Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Supermoto almak isteyen kimse yokmu memlekette..

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaş memlekette cross , hard enduro motosiklet var supermoto yok..

Ülkemin sağlıksız sorunlu yol koşullarında hafif ve çevik kullanılacak yegane motor olduğunu düşünüyorum. En iyi amortisör keyfini ve egrçekten trafik yoğunluğunda en güzel sürüş keyfini süpermoto verecek..

Bi yamahada 125 cc var oda supermotonun en dibi abuk subukta bir fiyat etiketi var..

KTM üst seviye supermoto satıyor oda zaten uçmuş gitmiş.

Sevgili Honda Bu CRF 250 M i memlekete getirmek bu kadar mı zor? Zaten CRF250 L i getirmişsin onuda getir..

Kawasaki de aynı şekilde 250 S i getirmiyor.

Supermoto ya benim kadar ilgi duyan yokmu ? Ah xt660 x sen ne harika makineydin..Kıymetini Bu yamaha Türkiye de bilemedi..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Var da motor yok. Şöyle 2 zamanlı 200cc olsa da yesek.
    newmoto76 bunu beğendi.

Ktm de var 125 cc ama 8 bin euro. Ama motor fena yahu benim bile ilgimi cekti
    newmoto76 bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bağa mı didin ?

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek müsadenizle bu konuyu hortlatıyorum.

Şimdi malum supermoto ülkede yok. Bu japonların 15-20 bin bandında supermoto getireceği de yok. Eski drz400 sm kullanıcıları ortada yok, satılık olan makineler aylardır ilanda, mesaj atıp durumu soruyoruz dönen yok vs. vs.

Cross motordan lastik değişimi yapayım supermoto gibi döneyim olmuyor farkındayız. Ama 250cc commuter, sport toruing makinelere kıyasla şehir içinde her türlü keyif verir bu makineler orası kesin.

Hayatında araziye veya topraklı yola girmemiş, girmeyi de düşünmemiş birisi olarak yüzde yüz asfalt kullanıcısı ve tatlı su motorcusu birisi olarak bu motorlardan birisini alıp gayet de tepe tepe kullanırım diye düşünüyorum.

Wr 250x, Crf450 x , Drz 400 SM modellerini ülkeye getirmeyip habire gözümüze commuter ve scooter sokan zihniyete ayar oluyorum. Ulan naked sınıfı oluştu ülkede 2 senede, aynı motor bloğuna çift far takıp al sana racing,(cbr- r25) grenajı söküp al sana naked (mt 25) diyen çapınıza tüküreyim sizin.
    newmoto76 bunu beğendi.

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    esasında bu konuyu çinden getiren firmalar ile konuşmak gerek ama şöyle bir sıkıntı var gibi geliyor kaç tane satacaklar? sonuçta ticari kaygıları olan firmalar. zarar etmemeleri gerekiyor devamlılığını sağlayabilmesi adına

bir ara apache vardı cross makine ama plaka verilmiyordu. onun bile süpermotosu muhteşem olur.

Alıntı camadan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    esasında bu konuyu çinden getiren firmalar ile konuşmak gerek ama şöyle bir sıkıntı var gibi geliyor kaç tane satacaklar? sonuçta ticari kaygıları olan firmalar. zarar etmemeleri gerekiyor devamlılığını sağlayabilmesi adına

bir ara apache vardı cross makine ama plaka verilmiyordu. onun bile süpermotosu muhteşem olur.
    Ticari kaygıları anlıyorum. Ancak yamaha xt660 x i hepimiz biliriz 660 cc olmasına ragmen gayette iyi satıldı memlekette.. Ayrıca DRZ 400 SM de satıldı..

Distributor hangi kafayı yaşıyosa 250 endurosunu getirdiği aynı motorun supermoto versiyonunu getirmiyor. Parçaların %80 i aynı zaten ..

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Şuan motorsuzum. Tvs apacheye geçeceğim.

Fakat honda crf 250 nin orjinal süpermoto halini getirsin. Maddi durumum düzelirse gözümü kırpmadan alırım.

Supermoto çok ayrı bir şey ya.
    newmoto76 bunu beğendi.

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Fakat honda crf 250 nin orjinal süpermoto halini getirsin. Maddi durumum düzelirse gözümü kırpmadan alırım.

KEsinlikle çok amaçlı motosiklet statüsünde bir makina bana göre.. crf250m çok kıvamında bir supermoto olmuş. Ekonomik, yeterli güç, harika amortisörler, cadde lastigi daha ne olsun ki..

Aynen bende alırım diyorum..

Motosikleti
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

honda ve suzuki ülkemize arabalarını rahat getirmek adına motorlarını getiriyor bu sebepten dolayı motosiklet pekde umurlarında değil açıkcası

bu imajın kırılması tamamen devletinde desteği ile olur ama onlar bile bundan nasıl gelir elde ederime döner. bu iş hiç bir şekilde düzelmez.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

Motosikleti
    KTM RC 200
    Honda Türkiye'ye mail atın, ertesi gün dönüş yapacaklardır. Biz crf250m modelli motorun ülkemize getirilmesini talep ediyoruz. Gelmesi halinde çok satacağı görüşündeyiz diye. Ben mail attığımda üzerinde durduğumuz bir model cevabını vermişlerdi. Daha çok talep daha çok şans.
    newmoto76 bunu beğendi.

