Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Mondial 1-150 KT mi 2- 150 MR Vulture mi?

Katılımcı sayısı
13. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Kt 150 ?

2 15.38%
  • Vulture 150 ?

11 84.62%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mondial KT150 mi MR Vulture mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MR Vulture
    Ben yakın zamanda motor almak istiyorum. Sıfır. En fazla 4000 tl verebilirim. 150 Vulture ve KT 150 düşündüm. Fikir almak istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben dış görünüş olarak karar verdim kt 150 artık eski model gibi görünüyor.Vulture'de şekil daha iyi

Motosikleti
    Kawasaki ZX10r
    Ben olsam vulture alırdım ikiside aynı marka zaten ama vulture daha bir karizmatik duruyor tam chopper

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    vulture un daha gideri var sanki

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    kt 150 alma.
    seyhan150 var bende 2009 dan beri. Aynı motosiklet biliyorsundur. Titreşim manyağı yapar adamı.
    mr vulture de nasıl birşey bilmiyorum. Ama sonuçta o da çin.

Sana diyeceğim tek şey apache al, bajaj al, cbf, ybr al çin alma. Temiz bir ikinci el ybr denk getirirsin. Emin ol temiz bir ybr sıfır çinden iyidir.

edit: he illa ikisinden birisini alacağım diyorsan, git vulture yi al. vulture yi bilmiyorum. Ama kt den iyiir diye düşünüyorum.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kt 150 alma.
    seyhan150 var bende 2009 dan beri. Aynı motosiklet biliyorsundur. Titreşim manyağı yapar adamı.
    mr vulture de nasıl birşey bilmiyorum. Ama sonuçta o da çin.

Sana diyeceğim tek şey apache al, bajaj al, cbf, ybr al çin alma. Temiz bir ikinci el ybr denk getirirsin. Emin ol temiz bir ybr sıfır çinden iyidir.
    kt ile seyhan aynı motosiklet değil. kt balansörlü. seyhandan daha az titrer. vulture ile aynı titrer. cg olduğu için, yine çinlinin ohc motorundan (vulture) daha az yakar ancak gücü biraz daha azdır. yüksek devir sevmiyorsan kt al. spor kullanıyorsan vulture. ben kt derim.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    Drift al

Motosikleti
    MR Vulture
    açıkçası motorlar hakkında bilgim yok. bir de elegant 150 diye biğr motor gördüm o nasıldır acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    Alıntı Samet KURT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yakın zamanda motor almak istiyorum. Sıfır. En fazla 4000 tl verebilirim. 150 Vulture ve KT 150 düşündüm. Fikir almak istiyorum.
    zongsheh zs 150-48 model olan z-one al.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Vulture oldukça torklu, vites değişimlerinde bile hafiften tekere gelebilen, torku nedeniyle elbette biraz fazla yakan bir modeldir. Arkadaşların dediği şekil meselesi zevke ve tercihe göre değişken olduğundan o konuda bir şey demeyeceğim. Kıvrak ve atak bir motosiklettir. Ancak uzun boyluysan altında 150 KT'ye göre küçük kalacaktır.

150 KT ise daha az yakan ve elbette torku biraz daha düşük (Vulture'a göre) bir motosiklet ve parçaları çok ucuz. Oturma pozisyonu en rahat modellerden biridir ve uzun yolda oturma pozisyonu nedeniyle asla yormaz. Görünümünden beklenmeyecek bir kıvraklığa sahiptir. Bir topcase ve yan çanta taktığında şekline şekil katarsın
    Motor_Derili ve jackonbir bunu beğendiler.

Motosikleti
    MR Vulture
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vulture oldukça torklu, vites değişimlerinde bile hafiften tekere gelebilen, torku nedeniyle elbette biraz fazla yakan bir modeldir. Arkadaşların dediği şekil meselesi zevke ve tercihe göre değişken olduğundan o konuda bir şey demeyeceğim. Kıvrak ve atak bir motosiklettir. Ancak uzun boyluysan altında 150 KT'ye göre küçük kalacaktır.

150 KT ise daha az yakan ve elbette torku biraz daha düşük (Vulture'a göre) bir motosiklet ve parçaları çok ucuz. Oturma pozisyonu en rahat modellerden biridir ve uzun yolda oturma pozisyonu nedeniyle asla yormaz. Görünümünden beklenmeyecek bir kıvraklığa sahiptir. Bir topcase ve yan çanta taktığında şekline şekil katarsın
    Teşekkür ederim, boyum 172 cm kilo 75.. Heralde çok abes durmaz.. Dediğiniz gibi Kt daha rahat duruyor. Mesela Uzun yol yapacak olsam hangisi daha iyi olur 2 kişi.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Vulture kullanıcıları onaylayacaktır sanırım, artçı ile kullanım rahat değildir, biraz sıkıştırır
    Yani cevap gene KT

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Çinli alma
    Funkyman bunu beğendi.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Kt kullanmadım öncelikle ama yıllardır kullanan insanlar var forum olsun günlük hayatta olsun. Vulture kullanıyorum. Öncelikle dikkat çekmek istediğim birşey var. Bu motoru gördüğümde memleketim olan kahramanmaraşta 1 tane vardı ve çok beğenmiştim. Alacak olduğum dönem ise 2 3 arttı memlekette.

