Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Girdiği iddia üzerine bilerek motosiklete çarptı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Tamam yaptığı hafif bir çarpma ama bu ciddiyetsizlik yapılacak bir konu değil.

Trafikte bir sürüş sırasında bir çok srücü ile birlikte oluyoruz. Hanigisinin alkollü, hangisinin deli, hangisinin dalgın olduğunu bilemiyoruz. En azından kendimiz dikkatimizi koruyarak, ekipmanımızı giyerek kendimizi korumaya alabiliriz.

Haber bağlantısı: https://www.trthaber.com/dosyalar/vi...8c2732fbdf.mp4

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Hatay'ın Antakya ilçesinde, arkadaşlarıyla iddiaya girerek önünde seyir halindeki motosiklete bilerek çarpan otomobil sürücüsüne para ceza uygulandı, aracı da trafikten men edildi.

31 NV 311 plakalı otomobili kullanan K.B, yanındaki arkadaşlarıyla iddia girerek önünde seyreden bir yaşlı adamın kullandığı ve arkasında eşinin de oturduğu motosiklete arkadan kasıtlı olarak çarptı.

Sürücü K.B, çarpma anını cep telefonuyla da kaydederek sosyal medya hesabında, "Beyler arkadaşla iddiaya girdik. Vuramazsın dedi. Ben de hafif tıklatayım ne olacak düşüncesinden amcadan teyzeye bi tıklayım dedim. Motora birşey olmadı, benim plaka, plakalık, ön tampon eki gitti" notuyla paylaştı.

Paylaşımı gören İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçerek, adresini tespit ettikleri sürücüyü gözaltına aldı.

Yakalanan sürücüye, "Karayolları, kamunun rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde araç sürmek, yakın takip, trafik güvenliği ve düzeni ile ilgili olan ve yönetmelikte gösterilen diğer yasak, zorunluluk veya yükümlülüklere uymamak" suçlarından 396 lira para cezası verilirken, ayrıca sürücü belgesine el konuldu ve aracı trafikten men edildi.

https://www.ntv.com.tr/turkiye/girdi...EECDSmHbgRVbaw

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Nasıl olur da "adam öldürmeye teşebbüs" ile yargılanmaz. İnanılmaz bir şey.

Yazık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

fz6_fazer bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Allahım sen büyüksün........................

Motosikleti
    ...........!
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Trafikte bir sürüş sırasında bir çok srücü ile birlikte oluyoruz. Hanigisinin alkollü, hangisinin deli, hangisinin dalgın olduğunu bilemiyoruz. En azından kendimiz dikkatimizi koruyarak, ekipmanımızı giyerek kendimizi korumaya alabiliriz.

Dostum ne giysisinden ne dikkatinden bahsediyorsun Allah aşkına.

Kansız adam bilerek isteyerek çarpıyor. Nasıl kendini koruyacaksın. Arabanın altına girdikten sonra giysin olsa ne olur. Adam çarpmak istiyor sen sağ yapacaksın o da yapacak sen hızlanacaksın o da hızlanacak sen duracaksın o zaman da durarken vuracak dikkatli olsan ne olur.

Yani ne desek az ne kadar sövsek az.
    Aldıkları ceza da sanki komedi.
    Dövsen mi sövsen mi nasıl böylelerinin aklı başına gelir....

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Motosikletli iki kişiye arkadan zevkine geçirmenin fiyatı 400 civarı öyle mi? Not edelim bir yere...

Çözüme gelince... Dövmeye sövmeye ne hacet?Parasını verirsiniz işin ehline, vatandaşın malum kişiye küfrettiği bir deep fake hazırlatıp yüklersiniz sosyal medyaya, bitti gitti...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunlara ön tamponu monte edeceksin.
    UzunYolAdami ve fz6_fazer bunu beğendiler.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok ya benim bu ülkeden ve gençlerinden umudumu yitireli çok oluyor.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ben de hafif tıklatayım ne olacak düşüncesinden amcadan teyzeye bi tıklayım dedim
    Sana da tıklarlar umarım bi gün,ruh hastası herif.
    UzunYolAdami ve berk_cglr bunu beğendiler.

