Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cehalet diz boyu...

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Biraz önce facebook ta gördüm. Bir kaza fotoğrafı ve çarpan aracın plakası verilmiş. Hedef gösterilmiş... Gördüğünüz yerde icabına bakın! Peki o araba satılırsa? Yeni sahibinin de icabına bakalım mı? Sonuçta gruplarda paylaşılan bilgiler silinmiyor ve uzun süre kalıyor.

Hadi bunu geçtim... Adam bir video koymuş. 50 kmh hız limiti, motorun sürati 120 kmh! Sağdan çıkan arabayı şikayet ediyor. Neymiş efendim böyle öküzler yüzünden canımızdan olacağız.

Bir de ihbar hattı çıktı ya! Şimdi tüm motorcular gerekli gereksiz video gönderecek. Bu arada kendi yetersiz trafik bilgilerini de sergileyecekler. Biraz da motorcuların itibarını zedeleyecekler.

Motorcu=Vandalizm konumuna gelmeyelim lütfen. Video paylaşırken, eleştiri yaparken dikkatli olmalıyız. Kaş yaparken göz çıkarmayalım.
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı hasanrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz önce facebook ta gördüm. Bir kaza fotoğrafı ve çarpan aracın plakası verilmiş. Hedef gösterilmiş... Gördüğünüz yerde icabına bakın! Peki o araba satılırsa? Yeni sahibinin de icabına bakalım mı? Sonuçta gruplarda paylaşılan bilgiler silinmiyor ve uzun süre kalıyor.

Hadi bunu geçtim... Adam bir video koymuş. 50 kmh hız limiti, motorun sürati 120 kmh! Sağdan çıkan arabayı şikayet ediyor. Neymiş efendim böyle öküzler yüzünden canımızdan olacağız.

Bir de ihbar hattı çıktı ya! Şimdi tüm motorcular gerekli gereksiz video gönderecek. Bu arada kendi yetersiz trafik bilgilerini de sergileyecekler. Biraz da motorcuların itibarını zedeleyecekler.

Motorcu=Vandalizm konumuna gelmeyelim lütfen. Video paylaşırken, eleştiri yaparken dikkatli olmalıyız. Kaş yaparken göz çıkarmayalım.
    Hemen ön sıradan yeri mi alayım ki "2 teker ne olursa olsun haklıdır"cılar geldiğinde kaçırmayayım
    essegesse, Mengu16 ve hasanrs bunu beğendiler.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Çok doğru.
    dental_land bunu beğendi.

Herkez motorunu kurallara uygun sekilde kullansa hic kaza olmaz zaten ama bazen motor surucunun hatasini araclar telafi etse ne guzel olur. İste burda arac suruculerinin duyarli olmasi lazim.
    mozgur bunu beğendi.

AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Buraya açılan çoğu kaza atlattım gibi konular video olunca genellikle hem motorlu hemde araba sürücüsü haksız çıkıyor. Bazı konularda ise araba sürücüsünün hatası olmayabiliyor fakat konuyu açan kişi bir türlü hatasını kabul etmiyor. Burası mt forumu olsada her zaman motorlu kişi haklı değildir bunu unutmayalım. Hepimiz motoru gönülden sevsekte bizler insanız ve unutmayalımki hatasız kul olmaz.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Motorcuysan motorcular haklıdır,araba kullanıyorsan yine sen haklısın,hangi marka araca biniyorsan o on numaradır,bilmem nerenin insanı çok iyidir,içlerinde hiç kötü yoktur vs. İşimiz hep genelleme
    metinkilic bunu beğendi.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı AliCem Yener adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buraya açılan çoğu kaza atlattım gibi konular video olunca genellikle hem motorlu hemde araba sürücüsü haksız çıkıyor. Bazı konularda ise araba sürücüsünün hatası olmayabiliyor fakat konuyu açan kişi bir türlü hatasını kabul etmiyor. Burası mt forumu olsada her zaman motorlu kişi haklı değildir bunu unutmayalım. Hepimiz motoru gönülden sevsekte bizler insanız ve unutmayalımki hatasız kul olmaz.
    Aslında bunun sebebi biraz da olası bir kaza durumunda araba sürücüsünün en fazla kaportacıya, motosiklet sürücüsünün ise imama gidecek olması...

Ama ne yazıkki etraf trafiğin karşındakiyle zıtlaşmaktan ibaret olmadığını, hata yapana veya veya herhangi birine yol vermenin bizden hiçbirşey kaybettirmeyeceğini anlayamayan öküzlerle dolu.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yaz günlerinin tadını çıkardığımız şu günlerde o kadar çok kasksız ve ekipmansız motosiklet sürücüsü gördüm ki...

