Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor soğukken kafayı yedirtiyor :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Arkadaşlar iyi akşamlar hemen konuya gireyim, motorum geçen gün 5000 bakımına servise gitti. serviste yağı değişti zincir ayarları vs, yapıldı servisten geldim kontagı kapadım ve eve çıktım ertesi sabah uyandıgığımda motorum marşa basar basmaz 1-2 sn çalışıyor hemen stop ediyor, jikleyi tam çekiyorum aynı , yarım çekiyorum aynı , tam çekiyorum aynı motor ısınına kadar yaklaşık 20-25 kez marşa basıyorum açıkcası.ısındıktan sonra hiç bir sorun yok. bakıma girmeden önce asla böyle bir sorun yoktu jikleyi yarım çeker marşa basardım saat gibi çalışırdı. bakımdan sonra böyle oldu sebebi sizce nedir, benim pek bir tecrübem yok bu konuda. sadece aklıma gelen bugüne kadar hep 15-50 yağ koyuldu motora bu bakımda 10-40 koymuşlar acaba bundan olabilirmi ? yardımcı olursanız sevinirim servise gitmeden halledilebilecek bişeyse ben kendim halletmek istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Yagdan olcagini sanmiyorum bende ara sira farkli yag kullaniliyorum veya servis farkli koyuyo

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    buji buji kablolarını bir değiştir derim karburatör kurum yapmış olabilir ona baktır. ben bunları yapınca dediğin sorun kalktı artık jiklesiz bile çalışıyor 2 3 gün beklese bile

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    yağdan olmaz, motorun sesi gidişi normal mi? bakımdan sonra demişsin subap ayarını ellemiş olabilirler mi? karburatör ayarını ellemiş olabilirler mi? başka birşey gelmiyor aklıma.

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Rolantiyi çok düşürmüş olabilirler, biraz yükseltip deneyebilirsiniz.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Çözümü olduğunu sanmıyorum aynı sorun bisan da var mecburen calısır çalışmaz hafif hafif 1-2 dk boyunca gaz veriyorum gaz vermessem 10 kere marşa basıyorum anca ısınıyor. yaklaşık 10000-11000 km kadar böyle

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Anlattığınız problemin aynısını seneler önce çinli motosikletimde yaşamıştım. Sıfır aldığımda bu sorun vardı, serviste anlayan usta olmadığı için gitmedim. İyi bi usta sübab ve karbiratör ayarı yaptı, sonra tek marşla çalışır oldu, 4 sene boyunca bu problemi bi daha yaşamadım.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Hava ve karbüratörü ayarlat genç adam. Ya da bi tur rolantiyi yükselt.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)