Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet alt kültüründeki yozlaşma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda nc 750x
    bildiğiniz gibi ortaköy esnafıyım gece dükkanı geç kapadığım için ortağımı kadıköydeki evine bırakmayı teklif ettim o da artçı kültürü gelişmediği ve motosikletlerden biraz korktuğu için istemeden de olsa kabul etti. arkamda motordan ve etrafındaki trafik akışından ürken bir artçının olduğu bilinciyle kntrollü bir sürüşle köprüye kadar geldik köprü üzerinde bmw 1200 gs kullanıcısı (eğer bu yazıyı okuyorsa kendisini ortaköye bekliyorum) artçısı kadın arkadaşıyla emniyet şeridi sırasında arkamıza geçtiği andan hgs noktasına kadar bizi korna selektör vb el kol allah ne verdiyse taciz ederek rahatsız etti ben artçımı düşünerek 40-50 km hızı aşmadan sert rüzgarın etkisini düşürmeye onu korkutmadan evine ulaştırmaya çalışırken arkamdaki sayın bmwli sürücünün yaptığı bu terbiyesizliği kendim dahil kimseye açıklayamıyorum.ortağım gazetecidir ve benim gibi iki üniversite bitirmiş master yapmış adamdır ve bana "sizin motosikletçi ahlakınız bu mudur adam resmen bizim ölmemizi istiyordu" dediğinde sadece yutkundum. acelesi olan ve artçısına hava atmak için kıçını yırtan aptal bir motosiklet sürücüsü yüzünden utandım ulan resmen. geç sola arabalar zaten trafikte akıyor solla git cehennemin dibine sen kimi ve ne hakla taciz eder hataya zorlarsın. 15-16 yıkdır endoru naked motor kullanıyorum ve "kurye lan işte apaçi" demem kimseyi küçük görmem benim de servis için çalışan emekçi kardeşlerim var adam bmw motoru ile bizim ölmemizi istiyordu bilmem anlatabildim mi? bu ülkedeki ahlaki yozlaşmanın bizim kültürümüze kadar ulaşması gerçekten beni hem üzdü hem utandırdı bunu burada ifade etmek istedim üzgünüm arkadaşlar utanç içindeyim

dipnot: dönüşte köprüdeki sert rüzgarın etkisiyle sersemledim acaba yaşlandım mı eskiden rüzgar bu kadar etkiler miydi bizi yoksa gerçekten çok mu hızlıydı dün gece rüzgar merak ve endişe içindeyim kardeşlerim
    mehmetenis, draggy, mhmtesk ve 11 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bütün motorcular iyi insandır,hepsi aynı ruhu taşır,özünde sözünde birdir,merttir falan ben bu sözlere olaninancımı çoktan yititrdim.Altında her motor olan motorcu ruhuna sahip değildir.Sonuçta hepimiz ayrı bireyleriz,yapımız,karakterimiz, kişiliğimiz farklı.Size yaptığı da gerçekten ayıp.Bir insana yakışmayan hareketler.
    kızıl şeytan, xawa ve Shrieker bunu beğendiler.

Volteria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Treme Max 150
    Motor sürenden zarar gelmez diye bir şey yok. Motosiklet işi önce ruh gerektirsede işin özü maddiyat, parası olan alır, biner. Ha sonradan belki etrafındakilere özenir güzel bir sürücü olur yoksa da apaçi gelir apaçi gider. saygılar.
    kızıl şeytan bunu beğendi.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    keşke yavaşlayarak dursaydınız,derdi neymiş bir sorsaydınız,tabi oda dursaydı...

Motosikleti
    honda nc 750x
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke yavaşlayarak dursaydınız,derdi neymiş bir sorsaydınız,tabi oda dursaydı...
    3 kere sordum durup dövelim şunu hatta köprüden aşağı atalım dedim ama ortağım hayatımda görebileceğim en beyefendi adamdır "boşver allahından bulsun" diyerek beni sakinleştirdi :(
    mehmetenis bunu beğendi.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Ego tatmin etmeye çıkmış bir züppe daha diyorum...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    1200 gs de apacilerin tercihi oldu demekki..zaten sevmezdim o motoru ve kullananların bir kısmını..yazınızı okuyunca iyice tiksindim..
    kızıl şeytan ve Mamba09 bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Eşeğe altın semer vursalar eşek yine eşektir. Arada bende karşılaşıyorum bu tip: "yolları babam yaptırdı tapusu bende!!!" zihniyetli eşeklerle.