Birde heryerinden insan çıkan 40-50 km hız ile gitmenin bile risk olduğu aşırı yoğun caddelerde 80-90km ile giden,sürekli kornaya basıp herkesin kendisine yol vereceğini sanan o kadar çok cahil motorculara rastladım ki...

Şuanda bir genelleme yapsalar ve tüm motorcular apaçi deseler neredeyse adamlar haklı diyecek hale geldim.

10 motosiklet kullanıcısından 7 si kurallara uymuyorsa, kasksız (hatta parmak arası terlikle) trafiğe çıkıp ardından sinek gibi arabanın kaportasında patlıyorsa, biz ne kadar çıkıp bizleri fark edin desek boş...

Önce motosiklet camiası olarak kendimizi düzeltelim, zamanla arabalar da düzelir elbet...
    Iron&Road, metinkilic, vader ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

3 tip sorunlu motosiklet sürücüsü var ve bunlar çoğunluğu oluşturuyor camiada.. 4. türler doğru duzügün kurallara göre ve ekipmanla mmotosiklet kullanan ki bunların yaş ortalamalarıda yüksek genelde %10 u geçmez diye tahmin ediyorum.

Sorunlulara gelince ekipmansız, cahil , motoruna soba borusu takan yeri geldiğinde plakasızda gezen tipler bunlar motor yada araba kullansın farketmez her yere dalıp etrafındaki herkesi riske atacak cahil cühela takımı..Altlarındaki motor çalıntı değilse 10 beygiri geçmez ama uçak kullandığını sanacak kadar kapasite yoksunu..

Diğerleride ben motosikelt aldım aga trafiğe çıktığımda 4 teker sürücüleri bana dikkat etmek zorunda , ben aralarada girsemde çıksamda hızda yapsamda önce onlar dikkat etsin. Hatta önüme kimse çıkmasın yol açsınlar bana istediğim gibi giderim. Motosikelt zaten ayrıcalıklı bir taşıttır kesimi..

Bu sorunlu tipler son zamanlarda milleti videoya falan almaya başladı kendi hatasının farkında olamayacak kadar cahil ayrıca..Bu arkadaşlarında çoğu araba kullanmayıp sadece motosiklet kullanan genç arkadaşlar..

Bide kendi ecelini çağıran bununla beraber karşı tarafında malına canına kasttan çekinmeyen teknik bilgiden uzak 600 lük 4 silindir ss kullanıcıları var.. Kaskı koluna takıp 100 + beygir motoru yazın sıcağında yaka yaka yavaş yavaş süzülen plakalığı kestiren modeller bunlar..

Zaten 1. yada 2. kazalarında hastahane yada gazilhanede yer alıyor bu kesimin buyuk bir bölümüde..

Arkadaşlar hakikaten motosiklet kullanıcılarının %90 nı nın trafik ve edep kurallarından yoksun bir halde motosiklet kullandıklarını düşünüyorum.

Bu kadar özel ve dikkat gerektiren makineleri bu kadar cahil kesimin kullanmasını hiçmi hiç dogru bulmuyorum.

Motosiklet ciddi bir alet..Eğlenmek isteyen piste çıksın..

Şu forumdaki başlıkların ağırlıklı konularına bakın Allah aşkına.. Arka dişliği büyütürsem kaç yaparım en son..250 likle 200 bastım gidiyor.. Tek tekere nasıl getiririm bu aleti.. Yahu arkadaş siz kimsiniz bilgisayar oyunlarındaki karakterlerle gerçek hayatı karıştırdığınız olan biten kazalardan belli..

Otomobil sürücülerine suç atmaya kadar bu camianın kendine çeki düzen vereceği 50 tane husus var...
    ALYEDZ, iguven, Iron&Road ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Bence bu kör cehaleti yenebilmenin en mantıklı yolu cezaları arttırmak. Yapsınlar kasksız motor kullanmanın cezasını 1000 lira bakın bakalım o apaçilerden kalacak mı piyasada?
    otopsici bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    kimseye istanbulun otopark tipi trafiğinde araçların arasında bekleyin demiyoruz ama akan trafikte bi zahmet kendinize hakim oldun milletin sağından amele gibi geçmeyin.
    newmoto76, poweranimal ve turkish39 bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimseye istanbulun otopark tipi trafiğinde araçların arasında bekleyin demiyoruz ama akan trafikte bi zahmet kendinize hakim oldun milletin sağından amele gibi geçmeyin.
    Sadece İstanbul da değil hiç bir yerde.Sollama bile riskliyken sağından geçmek kazaya davetiye çıkarmaktır.Gideceğin yere geç git ama sağ salim git.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    Alıntı AliCem Yener adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ancak motosiklet hatayı affetmez..

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece İstanbul da değil hiç bir yerde.Sollama bile riskliyken sağından geçmek kazaya davetiye çıkarmaktır.Gideceğin yere geç git ama sağ salim git.
    Aynen sanki bi İstanbulda trafik var.

bazı motorcular çok atarlı. sanki ne olsa hep o dört tekerlek yüzünden oluyormuş gibi davranmakta ısrarcı. trafiği okuyamayıp, saçma sapan giden arabanın üstüne sürüp sonra da ilk ışıkta yakalayıp bi aynağa bohsağa yeaaa demek moda olmuş.

victors43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daha Yok
    Alıntı bozok_54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı motorcular çok atarlı. sanki ne olsa hep o dört tekerlek yüzünden oluyormuş gibi davranmakta ısrarcı. trafiği okuyamayıp, saçma sapan giden arabanın üstüne sürüp sonra da ilk ışıkta yakalayıp bi aynağa bohsağa yeaaa demek moda olmuş.
    bugünler de de şu moda olmus
    bono boyle yoptolarrr !!
    aynaga bahsaga yeaa !!
    nedir Allah askina bu ya

Motosikleti
    Hornet 650
    Kamerama takılan; sadece kırmızı ışıkta geçen, o kadar araç görüntüm varki,

Eskişehirde bu tür bi ihbar hattı açılsa polislerin aylık ceza kotasını 2 günde doldururum oda upload zamanından giden süre.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    motorcularda araya girme konusunda bir ısrar var ve sinek muamelesi görünce de atarlanma durumu oluyor. yani kendi sinek gibi aralara girip bir de bununla övünüp, sonra kendi yarattığı algı yüzünden kendi zarar görünce sesi çıkıyor haklısınız ama istanbul trafiğinde günlük olarak motosiklet ile işine gidip gelen, kurallara elinden geldiğince uyan ve bakkala bile gidecekse full ekipman gezen biri olarak tüm suçun motorculara yüklenmesine de imkan yok. hemen her gün bir arabanın tacizine uğruyor, gereksiz yollarda arkamdaki tepeme çıkmasın diye hızlanmak zorunda kalıp bazen de önümdekiyle sorun yaşıyorum. sj4000 im olmasına rağmen kaska takmadım. avantajları olduğunu bildiğim halde dezavantajlarına katlanmak istemedim. motor yolda hızlı gidiyorsa da bir bakmak lazım arkasından hızlan diye taciz eden var mı diye. apaçi çok, kolay hızlanan yüksek cc motorlar da zamanında frene basmadığı için zor durumda kalıyor evet hatta birçok video da hayatımı tehlikeye atıyorlar diye yayınlanan görüntülerde "bunda ne var ki" dediğim oldu ama motorcuların her zaman haklı olmadığı gibi araçlar da çoğu zaman haklı değil. empatinin karşılıklı işlemesi gerekiyor. sıkışık trafikte yol vermek için aynasını kapatan araç da var, emniyet şeridinde içimden geçmeye çalışan da..

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz günlerinin tadını çıkardığımız şu günlerde o kadar çok kasksız ve ekipmansız motosiklet sürücüsü gördüm ki...

Birde heryerinden insan çıkan 40-50 km hız ile gitmenin bile risk olduğu aşırı yoğun caddelerde 80-90km ile giden,sürekli kornaya basıp herkesin kendisine yol vereceğini sanan o kadar çok cahil motorculara rastladım ki...

Şuanda bir genelleme yapsalar ve tüm motorcular apaçi deseler neredeyse adamlar haklı diyecek hale geldim.

10 motosiklet kullanıcısından 7 si kurallara uymuyorsa, kasksız (hatta parmak arası terlikle) trafiğe çıkıp ardından sinek gibi arabanın kaportasında patlıyorsa, biz ne kadar çıkıp bizleri fark edin desek boş...

Önce motosiklet camiası olarak kendimizi düzeltelim, zamanla arabalar da düzelir elbet...
    Yazdıklarınıza katılmamak elde değil.

Geçtiğimiz yaz Ayvalıkta ÜZERİNDE SADECE MAYO İLE (TERLİK BİLE GİYMEMİŞTİ) supersport kullanan arkadaşı gördüğümde geçirdiğim şok hala aklımdadır.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)