Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suyu Emen Asfalt

Motovento
    REKLAM ALANI

https://youtu.be/rAZuIr9YyWQ

Keşke bizim buralara da yapılsa da her yağmur yağdığında kayıp düşme korkumuz olmasa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    bir sonraki Ankara yağmuruna kadar dalgıç kıyafetimi tamamlamayı düşünüyorum arkadaşlarla alt geçitte zıpkınla avlanacağız

Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir sonraki Ankara yağmuruna kadar dalgıç kıyafetimi tamamlamayı düşünüyorum arkadaşlarla alt geçitte zıpkınla avlanacağız
    Köpek balıklarına dikkat

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Önce kuru havada patlayan kanalizasyonları halledelim sonra bunu düşünürüz
    MertCicen, zaferce, otopsici ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce kuru havada patlayan kanalizasyonları halledelim sonra bunu düşünürüz
    bu yollar kanalizasyonlarımızdan daha iyi iş görür

selimm07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha yzf r 25
    Bu yollari kullanabilmek icin bi 100 sene gecmesi gerek sanirim. 200 de olabilir

Motosikleti
    Ybr 125
    Bu asfalt iyi olmayabilir. Bu kadar geçirgen olunca asfaltın altı erozyona uğrar ve asfalt göçer bence. Yolları düzgün yapıp balık sırtı şeklini verseler zaten su birikintileri olmaz.
    murti82 bunu beğendi.

anilozerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Alıntı uugguurr86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu asfalt iyi olmayabilir. Bu kadar geçirgen olunca asfaltın altı erozyona uğrar ve asfalt göçer bence. Yolları düzgün yapıp balık sırtı şeklini verseler zaten su birikintileri olmaz.
    Her yerde balık sırtı uygulamak imkansızdır..Zaten uygun dever yüzdesi ile yapılan hiç bir asfaltta su birikmez. Ayrıca videodaki gibi bir asfaltı yapmakla iş bitmez.Asfaltın altındaki plentmix temele asfalttan su geçmemesi lazım aksi taktirde asfalt çökecektir (Kendi yaptığımız Bodrum Yalıkavak-Gündoğan yolu çöktü ordan biliyorum).Ciddi bir altyapı gerekir sanırım bu asfaltı yapmak için..

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı anilozerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her yerde balık sırtı uygulamak imkansızdır..Zaten uygun dever yüzdesi ile yapılan hiç bir asfaltta su birikmez. Ayrıca videodaki gibi bir asfaltı yapmakla iş bitmez.Asfaltın altındaki plentmix temele asfalttan su geçmemesi lazım aksi taktirde asfalt çökecektir (Kendi yaptığımız Bodrum Yalıkavak-Gündoğan yolu çöktü ordan biliyorum).Ciddi bir altyapı gerekir sanırım bu asfaltı yapmak için..
    Söyledikleriniz çok doğru. Teknoloji ile uygulanabilir teknoloji bambaşka şeyler...

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bunları geçtim adam gibi asfalt atsınlar yeter şu köstebek yuvalarından kurtulalım

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    bunu görmüştüm ama toprak nereye kadar emecek ki suyu diye düşündüm, toprak çukurlarda bile su birikintileri uzun süre kalır bizim köyden biliyorum

İşe yaramaz bencede, o aralıklar zamanla kum çamur pislikle dolar ve tıkanır geçirimlilik özelliği azalır yada kaybolur, park bahçe vs. için belki uygun olabilir.

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu görmüştüm ama toprak nereye kadar emecek ki suyu diye düşündüm, toprak çukurlarda bile su birikintileri uzun süre kalır bizim köyden biliyorum
    düz betonun üstüne yapılmaz zaten tahminimce, altta illaki su gideri yapılır diye düşünüyorum

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yolun aynısını iran da yapıyorlar
    yapılışına bizzat şahit oldum
    zemini çok sağlam yaptıktan sonra kot kumaş döşüyorlar yola (kot kumaş dediğim baya bildiğiniz parkalarda kullanılan kalınlıkta)
    onun üzerine iki kat 10 cm asfalt döküyorlar yine katlar arasına kot kumaş koyuyorlar
    en üstüne bunu yapıyorlar irana gidenler bilir neredeyse hiç bir yerde menfez yoktur
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı anilozerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işi yapıyorsunuz sanırım. Teknik kısmını siz kadar bilmem. Ama yolun düz kısımlarında balık sırtı, viraj olan yerlerde içe eğim(ayrıca aracın savrulmamasına da katkı sağlaması için) yapılır benim bildiğim. Yani en azından medeni ülkelerde öyle yapılıyor belgesellerde vs gördüğüm kadarıyla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)