Sonra üniversiteye başladım birde ne göreyim üniversite rektörü güvenliğe 3 adet almış. Sonra yolda mavili mavili adamlar buna biniyor bir baktım toplum gönüllü polislere de almışlar. 6 ay önce de itfaiye ye uğramam gerekti spor salonu için e yuh dedim kırmızı deri şerit çekip depoya itfaiye stickerı yapıştırmışlar.. İtfaiye de almış..

Şuan 4.sınıfım ve ünide ki vulturelar hala aktif olarak çalışıyor sesi 3bin 5binde ki motorlar gibi, zangur zungur bir ses yok kmleri 30k civarı. Sağlamlık konusunda endişeniz olmasın temiz kullanırsan sizi uzun yıllar götürür. Birde bunlar cg devşirmesi motorlar olduğu için Çinliler türkiyede olduğu sürece parça sıkıntısı çekmezsin.

Vulture da sürücü için sorun olmasa da artçıya baya sıkıntı. Küçük bir bayan olursa çok sıkıntı olmaz. Sele iki kişi için düzgün oturulmaz ise sıkıntı. Ben 1.85 arkadaşı artçı edip, kendimde 1.74 boyunda biri olarak 3 4 K gezmişizdir. Kısa deyince iki kişi buna oturamaz deme. Oturur ama rahatsız.. Merak ettiğin birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım. Şimdiden hayırlı olsun.
    Samet KURT ve Funkyman bunu beğendiler.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    ben olsam vultera alırdım ktde alınabilir oda balansör var ama tercih olarak vultera

Motosikleti
    MR Vulture
    Alıntı CT.ATC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kt kullanmadım öncelikle ama yıllardır kullanan insanlar var forum olsun günlük hayatta olsun. Vulture kullanıyorum. Öncelikle dikkat çekmek istediğim birşey var. Bu motoru gördüğümde memleketim olan kahramanmaraşta 1 tane vardı ve çok beğenmiştim. Alacak olduğum dönem ise 2 3 arttı memlekette.

Sonra üniversiteye başladım birde ne göreyim üniversite rektörü güvenliğe 3 adet almış. Sonra yolda mavili mavili adamlar buna biniyor bir baktım toplum gönüllü polislere de almışlar. 6 ay önce de itfaiye ye uğramam gerekti spor salonu için e yuh dedim kırmızı deri şerit çekip depoya itfaiye stickerı yapıştırmışlar.. İtfaiye de almış..

Şuan 4.sınıfım ve ünide ki vulturelar hala aktif olarak çalışıyor sesi 3bin 5binde ki motorlar gibi, zangur zungur bir ses yok kmleri 30k civarı. Sağlamlık konusunda endişeniz olmasın temiz kullanırsan sizi uzun yıllar götürür. Birde bunlar cg devşirmesi motorlar olduğu için Çinliler türkiyede olduğu sürece parça sıkıntısı çekmezsin.

Vulture da sürücü için sorun olmasa da artçıya baya sıkıntı. Küçük bir bayan olursa çok sıkıntı olmaz. Sele iki kişi için düzgün oturulmaz ise sıkıntı. Ben 1.85 arkadaşı artçı edip, kendimde 1.74 boyunda biri olarak 3 4 K gezmişizdir. Kısa deyince iki kişi buna oturamaz deme. Oturur ama rahatsız.. Merak ettiğin birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım. Şimdiden hayırlı olsun.
    Teşekkür ederim kardeşim..

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Daha çok tek kişi ile sürülecekse "Vulture".

Daha çok iki kişi ile sürülecekse "150 KT".

İkisinin de alındığı gibi lastiklerinin değişmesi gerekecektir.

Alfonse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben tam anlamadım.
    Volture balansörsüz mü??? Acaba eskiler mi balansörsüz...
    Bşrde eski kt ler balansörsüz diye biliyorum...

Hangisinin hangi modeli balansörlü hangisi balansörsüz...

Kt tek kişi daha rahat ama uzun yolda sele şikayeti vat galiba.

Ne dersiniz...

Birde ankarada satılık az kmli temiz volture veya kt varsa lütfen bana ulaşın lütfen...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    15 bin km vulture kullandım. Benzinim bitmedikçe yolda kalmadım. Dağa taşa her yere gittim. OHC motor bloğu biraz fazla yakıp biraz fazla güç üretiyor. Düzde çıkarttığı sürati yokuş yukarı da neredeyse aynen çıkartabilen, küçük, şekli ktden kesinlikle daha güzel, kütüğümsü bir selesi olan, 4lü flaşörü olup selektör düğmesi olmayan bir motor. KT ise bildiğimiz cg bloğuna sahip. Titreşimde çok fark olmaz ama ktnin sele daha rahattır. Tasarımı daha eski. Orjinal bir kt orjinal bir mr ile performans anlamında kıyaslarsak mr daha performanslı ama bunu yaparken 4 litreden fazla yaktığı oluyor.

az daha koy ybr al
    Funkyman bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler