Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet alt kültüründeki yozlaşma

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    şimdi 2 üniversite bitirmemiş (*) ve master yapmamış bir motosiklet kullanıcısı olarak ;
    sanırım bu alt kültürde yer alıyorum.

bazen bu tür davranışlarımız oluyor,
    cahilliğimize verin,
    durumumuz yok.

şimdi düşündüm de etrafımdaki motosiklet kullanıcıları da genelde hep benim gibi cahil, okumamış tipler.
    sanırım ben çevremin kurbanıyım.

(2. üniversiteyi dışarıdan okuyorum,
    gerçi benimki lisans tamamlama diyelim.
    )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    motosiklet kullanma olayı artık çok bildiğini zanneden çoluk çocukların ellerinde. babasından parasını kopartan alır altına motoru 2 hareket öğrenir sonra gelir sana bana şekil yapmaya kalkar :D
    neyse konumuz bu değil sizin konuda zaten emniyet şeridindesiniz bu yasak. adam sellektör korna yapıyosa belki acil işi var belki hastası var bunu kimse bilemez. aradan geçmeye çalışıp geçemeyen arkadaşlar da madem geçemicekler şeritlerine geçsinler orda beklesinler. ben neden senin yüzünden 2 kamyon arasında kalıyım ki? 3 kuruşluk egzosumla ses de yaparım sellektör de yaparım. sana tavsiyem sen de arada kalma.
    herkes kendi açısından sorunlarını dile getirmiş. herkes haklı. saygılar.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    dostum haklısındır muhtemelen. ama kötü düşünme. belki adamın bir hastası vardı, yetişecekti. bişeye geç kalmıştı. olabilir bunlar. böyle düşünelim, üzülmeyelim.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Emniyet şeridi genelde acelesi olan motorcuların kullandığı bir alan. Taciz yanlış ama aceleniz yok ise acelesi olana yol vermek uygun düşer.
    sheriff87 bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Herkes çok agresif.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    ortalama olarak 1,5 senedir camiadan uzağım, sadece sevdiğim abilerimin yanına selam verip çay içmeye giderim, bir hata yaparak geçen gün Maltepe'ye gidivereyim dedim ve 1,5 senede nelerin değiştiğini kendi gözümle görüp motorculuk kavramının nasıl öldüğünü gördüm.
    kızıl şeytan ve barodi bunu beğendiler.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Ülkedeki insan ve devlet kalitesi ne ki motosiklet kullanan adam kalitesi onun üstüne çıkabilecek olsun? Şapkamızı önümüze alıp düşünelim. Şu satırları yazmakta olan ben dahil hiçbirimiz gelişmiş bir ülkenin ferdi gibi değiliz. Adamlar, insanlara ve olaylara çok farklı bakıyor. Mesela aklı yerinde olan kimse böyle sıkıştırma da yapmıyor. Kırk yılın başı akli dengesi yitik birisi bu hareketi yaptığında, karşısındakiler de "şunu bir indirelim dövelim" demiyor. Trafikte bu tarz hareketler akli denge bozukluğu, bir hastalık olarak görülüyor. Devlet de gerçekten olması gerektiği gibi olduğundan, polise haber veriliyor, mahkemeler de doğru kararlar alıyor.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    plaka alaydın deşifre ederdik.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    en iyisi siz de benim yaptığım gibi yapıp sallamayın. asla ama asla arkamda sellektör yapıp yürü diyen birine prim vermedim. dibime de yaklaşsa ne yapacak? çarpıp düşürecek mi? bunu pratikte yapan hiç görmedim. egosunu tatmin edemeyince basıp soldan gidecek elbet. ya da paşa paşa ben hangi hızda gidiyorsam ona göre kendini ayarlayarak arkamdan devam edecek. emniyet şeridinde fsm köprüsü yolunda anadolu yakasından avrupa yakasına doğru giderken 60-70 arası bana göre sınırda bir hızda giderken bende bir audi tarafından taciz edilmiştim. içindekileri aynamdan görebilecek kadar dibime girip uzunlarını yakmıştı. yavaş yavaş frenleyip emniyet şeridini ortaladım. geçebileceği bir yol bırakmadan yavaş yavaş durdum ve motoru kapatıp indim motordan. arka çantamı falan açtım. öyle mal gibi arkamda bekledi bir süre. sonra soldan trafik açılınca devam etti. bana da birşey diyemedi. çünkü cevap belli. "hızlı gideceksen emniyet şeridinde ne işin var y.rraam" zaten kaskı da çıkarmamıştım. laf atar da işler hararetlenirse baya kafa atmaya hazırlamıştım kendimi. çünkü yolda benim hayatımı tehlikeye atana niye acıyayım? ama lat atan da ben olmamalıydım. nitekim belki içinden saydı ama yoluna gitti. ders aldı mı? bence hayır ama en azından onun da siniri bozuldu.
    kızıl şeytan bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Geçen yıl bmw 650 si olan arkadaş seni motorcu bi arkadaşla tanıştıracağım genel cerrah dedi bende ozaman hyosung gv250 vardı ooo tamam dedim bikaç şey öğrenirim tecrübeli arkadaştan süper dedim...neyse tanıştık ben merak ettiğim bi soru sordum böyle baktı bana sende ne var dedi gv250 dedim hımmm dedi geçiştirdi...sonra konuşma sırasında bi Honda lafı geçti bizimkisi gs 1200 kullanıyormuş " bizi japonlarla karıştırmayın diye Bi laf etti sonra bi sığırla aynı masada oturduğumun farkına varıp izin isteyip ayrıldım...hocam maalesef böyle bizde...sığırlar ahıllardan çıkmış aramızda dolaşıyorlar...

