi çalışıp kazandığım parayla alıcam bu motoru o yüzden ucuz yollu 4-5 sene götürecek bişey arıyorum.emin ol abime lafını açsam r6 nın anahtarını verir sen rahat ol yani senin dünya gözüyle göremeyeceğin motorları sürüyorum.yani bunları yazmak istemezdim ama artık bu forumda ezbere konuşanlardan bıktım sizin gibiler yüzünden foruma soru sormak,girmek istemiyoruz.hadi eyvallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

Alıntı TR_96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR al ybr iyidir güzeldir bende var kullanıyorum iyi motor kesinlikle almalısın.
    Hocam ybr iyi güzelde küçük kalır altımda zaten bacaklar uzun,boy uzun.hani 4-5 sene kullanıcam istiyorum ki zaten 125 cc performansı en fazla ne olabilir bari şekil olsun gitmesede,şekilden kastımda boyumda sırıtmasın

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Japonda aradığın yok, mondial xtreme Max al hayvan gibi zaten 174üm ayağım zor yetiyor yere yakın arkadaşımın motoru. Motor kendini kanıtlamış yıllardır parçası olan bol kullanıcısı olan sorunsuz Çin motorlarında biraz araştır. 4 bin tl sıfır alırsın 400tl sava de dual sport lastik tamamdır. Your welcome

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tvs apache'ye de bir bak derim. 150'lik ama ybr ayarında yaktığı söyleniyor. En azından cbf'den azmış.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    ben 2.00 125 kg yim ybr bende sırıtmıyor fakat gidon turunda dizlere değiyor. sen düşük model cbf 150 bak bence yani en azından bütçenin yettiği kadarına onlarda sıkıntı olmaz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)