Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

askeriye ve şehitlik mertebesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    TR_rider_23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle konuyu yanlış yere açmıyorum, ben de bir motorcuyum ve içim o kadar dolu ki şu son olaylardan sonra aklımdan geçen düşünceleri motorcu arkadaşlarım ile dertleşip bir sorumu paylaşmak istedim.

Ben vatanını çok seven, uğrunda şehit olmayı göze alan bir kişiyim. Küçüklük hayalim hava harp okuluydu ancak gözümden dolayı olmadı. Sonrasında da gerek yanlış yönlendirme gerek ise Türkiye şartları işletme mezunu oldum ve özel bir sektörde çalışmaktayım.

Belki bilginiz vardır, tanıdığınız, akrabanız vardır diye soruyorum bu sorumu:
    -Ben lisans mezunu iken nasıl halen asker olabilirim?
    -Nasıl o şanlı orduda yer alabilirim?
    -Sınavı vs. birşeyi var mı? Yolu yordamı nedir?

Orda vatan evlatları şehit olurken burda eli kolu bağlı oturmak çok koyuyor adama. Hepinize saygılarımla,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    1- Eğer askerliğini yapmadıysan, yapmadan önce asteğmenlik sınavına giriyorsun kazanırsan, maaşlı asteğmen olarak 12 ay askerliğini icra ediyorsun. 12 ayın sonunda askerde kalmak istersen teğmen rütbesi olarak subay oluyorsun. Yanlız belirtmem gerekirki asteğmenden gelenler harp okulundan subay olanlara göre daha geç rütbe alır ve asteğmenlerin en fazla alabileceği rütbe albaydır.

2- Askerliğini yaptıysan sözleşmeli er olabilirsin. Yine maaşlı olarak eğitim durumuna göre çavuş veya er olarak görev yaparsın.

3- Eğer harp okuluna girmek istersen yüksek lisans sahibi olduğun için 2 sene sonunda teğmen rütbesi ile göreve başlarsın, ve yine yüksek lisans sahibi olduğun için özel kuvvetlere çok rahat girme şansın mevcut( boy ve fiziki duruma göre değişkenlik gösterir)

Daha ayrıntılı yada sormak istediğin bir konu varsa sorabilirsin.

Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Eğer askerliğini yapmadıysan, yapmadan önce asteğmenlik sınavına giriyorsun kazanırsan, maaşlı asteğmen olarak 12 ay askerliğini icra ediyorsun. 12 ayın sonunda askerde kalmak istersen teğmen rütbesi olarak subay oluyorsun. Yanlız belirtmem gerekirki asteğmenden gelenler harp okulundan subay olanlara göre daha geç rütbe alır ve asteğmenlerin en fazla alabileceği rütbe albaydır.

2- Askerliğini yaptıysan sözleşmeli er olabilirsin. Yine maaşlı olarak eğitim durumuna göre çavuş veya er olarak görev yaparsın.

3- Eğer harp okuluna girmek istersen yüksek lisans sahibi olduğun için 2 sene sonunda teğmen rütbesi ile göreve başlarsın, ve yine yüksek lisans sahibi olduğun için özel kuvvetlere çok rahat girme şansın mevcut( boy ve fiziki duruma göre değişkenlik gösterir)

Daha ayrıntılı yada sormak istediğin bir konu varsa sorabilirsin.
    şimdi araştırdım da sözleşmeli subaylık diye birşey varmış sanırım. Bilginiz var mı?

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı TR_rider_23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle konuyu yanlış yere açmıyorum, ben de bir motorcuyum ve içim o kadar dolu ki şu son olaylardan sonra aklımdan geçen düşünceleri motorcu arkadaşlarım ile dertleşip bir sorumu paylaşmak istedim.

Ben vatanını çok seven, uğrunda şehit olmayı göze alan bir kişiyim. Küçüklük hayalim hava harp okuluydu ancak gözümden dolayı olmadı. Sonrasında da gerek yanlış yönlendirme gerek ise Türkiye şartları işletme mezunu oldum ve özel bir sektörde çalışmaktayım.

Belki bilginiz vardır, tanıdığınız, akrabanız vardır diye soruyorum bu sorumu:
    -Ben lisans mezunu iken nasıl halen asker olabilirim?
    -Nasıl o şanlı orduda yer alabilirim?
    -Sınavı vs. birşeyi var mı? Yolu yordamı nedir?

Orda vatan evlatları şehit olurken burda eli kolu bağlı oturmak çok koyuyor adama. Hepinize saygılarımla,
    Yüksek lisans mezunu iseniz;
    polislik sınavına girip POMEM'e yerleşebilirsiniz. 6 ay yatılı eğitimden sonra büyük bir olasıklık ile rütbeli polis olarak atanıyorsunuz. sonrasında gene 3 ay özel harekat eğitimi alarak gönüllü olarak doğu görevini talep edebiliyorsunuz.

askerden ziyade, özel harekatçı olmanızı öneririm.
    ben seneye eylülde eğitime başlıyorum nasipse. gönüllü olarak doğu görevi yapacağım.

Motosikleti
    RKS Veloce 150
    Sınav mevzusu kalktı. not ortalaması, ingilizce bilgisi, okunulan bölüm olarak askeriye tarafından seçiliyor. İstiyor musun diye soruluyor ancak hayır diyen de gidebiliyor. Kasımda askerim hayırlısıyla

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek lisans mezunu iseniz;
    polislik sınavına girip POMEM'e yerleşebilirsiniz. 6 ay yatılı eğitimden sonra büyük bir olasıklık ile rütbeli polis olarak atanıyorsunuz. sonrasında gene 3 ay özel harekat eğitimi alarak gönüllü olarak doğu görevini talep edebiliyorsunuz.

askerden ziyade, özel harekatçı olmanızı öneririm.
    ben seneye eylülde eğitime başlıyorum nasipse. gönüllü olarak doğu görevi yapacağım.
    yüksek lisans mezunu değilim 4 senelik lisans mezunuyum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

bu sınavın nerde ne zaman nasıl olacağını bilen var mı? şartları ne? vs.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı TR_rider_23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüksek lisans mezunu değilim 4 senelik lisans mezunuyum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

bu sınavın nerde ne zaman nasıl olacağını bilen var mı? şartları ne? vs.
    Oda olur hocam.
    buyrun.
    http://kariyermemur.com/2015-pomem-alimlari-ne-zaman/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)