Şu an ülkede satılan tek supermoto ;

http://www.spormoto.com/supermoto/kt...rmoto-450-smr/

Fiyatına bakıp çevirip buraya yazmak istemedim.

Şu an ülkede satılan tek supermoto ;

http://www.spormoto.com/supermoto/kt...rmoto-450-smr/

Fiyatına bakıp çevirip buraya yazmak istemedim.

Evet harika alet..Supermotonun kodu

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Satılan tek süpermoto cünlesüne katılmıyorum. Diğer Avrupa malı SM ler, japonlar mevcut. Ki ktmdeki 690 ı da yok sayıyorsunuz ki bu da supermoto denince herkesin kafasına göre SM odur, budur demesinden kaynaklı.
    Aynı bakış açısıyla crf250 kros/Enduro bir motosiklet değildir, 250 CC tüm Supersport kategorisindeki motosikletler hatta 500 CC olanlar dahil Supersport değildir. Gibi gibi...
    Sokollu bunu beğendi.

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Supermoto ve cross u biri dişli lastik diğeri de asfalt lastiği olarak bildiğimiz sürece Supermoto piyasası gelişmeyecektir bence. Zira supermotolar donanımı farklı olması sebebiyle daha pahalı satılıyor ve bizim milletimiz LA Bİ LASTİĞİ ASFALT DİYE 2 BİN TL FAZLA MI VERİLİR diyerek cross a yöneliyo. Dürüst olmak gerekirse bende motosiklet hayatıma supermoto hevesiyle başladım ama alırım bi jant takımı diyerek cross aldım sonra o cross öyle kaldı bir yıl bindim. Önce spermoto nedir onu bi öğretmek lazım camiamıza. Sonra insanlar wr125x yerine daha ucuz olsun diye wr125r tercih etmeyi bırakmaya başladıkça ikisinin de ayrı dünyalar olduğunu idrak ettikçe distribütörler de getirecektir yavaş yavaş.

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satılan tek süpermoto cünlesüne katılmıyorum. Diğer Avrupa malı SM ler, japonlar mevcut. Ki ktmdeki 690 ı da yok sayıyorsunuz ki bu da supermoto denince herkesin kafasına göre SM odur, budur demesinden kaynaklı.
    Aynı bakış açısıyla crf250 kros/Enduro bir motosiklet değildir, 250 CC tüm Supersport kategorisindeki motosikletler hatta 500 CC olanlar dahil Supersport değildir. Gibi gibi...
    Hocam arkadaşa destek amaçlı geçmiş bir mesajımı alıntılamıştım.

Wr 250x, Crf450 x , Drz 400 SM modellerini ülkeye getirmeyip habire gözümüze commuter ve scooter sokan zihniyete ayar oluyorum. Ulan naked sınıfı oluştu ülkede 2 senede, aynı motor bloğuna çift far takıp al sana racing,(cbr- r25) grenajı söküp al sana naked (mt 25) diyen çapınıza tüküreyim sizin.)
    Benim kastettiğim sınıf Wr 450x, Crf450 x , Drz 400 SM olduğu sınıf.

2014-2015 drz400sm çatır çatır satılıyor Avrupada ama biz de sadece karşılığını ülkeye sıfır olarak Ktm getiriyor.

Çok kederliyim.

Lütfen bu bahsi kapatalım
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    Alıntı EMRE ÇITIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Türkiye'ye mail atın, ertesi gün dönüş yapacaklardır. Biz crf250m modelli motorun ülkemize getirilmesini talep ediyoruz. Gelmesi halinde çok satacağı görüşündeyiz diye. Ben mail attığımda üzerinde durduğumuz bir model cevabını vermişlerdi. Daha çok talep daha çok şans.
    bütün formlara yayarsak olur bu iş
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

Jrspawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250rr - CRF250L - Duke 390
    bnde crf250 kullanıcı olarak supermotoya cevirmek istiyorum lakin su anda bu işlem de çok pahalıya geliyor. Supermoto Jant+lastik+dişli+ön arka disk ciddi bir rakam çıkıyor ortaya. Şu anda piyasada 1500 liradan aşşağı jant yok. Ülkemizde aslında denildiği gibi en güzel kullanılacak kalsman

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Zamaninda ktm 690smc motosikletim vardi. Hala unutamam aldigim keyfi. Kucukte olsa bir supermoto almak istiyorum simdiki motosikletlerimin yanina, mondial 250 yeni endurosunu alip supermotoya rahatca cevirebilim diye dusunuyorum . mondialin birkac yil once getirdigi 250 lik supermotonun jant ve lastiklerini takabilirim. Ekonomik ve parcaladigimizda bizi uzmeyecek bir motorumuz olur.

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Ahhh ahhhh

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    250 cc kaliteli bir markanın supermotosu gelse alacağız ama namussuz gelmiyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)