Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Arkadaşlar moralim bozuk acil destege ihtiyacim var

Motovento
    REKLAM ALANI
    sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    Vaktim yok deme. Bu işin kestirmesi yok, bazıları hızlı öğrenir bazıları yavaş, 8 çizemiyorsan 9 çiz gibi bir yöntem yok. Boş vakit yarat kendine, pratik yaptıkça tüm taşlar yerine oturur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bay yağmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sagat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vaktim yok deme. Bu işin kestirmesi yok, bazıları hızlı öğrenir bazıları yavaş, 8 çizemiyorsan 9 çiz gibi bir yöntem yok. Boş vakit yarat kendine, pratik yaptıkça tüm taşlar yerine oturur.
    2010 yılından beri kendimi frenledim hep büyük bir hayalim vardı işime kavuşunca motosikletimi alıp önce istanbulu sonra gezebildiğim yerleri gezeceğim diye hep kendimi kastım etrafımda bir sürü moral bozucu insanlar oldu. başta ailem tabi ki . kitaplar okudum,filmler izledim özgürlüğe dair hep hayaller kurdum. bir enduroyla gezmeyi belki yalnız belki iki kişi ama hayatın kısa olduğunu ilerde bir gün keşke yapsaydım dememek için motorun üzerine çıktım galiba o virüs banada bulaştı motoru çalıştırıp hareket ettirirken o an sanki orada değil rüzgarın bana karşı olan savaşını hissettim. ayaklarımın altındaydı asfalt motorun bir süre sonra kokusu geldi burnuma biraz galiba benzin kokusuydu terledim kendimi çok sıkmıştım ellerim ağrıdı atletim su içinde kalmıştı resmen savaştım motorla hevesim kaçmadı aksine körüklendi ama beceremedim mi acaba diye korktum ama korkmamam gerektiğini,tereddüt etmeden emin olmam gerektiğini anladım teşekkürler hepinize
    sagat bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha yzf r125
    Sıkıntı yapma kardeşim kolay çok kolay bende strese çok girdim ama sağolsun sürücü kursum ayrıntısına kadar öğretti motor sürmeyi 1 ay önce bilmiyordum ehliyeti aldım Racing ile otoban faresi oldum sen rahat ol iki teker kolaydır her zaman 4 teker zordur. Motoru eline aldığında da büyük görme onu oyuncakmış gibi oyna heruyeriyle stop ettir falan bişey olmaz heyecan yapma dediğim gibi OYUNCAK GİBİ KULLAN BÜYÜK GÖRME MOTORU

umutkoraysak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA
    sadece cesaret ve bol pratik

ben 7 sene önce kardeşimin ybr sinde yine kardeşim 1 saatlik göstermesiyle başladım.

ortaokuldayken babamın arabasını çalardım sabahın 6 sında kalkıp fakülte zamanı da kardeşimin motorunu çalmaya başladım.

denge ve debriyaj sorunun olacak önemli olan kazasız atlatman o kadar.

hatta yine sabahın 6 sında kalkmış motoru kaçırmış olduğum bir sabah debriyajdan elimi sert çekmememle caddede tek tekere kalkarak duran arabanın üstüne çıkmışlığım var.

sonraları çok güleceğin bol bol anın olacak, biraz cesaret )

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Sanıyorum çocuğun yok , bir örnek vereceğim sana ileride anlayacaksın. Bizim tek derdimiz kızımıza üstüne dökmeden yemek yemeyi öğretmek.
    Şimdi bak etrafına yemek yemeyi bilmeyen var mı ? Yok değil mi ...
    Motor kullanmakta aynı ilk yapman gereken üzerine dökmeden yemeyi başarmak, sonrasında bunu yapmak için düşünmeye ihtiyaç duymazsın. Bir bakmışsın gurme olmuşsun.
    Başladığımız nokta , emin ol herkes için aynı nokta.
    Senin daha şimdiden odaklanman gereken motoru kaldırmak yürütmek değil de uzun yol olmalı. Eğitimini böyle planla bence, en büyk hata gidebiliyorum bu işi çözdüm ben demek

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya sen ne canını sıkıyorsun 8 çizemiyon diye. Direkt 8 kim çizmiş ki sen çizesin ? denge kısmı ise video izle oturuş pozisyonunu ilegili onu oturt sonra viraj tekniklerine bak öyle başlarsın. O arkadaşına de ki forumda CompanERROR diye biri "sen ananın karnında 8 mi çizdin" diye soruyor.
    Ben çizmiştim hocam. İlk motora bindiğimde parkurda herşeyi eksiksiz yerine getirmiştim. Ama bunda bisikletin çok büyük rolü var..
    Ben master bisiklet sürücüsüydüm, günde 4-5 saat bisiklet kullanırdım 4-15 yaş arası.
    Arkadaşın bisiklet tecrübesinin yetersiz olması nedeniyle zorlanması doğal çünkü denge problemi var.

Bence arkadaşım eğer çok korkun varsa sen ilk önce bir bisiklet edinip onun üzerinde 8 çizmeyi, slalomu vs iyice çalış. Motora bindiğinde tek fark pedal yerine gaz kolu olacak. Gaz vermeyide ayarladımı kaptın bu işi demektir... Korkacak bir şey yok aslında çok basit. Korkular bu işin zevkli tarafı aslında. Başardığında aldığın o haz paha biçilemez...

Bunu öğrendiğinde iş bitmiyor üstelik. Bir de trafiği öğrenmen gerekecek. Hepsi adım adım. Emeklemeden yürümeyi öğrenemezsin.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Alıntı bay yağmur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslinda bakarsaniz tamda dediginiz oldu yarim debriyaji soyledim.gostermedi donus yaparken yani 8 cizirken yarim.debriyajda don dedi ama onu gostermedi sordugum halde desenize.arkadas ogretmek.istememis bana
    sen ehliyet basvurusu yap zaten o zaman sürücü kursu sana en az 10 saat eğitim verecek. Eğitim sonunda hangi motoru alayım diye düşersin buraya ;) relax ol rehet ol kurban.
    Adalet yok,eşitlik yalan. Hepimiz insanız ulan!! |Ne kadar yükselsende hayat 180' & Saygım kadar kinim de var

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    iyi sen gene sürmüşsün ben motoru kaldıramıyodum :D
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)