Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ufak çaplı bir kaza geçirdim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha yzf r125
    Arkadaşlar yaklaşık 1 saat önce eskişehirde yunusemre end.meslek lisesi önünden yaklaşık 30-35 hızla seyrediyorum önümde bu çoluğun çocuğun bindiği hareket bisikletli yaşları tahmini 15-16 olan 6-7 kişilik bir grup yolu kapatmışlar 10-15 km hızla gidiyorlar .Selektör ve düdük ile ikaz etmeme rağmen çekilmediler iyice sokuldum ve birisi bana çarptı. Hareket bisikletlinin gidonu benim aynama çarptı . Çizik hasar ve sağlık açısından bir sorun oluşmadı ama çocuklar arkamdan küfür etti durdum durunca hepsi yusufladı . Arkadan gelen lavuk bana çok hızlı gidiyosun çocuğa bişey olsaydı polis seni mi dinlerdi onu mu dedi. Sinirlerim bozuldu nedense . Anlatayım dedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR '13 Repsol
    Geçmiş olsun, nasıl trafikte araçların motorlulara karşı özen göstermesi gerekiyorsa, sizinde yaya ve bisikletlilere vs. öyle dikkat etmeniz gerek. Tehlike arzedecek kadar sokulmak iyi fikir değil.
    mehmetenis bunu beğendi.

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Hocam adı üstünde çocuk ne yapacağı belli olmaz, senden korkar düşer yine sıkıntı olur.
    Ben olsam sola çıkar basar giderdim. Bence sende öyle yap.

Bir keresinden lambalarda, solumdaki motosiklet 125 cc çinli bir commuter. Bana teker yapıyor :D :D Ne gülmüştüm ama :D
    Bende o çocuğa uyabilirdim ama uymadım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha yzf r125
    SOKULMASAM ÇEKİLMEYECEKLER SERSERİLİK YAPIYORLAR İŞTE AKILLARI SIRA BU SAATTE NE İŞİ VAR O ÇOCUKLARIN DIŞARDA Bİ KERE AİLESİ YOKMU BUNLARIN

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Alıntı ahmetkorkmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam adı üstünde çocuk ne yapacağı belli olmaz, senden korkar düşer yine sıkıntı olur.
    Ben olsam sola çıkar basar giderdim. Bence sende öyle yap.

Bir keresinden lambalarda, solumdaki motosiklet 125 cc çinli bir commuter. Bana teker yapıyor :D :D Ne gülmüştüm ama :D
    Bende o çocuğa uyabilirdim ama uymadım.
    HOCAM SOLDAN SAĞDAN GEÇECEK YER OLSA GEÇERDİM İŞTE YOLU KAPATMIŞLAR İŞLEK BİR YER DEĞİL FAZLA UYARMAMA RAĞMEN ÇEKİLMEYİNCE SİNİRLENDİM HERNEYSE İŞTE. UYMAYACAKSIN KİMSEYE ÇOCUKTA OLSA ERİŞKİN DE OLSA
    ahmetkorkmaz bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı tunahan2626 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaklaşık 1 saat önce eskişehirde yunusemre end.meslek lisesi önünden yaklaşık 30-35 hızla seyrediyorum önümde bu çoluğun çocuğun bindiği hareket bisikletli yaşları tahmini 15-16 olan 6-7 kişilik bir grup yolu kapatmışlar 10-15 km hızla gidiyorlar .Selektör ve düdük ile ikaz etmeme rağmen çekilmediler iyice sokuldum ve birisi bana çarptı. Hareket bisikletlinin gidonu benim aynama çarptı . Çizik hasar ve sağlık açısından bir sorun oluşmadı ama çocuklar arkamdan küfür etti durdum durunca hepsi yusufladı . Arkadan gelen lavuk bana çok hızlı gidiyosun çocuğa bişey olsaydı polis seni mi dinlerdi onu mu dedi. Sinirlerim bozuldu nedense . Anlatayım dedim
    "Bisiklet yolunun olmadığı yerde, eğer bisikletin asfalt yola girişi yasak değilse; bisikletlilerin de diğer araçlar kadar o yolda hakkı ve diğer araçlara göre geçiş üstünlüğü vardır."

Yani ikazlarınıza rağmen size yol vermemişlerse içlerinden geçmeye çalışmayın demek oluyor bu.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha yzf r125
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisiklet yolunun olmadığı yerde, eğer bisikletin geçişi yasak değilse; bisikletlilerin de diğer araçlar kadar o yolda hakkı ve diğer araçlara göre geçiş üstünlüğü vardır.

Yani ikazlarınıza rağmen size yol vermemişlerse içlerinden geçmeye çalışmayın demek oluyor bu.
    Ya anlatmak istediğim inatla yol vermemeleri serserilik yapıyolar. Tahrik ediyorlar adamı

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    geçmiş olsun iyi yapmışsın. aslında yol vermeleri için kaskı açıp küfür etseydin hepsi dağılırdı dağılmasa bile altında motor kaçıp giderdin. Cocuk mocuk dinlemem maganda magandadır.
    tunahan2626 bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı tunahan2626 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya anlatmak istediğim inatla yol vermemeleri serserilik yapıyolar. Tahrik ediyorlar adamı
    Şunları yazacak kadar şuursuz olan bir zihniyete daha da laf anlatmam. Çoluk çocuk diye kalp kırmayalım diyoruz, nerede gelişme imkanı olmayan apaçi varsa siteye doluşuyor.

Sen hatalısın kardeşim. Burada kendini onaylatmaya çalışma. Yaptığın yanlış. Seni destekleyenlerin de yaptığı yanlış. O kadar.
    zaferce, polemos ve mehmetenis bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    hem haklısın hemde hatalısın...
    kızmakta haklısın, yol kapatmak hiç bir aracın, yayanın hakkı değil. zaruri bir neden olmadıkça kimse yol kapatamaz (kaza vb durumlar zaruri duruma girer, orada yol kapatma güvenlik maksatlı yapılır, keyfi yapılamaz)

hatalısın, önündeki bisiklet yerine kamyon olsa yine geçmeye çalışır mıydın? yoksa makul bir mesafede durup yol mu isterdin? sen önlerinde durup lisanı münasip ile yol istediğin halde yol vermeme lüksü olamaz, olursa duruma dayalı gereği yapılır.

anlatım tarzından durumun ne olduğu anlaşılmıyor. o yüzden keşke ilk mesajında daha açık bir dil ile durumu yazsa idin. hoş ne kadar açık yazarsan yaz hatta 100% haklı bile olsan gelip atıp tutacak, okuduğunu anlamayacak, lafını evirip çevirip başka yere çekecek sonrada hakaret edecek çocuklar bile var bu forumda.

esas en büyük hatan bu gibi durumlarda gelip konu açmayacaksın...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)