Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Farklı bir konu ( Bize yakışır )

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar,
    Öncelikle kusura bakmayın motor dışında bir konu açtım ama duygusal bir anımı paylaşmak istedim.
    Fatih medikal park'ın ordaki burger king'e gittim. Bahçede oturuyordum. Kaskımı ceketimi yanımdaki sandalyeye koydum. Bir tane suriyeli çocuk yanıma geldi. Kaskın üstündeki kamerayı sordu bu ne abi dedi. Yarım yamalak türkçeyle. Açıklamasını yaptım benden para istedi. Açmısın diye sordum hayır dedi. Biri ona bir kutu kalem ve stikerlar vermiş. Bende onlar ne dedim kalem dedi. Kutudan çıkardı bitane uzattı. Hediye mi ediyosun dedim. Evet dedi. Ve daha henüz para vermemiştim. Sana birşey öğretcem ama hiçbir zaman unutma tamam mı dedim. Tamam dedi. Bitane kalem ve elindeki stikerları aldım. Kağıda " Bu kalem başarılarına imza olsun 1 TL " aynen böyle yazdım 10 tane. koluna yapıştırdım hepsini. Bu ne abi dedi. Bak şimdi kutuda 10 tane kalem var dedim. Bu stikeri insanlara uzat dedim. 10 Tanesini sattığınde 5 tl cebinde kalsın 5 tl ile tekrar 10 tane kalem al dedim. Günde para istemekten daha çok kazanırsın dedim. Bak şimdi git ordaki durağın oraya dediklerimi yap dedim. Koştu geldi 10 dk sonra sevine sevine geldi. Abi 1 tane kaldı dedi. Ama daha çok para var dedi. 23 TL toplamış Bak gördün mü para istemek yerine böyle yaparsan, hem para kazanmanın ticaretteki yolunu öğrenirsin hemde insanları rahatsız etmezsin böyle insanlar seni daha çok sever dedim. Hatta yan masada bir çocuk vardı 5 tl verdim ona müşteriydi sanırım. Dedimki senden bir rıcam var cocuk burya geldiğinde o kağıdı alıp kalemi bu parayla satın alırmısın dedim. Çocuk ticaretin nedemek olduğu anlasın diye. Çocukta tabi seve seve dedi. O cocukta kalemi alınca cocuk cok mutlu oldu. Yani 27 tl ye yakın para kazandı 10 dakikada. Neyse bu cocukla vedalaşmak zorunda kaldım ben kaskımı felan taktım. Arkamdan abii diye bağırdı kalemi kaldırdı gülücük attı. İçim gitti açıkcası. Aradan 1 hafta geçti tekrar oraya gittiğimde burgerkingteki çalışan çocuk, motorcu abi geldimi motorcu abi geldimi diye hep beni sormuş. Hadi ya neden sordu acaba dediğimde, kağıda o yazıyı yazcak birini bulamadı bende 4 5 tane yazdım ama ilgilenemedim müdürmüz kızıyor dedi. Bu yazıyla sizi sıkmak istemezdim ama, bazı şeylerin değerini anlamak için insanlar sahile vurmasını beklemememiz lazım. Bu çocuklarımızı bu şekilde dışlamak yerine ticareti öğretelim. Çünkü biz motorcuyuz. Motor kültürünü bilenler bilir. Bize yakışan budur. 3 haftadır çok huzurluyum paylaşmak istedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Gerçekten harika bir davranış. Tebrik ederim sizi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Aglatacaktin yav
    Helal olsun

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    10 numara diyecek birşey yok tebrikler

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Tebrik ederim örnek Alınacak bir davranış sergilemişsiniz. Müsaadenizle bende sizden kopya çekeceğim. Hatta kopya çekip uygulamak ile kalmayacak, mesajınızı Facebook üzerinden paylaşacağım.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    tebrik ederim. Çok bilgili bir yaklaşımda bulunmuşsunuz. Balık vermeyip balık tutmayı öğretmişsiniz.

Freanzhyle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Gomax 150
    Ne kadar güzel böyle yumuşak kalpli insanların olması,iyiki böyle bir davranışta bulunmuşsunuz,belki de hayatında önemli bir adım oldu,hayata kazandırıldı,gerçekten tebrik ederim. Biz motorcuyuz,dediğiniz gibi bize de bu yakışır.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Forumda siyasetçi varsa okusun...En çok onların okuyup bişileri anlaması lazım.
    berkcigdem bunu beğendi.

Gerçekten duygu yüklü ve ders veren ibret alıcı bir olay. Can-ı gönülden kutluyorum sizi.