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Ya kardeşim, GS'e getirmeyin mevzuyu, GS ile ne alakası var, alla alla ))
    Ben de alacam bi GS, GS ile ne alıp veremediğiniz var )

Motosikleti
    honda nc 750x
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi 2 üniversite bitirmemiş (*) ve master yapmamış bir motosiklet kullanıcısı olarak ;
    sanırım bu alt kültürde yer alıyorum.

bazen bu tür davranışlarımız oluyor,
    cahilliğimize verin,
    durumumuz yok.

şimdi düşündüm de etrafımdaki motosiklet kullanıcıları da genelde hep benim gibi cahil, okumamış tipler.
    sanırım ben çevremin kurbanıyım.

(2. üniversiteyi dışarıdan okuyorum,
    gerçi benimki lisans tamamlama diyelim.
    http://ekolojik-urunler.ascilik.net/...ikzogretim.jpg )
    sevgili dostum "alt kültür" egemen kültürün altındaki binlerce farklı kültürlerin sosyal bilim dilindeki tanımı.asla alt kültür derken bunun bir de üstü var daha da üstünü var manasında kullanmadım. neticede motosiklet alt kültürünün bir üyesiyim ben de tıpkı dağcılık tırmanış yaptığım gibi sıradışı sporlar alt kültürü bir kümeyi ifade ediyor yanlış anlamadan dolayı kusura bakma. bitirdiğimiz okullara gelince biz istemedik bunları ailelerimiz zorladı siyasetbilimi okudum kedi maması tartıyorum 15 yıldır ve motorumla mahalleye dağıtıyorum kendimle barışık sokaklarla barışık insanlarla barışık lütfen bu durumu yanlış anlama
    mehmetenis ve xawa bunu beğendiler.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tarz olaylar ne yazık ki mevcut motorcu başka motorcuyu koruyacağı yerde daha çok tehlikeye atıyor
    Kırmızı ışıkta 5-6 motosiklet bekliyoruz yeşil yandı arkadaki bir akıllı hepimizi tehlikeye atarak en öne geçti niye boyle bir akıllılık yaptığı meçhul çünkü şehir içi diğer kırmızı da yine yakaladım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alt kültür forumcular tarafından gelir düzeyi ve eğitim düzeyi düşük kitlenin kültürü olarak anlaşılırsa sorun büyük kavga çıkar burada

alt kültür belli bir topluluğun benimsediği iyi veya kötü olarak yargılanamayacak bir yapıdır

motorcular alt kültür arabacılar üst kültür diye bir şey yok araba forumlarına takılanlar da araba alt kültürünün insanıdır
    kızıl şeytan ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı kızıl şeytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğiniz gibi ortaköy esnafıyım gece dükkanı geç kapadığım için ortağımı kadıköydeki evine bırakmayı teklif ettim o da artçı kültürü gelişmediği ve motosikletlerden biraz korktuğu için istemeden de olsa kabul etti. arkamda motordan ve etrafındaki trafik akışından ürken bir artçının olduğu bilinciyle kntrollü bir sürüşle köprüye kadar geldik köprü üzerinde bmw 1200 gs kullanıcısı (eğer bu yazıyı okuyorsa kendisini ortaköye bekliyorum) artçısı kadın arkadaşıyla emniyet şeridi sırasında arkamıza geçtiği andan hgs noktasına kadar bizi korna selektör vb el kol allah ne verdiyse taciz ederek rahatsız etti ben artçımı düşünerek 40-50 km hızı aşmadan sert rüzgarın etkisini düşürmeye onu korkutmadan evine ulaştırmaya çalışırken arkamdaki sayın bmwli sürücünün yaptığı bu terbiyesizliği kendim dahil kimseye açıklayamıyorum.ortağım gazetecidir ve benim gibi iki üniversite bitirmiş master yapmış adamdır ve bana "sizin motosikletçi ahlakınız bu mudur adam resmen bizim ölmemizi istiyordu" dediğinde sadece yutkundum. acelesi olan ve artçısına hava atmak için kıçını yırtan aptal bir motosiklet sürücüsü yüzünden utandım ulan resmen. geç sola arabalar zaten trafikte akıyor solla git cehennemin dibine sen kimi ve ne hakla taciz eder hataya zorlarsın. 15-16 yıkdır endoru naked motor kullanıyorum ve "kurye lan işte apaçi" demem kimseyi küçük görmem benim de servis için çalışan emekçi kardeşlerim var adam bmw motoru ile bizim ölmemizi istiyordu bilmem anlatabildim mi? bu ülkedeki ahlaki yozlaşmanın bizim kültürümüze kadar ulaşması gerçekten beni hem üzdü hem utandırdı bunu burada ifade etmek istedim üzgünüm arkadaşlar utanç içindeyim

