Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Uzun yol, 150 cc yetersizligi

Motovento
    REKLAM ALANI
    denizsrkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200
    Beyler bayanlar hepinize iyi aksamlar. Mesaji telefondan giriyorum yazim hatalari icin kusura bakmayin ve biraz uzun yazdim
    Benim soyle bir derdim var. Mondial 150 mr kullaniyorum 1 senedir ilk motorum. E haliyle uzun yolda hic rahat degilim. 50 kmden tut 200kmye kadar. Simdilik daha fazlasini yapmadim. Rahat olmama sebebim son hizda 100-110 km yetersiz kalmasi kamyonlara bile zor yetismek, ruzgar almasi ve selesinin rahatsiz olusu. Kiz arkadasimla birlikte civar ilcelere illere gitmeyi seviyoruz. Hadi ben neyse cok etkilenmiyorum ama kendisi seleden epey bi rahatsiz oluyor. Onun icin sunger yastik gibi bisey yaptirdim artci selesine ama nafile rahatsiz oluyor. Bende yeni motosiklet arayisi icerisindeyim artik 150 cc yetersiz geliyo ozellikle sehir disi uzun yolda. R25 almayi cok istiyorum gerek son hizinin iyi olmasi gerek seklinin guzel olusu. Ancak biliyorumki spor motor uzun yolda yine rahatsiz olucaktir.
    15-16 bin liraya kadar butcem var. Benim istegim hem uzun yolda 150 km hizla bile stabil gidebilsin hemde totoyu yormasin. Ve bacaklarda ruzgar yemesin varmidir bana onerebiliceginiz makinalar? Inazuma demeyin cunku o parayi o motorun haketmedigini dusunuyorum. Her tarz motor tavsiyelerinize acigim. Iyi aksamlar dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    saydığın kriterlere en yakını

daelim s3 advence
    nokiaxxx ve _kaan_ bunu beğendiler.
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    İyi araştırılmış, servisten onay alınacak, orta sınıf, mümkünse çift silindir enduro...
    tozluklu ve efendy06 bunu beğendiler.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Suzuki inazuma size uygun gibi gorunuyor.
    efendy06 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    demeyin diyorsun ama diyeceğim kesinlikle inazuma hızı çekişi hepsi yerinde ve rahat motor diğer birçok özelliğide diğer motorlardan üstün inazuma o parayı haketmiyor demişsin haketmesi için r 25 gibi kopmasına gerek yok ona bakılırsa r25 ve bir çoğu bu rakamları haketmiyor benim gözümde.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    olay hızda değil ki etrafa baka baka gezmek rüzgar hissetmek gibi şeyler bence daha güzel ben o yüzden arabadan çok motoru seviyorum etrafını çevrelen bir duvar yok. 250 lik motor iki kişi ile stabil 150 gidemez hele ki racing tarz bir motorda konfor ne arar
    ninja h2, GezeGeze ve oyunageldim bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rks Dark Blue 125
    birkaç tane xmax 400 görmüştüm satılık onlara da bakabilirsiniz

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Scooter aslinda bana uzak biraz. Vitesliden daha cok keyif aliyorum. Haklisiniz aslinda inazuma elbette kaliteli konforlu bi motor. Ama ne bileyim yolda giderken ben sag seritte 110la giderken otobuslere gecilmek, araclarin yanimdan kopup gitmesini istemiyorum bende belirli hizlara cikabilmek istiyorum. O nedenle elemistim ancak tekrar dusunebilirim ozellikle f modelini

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    kız arkadaşınızla beraber gezmeyi seviyorsanız sizin ilacınız 250cc maxi.
    _kaan_ ve nokiaxxx bunu beğendiler.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senin ilacın xmax250 ama tarzına uyar mı bilmiyorum

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    bora hakli bence bu isten zevk almak önemli olan... Bendede yüksek cc bir motor yok ama arabamla 140la giderken arkamdan sellektor yapan oluyor sonu yok bunun. Endro cross hastasiyim ama yan rüzgardan anam agliyor. Ucuz motorla yolda keyf almak istiyorsan. Önce kurallara uyacaksin ve motor üstünde profesyonel görüntün olacak. Yancanta arka canta gereksiz yüklerden kacin. Türbülansina kapilma hiçbir aracin vites düşürüp torku artirarak hizini sabit tutmayi ögren. Güzel bi elcik, elcik koruma, ön cam, gecen araçlarin yolun gürültüsünden kacinmak için kulak tipasi... Benim kendim için aldigim önlemler bunlar, toto içinde capir bi makine önerirler kiwey 250 var bildigim macar mali tarzi olan bakarsan dagilmayan bi motor... Gidip direk 250 cc almak çözüm degil bir problem yaşarsin 650cc ye geç derler sonu yok. 50cc olsun güvenle git ve tadini cikar

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Hocam tikac kullaniyorum zaten ondan yana sorun yok. Derdim kollarimin bacaklarimin cok ruzgar yemesi ve birazicik daha hizli gidebilmek benim. Yoksa aman aman hiz hastasi birisi degilim. Uzun yolda yeteri kadar iyi gidebilsin yeter

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Malesef 250 ccde bir süre sonra yetmez 2 kişi olduğunu düşünürsek enduro daha uygun olur

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    ozaman size tavsiyem arastirmada kalin honda nx 4 falcon var 400cc bi endro tambir koç 6binle 10 bin arasinda bulunur 0ı yok ama ss degilse makine ön yan rüzgar kacinilmaz gibi
    tozluklu bunu beğendi.

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    İnazuma biçilmiş kaftan

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bu güne kadar artçımın rahat ettiği iki motor Honda Silverwing 400 ve Suzuki Burgman 600 idi, ama o keyif alırken bana sıkıcı geliyordu sürüş

Motosikleti
    Rks Cruiser 250-
    500 - 650 cc arasında ikinci el temiz bir cruiser motor bulursan çok rahat yol yaparsın.. tek kontakla 250-300 km'yi rahat oturuş pozisyonu ve az titreşimle gidebilirsin.. Honda Shadow serisi yada kawasaki vulcan / vn serilerine bi bakmanı öneririm..

Motosikleti
    4. motor Honda
    selamlar,

R25 sürütorum, performans açısından beklentilerini karşılar ben iki kişi toplam 140kg ile bile zorlanmadan stabil 120-130 gidebiliyorum ancak, artcı konforu çok kötüdür zaten avuciçi kadar bir selesi var.

Bence büyük bir 400-600cc maxi scooter yada bütçe biraz arttırılıp 650-700cc enduro motor derim.

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Alıntı JoseCruiser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 - 650 cc arasında ikinci el temiz bir cruiser motor bulursan çok rahat yol yaparsın.. tek kontakla 250-300 km'yi rahat oturuş pozisyonu ve az titreşimle gidebilirsin.. Honda Shadow serisi yada kawasaki vulcan / vn serilerine bi bakmanı öneririm..
    Aaah vulcan ah ) cruiser motorlara bayiliyorum zaten. Patapatapata keske alabilsem ama aldiktan sonraki masraflariyla malesef basedemem ogrenciyim :(

Motosikleti
    Rks Cruiser 250-
    Alıntı denizsrkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aaah vulcan ah ) cruiser motorlara bayiliyorum zaten. Patapatapata keske alabilsem ama aldiktan sonraki masraflariyla malesef basedemem ogrenciyim :(
    O zaman,senin yerinde olsaydım eğer mondial'in yeni ürettiği 250cc enduro RX3i Evo'i 10.500 liraya alıp iyi bir rodaj yapıp sorunsuz kullanırdım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)