Maalesef aile terbiyesi almamış, ahlaktan yoksun yetişmiş bir nesilden daha da fazlasını bekleyemiyorum.

Bazen diyorum ki "demek ki hata bende, ben yanlış toplumda yaşıyorum..."

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Hocam motosiklet hırsızları da genelde motorcu , trafikte beni en çok tedirgin edenlerde araba sürücüleri değil , motor sürücüleri.Yol veriyorum geçip gidiyorlar.
    trattataa bunu beğendi.

Motosikleti
    honda nc 750x
    çok değil bundan 8-10 yıl önce yolda karşından gelen yada seni sollayıp giden motorcuya selam verirdin ya kısa bir korna yada sol elinle verdiğin hafif zafer işaretiyle ve istisnasız o selamı herkes alır gülümser karşılık verirdi. şimdi kendi mahallemde ortak otoparka motor koyduğumuz komşu motorcular bile selam vermiyor selam almıyor. Allah'ın selamına bile kayıtsız kalan bir motorcu tayfasından sanırım çok fazla şey bekliyorum :(
    SuleymanE, mehmetenis ve cihan54 bunu beğendiler.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Motorunda var mı bilmiyorum fakat o gs 1200 sürücüsüne 4lü yakarak karşılık verseydin yada yoksa sag sinyali yakarak(ben sagdayım soldan geç). Genelde ise yarar

Motosikleti
    honda nc 750x
    arkamda sadece bu bmw sürücüsü yoktu ki belki 5 motor soldan basıp gitti hiç biri el kol hareketi korna vb araçları kullanmadı bu lavuk bildiğin tacizci gibi çıkmıştı yola inan ki
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Hocam ne yazık ki motosiklet kitlesinde çok fazla serseri, kibirli, caka satmak için (sizin olay gibi) insan öldürmeyi bile meşru gören mahlukatlar var. Keşke motosiklet, şövalye ruhlu bir faaliyet olarak kalsaydı. Yazıklar olsun o medeniyetsizlere

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Böyle bir durumda, yani emniyet şeridinden gitme durumunda, yol vermek daha mantıklı olabilir.
    Ben emniyet şeridinde giderken çok tedirgin oluyorum, bu sebeple de yavaş sürüyorum, 30-40 km ile.
    Arkama biri yapışırsa, hemen sol şeride geçip yol veriyorum, buyur geç kardeşim diyorum.
    Henüz bir sıkıntı yaşamadım.
    Size de aynısını yapmayı tavsiye edeceğim. İnsanların anlayışlı olmasını beklersek, daha çok bekleriz maalesef. O yüzden anlayışlı olmalarını falan beklemiyorum, yol verip gönderiyorum.

Bir diğer mevzu 1200 GS ile ilgili. Ben de ondan almayı düşünüyorum, şu anda gidip görüyorum hatta ilanlardaki motosikletleri. Sonra beni de apaçi sanmayın lütfen

Bu GS ile ilgili şöyle bir tespitim de var benim. Adama bir anda bir gaz geliyor ve motor kullanacağım ben diyor. Para da var. Gidiyor son model GS alıyor, üzerine de aksesuar olarak ne var ne yoksa taktırıyor. Sonra bir Akdeniz, bir de Karadeniz turu yapıyor yaz mevsiminde. Artçı olarak da hep bir bayan var yolcu koltuğunda. Daha 1 yıl geçmeden anlıyor ki motosiklet ona göre bir araç değil. Satışa çıkartıyor. Sizin arkanıza denk gelen eleman da muhtemelen bu çıkarttığım profildeki gibi bir elemandı. Acıyın siz o garibana, yüklenmeyin fazla
    mehmetenis ve kızıl şeytan bunu beğendiler.