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Liposcus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    Öncelikle kusura bakmayın motor dışında bir konu açtım ama duygusal bir anımı paylaşmak istedim.
    Fatih medikal park'ın ordaki burger king'e gittim. Bahçede oturuyordum. Kaskımı ceketimi yanımdaki sandalyeye koydum. Bir tane suriyeli çocuk yanıma geldi. Kaskın üstündeki kamerayı sordu bu ne abi dedi. Yarım yamalak türkçeyle. Açıklamasını yaptım benden para istedi. Açmısın diye sordum hayır dedi. Biri ona bir kutu kalem ve stikerlar vermiş. Bende onlar ne dedim kalem dedi. Kutudan çıkardı bitane uzattı. Hediye mi ediyosun dedim. Evet dedi. Ve daha henüz para vermemiştim. Sana birşey öğretcem ama hiçbir zaman unutma tamam mı dedim. Tamam dedi. Bitane kalem ve elindeki stikerları aldım. Kağıda " Bu kalem başarılarına imza olsun 1 TL " aynen böyle yazdım 10 tane. koluna yapıştırdım hepsini. Bu ne abi dedi. Bak şimdi kutuda 10 tane kalem var dedim. Bu stikeri insanlara uzat dedim. 10 Tanesini sattığınde 5 tl cebinde kalsın 5 tl ile tekrar 10 tane kalem al dedim. Günde para istemekten daha çok kazanırsın dedim. Bak şimdi git ordaki durağın oraya dediklerimi yap dedim. Koştu geldi 10 dk sonra sevine sevine geldi. Abi 1 tane kaldı dedi. Ama daha çok para var dedi. 23 TL toplamış Bak gördün mü para istemek yerine böyle yaparsan, hem para kazanmanın ticaretteki yolunu öğrenirsin hemde insanları rahatsız etmezsin böyle insanlar seni daha çok sever dedim. Hatta yan masada bir çocuk vardı 5 tl verdim ona müşteriydi sanırım. Dedimki senden bir rıcam var cocuk burya geldiğinde o kağıdı alıp kalemi bu parayla satın alırmısın dedim. Çocuk ticaretin nedemek olduğu anlasın diye. Çocukta tabi seve seve dedi. O cocukta kalemi alınca cocuk cok mutlu oldu. Yani 27 tl ye yakın para kazandı 10 dakikada. Neyse bu cocukla vedalaşmak zorunda kaldım ben kaskımı felan taktım. Arkamdan abii diye bağırdı kalemi kaldırdı gülücük attı. İçim gitti açıkcası. Aradan 1 hafta geçti tekrar oraya gittiğimde burgerkingteki çalışan çocuk, motorcu abi geldimi motorcu abi geldimi diye hep beni sormuş. Hadi ya neden sordu acaba dediğimde, kağıda o yazıyı yazcak birini bulamadı bende 4 5 tane yazdım ama ilgilenemedim müdürmüz kızıyor dedi. Bu yazıyla sizi sıkmak istemezdim ama, bazı şeylerin değerini anlamak için insanlar sahile vurmasını beklemememiz lazım. Bu çocuklarımızı bu şekilde dışlamak yerine ticareti öğretelim. Çünkü biz motorcuyuz. Motor kültürünü bilenler bilir. Bize yakışan budur. 3 haftadır çok huzurluyum paylaşmak istedim
    Abi Allah herşeyi gönlünce versin gözlerim doldu okurken.. Zor bir çocukluk geçirdim .. Allah kimseyi namerde muhtaç etmesin. Helal olsun belkide geleceğine en büyük katkıyı sen yaptın. Belki çok iyi yerlere gelir ve toplantılarında seminerlerinde başarısının hikayesi olarak bu hikayeyi anlatır. Çok güzel bir şeye vesile olmuşsun tebrik ederim abim

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Senin gibi guzel insanlar varoldugu surece sirtimiz yere gelmeyecek..herzaman umudumuz olacak daha guzel gunler icin..

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Motorcu insan böyledir,böyle olmalıdır.Robot,ruhsuz değildir. Bunun birgüzel örneği bu kardeşimiz teşekkürler.
    oguzhan6161 bunu beğendi.

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    abi harbiden tebrikler gurur verici birsey yapmıssın

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    Yürekten kutluyorum seni abi..Herkes kendine yakışanı yaparmış bu hayatta.Allah açtığın her kapıyı hayırlı kılsın inşallah..

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Allah (C.C.) senden razı olsun inşallah.

Tebrik ederim bir büyük bir yol açmışsınız önünde.

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    https://www.youtube.com/watch?v=EhLQcaaNvk0

bu aklıma geldi

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Aklına, yüreğine sağlık (:

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    akşam akşam naptın böyle valla bir kötü oldum. yorum bile yazamadım tıkandım kaldım.

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    Alıntı Fyz.01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=EhLQcaaNvk0

bu aklıma geldi

videoyu direk eklemeyi beceremedim hoşuma giden bi videoydu
    planet58, mehmetenis ve berk_cglr bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)