dipnot: dönüşte köprüdeki sert rüzgarın etkisiyle sersemledim acaba yaşlandım mı eskiden rüzgar bu kadar etkiler miydi bizi yoksa gerçekten çok mu hızlıydı dün gece rüzgar merak ve endişe içindeyim kardeşlerim
    ben bu tür adamlarla çok karşılaşıyorum ama hiç umursamıyorum ve duymazlıktan geliyorum. genelde emniyet şeridinden yavaş gittiğim için arkamdan çoook fazla korna çalan motorlar oluyyor. tınlamıyorum duymuyorum sizde öyle yapın.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    BMW olayı motorsiklette başka bi dünya o markaya sahip olanlar gerçekten maddi olarak kalbur üstü insanlar ama ÇOĞU görgüsüz altındaki motor Yüzünden kendilerine SAYGI duyulmasını istiyor bsg diyorum onlara...

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    emniyet şeridinde veya sağ şeridin sağında giderken buna filtreleme yaparken dahil olduğumuz koridorda dahil kıçımıza yapışık sürekli sıkıştıran değecekmiş gibi sürüp yol isteyen ve ilk fırsatta önünüze geçen ve bunu kar sayan ister kurye, ister paralı veya parasız apaçi, ister pahalı enduro sahibi bunu şu amaçla yapıyor...

Senden iyi sürüyorum, altımdaki motoru oyuncak gibi sürerim, çekil önümü meşgul etme kabiliyetsiz!

halbuki efendi gibi yol isteyebilir ve geçince teşekkür edebilirdi ama egosu ve karakteri müsade etmiyor

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayan şoför veya sağda solda bayan gören, aynı cc'nin başka markalısını gören, spor sınıf araç gören her motorcunun istemsizce gaza yüklendiğini gördüm. Bir de özellikle kask içinden suratlarına bakıyorum aynen şaşmaz şu surat ;

Ya canım 250cc commuter ile kendini TT- Isle of Man yarışçısı mı sandın , Lorenzo musun Rossi'yi mi yakalaman lazım son turda ?

Ulan acıyorum yahu. İstanbul efendisi diye bir kavram var be. Bu şehir ne uygarlıkların başkenti olmuş. Öve öve bitirmediğiniz ülkeler daha haritada yokken bizimkiler Bizans sarnıçlarından balık tutarmış.

Önümüzdeki ay işten gece çıkıp eve gitmek zorunda kalacağım motor henüz yok ama içim sıkılıyor şimdiden bu tipleri, alkol alıp yola çıkan hanzolar aklıma gelince.

Neyse sağlık olsun, iyi düşünelim iyi olsun

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Ben taze bir motorcuyum ama hiçbir zaman motosiklet kültürüne inanmadım. Eski gruplar kullanıcılar belki ortamları gereği düzgün insanlardı ama bugün motosiklet lüks veya statü değil. Hem bir topluluk kendini çok ayrıcalıklı sanıyorsa o topluluğun suyu çıkıyor. Forumu okuduğumuzda bile motosikletin gökten düşmüş bir alet olduğunu sanıp dünyada sadece kendinin sahip olabileceğini düşünen araba sürücülerini küçümseyen bir dünya insan var.
    Sizin olayınıza gelince muhtemelen yaşınızdan(olgunluğunuzdan yani) dolayı tepki vermemişsiniz genç olsaydınız iç güdülerinize karşı koyamayıp bir arbede yaşardınız. İstanbul herhangi bir taşıt kullanmaya uygun değil bundan eminim.

denizsrkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200
    Öküz işte böyleleri bildigin öküz.
    Asla emniyet şeridindeyken hızlı gitmek istesemde acelem olsada önümde başka bir motosiklet-araba varsa selektör yapmam korna çalmam. Ya onun çekilmesini beklerim ya da gidonumu kırar yandan devam ederim. Trafikte saygı çok önemli.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)