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    merhabalar, dipnotunuza cevap olarak; 06 eylül 2015 akşamı rüzgar cidden çok sertti, bilgilerinize

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Bizim derdimiz de bu dangalakları yola getirmek,onlara iyi örnek olmak.Çünkü her meslekte,her alanda başrolde insan faktörü önplanda olduğundan,üstündeki kıyafete,üniformaya,altındaki araca göre değerlendirme yapıyoruz.Böyle olunca araç kullananlar motorlara,motor kullananlar arabalara vs. takmış durumda.Halbuki bunlar parası olan herkesin sahip olabileceği şeylerdir.Bunu üniversite mezunları da yapıyor,ilkokul mezunları da.Tamam da o araçlar kendi kendine gitmiyor ki.
    Her saygısızlık yapana karşılık vermek artık imkansız,çünkü çok var Bunun önüne geçmek için Bugünden itibaren hepimiz,çoluğumuza çocuğumuza(gelecek nesil onlar çünkü),kendimize,topluma karşı saygılı olmayı bi şekilde anlatmalıyız,uygulamalıyız.
    Her gördüğümüz kasksız,ekipmansız motor kullananları uygun bir dille,bir kere de olsa uyarmalıyız ve yol göstermeliyiz.
    Herkes bir tane insan bilgilendirse,bir tane insan kazandırsa...
    Beraber yaşamayı unuttuğumuz bu günlerde hiç olmazsa yeni bir başlangıç yapalım.Kötüyle iyinin savaşı yüzyıllardır var.Dedim ya hiç birşey yapmadan sadece sinir olacağımıza,en az bir kere iyi olanı anlatmaktan kimseye zarar gelmez.Tekeriniz düz bassın.
    mehmetenis, abeciMotoru ve kızıl şeytan bunu beğendiler.

Yeni Türkiye nin yozluk oranı ile bağlantılıdır.
    GB79, kızıl şeytan, Akhunturk ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Dün gece biz de bozcaada dönüşünde tekirdağ,şarköy,marmara ereğlisi ve yolu takip eden tüm lokasyonlarda çok şiddetli rüzgara maruz kaldık,ki biz iki motor dönüyorduk arkadaşın pek rüzgarla tercübesi olmadığı için benim nc750x ona verdim daha ağır yola daha iyi tutunur diye bende onun sym gts evo scooterını aldım ama uzun zamandır böyle rüzgar görmedim,rüzgar bizi şeritten attıyordu resmen.Hatta arkadaşın sinirleri bozuldu 30 km ile yolu tamamlamaya çalıştı,
    O bmw li arkadaşa gelince,ben onun gibilerini trafikte çok yedim keşke bana denk gelseydi arkama yanaşıp selektör yapıp taciz etmek affedilecek bir şey değil bir anda frene asıldığım gibi onunda aklını alırdım.
    Ama sizin artcınız da acemi olduğu için sizinde pek yapacağınız bir şey kalmamış,
    Büyük geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı ilker a. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir diğer mevzu 1200 GS ile ilgili. Ben de ondan almayı düşünüyorum, şu anda gidip görüyorum hatta ilanlardaki motosikletleri. Sonra beni de apaçi sanmayın lütfen

Bu GS ile ilgili şöyle bir tespitim de var benim. Adama bir anda bir gaz geliyor ve motor kullanacağım ben diyor. Para da var. Gidiyor son model GS alıyor, üzerine de aksesuar olarak ne var ne yoksa taktırıyor. Sonra bir Akdeniz, bir de Karadeniz turu yapıyor yaz mevsiminde. Artçı olarak da hep bir bayan var yolcu koltuğunda. Daha 1 yıl geçmeden anlıyor ki motosiklet ona göre bir araç değil. Satışa çıkartıyor. Sizin arkanıza denk gelen eleman da muhtemelen bu çıkarttığım profildeki gibi bir elemandı. Acıyın siz o garibana, yüklenmeyin fazla

çok doğru bir tespit ve benimde yukarıda belirttiğim kitle bu adamlar maalesef..

motosiklet kültüründen de o kadar uzaklarki yolda benzini bitmis küçük bir scooter yada kurye arkadaşımıza denk gelseler asla durmazlar..

gerçi harbi motorcu gs ciler bu adamları severler..
    niyemi ? bunlar alıp 3-5 ay binip hevesleri geçince biz ucuza alıyoruz diyorlar
    yasdal bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial drift 125
    Hocam genelleme gibi olucak belki ama çoğu motorcu sıkışık trafikte böyle sıkıştırıyor örneğin ben aralara girebilecek tecrübeye sahip değilim bu yüzden girmiyorum ama bazen mecbur kaldığımda arada bir bu tarz üç kuruşluk egosuyla arkadan ara gazlar kornalar sellektörler atarak çok sıkıştıran oluyor biz arabalara laf atıyoruz fakat içimizde de gerçekten çürük çok.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)