Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor ısınınca stop ediyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Motoran spada xray 150
    Merhaba arkadaşlar iki sorum olacaktı
    Motorum motoran spada xray 150 motor isininca arada gazi zor yiyor ve stop ediyor motor ilk bakıma bu gün girdi anlattık ama bir degisiklik yok
    Motor şu anda 460 km de ve ilk hız denemesini yaptım ama 110 u zor görüyor bu hız artarmi acaba Şimdi sen teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Rodajdaki motorla son hiz...
    Boyle devam ederseniz artmayi bi kenara birakin son hizi duser bile( dusmeyedebilir olayin ciddiyetini vurgulamak icin soyledim).
    Motor karburatorluyse ve isinmadan gazliyorsaniz bogulur, hep dipgaz gitmeyin...
    Su sogutmaysa fanini kontrol etmekte de fayda var.

Dipnot: usta neyine yetmiyo 110 :D
    mterayes26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Motoran spada xray 150
    Alıntı CxAnKACx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyle devam ederseniz artmayi bi kenara birakin son hizi duser bile( dusmeyedebilir olayin ciddiyetini vurgulamak icin soyledim).
    Motor karburatorluyse ve isinmadan gazliyorsaniz bogulur, hep dipgaz gitmeyin...

460 km de ve sadece dün akşam ve bu gün biraz bastım şu soğutmalı değil
    İsininca Stop ediyor motor yaklaşık 10 km sonra arada gazi yemiyor ve stop ediyor ısıninca
    110 yetiyor da 125 cc ler bunu yaparken 150 cc motor dan beklentim 130 falan di
    serkanADH13 bunu beğendi.

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Benimki 200luk 134 yapiyo anca :D

Rodajini bi gecirin iyi yag koyun, motor adam olur diye dusunuyorum, tekeriniz duz bassin allah nazarlardan saklasin

Motosikleti
    Motoran spada xray 150

Benimki 200luk 134 yapiyo anca :D

Rodajini bi gecirin iyi yag koyun, motor adam olur diye dusunuyorum, tekeriniz duz bassin allah nazarlardan saklasin
    Sağol hocam inşallah Rabbim hepimizi kazadan beladan korusun sizinde tekeriniz düz bassın hayırlı aksamlar

haydie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    spada xray 150 efi
    aynı motor bende de var. motorun hava soğutmalı oluşundan kaynaklanıyor problem temelde. iyi bir enjeksiyon ayarı yaptırırsanız probleminiz büyük ölçüde çözülür. ancak bu motorun fabrika verisi son sürati 95km dir haberiniz olsun. kesici vs olmamasından dolayı daha yüksek süratleri görebilirsiniz ancak bu motorun dayanabileceği anlamına gelmez... saygılar.

aynı motoru aldım su anda 2000km de sıkıntıları soyluyorum

kargoyla geldi motorum kontagı actım dakka 1 calısmadı hemen goturdum servise allahtan yakındı bujı kafası yaglanmıs degıstırdıler calıstı attım benzınımı cıktım yola bı 30 dakka gezdım bu gezme sırasında 70 km hızı hıc gecmedım ve sonrasında da 1000km ye kadar hıc hız yapmadım ve devır zorlamadım gayet duzgun kullandım ılk 2 3 gun sorun yoktu zamanla ufak ufak tıtreme basladı
    1000km ye gelınce bastım 130km hız gordum yogun bı tıtreme vardı ve tıtreme 100km den sonra basladı 1000km de bakımını da yaptırmama ragmen sonrasında zamanla tıtreme arttı su anda 80km den sonra yogun bı tıtreme 100km den sonra asırı derecede tıtreme su anda 2000km yol yaptım 120km hızı gecmıyor ve 120de dayanılmıcak sekılde tıtreme var

bu 2000km yaptıgım sırada sıkıntılar.
    1-) titreme
    2-)benzın deposunda patlak cıktı depo degıstı garantıden
    3-)eksoz patladı ıcınde takur tukur ses gelıyordu eksoz degıstı garantıden
    4-)akra stopun oldugu camurluk sanırım tıtremeden vıda yerlerınden kırıldı garantı karsılamıyor kendım yaptırmak ıstedım yedek parca bulamıyorlar
    5-)ralanto sorunu oldu o ayarlandı garanti
    6-)istop etme sorunu vardı beynini 0ladılar 0 duzeldı garanti
    7-)motorun kendısınden tıtremeden ayrı ses gelıyor bu sesı her ay goturup yaptırıyorum duzelıyor ama gene oluyor garantiden
    8-)zıncır 2 ayda bir gevsıyor garantide sıktırıyorum

tum sorunlara razıyım ama titreme sorunu gercekten can sıkıcı durumda artık

motorun cekıs gucu cok guzel 5 6 sanıye arasında 100km hızı goruyorum defalarca denedım ama tıtreme sorunu can sıkıyor egerkı almak ısteyen olursa kesınlıkle davsıye etmıyorum kısısel gorusum gıdın baska motor alın ama bu cıhazdan uzak durum derım

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Sen kaç nm gücündesin kaç kg kaldırabiliyorsun , 0 150 cc ile ne kadar hız yapabilecek sana 150 cc lik çinlinin gösterge hatasında 110 u geçmiyo yaaa demesi ile bu motor 200 mü yapacak .

Sözüm meclisten dışarı dükkan komşum vn 800 e bakıp bu 250 yapıyo mu dedi , yapmaz dedim . O da at çöpe gitsin o zaman dedi . Gel de bu gerizekalıya chopper ın hız motoru olmadığını mafsal uzunluğu ve zincir mesafesini anlat o da olsun 800 cc ama desin . Tesadüf ya çevreyolun da eve gidiyorum bu gerizekalı motorla motor da gt 170 , ses şu iiiiiiğğğğğğğğğğğ anırıyor . Yanından geçtim beni tanıdı düüüüüt düüü basıyor ışıklar da durdum bizi kaçla geçtin dedi . Bende 100 - 110 dedim - olur mu yaaaa bizim ibre 125 di dedi senin gösterge yanlış dedi . Doğru kawasaki kanuni gibi değil hata verebilir . Bu arada eski kanuniciyim ben .

Bugün motor sübap kesti , sebep aşırı devir . Senin motorun da sübapları sıkı olabilir
    haydie bunu beğendi.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı mahirbs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    460 km de ve sadece dün akşam ve bu gün biraz bastım şu soğutmalı değil
    İsininca Stop ediyor motor yaklaşık 10 km sonra arada gazi yemiyor ve stop ediyor ısıninca
    110 yetiyor da 125 cc ler bunu yaparken 150 cc motor dan beklentim 130 falan di
    Sadece şunu merak ettim

A: 125 cc 110 km hız yaparsa,

B: 150 cc 130 yaparsa,

C: 180 cc 150 yaparsa,

D: 200 cc 170 yapmalıysa,

E: 600 cc ER6 N/F neden 250,,300 yapmasın ki??????

VARMI BU SON 3 SEÇENEĞİ YAPAN MOTORCİKLET
    haydie ve mterayes26 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)