kasten adam öldürme bu.
    bakın öldürmeye teşebbüs demiyorum, eyleme geçmiş sonuçta.
    aracını trafikten men etmek, 400tl ceza falan bunlar ödül gibi gelir adama.
    20 yıl içerde yatıracaksın ki insanlıktan men olsun.
    sonra vay efenim falanca orman kanunlarını işletip kendisi ceza vermeye kalktı.
    elbette buna karşıyım ama cezalarda/yaptırımlarda buna gerek duyulmayacak şekilde ağır olmalı.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    396 lira para cezası
    Adam öldürmeye kastetmenin bedeli bu mu ya? Tam seri katil olunacak ülke aslında.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs

hacı sanki iddaya girdiği arkadaşı senmişsin de suçunu hafif göstermeye çalışıyormuşsun gibi olmuş açıklama , şu hareket kız arkadaşım arkamda olsun olmasın bana yapılsa eğer ayağa kalkabilecek pozisyondaysam ve iddaya girdim ondan çarptım dese muhtemelen dayaktan bayılırdı işin sonunda arabanın tamponunu ona monte ederdim
    Umit1923 bunu beğendi.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    hacı sanki iddaya girdiği arkadaşı senmişsin de suçunu hafif göstermeye çalışıyormuşsun gibi olmuş açıklama
    Ben olayın fiziksel kısmının ciddi olmadığını söylemeye çalıştım. Videoda sadece değecek kadar dokunmuş neredeyse.
    Yoksa arkasındaki mantık çok tehlikeli.
    Hem dokunma basit dahi olsa öndeki adamın telaş yapıp kaza yapmayacağı da belli değil.

Ama benim demek istediğim adamın çok hafif dokunduğu idi. Yoksa yaptığının önemsiz olduğu drğil. Zaten konuyu açmamdan da olayı ciddi bulduğum anlaşılabilir.

Ayrıca ben bu konu özelinde değil daha çok genel trafik durumuna değinmek de istedim. Yani trafikte bu seviyede delilik yapabilecek adamlar var. Dikkatimizi yüksek tutmalıyız düşüncesine varmaya çalıştım.

Motosikleti
    ...........!
    Ben olayın fiziksel kısmının ciddi olmadığını söylemeye çalıştım. Videoda sadece değecek kadar dokunmuş neredeyse.
    Yoksa arkasındaki mantık çok tehlikeli.
    Hem dokunma basit dahi olsa öndeki adamın telaş yapıp kaza yapmayacağı da belli değil.

Ama benim demek istediğim adamın çok hafif dokunduğu idi. Yoksa yaptığının önemsiz olduğu drğil. Zaten konuyu açmamdan da olayı ciddi bulduğum anlaşılabilir.

Ayrıca ben bu konu özelinde değil daha çok genel trafik durumuna değinmek de istedim. Yani trafikte bu seviyede delilik yapabilecek adamlar var. Dikkatimizi yüksek tutmalıyız düşüncesine varmaya çalıştım.
    Dostum yanlış düşündüğün bir nokta var. Hafif dokundu diyorsun. Neye göre kime göre.

Trenin hafif dokunması mı daha hafif olur yoksa bir uçağın hafif dokunması mı daha hafif olur.

Burada insandan bahsediyoruz.

Biraz önce baktık dünyanın en hızlı koşucusu saatte 44 km/saat yapmış. Normal insan koşu hız 30km/saat miş.

Düşün bir arabanın 30 ile hafif gitmesi, normal bir kişinin son hızı. yani arabaya göre hafif olan sana göre komalık demek. Senin kolun kırılma hız ne kadar mesela.

Aman diyeyim bunlara dikkat et, bu işler öyle hafif dokundu hafifcik dokundu ile olmuyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hafif dokunmayı geçtim, kıcının dibine yanaşmış. adam panik yapıp devrilse ne olacak

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bir de pişkin pişkin paylaşıyorlar ya.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Boş boş boşşş

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    İnşallah akrabaları vardır.
    Benim aileme yapılsa dava açardım.

Ben olsa iddia ya girerdim şöyşe sağlam motorlu birinede değsin diye..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı UzunYolAdami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasten adam öldürme bu.
    bakın öldürmeye teşebbüs demiyorum, eyleme geçmiş sonuçta.
    Öldürse n'olacak ki? Sinan Çetin'in oğlu polis öldürdü içkili araba kullanıyorken. Serbest şu an.

Çok şeetmemek lazım. Yozlaşmış adaleti biz istedik sonuçta.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öldürse n'olacak ki? Sinan Çetin'in oğlu polis öldürdü içkili araba kullanıyorken. Serbest şu an.

Çok şeetmemek lazım. Yozlaşmış adaleti biz istedik sonuçta.
    Burak erdoğanı da es geçmeyelim lütfen. Adalet zengine göre işler bu ülkede.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)