Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

600 lükle kazasız belasız 24000 km şerefine acemidostu kadimdostum xj6 f izlenimler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    2 seneyi geride bıraktım sıfır olarak aldım. 24000 km yide çok şükür kazasız belasız geride bıraktım.
    maşallah diyorum ki hiç bir zaman beni üzmedi yolda bırakmadı bir çok hatamı telafi etti.

düşünüyorumda cbr 250 den sonra 600 rr gibi daha güçlü bir motosiklet almış olsaydım kesinlikle kaza yapardım.

başlıktada belirttiğim gibi acemidostu demem belki ilginizi çekmiştir.

çünkü gerçekten 250 cc den sonra bir çok hatayı ;
    kendi kendine tolere edebilen bir motor.

örnek vermek gerekirse fabrika çıkışlı dunlop lastiklerle sürüş yaparken arka lastik biraz sert fren yaptığınızda kayar.

ilk zamanlar alışma sürecinde iken altımda zigzag çizen motor hiç altımdan kaymadı.yani hiç düşmedim.

kendini toparladı tekrar çizgiye oturup sürüşe devam edebiliyorsunuz. yani şunu söyleyeyim:

istediğiniz kadar panikleyin düz bir zeminde frenlemek kaydıyla arka lastik istediği kadar kaysın yeterki siz paniklemeyin. motor kendini mükemmel derecede kendini çok çabuk toparlıyor.

başka bir örnek vereyim;

virajdasınız ve hızlı girdiniz, motoru hafif anlık dikleştirip arka fren yaptığınızda hızınız virajda iken yine kendini toparlıyor.

ayrıca viraj içinde yine çok hızlısınız diyelim hızınız düşene kadar arka frene çok hafif basarak viraj içinde motor altınızda çok hafif sağsol yapıyor lakin arka freni ayağınızdan çektiğinizde yine mükemmel derecede kendini virajda bile hizaya sokan bir motor.
    dedimya tam bir acemidostu.

yaşayanlar bilir kullananlar bilir. çünkü xj6 anlatılmaz yaşanır:

öylesine sahibindene ilana koydum bakalım teklif gelecekmi diye. not olarakta z 1000 z 1000 sx ile takas olur diye yazdım Nede olsa bir sonraki hedefimde benim için son nokta olan z serisi vardı.

orta siklet bir motor. 250 cc alt sınıf motosikletlerden bir üst sınıfa geçmek istediğinizde alınabilir.

(Ben şahsen 600cc racing motor grubunu üst grup yani profesyonel sürücü gurubu olarak görüyorum)

yani bu 600 cc racing daha çok pistlerde sürülmesi taraftarıyım . görüyorsunuz 250 cc den direk 600 cc safkan en üstü grubun bir altı olan racing grubunda çok fazla hayatını kaybeden ve kaza yapanlar sık sık haberlerde yer aldı.

dikkatinizi çektimi enduro ve touring ve sport touring ile kaza racing grubuna göre daha az.

çünkü bir enduro motor = fil (racinge göre yavaş kalıyor)(lakin heybetli ve ağır hızı düşük)

touring ve suport touring = aslan ve kaplan ( enduro gibi ancak suport touring modelleri racing grubuna yakın güçte ) ( ama bir safkan racing kadar güçlü değil)

Racing grubu (çita )ya benzetiyorum. hem hafif hem dünyanın en hızlı koşan hayvanı çita)

rahmi barutçu hocadan geçen hafta yol eğitim i ile ilgili tüyolar aldık.. yolda ilerlerken filtreleme oluyormuş. yani bunun adı makas deyilmiş . sağ şeridin sağında ilerlerken hemen araya diğer sağ şeride geçmek gibi. veya sol şeride geçeceksiniz orta şeridin solunda ilerleyip hemen soluna geçecekmişiz. yani trafikte daima hareket halinde olucakmışız sürekli kaçıcakmışız. bugün kendimce yapmaya çalıştım.
    6.30 dk kadan sonra trafiğin yoğunlaştığı andan itibaren bu filtreleme olayını bu şekilde bilmiyordum. çok rahat bir şekilde sıkıntısız filtreledimmi ki
    potasyum bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cıks
    anlamadım ki abicim neyi filtreledin olay ne ? biraz daha açıklasan

Allah kaza bela vermesin
    barodi bunu beğendi.

sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    Kazasız belasız sürüşler hocam
    Tekeriniz düz bassın
    barodi bunu beğendi.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Hahaha.Sagol aksam aksam iyi guldurdun beni "Enduro Fil" diyerek
    barodi bunu beğendi.

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    ninja 300den sonra bende düşünüyorumda şu makine tek farlı olmasa keşke ya biraz makyajlasalar:S
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM RC 200
    Filtreleme yaparken araç trafiğinden %10 15 hızlı olmak şartıyla güvenli dedi. Bunu yazmazsak eksik bilgi olur. Bizim yollarımız dar ve trafik yoğun olduğu için filtreleme biraz zor. Çok dikkatli olmak lazım.
    barodi bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Hayirlisi olsun. Benim de bundan sonraki hedefim 1000rr olabilir. Belki de 600rr la yola devam ederim. 600rr olan ilk motorumla birkac ufak tefek dusus ve kaza disinda ilk senemi tek parca ve saglam olarak geri biraktim cok sukur.
    barodi bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Viral motor ilanı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)